Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

zdenny

Slabé, slabé a opět velmi slabé. Tento film byl natočen dříve než Jeanův film "Až do smrti", viděl jsem jej ale později. Takže mohu říct, že se Jean-Claude vrátil v trochu stylovějším světle. Tento film byl ale ubohý a opravdu - kdybych dříve neviděl "Až do smrti" - bych už nevěřil, že vůbec může Jean-Claude přijít s něčím dívatelným. Mrzí mě, že mé ikony 90. let (týká se i Seagala) nemají kouska cti a točí takové sračky. Opravdu mě to mrzí, protože start jejich akční filmové kariéry byl raketový. Snad to bude i tím, že dnes není po kultovních akčních hrdinech taková poptávka. A já, přestože už nejsem náctiletý, o filmy s akčními klaďasy budu mít zájem vždy. Ne ale o takovéto hovadiny, kdy dabing je na hovno, protože asi i originál dialogy byly na hovno. Kdy akční scény jsou spíš zoufale úsměvné, kdy je to prostě celé na hovno. PS: Zajímalo by mě, kdy dorazí zbytek armádní ochranky, po které Jean-Claude třičtvrtě filmu tolik volal. ()

Segrestor odpad!

Na tenhle nigga másterpiss jsem čuměl jako žába z louže. Debilní výraz v ksichtě ve stylu Ice Cube-ho, v ruce posilovač prstů, abych mohl lépe komentovat na čéesefdé a bodíčko úplně pobryndané pomojemi. Brýle s okluzorem (kvůli mému silnému strabismu) jsem zapomněl v koupelně, takže jsem toho Klóda a jeho univerzální výrony viděl tak trošku dabl. A nepomohlo to. Všichni nigga ve filmu byli snad parodií na Milneho Tygříka nebo co. No vážně. Jeden debil vedle druhého a do toho ještě ten Klód se samopalem pod bundou. Dygskotéky, nigga a gansta, traumatizovaný vojáčik... Neskutečná srajda, která nudí i po vypnutí televize. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o vojnovom veteránovi, ktorý sa stále nevyrovnal so svojou minulosťou, ale prijme ponuku svojho priateľa skúsiť strážiť jedného boxera pred obávaným mafiánom, ktorý sa práve vrátil z väzenia. A keď pri prvej akcii zistí, že to mafián myslí vážne a navyše pri nej príde o priateľa, rozhodne sa zostať, aby vycvičil a viedol celý ochranársky tým. Spracovanie sa mi páči, síce tento príbeh je aj napriek tématike menej akčne podaný, čo je trochu škoda, ale filmu to aj tak moc neuberá, je správne svižný a dej je po väčšinu času dostatočne zaujímavý a navyše bez slabých miest, takže sa naň dobre pozerá aj mimo akcie. Akcie tu nie je moc, ale aspoň tá je celkom dobrá, aj keď ničím výnimočná. Ak nepočítam krátku prestrelku s gangstrami v aute, tak na prvú akčnú scénu si treba počkať prakticky až hodinu filmu, celú túto časť sa film venuje hlavne príbehu a postavám, ale už po tej hodine sa akčnosť filmu o dosť zvýši a už je akcia s menšími prestávkami až do konca. Súbojov je tu miminum, dlhší je iba jeden, zvyšok je už skôr o pár úderoch alebo nejakom tom solídnom kope, kde je síce viac strihov ako by som chcel, ale aj tak sa na to pozerá dobre, skôr sa strieľa v kratších, ale celkom dobre vyzerajúcich prestrelkách s menším počtom zabitých. Ani neviem vybrať tú najlepšiu akčnú scénu, všetka je na podobnej úrovni, ale mrzí ma súboj Van Damma s boxerom, ktorý mal slušný potenciál, ale pokazila ho mimo iného hlavne slabšia choreografia. Herecké obsadenie je na tom dobre, Van Damme mi v tomto type úloh, v ktorých sa nevyrovnal so svojou minulosťou a chýba mu sebavedomie sedí, nesklame ani Vivica A. Fox a Razaaq Adoti, ale ani celkovo tu s nikým nemám problém. Réžia je celkom dobrá a v dobrom ma potešilo, že film sa na rozdiel od väčšiny filmov s podobným obsadením nesaží mať až takú raperskú atmosféru, ktorá mi veľmi vadí, tu sa to drží na uzde a technická stránka až na ten väčších počet strihov v akcii tiež nesklame. Elita armády je príjemná akčná oddychovka s Van Dammom, v ktorej je síce menej akcie, ale zase to vynahradzuje dobre spracovaný príbeh a dobré postavy. s týmto filmom nemám problém ani po viacerých pozretiach. 71% ()

majo_svk

Elita armády je slušná akčná oddychovka (hoci akcie by mohlo byť aj viacej), ktorá sa dá v pohode dopozerať až do konca (neprekáža ani dĺžka, ktorá predpovedá nudu). Je vidieť, podobne ako u iných akčných hercov tej generácie, že aj Van Damme pomaly (ale isto) starne a slabne (v Elite armády, vyzerá skôr ako troska a nie elitný vojak). Už sa nedívame na chlapíka, ktorý svojimi údermi a kopmi skladá jedného protivníka za druhým. Van Damme tu oveľa menej kope (no zopár tých kopov bolo ozaj slušných) a viacej strieľa (neviem či sa to zdalo iba mne, ale niekedy držal zbraň naozaj smiešne. Keby takto držali zbraň elitný vojaci z armády alebo protiteroristického komanda asi by toho veľa netrafili a veľmi skoro by padli). No vcelku možno povedať (napriek určitým nedostatkom), že ide o jeden z vydarenejších Van Dammových filmov a jeho fanúšikom sa určite zapáči. Veď Elita armády posúva niektoré Van Dammove filmy, ako napríklad Teror vo vlaku, úplne na dno najhlbšej smradľavej „filmovej“ stoky. ()

Jizni Tlapa

Perfektní nástup měl JCVD za zvuku gangsta rapu a frajerů ověnčených zlatými řetězy v tričkách xxxxxl. Zárukou kvalitního béčkovitého nářezu mělo být i samo jméno režiséra Letticha. Jak to skvěle začlo, tak to bohužel tragicky dopadlo. Vykleštěné bojové scény, kde se Van Damme drží na uzdě. Až na pár štěků šílený scénář a naprosto neúnosně mnoho nesmyslných příběhových zvratů. Dvě hvězdy za dvě filmové hlášky a V.A. Fox!! ()