Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

blska25

Film ma veľmi ohúril. Pekné prostredie, sympatické postayv. Taktiež sa mi páči fantázia Lessie. No koniec filmu ma sklamal. Hlavná hrdinka zomrela čiže som plakala až po titulky. Ale ináč tento film vrelo odporúčam! ()

saaaky

Upřímně - na film jsem narazil náhodou a zpočátku jsem mu příliš nedůvěřoval. Nejenom, že fantasy není zrovna můj šálek kávy, ale i začátek filmu se jeví tak nějak - dětsky. I přesto jsem u obrazovky vydržel a musím říci, že jsem udělal dobře. Velmi pěkné, příjemné a neotřelé provedení, nevynucené a příjemně napínavé scény a poměrně slušný závěr. Nakonec to bylo velmi příjemné dopoledne díky tomuto povedenému snímku. Možná vhodnější pro dospělejšího diváka pomalu, než pro malé ratolesti připoutané k televizní obrazovce. ()

De.lilah

Zrovna teď jsem dokoukala. Pokud v mém příspěvku budou překlepy, tak je to tím, že pořád slzím a mizerně vidím na monitor. Taková ZRADA!!!! V momentě, kdy jsem to nejmíň čekala, taková hnusná zrada! .. Nějak nevím co psát, mám Terabithie plnou palici. A taky mám chuť jít teď hned do lesa a čekat, až se začnou stromy hýbat a veverky mě bombardovat šiškama. Přiznávám se naplno, že jsem (po tom co Leslie... no, vy víte..) utíkala s Jessem do Terabithie a OPRAVDU jsem VĚŘILA, že tam Leslie bude. A bude mě dlouho mrzet, že tam nebyla. To je ode mě vše a jdu si to pustit znovu. ()

Surralis

Tento film jsem viděl již dávno, avšak na něj do smrti nezapomenu. Žádná přepichová grafika, žádné nahaté žénské a "povinná erotická scéna" , jenom fantazie dvou dětí propletené zajímavým příběhem. Velice hezké ()

Mrtvobog

Takto nejako si predstavujem príjemnú detskú fantasy (to je asi aj jediná, čo mám rád). Leslie a Jess sú ozaj podarená dvojka, ako aj jeho malá ségra. Podľa mňa je to úplne úsmevný a oddychový film, ktorý nakoniec je tým, čím sa zdá byť. Ku koncu začne byť ozaj temným, a mne to rozhodne vyrazilo aj dych (to som naozaj nečakal, dosť smutné). Takto nejako vyzerajú originálne fantasy (nie tie čo vyzerajú na jedno kopyto a popri tom sú povrchné). ()

evah1

Tento film mě vždycky rozbrečí, když jsem se včera dívala už jsem si myslela, že to zvládnu, když to vidím asi popáté, ale je to vážně hezký a dojemný film :-) ()

tichyBob

Krásně dojemný film. Sice jsem čekal něco jiného, tady je vlastně kouzelný svět vytvořen fantasií děcek, ale i tak jsem si ho dokonale užil. Trochu mě ale kazil zážitek z filmu zase jednou zprasenej českej dabing kde malá děcka dabovali dospělí, tohle jako jde mimo mé chápaní. ()

Glowlady

Krásný film (nejen) o dětské fantasii... Škoda, že čím jsme starší, tím se naše obrovská představivost někam vytrácí a neumíme vidět věci krásnýma dětskýma očima :( Nečekaný, smutný, ale ve výsledku nádherný závěr této fantasy pohádky. Hodnotím 85%. ()

Jessica_Biel

K tomuto nádhernému snímku jen těžko hledat slova... Krásný, vesele-smutný a dojemný příběh o přátelství, první "lásce" a hlavně světě který je kolem nás a je jen na Nás zda si ho umíme zhmotnit dle svých představ... teď mohu jen těžce obhájit své hodnocení, protože to se prostě musí vidět!!! Kromě již zmiňovaného Terminátora 2 alias Roberta Patricka, nás také přesvědčí Anna Sophia Robb skvělým výkonem k tomu, že jde správnou cestou k možná životním rolím. ()

