Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

Z námětů starých pověstí českých se dá čerpat do nekonečna. Ale tady se to zrovna dvakrát nepovedlo. Trochu chvály na začátek: perfektní byla stavba Karlova mostu a Staroměstského orloje. Vůbec středověká Praha byla udělaná hezky. Ale příběh sám (jestli se dá mluvit o příběhu, protože pohromadě to moc nedrželo) by potřeboval buď víc ponurosti nebo víc nadsázky. Není mi jasná ani cílová skupina - děti to moc bavit nemohlo. No a ta koza tam byla vyloženě navíc.(5.4.2010)

• Sinecod

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/(15.6.2009)

• duklak2

Nejsem zklamán, protože mé očekávání nebylo nikterak veliké. Animace je hodně zvláštní, chvílemi přemýšlíte, jestli je to opravdu ve 3D. Výkony "herců" neoslní. Vidíme věčně ožralou kozu, která vlastně ani neví, jestli je zvíře, nebo lidská bytost. Alespoň mě to tak připadalo. Ještě mě zaujala ta dívka s těma svýma dvěma kozama:-) Schovala mezi ně skoro všechno:-) Příběh by potřeboval více promyslet. Docela se povedl dabing. Kladně hodnotím poměrně krátkou stopáž. Přemýšlím, pro které publikum byl film točen. Myslím si, že děti by se asi nudili. Ale zase na druhou stranu si nedovedu moc představit, jak se dívají dospěláci nad 40 let. Takže když to shrnu, tak je snímek určen pro mládež:-) Když běží závěrečné titulky, tak nejdou vůbec přečíst, že by to šlo jen s 3D brýlemi:-) Ta melodie se povedla. Celkově tedy filmu dávám 40%, ale už nikdy nechci vidět 3D kozu:-)(4.4.2010)

• Bluntman

NOC PLNÁ FILMŮ. KOZÍ PŘÍBĚH - POVĚSTI STARÉ PRAHY není jenom jeden z nejhorších českých "filmů", jaké kdy vznikly, ale jeden z nejhorších vůbec. Co ten "film" má za žánr? Komu že je určen? O čem že to je? Proč na sebe nenavazují scény? Z jakého důvod jsou naprosto otřesné postsynchrony, nejednotná stylizace osmdesátkově křečovité animace bez propracovaného pozadí a nehodící se hudba spolu s nedodělanými zvukovými efekty? Kde to jsme, že veškerý nevtip "filmu" je založen na urážlivému postoji vůči ženám a výsměchu obžerské církve? Existuje přitom spoustu alespoň vtipných věcí (například hořící sirotčinec) či méně bolestivějších (prudké nárazy hlavy do zdi) a odpornějších (pojídání vlastních výkalů a zvratků) než KOZÍ PŘÍBĚH. Po projekci jsem neměl slov a zhluboka jsem "to" vydýchával (což Renton může potvrdit), přičemž jeden klad bych viděl: níž už klesnout nejde. Věřím, že to bude trilogie, animovaná trilogie. KAMEŇÁK taky byl. P.S. Odpad dávám proto, že zde nižší hodnocení není. P.P.S. Děkuji české "kinematografii", že mě prostřednictvím VY NÁM TAKY, ŠÉFE! přesvědčila o tom, že níž klesnout jde.(25.10.2008)

„Obě vás mám rád. Ale každou jinak.“ Tento film má k dokonalosti ďaleko (už grafika mi nepripadala nijako extra zaujímavá a to sa v tom vôbec nevyznám), ale viete čo? Nechcem kydať hnoj na film, ktorý vznikol z takých pekných cieľov a má také veľké srdiečko. Iste, toto je zle, tamto je zle, hento je zle. Má to však krásnu atmosféru „starej Prahy, keď sa ešte stavala“, má takých pozoruhodných obyvateľov a tvorcovia dej zasadili do doby, kedy ešte „žili legendy“ a v noci na ulici bolo možné stretnúť „chlpatého ducha“ a v krčme Smrtku hrať karty o duše spoluhráčov, že som počas pozerania dostal hroznú chuť napísať o tom román (možno hororový, ale možno aj nie).(27.5.2010)

• - Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)

• - Snímek se prodal do více než dvanácti velkých mezinárodních lokalit, které představují Spojené státy, Kanada, Čína, Německo či Latinská Amerika. Film se tak dočkal vedle českého také anglický, neměcký nebo španělský dabing. (Kolbenova)

• - Režisér, scénárista a kameranam v jedné osobě, Jan Tománek, svůj film směle srovnává s americkými animovanými filmy a tvrdí, že za zlomek rozpočtu (30 milionů Kč) natočil minimálně stejně dobrý film, jako jsou ty od Pixaru. (duklak2)