Hudbu složil, slova napsal

Music & Lyrics

Romantický / Komedie / Hudební

USA, 2007, 99 min

• Bachy

Arcipeklo. Pouštěl jsem s tím, že o Vánocích přežiji všechno a s dobrou náladou hurá do filmu. A jo, ze začátku to fungovalo. Dokonce naskočila myšlenka, že to vůbec nevypadá špatně. Vždyť hlavní hrdinové jsou vcelku sympatičtí. A ona Barrymorová hezky zpívá. A...ZVRAT...Grant moc dobře nezpívá. Příběh se otáčí k totální kokotině. Panebože, jak se může 99 minut tak strašně vléci. A Cora je opravdu výborný záporák (indikátory ironie by se měli rozsvítit právě teď). Cože? Ještě půl hodiny. Sklenice vína. Fyzická bolest. NE! Už nikdy!(25.12.2011)

Položili jste si někdy otázku, když jste zahlédli v časopise fotku např. Sagvana Tofiho, co tahle vyhaslá mj. popová pseudohvězda z neblaze proslulé „stáje“ Františka Janečka dneska vlastně dělá? Zřejmě ne, taky proč byste to dělali, že ano? Já jsem četl, že prý prodává ledničky v Grónsku (copyright Klára Nemravová z Tata Bojs), ale skutečnost bude mnohem prozaičtější. Zkrátka obráží všemožné „high-society“ večírky a recepce, kde se zadarmo nadlábne, nechá se tam vyfotit s našimi rádoby hvězdičkami a „celebritami“ a modlí se za to, aby se jeho fotka objevila aspoň na spodku str. 32 nějakého bulvárního plátku (těsně pod reklamou na Kosmodisk a náramek na zázračné hubnutí). A to proto, aby totálně neupadl v zapomnění a pořád mohl čeřit vody se svými „čerstvými scenáři“ a „chystanými alby“. Grantův Alex Fletcher zažívá podobné pocity, ale je na tom ve srovnání s Tofim přeci jenom nesrovnatelně lépe. Bývala velká popová hvězda, žijící jenom z minulosti a s přibývajícím věkem z občasných vystoupení při zahájení otevření nového obchoďáku, či na ředitelských recepcích a podobných „vyzobávání drobků“. A nutno říct, není moc herců, kteří by podobně jako Hugh Grant dokázali interpretovat otravný kolovrátkový pop 80.let s takovou grácií a kouzlem. Už úvodní klip ve stylu 80´s metrosexuálních boy partiček typu ´Wham!´ musí u každého, kdo tu éru pamatuje, vyloudit úsměv na tváři, zvláště když je to zde podáno s takovým sebeshazovačným nadhledem. A nebýt toho, že zhruba po půlhodině se film překlopí do celkem tuctové romanťárny, vydržel by ten úsměv až do konce. Ale svěží neokoukaně dějové nápady, točící se kolem pop-star Cory a jejího hitu „na zakázku“ tady nechybí, takže i přesto, že éra 80´s diskoték, barevných trvalých, mrkváčů a stereotypních syntetizátorových spodků nebyla tou mojí „krevní skupinou“, dávám pobavené 3*. Bylo to občas vtipné i trefné.(18.2.2008)

Profesionálně odvedená práce na "další romantické komedii s Hughem Grantem", čili nadprůměr minimálně ve svém žánru. Mohlo to být daleko lepší, kdyby se víc přitlačilo na satiru a zesměšnění hudebního velkoprůmyslu, a nedělaly se jenom šoufky z Wham! a spol. Je to docela škoda, protože po libovém traileru má člověk od fungující dvojice Hugh & Drew i od jejich filmu určitá očekávání, a ta se rozplynou v nevinné cukrové vatě, kterou otec pozdějšího filmového teroru jménem Morganovi (opět s Hughem a nově s Carrie Blbshawovou) tentokrát vyprodukoval. 60% a celkem mě těší, že jsem tehdy nakonec nedal peníze za lístky.(25.2.2011)

Drew v pohodě jako obvykle, Hughovi role vyschlé hvězdy sedla podobně jako v Lásce nebeské role premiéra. Některé jeho nesmělé hlášky i podmračený výraz docela pobavily, ale nejvíc kyčelní kreace pro z většiny menopauzové publikum. Závěrečný duet hezký, stejně jako originální vyznání lásky. "Ztracená a nalezená láska, něco jako kufr." :-)(23.1.2011)

Typický predstavitel romantickej komédie dneška (ono to bolo kedysi kvalitnejšie). Naštastie sa vymyslela celkom originálna zápletka, párkrát sa zasmejete, najviac hneď pri úvodnej piesni:)))).Nevyšlo to ako singel? A pri koncerte v zábavnom parku. Raz za čas, prečo nie. A snaha o veľkolepé výpravné finále tiež poteší, nahnať 15 000 ľudí ho haly kvôli filmu sa cení. Pokračovania sme sa už našťastie nedočkali, asi by to nedopadlo dobre.(9.8.2009)

• - Ve filmu se Sophie (Drew Barrymore) zmíní, že je o sedm let mladší, než její sestra Rhonda (Kristen Johnston). To je pravda, Kristen je opravdu o 7 let starší, než Drew. Krom toho je Hugh Grant o 14 let starší než Drew. (viperblade)

• - Romantická komedie od Warner Bros. se promítala už od středy, protože byl svátek svatého Valentýna. Její úvodní pětidenní (14. – 18. 2. 2007) výdělek byl 19,1 milionu a během víkendu snímek skončil na čtvrté příčce. Celkový americký zisk filmu se nakonec vyšplhal na 50 mil. dolarů. (imro)

• - Marc Lawrence už s Hughem Grantem spolupracoval na svém celovečerním režisérském debutu Láska s výstrahou (2002), kde se po hercově boku objevila Sandra Bullock. Pro ni Lawrence napsal už několik filmů, například i dvojici příběhů Slečna Drsňák. (imro)