Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

Nemám ani tak problém s příběhem koz, rád v tom vidím jasnou metaforu. Mou mysl zaměstnávají spíše úvahy nad zdejšími názory, podle nichž si film nezaslouží více než maximálně jednu hvězdičku proto, že neví, komu je vlastně určen. Asi pro ty, kteří se na něj podívají, ne? Já vám tedy nevím... Parta nadšenců se snažila udělat něco pro českou kinematografii, aby si ve světě všimli, že u nás točíme i něco jiného než melancholické válečné serenády nebo zhulené komedie, a ono se to hned hází do koše mezi odpad. Nikomu neberu jeho vkus, ale před Kozím příběhem v televizi běžela Lovecká sezóna, a to by mě vážně zajímalo, čím je dvakrát lepší než toto...?(27.12.2011)

• Payushka

Ono to popravde neni az tak hrozne...Treba pan Mefistofeles mi byl velice sympaticky :) Ale film byl celkove hrozne rozpolceny. Nevedel, jestli je pohadkou s radoby-vtipnou kozou, nebo animovanym snimkem, ktery je holt plny koz, ozralych zvirat a predevsim - lasky (och). Z toho vseho nakonec vysla nejlip animace, ktera mi na ceske pomery prijde opravdu slusna. A ta chlupata cerna vec, co neustale pobihala po ulickach Prahy, byla taky nice. Uz vim, co chci k Vanocum.(25.10.2008)

• gudaulin

Očekávání po množství zříravě jedovatých komentářů byla pochopitelně nízká, a tak mě výsledná podoba Tománkova dílka nezaskočila. Co k tomu říct, abych neopakoval výtky ostatních, když takový Tetsuo dokázal trefně pojmenovat všechny jeho slabiny a věnoval mu víc času a prostoru, než si ve skutečnosti zaslouží. Tohle prostě není film, ale průšvih. Na čistokrevný odpad to možná není, ale vzhledem k financím, které spolykal, jde svým způsobem o zločin, když z finančních důvodů nevznikají v českém prostředí projekty, které by si zasloužily spatřit světlo světa nesrovnatelně víc. Odpad je i za nehoráznou sebedůvěru, kterou tvůrčí tým sršel tam, kde by byla namístě zatraceně velká dávka sebereflexe. Celkový dojem: 15 % za výtvarné provedení.(24.4.2010)

• Le_Chuck

"Dnešní generace je jiná". Touto vetou režisér pri poprojekčnej debate kamufloval miernu bezradnosť z toho, že sám nevie pre koho je vlastne Kozí príbeh určený. Neviem to ani ja, v rozpakoch boli aj diváci, ktorí si odpoveď prehadzovali ako horúci zemiak. Čo ale viem, že odmietam aby podobný typ filmu, maskovaný za náučnú pohádku pověstí Pražkých vychovával moje dieťa. Pustili by ste ho vy na niečo, kde je polovicu stopáže na plátne opitá(ý) Koza? Koza nechávajúca zo seba dojiť alkoholové mlieko (ktoré ide na dračku)? Alebo Koza balená(ý) prostitútkou s veľkými kozami (joke), či Kozu ležiacu v posteli a oblizujúcu svojeho miznúceho priateľa? Nebodaj Kozu pobehujúcu v ženských šatách s hlávkovými šalátmi miesto pŕs? Nehovoriac o romantike na šibenici, či v rakvi sa bozkávajúcich kostlivcov. Jednoducho štýl, ktorým sa snaží Kozí príběh oslovovať publikum mi v kontexte zaujímavej témy príde odporný. Samotné povesti sú zväčša nedokončené, mnohokrát len naznačené, príbeh je neučesaný a evidentne bol plácany dodatočne (ako vata k prevažne trápnym gagom). Český pokus shrekoidnú antirozprávku, ktorá nemá sympatického antihrdinu, ale nesympatického nehrdinu + hafo záporných postáv, ktoré robia zlobu bez potrestania. Film bez mozgu a bez srdca, ktorý určite nepôsobí dojmom, že na ňom niekto strávil 6 rokov života, ale skôr akoby ho zbúchal americký producent, ktorý si u kávy a sušienky prečítal dvojriadkový popis povestí. A to mi príde koniec koncov, ako najväčšia tragédia. Od 90-tych rokov idú české pohádky dolu vodou, ale teraz dostávajú kopanec medzi nohy s oceľovou kanadou na ktorej je napísane: "první celovečerní 3D animovaný film ve východní Evropě a Čechách". Gratulujem, ale ak tvorcovia po tomto fiasku nepochopia, že tudy cesta nevede, bude to cesta do p...ekla. P.S. Hodnotím s ohľadom na to, že išlo testovaciu projekciu na LFŠ 2008 t.j. chýbajúce rendery, ruchy, postavy, nedoladené farby, adt. je to jedno. Technická nedokonalosť je v tomto prípade naozaj ten najmenší problém. 15%(3.8.2008)

