Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

Trailer 2

Renton odpad!

Scénář: Jan Tománek .. Animovaný Kameňák. __ Kozí lejno, ehm příběh je nefilmová sračka a doslova ostudný průser. Vypadá jak zastaralé technologické demo natažené do celovečerní stopáže, kde do sledu scén někdo nevkusně strká spoustu rušivých skečů, které mají vyvolat nějaký smích, jenže se jim vůbec nedaří zaujmout a pobavit. Stylizace, scénář, koncepce, provedení – strašné! Pár podařených záběrů se najde, ale v kontextu bídy stejně neobstojí. Mizerná je kontinuita i smysl většiny scén, které jsou bez dramatizace a bolestně nudí. ___ Grafické provedení je na rok uvedení mizerné, pozadí je rozmazané, detailů poskromnu a úrovní odpovídá době krátce před započetím projektu. Na druhu stranu jsem před filmem viděl trailer na Open Season 2, za kterým stojí gigant Sony a graficky taktéž humus, ovšem pravda trochu v jiném směru. ___ Ba ne, Česká kinematografie není v úpadku (jak dokládají každoročně početné zástupy extra kvalitních kousků, kdy ani rok 2008 není výjimkou), jen dokáže za velké peníze tvořit úplné zrůdnosti a některým nepomůže ani nakročení do (ex)jistoty trojrozměrného animovaného filmu. Dělám to nerad, dělám to vzácně, ale když už zde ta možnost je, neváhám - tadááá, první český 3D film je zde a rovnou zasloužený odpad! Kal dna máme za sebou a mě nezbývá, než dalším průkopníkům držet palce a dopřát vetší soudnost a rozvahu (a talent). ()

Sinecod

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/ ()

xxmartinxx odpad!

Jak málo důstojnosti (o talentu a schopnostech ani nemluvím) musí v člověku být, aby uvedl v kině takový film? Tohle je ještě znatelně horší po technické i příběhové stránce, než kam před zhlédnutím sahala moje fantazie. Jeden z nejodpornějších produktů (nejen) naší kinematografie, který skutečně fyzicky vzbuzuje nechuť. ()

Ruut odpad!

Ono by to i mohlo jít - animace stavějící se opravdové staré Prahy nejsou k zahození. Jenže ten děj neděj! Kozy jako vzy u poloviny ženských postaviček nevadí - jen nechápu proč to je vydáváno za dětský film?! Vadí omílání legendy o Mistru Hanušovi a chabé podzápletky. Z toho se dalo vytřískat mnohem víc. 10% ()

Jezinka.Jezinka

Animace není hezká, ale rozhodně stojí za pozornost. Nemá smysl se vyjadřovat k nesmyslům, počínaje siluetou Pražského hradu, přes výzdobu orloje. Pro děti to není. Nejen, že bych svému ani jinému dítěti nedovolila koukat se na film, kde se koza snaží navázat sexuální poměr se svým majitelem (kdyby se snažil on, je zoofil, co je ta koza, homofil?), ale myslím, že film s tak chaotickým dějem a nezřetelnými postavami, by děti (do doby prepuberty, kdy by se nablble chichotaly nad zamilovanou kozou, velkým výstřihem Mácy a zamilovaností Kuby) neměly šanci bavit. Jak mám ráda kozy a ta užvaněná zamilovaná koza Koza se mi vlastně dost líbila (ona a mistr Hanuš byly taky jediné dvě rozumné postavy z celého filmu), tak mohutná ňadra Mácy, která se adekvátně opravdu nedají označit jinak než monstrózně velký kozy, mi připadaly jako strašlivá noční můra a postrach každého skeletu, který by takovou obludnost měl nosit. Matěj a Faust se dějem míhají poměrně chaoticky a je velká škoda, že se je nepodařilo, společně s dalšími pověstmi, do děje zakomponovat líp. Navzdory tomu, že to je nehorázná ptákovina, jsem se vlastně docela bavila a jsem zvědavá na příběh se sýrem, co kolem toho vyoslí. Vždyť jsem říkala, že mám ráda kozy. ()

• Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)
  • Režisér Jan Tománek prohlásil, že titulky k filmu VALL-I dělalo víc lidí než celý Kozí příběh dohromady. Na filmu totiž pracovalo jen 10 lidí. (HappySmile)
  • Tvůrci museli některé fantastické postavy vypustit, protože v pověstech je jich moc. Na plátno se tedy nedostali např. vodník nebo ohnivý lichvář. (HappySmile)

Související novinky

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)