Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

Trailer 2

silentname

Napriek vysokým nekvalitám nedokážem tento film aspoň trošku neoceniť. Videl som ho viackrát a myslím, že má pár dobrých momentov a pár dobre stvárnených historických okamihov. Jediné čo nechápem je, prečo je ten film s kozou, prečo sa nesnažili ísť viac realistickejšie v oblasti príbehu a prečo tu máme človeka, čo upísal dušu Satanovi za bohatstvo. Neposúva to príbeh nikam a je to skôr hlúpe než vtipné alebo zaujímavé. Oceňujem snahu našich susedov o ich prvý počítačovo animovaný film, nie je to absolútna katastrofa, ale rozhodne to nie je žiadny super film. ()

Reiniš

Dobrému příběhu a snaživému dabingu podráží nohy předpotopní animace a absolutně nesympatické postavy, jak hlavní tak i vedlejší. Postavy vypadají jako deformované karikatury, jež umí jen hýbat pusou a kulit oči. Snímek vznikal pět let a o to je těžší poslat ho k šípku, nic jiného si bohužel nezaslouží. Nezachrání ho ani ta animovaná Máca s výstřihem od Dolly Buster. ()

Skejpr

Technicky nakonec ne až tak zoufalé (i když místy přeci jen ano), většinou prostě spíše jen silně podprůměrné, na druhou stranu třeba postavy mistra Hanuše, nebo studenta Matěje jsou bez nadsázky světové. Hlavním problémem filmu je ale absolutní nekonzistentnost prakticky čehokoliv. Děje, humoru, stylizace, postě všeho, hřebíčkem do rakveje pak v podstatě neexistující finále. Největším kladem je tak nakonec chlupatá koule s jazykem, protože je alespoň správně dada... ()

Terva

Ponořil jsem se do příběhu Kuby a jeho ukecaného kozla a čekal jsem co z toho bude. Bohužel, slabota. Koza je nejen ukecaná, ještě je alkoholik a v neposlední řadě se chce z Kubou pářit (Ani nevím jak se tato úchylka jmenuje). A dialog? Praha je Praha, ale chlívek je chlívek.Chlapi, neposílejte mi na stavbu slepce!!! Já tedy slepec nejsem...animace je ubohá, dialog hrozný, příběh pokulhává a jediné co musím pochválit je kamera, která prolétá soukolím orloje, to je povedené, ale jediné co mně zaujalo. ()

-bad-mad-wolf-

Používat při hodnocení filmu pouze přídavná jména je trochu na pytel, každopádně Kozí příběh je prostě hnusný. Tím nemyslím jen animaci (hnusná - po letech tuplem), nýbrž celkové ztvárnění postaviček (hnusné) i jejich rozpohybování (hnusné, s hnusně absentující fyzikou). Celý tenhle film je zhruba to samé, jako když vám batole vymaluje voskovkou stěnu v obýváku - pět vteřin se snažíte rozluštit, co to na té zdi je a pak máte chuť dát někomu do držky. Název sedí, páč KOZY jsou jedinou VÝRAZNOU věcí na scéně. Příběh je přesnídávka s vitamínem WTF. Hvězda za hudbu, i když jí obskurní zbytek filmu dělá ostudu. ()

• Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)
  • Podle výtvarných návrhů bylo vytvořeno více než 1200 samostatných předmětů, se kterými postavy hrají nebo které jsou ve scénách umístěny. (blitzer)
  • Tvůrci filmu poněkud nezvykle neoperovali s podporou Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie ani žádného jiného českého grantového systému, ale pouze s malou podporou programu MEDIA. Finanční prostředky proto získávali i z podpůrného prodeje triček, knížek či hraček se související tematikou. (JoranProvenzano)

Související novinky

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)