T600

Zbožňuju Terminátora takže je docela sranda koukat jak Robert Patrick hraje roli milujícího a starostlivého otce. Jinak moc krásný film s fantazií. Krásné efekty, dobrý scénář a především krásný a dojemný děj. Josh Hutcherson je výborný a talentovaný herec. ()

Knotovka

Nádherný, snový film, který chytí za srdce v tom pravém slova smyslu – nejdříve jen tak šimrá, a musím říct, že velmi příjemně, v jednu chvíli ale zjistíš, že drží pevněji, než se zdálo. Bridge to Terabithia není primárně pro děti, ani pro dospělé. Nejvíce se bude líbit dospělým, kteří ještě nepřestali být dětmi. Příběh, zápletky a dialogy, které by jen v trochu jiné podobě mohly působit jako laciná klišé, tady tvoří dokonalý celek a tvůrci si tak zaslouží nejvyšší uznání, včele s kouzelnou hlavní hrdinkou, jejíž výkon má na výsledném dojmu klíčový podíl. A nemůžu nepochválit Zooey, která si prostě umí vybírat role a hned po AnnaSophia Robb mi zůstává v mysli zapsána nejvýrazněji, i přes menší prostor. ***** A teď SPOILER!!! ***** pro Tom Riddle: ne, nebyl jsi sám, protože, slovy klasika: „já vám plakal, bože, jak já jsem tenkrát plakal...“ a podruhé, ano, i potřetí. :) Když totiž sleduješ tenhle film s vědomím toho, jak se vyvine, přicházejí další nenápadné momenty, které dávají celému příběhu ještě hlubší vyznění (referát o potápění, rozloučení v dešti a tak dále.) ***** Přestože tenhle film má jen 74 %, já jsem jej k mému štěstí shlédl v duchu jeho hlavního hesla a proto musím jít na 100 %. ()

Pythonator

Dal jsem tomu imaginárně pět hvězdiček a pak jsem napsal dlouhý imaginární komentář o tom jak je to skvělý imaginární film. ()

tomiss

Tento film som si pozrel z dovodu ze milujem fantasy, dobrodruzstva a som bezpodmienecne rodinne zalozeny :) Taky je totizto popis - Dobrodružný / Fantasy / Rodinný. Cakal som nieco na sposob Harryho Pottera/Froda pytlika a ani vo sne by ma nenapadlo, ze na konci sa pristihnem so slzami v ociach. Krasne prostredie filmu, dokonale vykreslene pocity 2 mladych snilkov vo veku kedy im nikto nerozumie a nakoniec silno-emocionalna zalezitost, ktora vas vnutorne roztrha na kusy tak, ze nenavidite rezisera! ()

shinlove

Není moc filmů, spočítal bych je na prstech, které mě dokázali překvapit tak, jako se to podařilo tomuto snímku. Jsem neuvěřitelně nadšený a dojatý, tohle jsem nečekal ani v nejmenším, když jsem si tenhle snímek pouštěl. Fakt síla, kterou by měl vidět každý. 4* ()

Majrek

Upřímně řečeno, čekal jsem od toho filmu víc. Ne, že bych byl zrovna nadšený konzument hollywoodských efektů - na děj si potrpím mnohem víc - ale právě tady jsem čekal trochu složitější zápletku a tak nějak pohádkovější závěr. Takhle jsem trochu na pochybách, zda se jednalo o naučnou pohádku (která se pro děti moc nehodí), nebo drama, které je zas pro dospělého diváka poněkud málo komplikované. Imaginární království se objeví jen ve skutečně torzovitých náznacích a s postavou Leslie se tvůrci vypořádali na můj vkus až příliš svižně... Nevím, film na mne působí jako vlažné kafe - je sice příjemně hořké, ale k dokonalosti mu toho už dost chybí. ()

koldin

Výborně napsané, výborně natočené. Jediné, co se dá vytknout je vizualní stránka toho fantasy. Postavy se krásně vyvíjí, máme zde nějaké to školní drama i šikanu. Ale především se zde krásně pracuje s emocemi. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007