Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Fortius

Toto bol super film, dostal som sa k nemu zvláštnym spôsobom, videl som plagát vo výklade kníhkupectva. Tak som si ho pozrel a jednoducho ma dostal. Je taký... iný neamerický netuctový a preto sa mi páči. ()

TurmawenT

Pro mě jeden z nejlepší filmů co jsem kdy viděla. Geniální hudba, skvělé herecké (neherecké) výkony, příběh který může být i skutečný, jednoduchost. I slza mi u něj ukápla. Proto 5 hvězdiček, dala bych i více kdyby to šlo. ()

COPolda

Musím uznat, že i přesto, že tento film nehodnotím moc kladně, má u mě jedno prvenství. Je to první film u kterého jsem v kině usnul....... a to hned 6x..... :-( :-( Prostě nezapadám co cílové skupiny diváků. Kdyby soundtrack vydali rovnou a jenom jako CD udělali by lépe. A nemusel by člověk dívat na 83minut nudy a šedi, ve kterých se nic neděje..... Hudba z tohoto filmu se mi velice líbila, ale to je tak všechno..... ()

Crucifere

Once je pro mě srdeční záležitost, proto nebudu dalekosáhle rozpitvávat, co se mi líbí a co ne, jde o to, že je to romantický film s hudbou útočící přímo na city a je už jen otázka člověkovy nátury, jestli povolí dřív, později nebo vůbec... ()

lorette

Najkrajší film s tak nehorázne malým rozpočtom... Glen Hansard a Markéta Irglová spolu tvoria prekrásny pár, aj keď práve žiadny netvoria. Ich herecké výkony sú obyčajné, čo je v tomto prípade skôr kompliment než výčitka. Hrajú jednoduchých ľudí, okolo ktorých prechádzame deň čo deň, zažívajú to, čo zažili už mnohí, no pre nich samotných je tento príbeh výnimočný a neobyčajný. Vďaka citlivému podaniu a absencii patetických romantických scén sa táto „výnimočnosť a neobyčajnosť“ prenáša aj ku divákom, ktorým je jedno, že prepojenie scén by mohlo byť ucelenejšie, alebo že osvetlenie a kompozícia záberov pôsobí občas trochu nedomyslene. Najsilnejším prvkom filmu sú krásne pesničky, ktoré obaja zaspievali s citom a emóciami, čím celej tejto „jednoduchosti“ vdýchli dušu „jedinečnosti“. ()

LaCro1x

Kouzelný příběh dvou mladých lidí, kteří se na chvíli setkají, aby se zase rozdělili. Film má hrozně hezkou a milou melancholickou atmosféru, o hudebním doprovodu snad nemusím ani mluvit - krásné písničky, které po večerech s chutí poslouchám. ()

L_Into

Kdo někdy poznal pouto, jaké vzniká mezi muzikanty, když společně tvoří hudbu, nemůže u Once zůstat chladný...Vysoké hodnocení si zaslouží i nemainstreamová atmosféra a zpracování, překvapivě přesvědčivé herecké výkony a samozřejmě nádherné písničky.... ()

RoryWhite

Asi nemá cenu znova opakovat, že film je jinej, originální... někomu se to líbí, někoho to zaujme a pro někoho to je naopak nuda... Já patřim mezi ty, co je film zaujal, ale pokud Vás v prvních 5 min. film nepřipoutá k pohovce, nemá cenu se na něj dál dívat, styl filmu se nezmění, ale to je u všech, takže... záleží na osobním gustu. ()

chlumif

Pěkný film, pěkná hudba. Ti, kteří tento film ještě neviděli, by se na něj měli podívat. Když už je ani nezajímá, že má Oscara a že je tam skvělá hudba, tak už aspoň to, že si zde zahrála Češka :) falling slowly ()

vixina

Neplakala som, ale tento skromný filmík ma akosi vnútorne dostal. Nič v ňom nie je navyše, nič nechýba, všetko spravené napriek všetkej neprofesionalite proste geniálne. Až to celé vzbudzuje také mockumentary podozrenie, hoci tomu tak v tomto prípade nie je. Každopádne musím povedať, že s filmom, ktorý by mal na mňa takýto feeling (možno aj kvôli kamere à la mydlo) som ešte nevidela. Rozhodne neľutujem. ()

roman298

Krásná herečka. Charizmatický herec. Silný příběh. Rajská hudba. Zuzana Irglová. Glen Hansard. Ona a on. Falling slowly. Krásný filmový a hudební zážitek. Netřeba dalších slov. ()

