poster

Popotan (TV seriál)

 • japonský

  ぽぽたん

 • anglický

  Popotan

Animovaný / Komedie / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2003, 12x24 min

 • Fabienne
  ***

  Seriál Popotan vypráví o třech sestrách, které společně se služkou a malinkým křečkem Unagi cestují v čase i prostoru. Díky tomu poznávají spoustu zajímavých lidí, ale dříve nebo později je vždy musí opustit. Bojí se proto udělat si z nich přátele a riskovat tak, že jim i sobě zlomí srdce... Podle tohoto shrnutí by se mohlo zdát, že Popotan patří mezi běžné seriály o lidských vztazích s celkem zajímavým námětem. Jenže má to jeden háček - toto anime se dá jednoznačně označit jako ecchi. Co je ecchi? Tak si to vezmeme ještě jednou... Seriál Popotan vypráví o třech sestrách (jejich nejčastějším tématem hovoru je velikost prsou a nejoblíbenějším místem v domě koupelna), které společně s(robotickou) služkou a malinkým křečkem Unagi (nejraději pobývá mezi vnadami své majitelky) cestují v čase i prostoru (v domě neustále ozdobeném vánočním stromkem). Díky tomu poznávají spoustu zajímavých lidí, ale dříve nebo později je vždy musí opustit (aniž by věděly proč, jediným vodítkem je komunikace s pampeliškami). Bojí se proto udělat si z nich přátele a riskovat tak, že jim i sobě zlomí srdce... Šílené a nevídané? Ne, ecchi... 2 a ½*(22.8.2006)

 • Jeoffrey
  ***

  Uživatel Fabienne krásně vystihl, jak to s tímhle anime je! V podstatě jde o kombinaci vcelku příjemných episodických příběhu s celkem zajímavým námětem, sympatických postav, pěkných hudebních motivů a to vše spolu s ecchi ve své nejčistší a necenzurované podobě. Zkrátka to ecchi, které si pamatuji ze svých anime začátků, kdy byly episody plné "pantsu shotů", protože šaty byly proklatě krátké a kdy v každém díle člověk viděl prsa minimálně 2x a zadeček alespoň jednou. Navíc žádná blbá mlha, žádně černé pruhy, ale vše je tak, jak má být. Dokonce i hrdinky jsou ecchi šablony, mezi kterými si každý vybere podle svých preferencí, kdy tu máme "tu hodnou", které příroda nadělila nejvíc, energickou malou a plochou lolitku, pak tu tsundere, co je naštvaná že se jí od matinky přírody nedostalo tolik jako sestře a tu bez emocí, co takové kraviny, jako je velikost poprsí nikterak intenzivně neřeší... Ano, když se zrovna neřeší zajímavé příběhy o vztazích, přátelství a loučeních a dalších hlubokých věcech, které zde dostáváme ve velmi dobré atmosféře s často i promyšleným dějem a někdy hezkými hudebními motivy, tak se díváme do koupelny, do kabinek, do lázeňských bazénů a někdy prostě jen tak holkám pod sukně, protože proč ne! Ta kombinace je, tedy alespoň podle mě, hodně divná a nějak si nedovedu představit, že bych u toho měl najednou zvládat sledovat děj, prožívat emoce a ještě slintat nad vší tou erotikou. Takže jsem se dostal do stavu, kdy mě ty nahotinky vlastně zase ruší, říkám si, že ty příběhy by se bez tohohle rozhodně obešly a že mi vlastně ani ta stará (a rozhodně lepší než ta současná) erotika vůbec nechyběla. Jsem nudný, jsem prudérní a dávám jen průměr protože sebelepší příběh a provedení v kombinaci s otravným ecchi (otravné = takové, které je tam násilně a přehnaně nacpané, tedy ruší dojem ze sledování) u mě lepší výsledek uhraje málokdy... 5,5/10(16.12.2016)

 • Roby
  ****

  Až na první díl který může odradit (Je až neuvěřitelně stupidní) od dalšího sledování je to dobré a koukatelné anime.(4.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace