Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Houda666

Českých divákov zaiste potešilo obsadenie Markéty Irglovej a fakt, že vo filme začuli svoju rodnú reč isto umocnil celkový dojem z filmu. Pre mňa tento film zostáva priemerný a bez perfektnej hudby by šlo hodnotenie ešte o kus nižšie. Chýba mu totiž zápletka a scenár tvorí len pozadie a nutnú výplň medzi hudobnými vsuvkami. Hodnotenie: 70% ()

ArdathBay

Přirozený a jednoduchý (v tom nejlepším slova smyslu). Soundtrack jsem měl naposlouchán před samotným číhnutím na film. Autenticita je téměř stoprocentní, neherci žijí své role. Markéta a její matka mluví česky. Irglovou bych rozhodně za matku nechtěl. PS: Mrzí mě, že prezident nás všech Markétě Irglové k poctě Oskara (kterého tedy také moc neberu) nepoblahopřál. I když je to jeho právo, ale jelikož se to nestává každý rok, bylo by to myslím na místě. ()

skinnee

Konecne som sa dostal k tomuto snimku. Jednoduche a velmi prijemne. Po dopozerani zostavam v pohodovej, trosku melancholickej nalade. Nie vela filmov to dokaze. Silne 4*. ()

widla

Nemám slov... Určitě jde o jednoduchý příběh o jednoduchých lidech podkreslený krásnou hudbou, ale na člověka udělá obrovský dojem... Prostě krása! ()

mohamedsfinger

Jeden z filmů, které jsou úplně mimo mě. Jsou ale takové u kterých musím ocenit, že na nich něco může být... tenhle to ale rozhodně není. ()

Katy86

Ano, bylo to hezký, citlivý a jemný, jak to také mělo být. Myslím, že svůj účel to splnilo a dokonce i písničky byly krásně zamilované, ale něco mi to kazilo. Dokonce se mi tam moc nehodili ani české vstupy. Nebylo proč dávat větší hodnocení, i když jistou ,,jiskru" to mělo :) . ()

dita.krizova

Neuvěřitelně příjemný film o krátké životní epizodě dvou lidí, kteří v sobě najdou víc než jen zalíbení, začnou spolupracovat v hudební skupině, ale osud jim nakloněn není... Úžasné a opravdu moc příjemné písničky z filmu dělají vlastně hudební film, protože tvoří většinu filmu. Pravdou na druhou stranu je, že díky příjemnému, ale strašně jednoduchému příběhu stačí poslouchat úžasný soundtrack, vidět film znovu už podle mě není potřeba, vše je totiž v těch písničkách řečeno. A ta scéna, kdy Markéta táhne vysavač =D ()

herr_carter

Super hudební film, na který jsem šel především proto, že jsem měl tu čest a možnost být na živém koncertu těhle dvou v Telči během tradičních folkových prázdnin dvakrát po sobě - jejich tenkrát vzniklé společné album Swell season je dokonalé..................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Llewellyn

Kritiku by si film zasloužil, myslela jsem totiž, že bude mnohem lepší (z fotek to vypadalo absolutně úžasně). Některé scény se vážně povedly, ale celý snímek je vlastně hezký jen kvůli úžasným písním a Glenovi (opravdu umí hrát)... //myslím, že pan režisér měl spíš zůstat u hudby... ()

Borec3

John Carney převzal v Sundance 2007 cenu pro nejlepší zahraniční snímek - Once. Pro oba představitele rozhodně silně osobní látka. Pro mně také... "guye" a "girl" jsem měl to potěšení naživo vnímat při jejich koncertě. Tím je nutně "poznamenán" i pohled na carneyho film... nejdřív jsem přemýšlel nad oslňující kritikou, ale... proč nakonec. Z jednoduchého a nedokonalého vyplynula upřímnost. Stejně jako rezonuje upřímností hansardova hudba, najdeme ji i zde, pokud chceme. Perfekcionista nedokáže ocenit surový diamant... katarzi příjemného smutku lze srovnat snad jen s Lost in translation. 3,5* ()

!Borec!

Bylo jasné, že s nějakou megalomanskou tvorbou se zde nesetkáme, tudíž kdo od začátku filmu očekává pouze jeho syrovou skromnost a neprofesionální pojetí, bude potěšen. Nejde tu o žádný příběh, ten by se dal nazvat jako jedno velké klišé, ale jde o tu atmosféru okolo a vnímání všeho. Velkou oporou, kterou film drží, jsou písničky a jestliže někdo nemá tento styl hudby rád, ať se ani radši nekouká :) Film si na nic nehraje, místy máte dojem, že se jedná o dokumentární pohled do světa dvou osob, jelikož jejich slabší výkony ani nejsou filmu hodny, ale na druhou stranu si říkáte, že to je tak správně a přímo pro tento film jsou jejich výkony dostačující. ()

Maark

Zvláštní pocit,dojetí(při prvním společném hraní v hudebninách) a obrovské charizma Glena Hansarda.Proto mě tenhle biják dostal.Film,na který si nic nehraje a nemá potřebu používat klišé.Scéna s kluky,kteří se chodí dívat na tv byla vážně vtipná...dostala mě. :O) A konečně film,na jehož konci lidi neutíkaj ze sálu,ale vstřebávaj až do samotnýho závěru titulků... ()

Matts

V jednoduchosti je síla. A krása. O Once to platí stoprocentně. Tento film je takové milé a příjemné pohlazení, které vás nebude nutit nad ničím přemýšlet. Snad jen nad tím, co dělá Markétu Irglovou tak zajímavou. Právě jsem po nějaké době slyšel v rádiu Falling...a musel jsem přidat pátou hvězdu. ()

masr

Film, u kterého bych pochopil snad jakékoli hodnocení. Výrazně založený na ochotě se naladit na příběh rekapitulovatelný ve třech větách - a především na hudbu a zasněně-zamilované pohledy hlavních hrdinů. Jenže přesto, že se autoři již v počátku snaží film znechutit opakovaným vtipem s vysavačem, aby se publikum mohlo zasmát i napotřetí, nakonec se člověku dostává film, který jednoduše už pár měsíců neviděl. Film, který nemá potřebu se hnát za vrstveným složitým dějem, který nepotřebuje nahazovat intelektuálské teze, intertextualitu a reflexivitu, nebo jak se ty postmoderní hrůzy jmenují. Prostě jen neuspěchaný a milý hudební příběh, který se objevil a zase odplyne a na který musí být správná nálada. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky