Hudbu složil, slova napsal

Hudba a text

Music & Lyrics

Romantický / Komedie / Hudební

USA, 2007, 99 min

Mám problém: Mám ráda Hugh Granta a nemusím Drew Barrymore. Hughův roztomilý has-been pop star vrtí zadnicí a hláškuje, ale Drew mu nahrává tak chladně, že kdyby nebylo té rádoby budhistické popikony, která fanoušky získává spíše odhalováním sebe sama na úrovni barové tanečnice než zpěvem, tak to člověka nechá naprosto chladným. Jinak ten film není zlý, úvodní klip skupiny PoP mě dostal do kolen, ani písnička, kolem které se všechno točí, není špatná. Film nijak nevybočuje z zajetých kolejí romantické komedie, ale možná se člověk zamyslí nad úrovní a systémem hudebního průmyslu.(5.8.2007)

O niečo lepšie ako Lawrenceova predošlá "Láska s výstrahou"(Drew Barrymore to dosť zachraňuje),ale stále dosť slabé.A čo je najhoršie,Grantovi to s Barrymoreovou sedí ešte horšie ako so Sandrou Bullock.Chémia funguje asi na päť percent a z filmu vôbec nevyplýva ako sa dopracovali ku vzájomným sympatiám.50%(8.3.2012)

ATTENTION...SPOILEROVÉ NEBEZPEČÍ____Pohádka nám začíná... byla jedna skupina.... Pro fanynky ječící.... svorně vrtí zadnicí.... Písničky a těsné džíny... zahánějí věčné spleeny... Pekáč plný perníku... úchylného popíku.... Kámoš na něj hodil bobky.... Alexovi nechal drobky.... Z hudebniho lunaparku.... zbyla jen šou na jarmarku.... Když tancuje pro diváky.... vyceníte ratafáky.... Pak se v černé pustině.... Zjeví mladá bohyně.... Buddhismus má na tričku.... Co chce? Novou písničku.... Náhle zničí parodii.... Sladkobolnou melodií.... Romantiku jako mor.... rozsévá Drew Barrymore.... Nešikovně zaleje.... I kytičky umělé..... On dá tóny, ona slova..... Zní to, jak když houká sova.... Chemie pod bodem mrazu.... Věští blížící se zkázu..... Scénarista lepí díru.... Vášní přímo u klavíru.... A pak po hudební tečce.... Zvoní hrana téhle břečce.(15.5.2007)

Pro mě typická průměrná romantická komedie. Párkrát jsem se zasmála a Hugh Grant v roli "ex-celebrity" působil docela vtipně. Snad ještě zobrazení hudebního průmyslu v čele s hvězdičkou Corou bylo dobré. To by bylo tak vše. Drew Barrymore nijak neoslnila a s Hughem Grantem netvořila zrovna ideální romantický pár (i když to není její chyba). ~(2,9)~(29.12.2011)

Hugh Grant jako bývalá popová hvězda 80. let? To musím vidět! Průměrná romantická komedie o dvou zraněných tvůrčích duších, která sice není tak strašná jako Lawrencova LÁSKA S VÝSTRAHOU, ale i když má Hugh nespočet skvělých hlášek, taky to není zdaleka vytěžené. Úvodní videoklip, který připomene třeba A-HA nebo Erasure je trefnou parodií osmdesátkového popového videoklipu a povedených písní je tu víc, jakož i narážek na minulou i současnou hudební scénu.(17.8.2007)

• - Hugh Grant se kvůli své roli naučil hrát na klavír a spolu s Drew Barrymore také nazpívali písně k filmu. (imro)

• - Marc Lawrence už s Hughem Grantem spolupracoval na svém celovečerním režisérském debutu Láska s výstrahou (2002), kde se po hercově boku objevila Sandra Bullock. Pro ni Lawrence napsal už několik filmů, například i dvojici příběhů Slečna Drsňák. (imro)

• - Skladbu „Dance with Me Tonight“ napsal třináctiletý syn režiséra Lawrencea. Malý Clyde je hudebně nadané dítě a jeho schopnosti vyšly najevo potom, co ve věku čtyř let zahrál náhodou Beethovena zpaměti, když ho předtím slyšel v rádiu. (imro)