Hudbu složil, slova napsal

Hudba a text

Music & Lyrics

Romantický / Komedie / Hudební

USA, 2007, 99 min

Hugh Grant a Drew Barrymore jsou skvělí, ale se scénářem je to podstatně horší. Situace, do kterých jsou naši hrdinové vrženi, jsou dost extrémní a úplně nepravděpodobné. Rovněž popová princezna a idol teenagerů Cora Corman, kterou hrála Haley Bennett, se nepovedla. Vychází mně z toho průměrný a mírně zdlouhavý film.(28.3.2010)

Netuším, jak je to možné, ale postavy Hugha Granta jsou od té doby, co "to má střapatý", jako kouzlem taky jaksi střapaté a jak mě dřív už svým poraženeckým držením těla odpuzoval, dnes je pro mě jeho přidrzlej ksicht magnetem. Alex - někdejší stár ("jsme slavnější než Beatles") dostává ceny ještě alespoň od Sdružení traktoristů, jeho cd jsou bonusem u prášku na praní a když ho pozvou zpívat na pouť, dá maminám pod podiem, co chtějí, i kdyby ho to mělo stát záda. Pak mu přijde Sophie zalít květiny a s nimi zalije i jeho. Music and Lyrics se asi bude líbit víc těm, pro koho "Alexova" slavná éra byla i ta jejich a cítí, že "zalít" by neškodilo - ehm, nou koment :-). Dneska tedy za 3* ale hodně silné - s doširoka otevřenými vrátky ke 4.(17.8.2007)

Překvapivě velmi příjemný romantický film, jenž hlavně klade důraz na hudbu. Hudební průmysl je znánorněn dosti vtipně - nejenom kapela Pop!, Fletcher ale i další věci. Hugh Grant není žádný můj oblíbenec, ale tato role mu seděla. Mezi Barrymore a Grantem určitá chemie fungovala. Písně ve filmu nebyly vůbec špatné:)). Napsat pořádný hit není žádná sranda...(24.12.2011)

Hudební komedie, na které je nejlepší soundtrack, nebo tedy hudba znějící ve filmu, což vlastně splňuje účel právého hudebně založeného filmu, protože to co autoři dokázali v tomto filmu vyloudit je neskutečná pravda. Pravda o boybandech, mezi které se řadí tolik kapel, že není těžké vyjmenovat z partesu alespoň deset takových. Jinak se na to nechá vcelku příjemně koukat a když to má tak příjemnou muziku, vcelku nezávazně a příjemně to také uplyne až do samotného, očekávané závěru, který dozajista potěší.(25.12.2007)

Tak tomu říkám překvapení. Mimořádně příjemná romantická komedie, kde exceluje suchý humor Hugha Granta a správně napsané písničky. Videoklip "Pop! Goes my heart" jen tak z hlavy nedostanete, stejně jako neuvěřitelný idol teenagerů, zpěvačku Coru. Tento film má navíc mimo jiné výhodu, že s lehkostí dobře paroduje hudební showbussines, ale netlačí na pilu. Jistě, Drew a Hugh nejsou asi kandidátem na nejromantičtější pár desetiletí, ale oba to jsou příjemné postavy a nedá se jim nefandit. Pohodová chuťovka. (8/10)(6.1.2008)

• - Grantovým učitelem zpěvu byl Martin Fry z anglické popové skupiny ABC, která byla na vrcholu popularity v osmdesátých letech. (imro)

• - Hugh Grant se kvůli své roli naučil hrát na klavír a spolu s Drew Barrymore také nazpívali písně k filmu. (imro)

• - V čase 33:45 se Sophie (Drew Barrymore) opírá hlavou o ruku, v dalším záběru má však ruce opět na jídle a chvíli poté opět bere do rukou pití a v dalším záběru stojí pití na stole. V čase 34:22 se situace opakuje. Také pozice Sophie jsou z každého záběru vždy jiné. (Iveet)