Dr.Kepler

Kombinace všeho krásného, křehkého, citlivého... tenhle film mě přímo dostal a to doslova... Oscarovýho příběh to jenom dovršil.. tady je vidět, že zázraky se dějí.. je neuvěřitelné, jak někdy z něčeho tak malého jde udělat něco tak obrovského.. Glenovy písně se vám tak vryjí pod kůži, že je nemůžete dostat z těla.. tolik neuvěřitelnou atmosféru z jeho hudby, kterou zpívá přímo od srdce a je v nich spousta citu.. jedním slovem bravo bravo.. tohle se vážně povedlo (10/10) ()

indyka

Once je důkazem, že i komorní film natočený na ruční kamery, nahraný neherci, bez kulis a se skromným rozpočtem si může získat filmový svět a nakopat všem těm velkofilmům zadek. Už jen za to smekám klobouk. Film je jednoduchý, čistý, citlivý, věrohodný, divák se kochá scénami Irska, vše prožívá se sympatickou hlavní dvojicí a hudba...ach ta hudba! Zamilovala jsem se do soundtracku od první do poslední písně. Markéta Irglová je famózní zpěvačka, okouzlující svým zpěvem půl planety a v její rodné zemi ji registruje jen pár nadšenců, bohužel. ()

Revelate_17

Muzikanta Glena Hansarda znám už přibližně 10 let. Jeho neuvěřitelný hlas mě asi nikdy nepřestane bavit. Se svou skupinou The Frames jsou vedle U2 to nejlepší hudební seskupení, na které v Irsku narazíte. Oh, počkat, ještě také Fergus O'Farrell a jeho skupina Interference - které v tomto filmu také zaslechnete (písnička "Gold", Fergus je ten tmavovlasý zarostlý muž u stolu, bohužel je kvůli svalové dystrofii upoutaný na invalidní vozík, ale jeho hlas předčí i ten Glenův a Bonův!!!!!!). Ale zpět k filmu.... je velmi zvláštní, nedivím se, že měl v USA takový úspěch - takovéhle filmy u nich nemají, ať žije Evropa! A jsem ráda, že získali Oscara - konečně zvítězila přirozenost a skromnost. ()

Adina

Nemám moc v lásce romantický filmy a muzikály už vůbec ne. Proto jsem odmítla pozvání do kina a DVDčko se mi doma válelo strašně dlouho, než jsem se dostala k tomu si Once pustit. Ale když jsem to udělala, dostala jsem pořádnou dávku emocí a krásný muziky. To jsem vůbec nečekala! Tady platí 100pro platí, že v jednoduchosti je krása. Moc se mi líbilo i to, že Markéta není žádná prvoplánová krasavice a Glen není žádnej model, jsou to obyčejný lidi s neobyčejným hudebním talentem a o to víc všechno působí přirozeně. A vzhledem k tomu, že můj přítel je taky Brit, prožívala jsem to asi o něco víc, má to pro mě určitou osobní rovinu. Nedávno jsem měla možnost vidět Once na divadelních prknech v Londýně. Nikdy jsem si o sobě nemyslela, že bych byla vlastenec, ale celý představení jsem sledovala přes slzy. Při standing ovation jsem si říkala, že díky tomuhle filmu a Markétě Irglové se dostala čeština na Brodway a do Londýna, neuvěřitelný! ()

hani1

Film, která očaruje člověka svou čistotou, jednoduchostí a úžasným spojením dvou lidí skrze hudbu. Je to film, který má duši, nádhernou a velkou..najednou má člověk chuť zažít to taky ..... ()

Rajca

Dej značne zaostáva za hudbou a celkovo film pôsobí dost amatérsky. Takze po jeho skončení zostava len spomienka na krehkú citlivú hudbu ale zážitok z príbehu rýchlo vyprchá. Možno je to nevýraznou dvojicou alebo nemastnými neslanymi dialógmi. Proste chýba mu šťava. ()

Panel250

Moc hezky, decentne, krehce podany pribeh ze zivota. Zaplat panbuh, ze se ti dva nakonec nevzali. No, jeste ze to nereziroval nejakej amik :-) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky