Hudbu složil, slova napsal

• Nizozemsko

Music and Lyrics

Romantický / Komedie / Hudební

USA, 2007, 99 min

Hugh Grant je jedním z nejsympatičtějších herců a vždycky hraje milovníky plné sarkasmu a milých ušklebků, který Vás prostě dostane, což je vlastně taky jediný důvod, proč jsem se na Music and Lyrics díval! Drew Barrymore byla taky vynikající, v docela netypické roli a naprosto s přehledem zvládale obížnější pasáže s dávkou jemného a příjemného humoru. Dohromady tvořili mi docela nesouměrný pár, protože ke konci to už klišovatělo neskutečným způsobem, že slovo tuctové je málo. Ale první hodinka byla perfektní! Jo, líbilo se mi to, a však tady Marc trošičku přestřelil s cukrem, kdyby se to drželo v tempu jako Two Weeks Notice, dal bych čtyři hvězdy.(9.4.2008)

• Bachy

Arcipeklo. Pouštěl jsem s tím, že o Vánocích přežiji všechno a s dobrou náladou hurá do filmu. A jo, ze začátku to fungovalo. Dokonce naskočila myšlenka, že to vůbec nevypadá špatně. Vždyť hlavní hrdinové jsou vcelku sympatičtí. A ona Barrymorová hezky zpívá. A...ZVRAT...Grant moc dobře nezpívá. Příběh se otáčí k totální kokotině. Panebože, jak se může 99 minut tak strašně vléci. A Cora je opravdu výborný záporák (indikátory ironie by se měli rozsvítit právě teď). Cože? Ještě půl hodiny. Sklenice vína. Fyzická bolest. NE! Už nikdy!(25.12.2011)

Ve většině rolí Hugha Granta bych raději viděl někoho jiného, ale Music and Lyrics jsou výjimkou. Grant jako vyhaslá popová hvězda nemá chybu, stejně jako jeho suše troušené sarkastické hlášky. Navíc mi dokonale sedl do dvojice s Drew Barrymore jako sympaticky svéráznou Sophií. Dokonalý "osmdesátkový" videoklip k "Pop! Goes my heart a chytlavá Way Back Into Love, několik vypilovaných slovních přestřelek a spousta vydařených momentů, které pobavily, stačí, aby byly všechny drobné nedostatky odloženy jako nepodstatné. Music and Lyrics je zkrátka úsměvná romantická komedie, která se nesnaží příliš experimentovat, ale tradiční historku podává s nadhledem, sympatickým humorem a velmi dobrým zasazením do kulis šoubyznysu, ze kterého si tu neustále utahuje.(23.2.2012)

Už jenom to, jak film začal, když sem viděla Granta jako ulízlího frajírka, kterej neumí moc zpívat a má komické pohyby, mě rozesmálo a řekla sem si, tohle bude fajn film. A opravdu mě od začátku mile doprovázel do dění mezi touto dvojcí, která byla podle mě dokonalá. Drew to tady nesmírně slušelo a mimochodem řekl byste někdo, že Grantovi je už tolik let? Ani nápad... Byly tam vtipné momenty, romantické chvilky a hlavně gesta a pohyby Granta, který mě rozesmávaly. Titulní píseň je prostě nádherná a jelikož jsem ji znala už dřív, tak mě bavilo poslouchat, jak vzniká. Cora byla celkem povrchní bloncka, takže mě nakonec potěšilo, že písnička vypadala tak jak má. Ani vteřinu jsem se nenudila, bylo to příjemná a upřímná komedie, pro nudné chvilky, která zvedne náladu a přitom dojme, protože ten konec byl úžasný a koncert ještě přidával na atmosféře. Takže pro mě rozhodně ne zklamání, ale spíš překvapení, že Grant už nenudí svým obličejem a že tahle dvojce mi vyloženě sedla! Nj, prostě romantika :)(22.8.2009)

Pre ľudí, čo poznajú históriu Wham! ešte o čosi lepší film. Schválne, Georgea Michaela pozná dnes každý, ale skúste si spomenúť na meno toho druhého. Jeho jediný album si už dozaista nepamätá ani skalný fanúšik Wham! . Hugh Grant takúto vyhaslú pop-superstár podáva s absolútnou gráciou a ústami postavy s nadhľadom ironizuje súčasný „music industry“, ktorý je už dávnejšie viac „industry“ než „music“. Music & Lyrics však neprináša na poli romantickej komédie nič nové a prevratné. Na poriadnu satiru na hudobný priemysel a jeho „hviezdy“ je film príliš mäkký, na komédiu málo zábavný, dramaticky je tu stokrát omieľaná línia stretli sa náhodou-zaľúbili sa – komplikácia-štastný koniec. A tak si na svoje prídu najmä mainstreamoví diváci. Ja film vidím ako lepší priemer, ktorý pozdvihuje najmä ústredná dvojica a niekoľko výborných sekvencií (najmä úvodný klip a jeho záverečná štylizácia do „pop up video“ z dielne MTV a jeho prostredníctvom rozprávané udalosti „po filme“). 7/10(14.9.2007)

• - Hugh Grant se pro svou roli inspiroval pohyby a gesty hudební skupiny Duran Duran. (Karlos80)

• - V čase 33:45 se Sophie (Drew Barrymore) opírá hlavou o ruku, v dalším záběru má však ruce opět na jídle a chvíli poté opět bere do rukou pití a v dalším záběru stojí pití na stole. V čase 34:22 se situace opakuje. Také pozice Sophie jsou z každého záběru vždy jiné. (Iveet)

• - Marc Lawrence už s Hughem Grantem spolupracoval na svém celovečerním režisérském debutu Láska s výstrahou (2002), kde se po hercově boku objevila Sandra Bullock. Pro ni Lawrence napsal už několik filmů, například i dvojici příběhů Slečna Drsňák. (imro)