marquillo

spomeniem len mínusy - nevyrovnané herecké výkony a dôraz skôr na moment než na atmosféru, no a tá hudba je podľa mňa mix už mnohokrát použitých motívov ()

hellequine

Přestože představitele hlavního hrdiny- kiefera Sutherlanda- příliš "nemusím", děj mi na něj nechal zapomenout. Je tam spousta lekacích momentů a ještě větší spousta nechutných momentů, bez kterých bych se klidně obešla.. Přesto se mi film líbil. ()

jacksax

Film, který by bez mohutné reklamy zákonitě šel rovnou na VHSky - teda pokud se to ještě dělá. Ale když se do něj narvou ty prachy tak co už. Neodpovídající hudba (- s takovýma lekačkama se dá udělat horor i z ovečky Shaun - ať žije věčně) logika děje horko těžko látaná ke konci se snaží být vševysvětlující, inteligence postav below zero - jednoduše typ filmu kdy se o postavu nestrachujete ale stoupnete si a přes celý pokoj/kinosál voláte : Ty jsi hošku blb! A useknout dvakrát nadstavovaný závěr - vůbec nic by se nestalo ()

El Loco

WHO IS ESSEKER? Priznám sa, doteraz som sa ZRKADLÁM dosť vyhýbal, pretože, ako iste každý uzná, už samotná predstava, že hlavným záporákom v tomto horore sú zrkadlá, je sama o sebe bizarná. Po tom, ako som sa predsa len donútil k zhliadnutiu (hlavne vďaka dvojici Aja-K.Sutherland), musím ale s prekvapením uznať, že to až také hrozné nebolo. Fakt, že ide o remake pôvodne juhokórejského filmu INTO THE MIRROR (2003) v súčasnej, pre originálne hororové scenáre, chudobnej dobe, nikoho neprekvapuje, ale keďže som pôvodnú snímku nevidel, porovnávať nemôžem. Môžem však konštatovať, že Aja opätovne potvrdil svoj talent pre strašenie diváckej populácie, kedy pár scén bolo vskutku desivých a po dlhej dobe som mal z hororu, i keď to znie to trošku morbídne, dobrý pocit. 65% ()

rotel

Ako prvé musím napísať, horor nie je môj obľúbený žáner! Úvod bol super, no ako sa dej posúval, tak upadal aj môj obdiv. No i tak som sa celkom bavil. ()

Thomm

Z Mirrors jsem si odnesl asi tak dva poznatky, a to že v Americe je asi normální mít 258 zrcadel v domě; a že chudák Amy Smart dala nový význam pojmu protáhlý obličej. Celkově stál film za onvoh, pointa taky a při závěrečném souboji už mi chyběla snad jenom Arnieho hláška: "Došla ti pára, Bennette?" ()

Hepy13

Další z té řady nadprůměrných a povedených hororů. První polovina filmu přesně taková jakou jsem chtěl vidět, odrazy a obličeje v zrcadlech velmi pěkně fungovali. A já se celkem často lekal, dokonce jsem se jednou při leknutí praštil kolenem do stolu :) Druhá půlka kde Kiefer pátrá, sice trochu slabší ale vůbec mě nenudila. Čekal jsem nakonec nějaký velký happyend, ale byl jsem mile překvapen. Opět se mi potvrdilo že když od filmu nic moc nečekám tak se mužu dočkat kvalitního díla. ()

Ronaldo79

Duchařiny moc nemusím, ale tato mě dostala. Splnila všechny hororové parametry (tajemná atmosféra, slušné napětí a samozřejmě gore na úrovni) s bravurou, nicméně to neznamená, že by film něměl pár vad na kráse. Ještě jedna věc, přijde mi zbytečné psát, že Alexander Aja je jedním z nejschopnějších tvůrců této doby, ale já to sem pro sichr napíšu. 9/10 ()

Stocki

Hodně mrazivá atmosféra, především ve vyhořelém obchodním domě, několik slušných lekaček a chudinka Amy Smart. Vůbec masky k filmu se hodně povedly. Byl jsem hodně napnutý, takže já rozhodně doporučuji. P.S. Kupte si originál DVD, protože na něm najdete takřka vyčerpávající, bezmála 50-ti minutový film o filmu, který stojí za to. ()

waits

Druhá půlka sahal po třech, ale nakonec nedosáhla, i přes překvapivou pointu. Od první chvíle mi bylo jedno, co se se Sutherlandem stane, hned jeho ůvodní procházení nočním obchodní domem se jinak než koledováním si o malér prostě nazvat nedá. Nad podivným chováním všech zúčastněných (včetně těch za zrcadlem - to snad není spoiler, ježišmarja) jsem neměl chut se zamýšlet, rušivě ovšem působilo kdeco. Např. Keith si všimne, že ze zdi teče voda, začne tedy ihned vylamovat zed, za kterou cosi najde, voda vošem už nikde neteče, ani za zdí ani ve zdi. Proc se zrcadla chovají tak jak se chovají, proč neběží člověk bojící se zrcadel do lesa, místo aby se zavřel do domu se spoustou lesklých ploch, proč film končí zrovna tahle? Nevím. A je mi to fuk. Na podprůměrnou lekačku s třemi-čtyřmi povedenými scénami takových kontemplací netřeba. A nebál jsem se. ()

Erik7595

Skutočne skvelo vybudovaná atmosféra vo filme ma počas sledovania v noci slušne priklincovala do sedadla. K tomu pár fakt gore scénok, ktoré prekvapili svojou surovosťou a brutálnosťou (v tomto jednoznačne vedie scéna sestry hl. hrdinu v kúpelni). K príbehu nemám žiadne výrazné výtky, herci odvádzajú svoj sluSný nadpriemer, Kiefer Sutherland herecky velmi dobre obstál svoju rolu hlavnej postavy a prievodcu jednotlivých mysterióznych a hororových udalostí, ktoré sa počas filmu udejú. Film si už od začiatku drží svoju hustú a temnú atmosféru, prostredie opustenej a schátranej budovy s množstvom obrovských zrkadiel tvoria dobrý základ pre budovanie napätia a atmosféry. V druhej polovici sa film zmení takpovediac na detektívnu drámu, kde sa hl. hrdina snaží jednotlivé záhady a hlavný problém, ohrozujúci jeho a rodinu, vyriešiť. Ide o zaujímavú časť filmu, ktorá vyústi až do samotného finále, ku ktorému by som nejaké výhrady mal (napínavé finále s jeho rodinou je ok a funguje, mám na mysli skôr konfrontáciu hl. postavy so samotným zlom). Ale zase ma trochu príjemne zaskočil úplný koniec filmu, takže u mňa spokojnosť. Normálne by som dal 4*, ale keďže som to pozeral v noci, atmoška urobila svoje a slusne ma v rade scén zamrazilo. U mňa teda velká spokojnosť. 90% ()

Jiu

Aj keď už má svoje roky a od čias kedy som ho prvýraz videl som zhliadol desiatky iných hororov, Mirrors pre mňa ostáva jeden z najkvalitnejších filmov svojho žánru. Žiadne samoúčenlé násilie, bezduché zabíjanie ani posadnutie bez príčiny a vysvetlenia. Mirrors je kvalitný Ačkovo spravený film, s dobrými hercami, ktorí vedia čo robia, dobrým scenárom a peknou temnou mrazivou atmosférou, ktorá vám nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Kto sa bojí rád, odporúčam všetkými desiatimi. ()

fifi.m

Horor, u kterého jsem se, jako u jednoho z mála, opravdu bála. Děj byl napínavý a mělo to zajímavou pointu. Možná to bylo trochu moc dlouhé. Každopádně mi potom bylo nepříjemné se dívat do zrcadla a takové účinky by právě horory měly mít. :) ()

melloun

Po delší době konečně horor, na který jsem se těšil, a který mě nezklamal. Postava Bena (Kiefer Sutherland) byla uvěřitelná a to jak nakonec skončí je opravdu zajimavé, pro mě překvapující, ale parádní. Zrcadla byla nádherně a chytře natočená. Už jen to, nedostat do každého záběru někoho ze štábu, když v okolí je tolik možných odrazů zrcadel je umění. Za to smekám všem kameramanům, kteří na filmu pracovali! ()

Mania

Horory mám opravdu ráda, ale to mě musí vystrašit a nejlépe tak, abych se bála aspoň nějakou chvíli po něm. Tady jsem se bohužel nebála ani při něm, natož v momentě, kdy jsem už kráčela domů. Pěkné byly záběry z minulosti, jak se zrcadla stala zlá. Několikrát jsem to shlédla s odstupem nějakého toho času a raději na to už koukat nebudu, jinak hrozí vážné riziko, že hodnocení ještě klesne... ()

jorgus

nebyt par minutovych slabsich mist, je to jeden z nejlepsich horroru poslednich let, ac jde opet o remake...Aja si to u me opet vylepsil, tentokrate dostatecne efektne nasnimanm studenym prostredim a zaverecnou vtipnou pointou:) ()

Lúca

Zajímavý , i když dost nereálný příběh. Našlo by se pár skutečně podařených scén i pár "lekavých", ale čtvrtou hvězdu nemůžu dát kvůli konci.Ten byl dost zmatený a vlastně absolutně nevysvětlený. Takto otevřené konce nemám ráda, takže průměr - tři hvězdy. ()

Ulrich

Vzhledem k tomu, že předchozí Ajova tvorba mě buďto nijak zvlášť neoslovila (Haute Tension), nebo i vyloženě zklamala (Hills have eyes), a po dost slabých ohlasech zde i v různých recenzích, čekal jsem od Mirrors jen špatné věci. Naopak ale se zde konečně (alespoň mně) odhaluje, proč byl Aja po předchozích filmech považován za velký talent. Jeho režie je na profesionální úrovni, dobře pracuje s atmosférou a v jeho podání vypadá vyhořelé nákupní centrum opravdu tajemně. Bohužel, klacky mu pod nohy háže scénárista, jehož počin nejvíce ze všeho připomíná slepenec a Sutherlandovo pátrání v zhruba druhé třetině už začíná celkem nudit. Navíc se scénář ani příliš nemazlí s nějakou logikou vyprávění, vysvětlení na jaké bázi vlastně zrcadla fungují a proč vlastně sledují svůj hlavní cíl. Naštěstí, mnohé zachraňuje akční závěr u kterého jsem se sice občas smál, ale alespoň se začne něco dít a ve spojení se závěrečnou pointou (podbarvenou velmi dobrým hlavním motivem) nechá moje hodnocení opět vystoupat na tři hvězdy. Aju už beru na vědomí a budu doufat, že konečně dostane do ruky scénář, který bude stát za to. ()