Hudbu složil, slova napsal

Hudba a text

Music & Lyrics

Romantický / Komedie / Hudební

USA, 2007, 99 min

Hudbu složil, slova napsal mě zahřálo u srdce po hodně, opravdu hodně těžkém týdnu. Dalo mi velikou porci zábavy, vtipu a vlilo do mě radost. Navíc Grant suprově zpívá a hraje. Určitě si nenechte ujít závěrečné titulky :). Právě kvůli náladě, kterou mi tenhle film zvedl na maximum, není moje hodnocení vůbec nadsazené.(24.11.2007)

Som prekvapený nízkym hodnotením ostatných... Pre mňa ide o prekvapivú (takmer)dorovnávačku kultoviek ako DENNÍK BRIDGET JONESOVEJ, PRÁZDNINY či NOTTING HILL. Áno, je to jednoduchšie, ale konečne to má vlastný príbeh a romantika ho obohacuje, nie naopak (Gerard Butler aj Matthew McConaughey hrajú presne v tých "amerických" typoch romantických filmov). Neskutočne suchý humor je nevtieravý, vzťahové klišé je minimálne a po prvý krát som mal pocit, že využite hudobného premyslu (vrátane pesničiek) je zmysluplné...(6.9.2010)

Vezměte Hugha Granta, dejte mu sladkou limču na tác a instruujte ho, aby mi namluvil, že se jedná o prvotřídní ležák. Sežeru mu to. V tomhle filmu není jediná nota, která by nebyla kradená odjinud, přesto jsem ho sledoval s neobyčejným zaujetím a reagoval přesně tak, jak jsem měl. Jestli existuje mezi herci špičkový popíkař, je to právě Hugh. A Drew Barrymore působí opravdu velice velice roztomile.(3.12.2008)

Mám rád Hugh Granta. To je první důležitý poznatek. Mám rád romantické komedie. Druhý důležitý poznatek. Mám rád hudební inteligentní vtipné romantické komedie. Třetí důležitý poznatek. Tenhle film všechno tohle splňuje, nabízí vtipné scény (roztomilá sestra hlavní hrdinky, jež za svého mládí ujížděla na skupině POP), scény pozoruhodné (zajímavá mladá zpěvačka, jež zpívá své ó, šanti, šanti) i scény dojímavé a romantické (závěr celého filmu). Takové filmy můžu kdykoliv, a pokud je v nich Hugh Grant, tak si je rozhodně nenchám ujít. Hudbu složil, slova napsal je vtipným a pozoruhodným filmem, který rád zhlédnu kdykoliv a kdekoliv, protože nemá chybu. A proč čtyři hvězdičky, a ne pět, když se tu nad ním tak hezky rozplývám? Jak už jsem někde psal, romantická komedie je spíše pro pobavení, a proto není určena pro nějaké výtečné hodnocení. Romantická komedie má za úkol bavit, proto ji nelze brát vážně, a to je důvod pro mé čtyři hvězdičky...(9.6.2007)

Profesionálně odvedená práce na "další romantické komedii s Hughem Grantem", čili nadprůměr minimálně ve svém žánru. Mohlo to být daleko lepší, kdyby se víc přitlačilo na satiru a zesměšnění hudebního velkoprůmyslu, a nedělaly se jenom šoufky z Wham! a spol. Je to docela škoda, protože po libovém traileru má člověk od fungující dvojice Hugh & Drew i od jejich filmu určitá očekávání, a ta se rozplynou v nevinné cukrové vatě, kterou otec pozdějšího filmového teroru jménem Morganovi (opět s Hughem a nově s Carrie Blbshawovou) tentokrát vyprodukoval. 60% a celkem mě těší, že jsem tehdy nakonec nedal peníze za lístky.(25.2.2011)

• - Marc Lawrence už s Hughem Grantem spolupracoval na svém celovečerním režisérském debutu Láska s výstrahou (2002), kde se po hercově boku objevila Sandra Bullock. Pro ni Lawrence napsal už několik filmů, například i dvojici příběhů Slečna Drsňák. (imro)

• - Hugh Grant se kvůli své roli naučil hrát na klavír a spolu s Drew Barrymore také nazpívali písně k filmu. (imro)

• - Skladbu „Dance with Me Tonight“ napsal třináctiletý syn režiséra Lawrencea. Malý Clyde je hudebně nadané dítě a jeho schopnosti vyšly najevo potom, co ve věku čtyř let zahrál náhodou Beethovena zpaměti, když ho předtím slyšel v rádiu. (imro)