Mezi 13. a 15. únorem 1945 došlo k jednomu z nejhorších odvetných úderů proti německým civilistům. Britskému a Americkému letectvu se podařilo během tří strategicky naplánovaných náletů srovnat město se zemí. Tisíce civilistů našly strašnou smrt v plamenech. V době před samotným náletem je setřeleno britské průzkumné letadlo, zraněnému pilotovi Robertovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna. Nálet má začít již za několik málo hodin. Příběh dvou mladých lidí, kteří stáli na opačných stranách, přesto k sobě dokázali najít cestu, na pozadí nejstrašnějšího náletu Druhé světové války. (oficiální text distributora)

dagyšpandr

Romantický "Pearl Harbor" made in Deutschland. Rozhodně jeden z mála povedených německých televizních filmů. Herecké obsazení vás neruší a i když je scénář naprosto předvídatelný, užijete si film do poslední minuty. Jen škoda, že závěrečné bombardování není efektnější. Obzvláště zamrzí, že není ukázána likvidace některých drážďanských pamětihodností. (Zwinger, Opera, Frauenkirche..) ()

mishka.k

Bylo to poněkud šablonovité a chování a osudy postav předvídatelné, ale i tak se mi to docela líbilo. Jen ten český dabing tomu docela dal na frak... obzvlášť, když je pár scén postavených na tom, že z Robertovy němčiny je poznat, že je cizinec, ale v dabingu mluví krásně srozumitelně... to nevychytali. ()

drovi

Hľadal som dnes na výročie konca 2 svetovej vojny vojnový film a našiel som ten ktorý som ešte nevidel. V Drážďanoch som bol keď som mal 13 rokov. Chodil som po miestach kde padali bomby, len nám o tom nič nepovedali. Neskôrv16t ich som sa dočítal o tomto kobercovom nálete. Až vtedy som si uvedomil, že som chodil po miestach kde umierali ľudia pod bombami. Film bol natočený primerane financiám a tak boli použité aj autentické zábery z náletu. Tvorcovia nám ukázali ako kopala nacistická mašinéria tesne pred porážkou. Ukázali, že láska má svoje miesto aj v takej situácii. Vojna je nezmyselná v každej dobe a verím, že si to ľudia už konečne uvedomia. ()

megacik

Zvláštna a dlhá je tá omáčka okolo hlavnej témy - zobrazenia utrpenia pri bombardovaní Drážďan. Ale keby nebola, asi by nebolo komu držať palce.  Každopádne, film pôsobí veľmi intenzívne a strhujúco, aj po toľkých rokoch. Pre mňa osobne je toto 100x záživnejšie ako Dunkirk. ()