Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

Z námětů starých pověstí českých se dá čerpat do nekonečna. Ale tady se to zrovna dvakrát nepovedlo. Trochu chvály na začátek: perfektní byla stavba Karlova mostu a Staroměstského orloje. Vůbec středověká Praha byla udělaná hezky. Ale příběh sám (jestli se dá mluvit o příběhu, protože pohromadě to moc nedrželo) by potřeboval buď víc ponurosti nebo víc nadsázky. Není mi jasná ani cílová skupina - děti to moc bavit nemohlo. No a ta koza tam byla vyloženě navíc.(5.4.2010)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +řekl bych docela zdařilí dabing, hudební stránka je povedená -nuda, nezaujalo mě to, nebavilo mě to, je to temné, není to zábavné, příběh, nějak jsem nepochytil o co tvůrcům šlo/// Čecháček by klidně tvůrcům nadsazoval a hájil je. Což vo to, ono ani low end grafika ještě neznamená špatnou hratelnost. Jenže když se to nedá hrát a je to k uzoufání nezáživné, pak nepomůže nic, než uninstall. Tady jsem si přál aby to už skončilo, usínal jsem u toho a vůbec jsem docela otráven./// Celkem 37%///(6.4.2010)

• Tosim

Ten film nemá duši ani děj, který by vás chytil. Dělá to na mě dojem, že do prvního 3D českého (a dokonce východoevropského) animovaného filmu tvůrci vrazili vše, co je napadlo, věděli totiž, že "budou první." A všechno to je nesourodé či špatně zpracované. Holt technika se nemá přeceňovat, ta špatný film do červených výšin nevytáhne, já to říkám pořád.(6.4.2010)

• Spinosaurus

Takhle ne! Díky bohu, že jsem na to tenkrát nešel do kina (o čemž jsem reálně uvažoval), ale hlavně že jsem si to nekoupil na DVD (finanční důvody - ještě že tak). Já jsem člověk, kterému se líbí Pokémoni. Líbí se mi Digimoni. Dokážu tolerovat i ty nejinfantilnější disneyovky. Ovšem tohle, to je prostě TOTÁLNÍ SNŮŠKA SRAČEK! Animáky bývají většinou kvalitní, nebo alespoň zábavné v rámci dětského publika. Z novodobých se mi hodně nelíbila Divočina, pro svojí neoriginalitu, ale oproti tomuhle zvěrstvu se jedná o oscarový film. Čím začít? Animace! Nejsem odborník na animaci, ale i přes svoje nedokonalosti (ze začátku jsem měl málem šok) se jedná o nejlepší věc na tomhle blivajzu. Tenhle slepenec NENÍ pohádka! Není to ani horor (nebál jsem se), ani porno (nepostavil se mi), ani cokoliv jiného. Tohle je prostě čístý hovno. Děj prakticky neexistuje, nefunguje ani sám o sobě natož jako pohádka (OSOBNÍ ZPRÁVA PRO PANA TOMÁNKA, KTERÝ ZDE MÁ ÚDAJNĚ PROFIL: Pane Tománku, takhle má vypadat konec pohádky http://www.youtube.com/watch?v=T4tej2QRgYw !!!). Historickou či bájnou věrnost zde taky nečekejte. Ale nyní se dostáváme k jednomu z nejhorších článků tohoto sračkovitého řetězu a to jsou postavy. Takže si je vyjmenujeme: Kuba (nadrženej zoofil), Máca (nadržená prsatá nekrofilka), Koza (nadrženej zoofilní bisexuální transvestita). To je partička co? Zapomněl jsem ještě na záporáky. V každé pohádce musí být správný bídák. Z fotek se nám nabízí satan s hlasem Heřmánka. Jak já se na něj těšil. Jeho role? Objeví se na obraze a zase zmizí. TO JE ZÁPORÁK, ŽE! Dalším záporákem je Matěj, jenž se dá na temnou stranu, aby z ní následně zase vystoupil a to je prosím vše. Je vidět, že si na záporácích dali tvůrci hodně záležet a především mistrně je provázali s osudy hlavních hrdinů (neřeknou si ani dobrý den). Totální pekelností jsou pak dialogy. I průměrnej retarda by vymyslel originálnější. Většina dialogů (spíše zvolání) vypadá následovně: Co je? Nech toho koza! Nebruč! Uhni! V tý Praze je přece jen hezky (zazní asi 5x)! Mácaaaaaa! Méééééé! atd. Další obludností jsou rádoby pokusy o vtip. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Koukněte se na Tománkovi kraťasy. O tom to je. A teď to nejhorší, z čeho jsem chtěl úplně rozkopat obrazovku a narvat jí Tománkovi do prdele. SEX!!! Hlavní hrdinové v tomto filmu šukaj! A dokonce se přitom na ně ta Koza (převlečená za ženskou) kouká a slintá. No to je obludnost. V pohádkách má přece hrdina holku milovat a né bejt nadrženej a pak si to tam s ní rozdat. Z toho se mi ještě pořád dělá zle. Další věc, o kterou bych se s Tománkem i soudil, je hudba. Ten čů... Tománek vykradl kompletně hudbu z filmu Merlin http://www.youtube.com/watch?v=9B3h8ttlKSU ! To už je poslední kapka. Ale noční můra nekončí. CO BYLA DOPRDELE TA CHLUPATÁ KOULE???? JSI NORMÁLNÍ TOMÁNKU??? Víc k tomu neřeknu. Kdo si chce zkazit odpoledne, ať se na to koukne. Jednoznačně nejhorší animák na světě a nejhorší film roku. Poslední výtku jsem si nechal na konec. Zabil jsem tímhle komentářem 17 minut svého života. Děkuji Tománku.(19.4.2009)

Tady ale vážně nechápu, co lidem na Kozím příběhu vadí. Snad jedině žánrově mohl být vyhraněnější - takhle si říkáte: Je to pro děti? Nebo pro dospělé? Ale jinak se mi nic moc nepříčilo... Graficky je podle mě zvládnutý velice dobře, má příjemnou hudbu, trefný dabing a pěkně navržené "loutky" (nejvíce mě mrzelo, že Heřmánkův Lucifer dostal tak málo prostoru). Pravda, příběh není žádná velkolepost, ale zasmějete se při něm a nenudí... A o to jde hlavně, ne?(15.4.2009)

• - Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)

• - Finální film se skládá z 117 648 ručně animovaných obrázků. (blitzer)

• - Hudbu k filmu nahrál osmdesátičlenný živý orchestr. (hippyman)