poster

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

 • slovenský

  Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

 • anglický

  Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +řekl bych docela zdařilí dabing, hudební stránka je povedená -nuda, nezaujalo mě to, nebavilo mě to, je to temné, není to zábavné, příběh, nějak jsem nepochytil o co tvůrcům šlo/// Čecháček by klidně tvůrcům nadsazoval a hájil je. Což vo to, ono ani low end grafika ještě neznamená špatnou hratelnost. Jenže když se to nedá hrát a je to k uzoufání nezáživné, pak nepomůže nic, než uninstall. Tady jsem si přál aby to už skončilo, usínal jsem u toho a vůbec jsem docela otráven./// Celkem 37%///(6.4.2010)

 • Bluntman
  odpad!

  NOC PLNÁ FILMŮ. KOZÍ PŘÍBĚH - POVĚSTI STARÉ PRAHY není jenom jeden z nejhorších českých "filmů", jaké kdy vznikly, ale jeden z nejhorších vůbec. Co ten "film" má za žánr? Komu že je určen? O čem že to je? Proč na sebe nenavazují scény? Z jakého důvod jsou naprosto otřesné postsynchrony, nejednotná stylizace osmdesátkově křečovité animace bez propracovaného pozadí a nehodící se hudba spolu s nedodělanými zvukovými efekty? Kde to jsme, že veškerý nevtip "filmu" je založen na urážlivému postoji vůči ženám a výsměchu obžerské církve? Existuje přitom spoustu alespoň vtipných věcí (například hořící sirotčinec) či méně bolestivějších (prudké nárazy hlavy do zdi) a odpornějších (pojídání vlastních výkalů a zvratků) než KOZÍ PŘÍBĚH. Po projekci jsem neměl slov a zhluboka jsem "to" vydýchával (což Renton může potvrdit), přičemž jeden klad bych viděl: níž už klesnout nejde. Věřím, že to bude trilogie, animovaná trilogie. KAMEŇÁK taky byl. P.S. Odpad dávám proto, že zde nižší hodnocení není. P.P.S. Děkuji české "kinematografii", že mě prostřednictvím VY NÁM TAKY, ŠÉFE! přesvědčila o tom, že níž klesnout jde.(25.10.2008)

 • T2
  *

  Rozpočet KČ 35miliónovTržby Celosvetovo $1,445,506║ Animačne trapas, ktorý v dnešnej dobe je úplne pod akúkoľvek úroveň, príbeh taktiež nemá čo divákovy ponúknuť, je to proste amatérska zlepenica nesúrodosti a plochosti, trošku premrštene pôsobí aj čierny humor, ženské vyšpúlené prsia??? a tých pár frkov a hudba(občas príde aj úryvok znelky z Armageddonu) to už vôbec nezachráni... za snahu dávam tú 1hviezdu ináč by si to zaslúžilo odpad! /15%/(25.4.2009)

 • Le_Chuck
  *

  "Dnešní generace je jiná". Touto vetou režisér pri poprojekčnej debate kamufloval miernu bezradnosť z toho, že sám nevie pre koho je vlastne Kozí príbeh určený. Neviem to ani ja, v rozpakoch boli aj diváci, ktorí si odpoveď prehadzovali ako horúci zemiak. Čo ale viem, že odmietam aby podobný typ filmu, maskovaný za náučnú pohádku pověstí Pražkých vychovával moje dieťa. Pustili by ste ho vy na niečo, kde je polovicu stopáže na plátne opitá(ý) Koza? Koza nechávajúca zo seba dojiť alkoholové mlieko (ktoré ide na dračku)? Alebo Koza balená(ý) prostitútkou s veľkými kozami (joke), či Kozu ležiacu v posteli a oblizujúcu svojeho miznúceho priateľa? Nebodaj Kozu pobehujúcu v ženských šatách s hlávkovými šalátmi miesto pŕs? Nehovoriac o romantike na šibenici, či v rakvi sa bozkávajúcich kostlivcov. Jednoducho štýl, ktorým sa snaží Kozí príběh oslovovať publikum mi v kontexte zaujímavej témy príde odporný. Samotné povesti sú zväčša nedokončené, mnohokrát len naznačené, príbeh je neučesaný a evidentne bol plácany dodatočne (ako vata k prevažne trápnym gagom). Český pokus shrekoidnú antirozprávku, ktorá nemá sympatického antihrdinu, ale nesympatického nehrdinu + hafo záporných postáv, ktoré robia zlobu bez potrestania. Film bez mozgu a bez srdca, ktorý určite nepôsobí dojmom, že na ňom niekto strávil 6 rokov života, ale skôr akoby ho zbúchal americký producent, ktorý si u kávy a sušienky prečítal dvojriadkový popis povestí. A to mi príde koniec koncov, ako najväčšia tragédia. Od 90-tych rokov idú české pohádky dolu vodou, ale teraz dostávajú kopanec medzi nohy s oceľovou kanadou na ktorej je napísane: "první celovečerní 3D animovaný film ve východní Evropě a Čechách". Gratulujem, ale ak tvorcovia po tomto fiasku nepochopia, že tudy cesta nevede, bude to cesta do p...ekla. P.S. Hodnotím s ohľadom na to, že išlo testovaciu projekciu na LFŠ 2008 t.j. chýbajúce rendery, ruchy, postavy, nedoladené farby, adt. je to jedno. Technická nedokonalosť je v tomto prípade naozaj ten najmenší problém. 15%(3.8.2008)

 • D.Moore
  ***

  Tady ale vážně nechápu, co lidem na Kozím příběhu vadí. Snad jedině žánrově mohl být vyhraněnější - takhle si říkáte: Je to pro děti? Nebo pro dospělé? Ale jinak se mi nic moc nepříčilo... Graficky je podle mě zvládnutý velice dobře, má příjemnou hudbu, trefný dabing a pěkně navržené "loutky" (nejvíce mě mrzelo, že Heřmánkův Lucifer dostal tak málo prostoru). Pravda, příběh není žádná velkolepost, ale zasmějete se při něm a nenudí... A o to jde hlavně, ne?(15.4.2009)

 • - Tvůrci museli některé fantastické postavy vypustit, protože v pověstech je jich moc. Na plátno se tedy nedostali např. vodník nebo ohnivý lichvář. (HappySmile)

 • - Na hlavní postavě - Koze - je celkem 1 500 000 chlupů a tvůrci ji "řídili" stovkou ovladačů. (blitzer)

 • - Film měl původně sestávat z jednotlivých povídek, ale režisér si to nakonec rozmyslel, protože než by se lidi stihli s postavami sžít, už by byl konec. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace