Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• depony

Neměl jsem možnost vidět celé. Dle některých komentářů zde je to jen pro mé dobro. Ačkoliv souhlasím s komentářem Tetsua, tak přesto tam bylo něco ... něco těžko popsatelného, co mě bavilo. Občas. Chvílemi. Je pravda, že Máca s monstrózním poprsím a koza s hlasem Jiřího Lábuse mne místy vyváděly z míry, ale upřímně, já už tak dlouho neviděl kvalitní český film, ani hraný, ani animovaný, takže tady vlastně ani nebylo tak velké zklamání.(25.10.2008)

• Radyo

Tenhle film má jedno pozitivum - pouhých 13 let po prvním Toy Story se i český národ dopracoval ke svému prvnímu celovečernímu 3D animáku! Tím pozitiva končí. Místo vyjmenovávání negativ řeknu jen - CO TO SAKRA BYLO??? Pro děti moc obskurní (či jak jinak to nazvat), pro dospělé těžce poživatelné (snad i muchomůrka hlízovitá projde trávicím traktem snáze, než toto). Bylo to prostě divné - počínaje tou zvláštní animací a konče jednotlivými charaktery. Tvůrci zabili 5 let života zbytečně....(23.8.2010)

• bouncer

Dobrá, animace ještě není tak špatná, prostě jen průměrná 3D. Ovšem dabing je příšerný a příběh tvůrci asi považují za sprosté slovo, jinak si jeho úplnou absenci nedokážu vysvětlit. Vtip i nápad jsou ve filmu prakticky nulové. Je to celkově průser a já jsem jen šťastný, že jsem na Kozí příběh nevydal do kina.(25.6.2009)

• Payushka

Ono to popravde neni az tak hrozne...Treba pan Mefistofeles mi byl velice sympaticky :) Ale film byl celkove hrozne rozpolceny. Nevedel, jestli je pohadkou s radoby-vtipnou kozou, nebo animovanym snimkem, ktery je holt plny koz, ozralych zvirat a predevsim - lasky (och). Z toho vseho nakonec vysla nejlip animace, ktera mi na ceske pomery prijde opravdu slusna. A ta chlupata cerna vec, co neustale pobihala po ulickach Prahy, byla taky nice. Uz vim, co chci k Vanocum.(25.10.2008)

• MáŠa

Těžko hodnotitelné, protože se ve mě asi projevuje kus toho patriotismu, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak přivést to na svět třeba Pixar, tak to asi moc nežeru. Ten příběh je docela slabý a od animáků sem prostě zvyklý na víc zábavy, než na občasné náznaky ňáké té srandy. A když tak nad tím přemýšlím ještě víc, tak ani ta mluvící koza mi do příběhu nezapadá. Všude jen samí lidé, kteří jsou lidmi, pak je tam ňákej ďábel (dobrá, proč ne), a pak tam jsou zvířata, co jsou skutečně jen zvířaty, a najednou ňáká koza, s kterou tam mají být vtipné scény, že jí balí ňáká ženská nebo jak to tam bylo. To ani do tohohle světa moc nezapadá, a nikde sem si nějak nevšiml, že by nějak vysvětlili, proč zrovna tahle koza mluví.(31.8.2009)

• - Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)

• - Pro Kozí příběh bylo nahráno přes 21 000 samostatných zvukových efektů a ruchů. (blitzer)

• - Na hlavní postavě - Koze - je celkem 1 500 000 chlupů a tvůrci ji "řídili" stovkou ovladačů. (blitzer)