Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

F.W.Colqhoun

guilty pleasure: žánrovka s nadhledem. Marc Lawrence dává Grantovi život po životě v několika filmech, které s ohledem na čím dál dědkovatější xicht hlavního představitele nedosahují takové popularity jako slaďáky devadesátých let a přelomu tisíciletí, mohou ale oslovit i ty, jimž by čistá esence žánru bez příměsí připadala nestravitelná. Music & Lyrics začínají nejlepší existující parodií popu osmdesátých let, která existuje - "hit" Pop! Goes My Heart žil po uvedení filmu nějakou dobu svým vlastním životem a možná se jednoho dne zaslouženě omylem objeví na nějaké polské osmdesátkové kompilaci. Přestože komedie, který následuje, nikdy nedosáhne takové úrovně legrace jako vrtění zadkem ve stylu Wham! + výsměch každému myslitelnému dobovému klišé, dostatečné množství metavtípků mířených na solar nahrávacímu průmyslu ředí houstnoucí romantický sirup zdárně až skoro do konce. Dost britské, aby se na to dalo koukat. ()

mirkaaa

Klasická romantická komedie s Hughem Grantem a D. Barrymore. Přestože Hugh Grant je typický herec romantických filmů, v této hudební komedii mě moc nezaujal, a Drew Barrymore mě také nepřesvědčila o své postavě. Film ale přesto není úplně nudný. Pouze mají oba herci na svém kontě lepší filmy. ()

Wishkah

Jednoduchá a pohodová romantická komedie, která si na nic nehraje a jede si svým tempem a podle všech pravidel. nic originálního, ale ani urážlivého. Grřant s Barrymore k sobě sedí a najde se i dost vtipných situací. pohoda pro večer ()

Radim

Úvodní videoklip - vynikající. První půlhodina - vtipná. Zbytek filmu - sterilní nuda. Jen za tu písničku dávám za 3. ()

ThomasCrown

Jedna z tých romantických komédií, ktoré sa ozaj vydarili. Hugh Grant aj Drew ma vždy bavili a dobre sa na nich pozerá. Spolu im to ladí, nielen herecky, ale aj hudobne. Hudobná stránka je mimochodom skvelá a ústredná melódia je až neuveriteľne chytľavá, podobne ako najväčší hit Pop:) Videné už asi štyrikrát, ale vôbec neopozerané. ()

DannyBoy80 odpad!

Film u kterého po 5ti minutách víte jak to bude probíhat a jak to dopadne je prostě velmi špatný film. Když to přeženu, tak po přečtení názvu filmu a podle toho kdo tam hraje vcelku přesně uhodnete děj. ()

Haymar

Kdysi sem mu nemohl přijít na jméno ale z Hugha Granta se stal osobitý herec a co na tom, že hraje defakto porád jednu a tu samou "roli" (ať už je to Clever z Bridget Jonesové a nebo Will z Jak na věc). Možná je fakt dobrej a nebo prostě jen "hraje" sám sebe. Každopádě na těch jeho postavách - sarkastických, trochu arogantních ale vesměs dobráků - asi něco bude a tu vyhaslou popovou hvězdičku sem mu fakt sežral (i když zpívá hůř než já a textuje otřesně)... I Drew sem sedla jak kukátko na hrneček. Jinak to je klasický lovestory spíchnutý podle tý nejklišovitější šablony a vlastně ani nechci věřit, že mě to tak bavilo (a kolik že hvězd tomu vysolím)! ()

jasiska

Taká trochu obohratá pesnička, ale stále sluchu lahodiaca :-) Hugh a Drew sú síce zlatí, ale najviac sa mi páčilo, akú si film robil srandu z modernej populárnej hudby vo všeobecnosti a konkrétne v podobe has-been skupiny PoP a Buddhu milujúcej superstar Cory. ()

Patrik256

Rozpočet_ 40 miliónov dolárov // Tržby_ 145.8 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 3 572 152 Kč // Diváci v ČR_ 32 369 // Tržby v USA_ 50.5 milióna dolárov ()

peetriss

Zcela šablonovitý film, na čemž nic nemění prostředí světa pop music, který nepřichází s ničím inovativním nebo zajímavým, ať už po stránce romantické či komediální. Marc Lawrence je velmi slabý režisér. Hugh Grant mně v rolích dobývačů ženských srdcí dlouhodobě nesedí, naopak Drew Barrymore je sympatická k zulíbání a mladičká kráska Haley Bennett mě svými kreacemi přivádí do extáze (nikoli poprvé). ()

.baris.

Hele... já to vim, že to je vlastně děsná blbost, jo. Ale každej máme nějaký takový to, jak na tom ulítáváme, i když je to taková malá milá hovadinka, že jo? A já mám tohle. Já tenhle film prostě miluju. Dokonalá zábava, perfektní příšerný tanečky Granta, roztomilá Drew Barrymore... Jasný, cenu za nejpřínosnější a nejnápaditější film historie, to nezíská, ale co, vždyť to je nakonec úplně jedno, ne? ()

Dominique

Příjemné překvapení. V rámci žánru jednoznačně jedna z těch lepších záležitostí. Hugh není tak sladkej, jak by mohl člověk čekat od "romantické komedie". A Drew, ačkoliv se mi nelíbí, je zde naprosto přirozeně krásná. Originální námět precizně zpracovaný, ale do dokonalosti chyběl originální závěr a méně "Hollywoodu".. ()

gocatgo

Hugh Grant má jedno ohromné štěstí. Tvůrci mu píšou dialogy rovnou do huby. Takže už to není jen ten chlapec se smutnýma očima, ale co film, to i neuvěřitelně hláškující hrdina. V Music and Lyrics to dokazuje naprosto s přehledem. S Drew utvořil neskutečně dobrej pár, vyspí se s ní ještě před půlkou filmu a takové to usmíření nakonec ani tak nebije do očí. V rámci romantických komedií těžký nadprůměr. Navíc, osmdesátkový videoklip kapely POP, která byla v roce 2006 uvedena do Rocknroll hall of fame si zaslouží samostatných pět hvězdiček. A pokud bývá romantická komedie tvůrcem slizkých úvodních songů, tak v Music and Lyrics se podařilo napsat písničku, která není ani trochu blbá. Komedie, která by měla být v červeném hodnocení. ()

Yardie

Docela nudné, zasmál jsem se tak 3x. Navíc to nemělo ani potřebnou milou a pohodovou atmosféru, díky které se dá na některé romantické "komedie" dívat. Prostě todle nebylo nic moc. Na druhou stranu to nějak výrazně neotravovalo. Vícekrát bych to ovšem vidět rozhodně nechtěl. Howgh! ()