• Spinosaurus

Takhle ne! Díky bohu, že jsem na to tenkrát nešel do kina (o čemž jsem reálně uvažoval), ale hlavně že jsem si to nekoupil na DVD (finanční důvody - ještě že tak). Já jsem člověk, kterému se líbí Pokémoni. Líbí se mi Digimoni. Dokážu tolerovat i ty nejinfantilnější disneyovky. Ovšem tohle, to je prostě TOTÁLNÍ SNŮŠKA SRAČEK! Animáky bývají většinou kvalitní, nebo alespoň zábavné v rámci dětského publika. Z novodobých se mi hodně nelíbila Divočina, pro svojí neoriginalitu, ale oproti tomuhle zvěrstvu se jedná o oscarový film. Čím začít? Animace! Nejsem odborník na animaci, ale i přes svoje nedokonalosti (ze začátku jsem měl málem šok) se jedná o nejlepší věc na tomhle blivajzu. Tenhle slepenec NENÍ pohádka! Není to ani horor (nebál jsem se), ani porno (nepostavil se mi), ani cokoliv jiného. Tohle je prostě čístý hovno. Děj prakticky neexistuje, nefunguje ani sám o sobě natož jako pohádka (OSOBNÍ ZPRÁVA PRO PANA TOMÁNKA, KTERÝ ZDE MÁ ÚDAJNĚ PROFIL: Pane Tománku, takhle má vypadat konec pohádky http://www.youtube.com/watch?v=T4tej2QRgYw !!!). Historickou či bájnou věrnost zde taky nečekejte. Ale nyní se dostáváme k jednomu z nejhorších článků tohoto sračkovitého řetězu a to jsou postavy. Takže si je vyjmenujeme: Kuba (nadrženej zoofil), Máca (nadržená prsatá nekrofilka), Koza (nadrženej zoofilní bisexuální transvestita). To je partička co? Zapomněl jsem ještě na záporáky. V každé pohádce musí být správný bídák. Z fotek se nám nabízí satan s hlasem Heřmánka. Jak já se na něj těšil. Jeho role? Objeví se na obraze a zase zmizí. TO JE ZÁPORÁK, ŽE! Dalším záporákem je Matěj, jenž se dá na temnou stranu, aby z ní následně zase vystoupil a to je prosím vše. Je vidět, že si na záporácích dali tvůrci hodně záležet a především mistrně je provázali s osudy hlavních hrdinů (neřeknou si ani dobrý den). Totální pekelností jsou pak dialogy. I průměrnej retarda by vymyslel originálnější. Většina dialogů (spíše zvolání) vypadá následovně: Co je? Nech toho koza! Nebruč! Uhni! V tý Praze je přece jen hezky (zazní asi 5x)! Mácaaaaaa! Méééééé! atd. Další obludností jsou rádoby pokusy o vtip. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Koukněte se na Tománkovi kraťasy. O tom to je. A teď to nejhorší, z čeho jsem chtěl úplně rozkopat obrazovku a narvat jí Tománkovi do prdele. SEX!!! Hlavní hrdinové v tomto filmu šukaj! A dokonce se přitom na ně ta Koza (převlečená za ženskou) kouká a slintá. No to je obludnost. V pohádkách má přece hrdina holku milovat a né bejt nadrženej a pak si to tam s ní rozdat. Z toho se mi ještě pořád dělá zle. Další věc, o kterou bych se s Tománkem i soudil, je hudba. Ten čů... Tománek vykradl kompletně hudbu z filmu Merlin http://www.youtube.com/watch?v=9B3h8ttlKSU ! To už je poslední kapka. Ale noční můra nekončí. CO BYLA DOPRDELE TA CHLUPATÁ KOULE???? JSI NORMÁLNÍ TOMÁNKU??? Víc k tomu neřeknu. Kdo si chce zkazit odpoledne, ať se na to koukne. Jednoznačně nejhorší animák na světě a nejhorší film roku. Poslední výtku jsem si nechal na konec. Zabil jsem tímhle komentářem 17 minut svého života. Děkuji Tománku.(19.4.2009)

• - Tvůrci museli některé fantastické postavy vypustit, protože v pověstech je jich moc. Na plátno se tedy nedostali např. vodník nebo ohnivý lichvář. (HappySmile)

• - Úvodní sekvence, která je také nejdelším záběrem ve filmu, má 57 vteřin a přesně 1380 obrázků. 1380 je přitom datum, kdy byl poprvé v kronikách zmíněn Staroměstský orloj. (blitzer)

• - Finální film se skládá z 117 648 ručně animovaných obrázků. (blitzer)