Reklama

Reklama

87. revír: Vlna veder

(TV film)
  • USA Ed McBain's 87th Precinct: Heatwave (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Na rozdíl od filmu z cyklu o 87. revíru (Sníh) není Vlna veder adaptací McBainova románu. Scenárista Larry Cohen napsal původní příběh, do něhož pouze zasadil McBainovy postavy. Detektivové Carella a Meyer v něm pátrají po nebezpečném násilníkovi, který se soustřeďuje na napadání úspěšných žen. Důležitou ale nezáviděníhodnou roli návnady hraje jejich kolegyně Eileen Burkeová. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tato svižná a napínavá detektivka mi nedovolila odejít od obrazovky ani na chvilku. Detektiv Carella v podání Dale Midkiffa je sympaťák a představitel ideálního policajta, který soucítí s obětmi trestných činů, v tomto případě se znásilněnými ženami a snaží se jim pomoci. I když jsou zde řešeny současně dva případy, je děj přehledný, má správně napjatou atmosféru a vyšetřování patřičný spád. Prostě žádná nuda Detektivek pojednávajících o přepadení a znásilnění žen bylo natočeno velké množství, ale tato se mezi nimi určitě neztratí. I když divák v poslední třetině filmu už zná viníka, vůbec to neubírá na dramatičnosti závěru této kriminálky. Nelituji té hodiny a půl. ()

Debreno 

všechny recenze uživatele

Scenár bol výrazne inšpirovaný jednou z McBainových kníh. Bohužiaľ, tento tv film som veľmi nezožral. Možno to bolo zle preložené a zle nadabované, alebo možno boli tie dialógy naozaj primitívne, takisto ako strih. Paul Ben - Victor v pohode, chýbali mu Meyerove fúzy. :) ()

Reklama

Reklama