Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

Acrobat

ide o narocny fiilm. Spektrum vhodneho publika je minimalne, zamerane na uvazujucich "artovych" divakov. Vynikajuci herci, vhodny pribeh, ktory by sa mohol nazvat "trojjedinnym", ktory ma co povedat, len to tam treba hladat pomerne namahavo, sikovne, bystro. Urcite nejde o jednohubku. Film si vyzaduje citlivy pristup s volou riesit dolezite otazky. Kidman by som nespoznal, ak by som nevedel ze tam hra. Maskery klobuk dole. ()

SHA

Film, který se nedá jen tak přejít - zhlédnout a zapomenout. Dokonalé herecké výkony, tři v podstatě jednoduché a neuvěřitelně silné příběhy. Zanechá ve vás něco, o čem budete muset přemýšlet.... ()

Bludicka.Julie

Dámy, to byl koncert!!! Takhle mi to po filmu dlouho nešrotovalo! Nicol bych nikdy v životě nepoznala a Ed Harris mi ukázal, že je taky pan herec! ()

Slimakovec odpad!

I řekl si jednou režisér: "Jedna ženská bude mešuge od přírody, další bude mešuge z nějakýho záhadnýho důvodu a bude se chtít zabít, třetí bude hrabat z toho, že hrabe jejímu "dream-boyovi"..." No z toho málem hráblo i mě. I pokračoval režisér: "Film plnej lidskejch lumíků odhodlanejch se zabít je o ničem. Musím tomu přidat nějakej nádech mystična a filozofična". No a už si psal do scénáře poznámky, kam dát hafo intelektuálních keců o životě a smrti. No a nakonec si řekl režisér: "zmatu diváka, nechám ho tápat v tom, proč se ty lidi chovají tak dementně, vysvětlím to až na konci (a to ještě jen mlhavě, náznakem, aby to divák musel zkouknout celý". U mě má tenhle film jeden rekord: počet pauznuti, stopnutí a pokračování. ()

quixote

Pro mne jeden ze zásadních filmů. Rafinovaně vystavěný film, který vyžaduje divákovu spolupráci a otevřenost a bohatě se mu za ně odmění. ()

Proserpina

Postava Julianne Moore s jej životným osudom (s tým, že sa necíti spokojná a naplnená aj napriek tomu, že je zabezpečená, má dobrého manžela a krásne dieťa) by mohla podľa mňa byť predzvesťou tzv."problému bez mena", ktorý opísala Betty Friedan vo svojej Feminine Mystique v roku 1963. Ktovie, či si to aj režisér/autor predlohy takto uvedomoval, alebo je to iba náhodná asociácia. Film sa mi inak zdal dosť ťažký, všetko mi to pomohol potom aspoň trochu pochopiť takmer posledný komentár užívateľa/ky chlievik - týmto ho odporúčam. ()

Sophia

Film musím nejspíš vstřebat a po čase si ho v klidu pustit ještě jednou... Líbí se mi zpracování a tok myšlenek, avšak i tak mi příjde jako jedno z "těžkých děl"...Nicole jsem v hlavní roli vůbec nepoznala a celý film jsem čekala kdy se objeví :D Až ke konci jsem si všimla malé podoby, a to krásných modrých očí.... ()

Brinkley

Jediný film, po jehož shlédnutí jsem se prostě rozbrečela přímo v kině (a navíc ještě tak dalších 15 minut bez důvodu štkala :-D). Odvážím se ho nazvat uměleckým dílem, které se dotkne těch nejzapadlejších koutů ženské duše. Scénář, režie, herecké výkony, HUDBA.... vše dokonalé. Jednoduše ucelený skvost!! ()

Argondia

Na mě až příliš závažný film o lásce, životě a smrti s drásajícím klavírním doprovodem a otravně naléhavým hlasem vypravěčky. Nervově labilní, lesbická spisovatelka upouští páru psaním knihy o dvou stejně orientovaných ženách a muži, jejichž myšlenky a život se, stejně jako u ní, točí kolem smrti. Postupně se odkrývají všechny souvislosti a až na konci se dozvídáme, co, nebo spíše kdo, tyto dvě ženy spojuje. Osobně bych ocenila trochu nadhledu a jiný způsob vyprávění, po kterém by se člověk neměl chuť utopit. ()

andrew88

Neuvěřitelně dokonalý film! Plný metafor a filozofických otázek. Každé nové shlédnutí mě nutí přemýšlet znovu a znovu. ()

bono22vox

Křehká meditace s vynikajícími hereckými výkony. U filmu jehož téma se neustále točí kolem sebevražd, je poněkud překvapivé, že z něj sálá radost ze života. A to už jen proto, kolik pozornosti se tu věnuje přípravě květin, jídel či pobytu v zahradě. Jak ve filmu říká sebevražedkyně Woolfová: ,,Někdo musí umřít, aby si ti ostatní víc vážili života´´. ()

diodoros

Existenciálny a psychologický depresívny film zasadený do troch časových rovín, z ktorých dve sa na konci prepoja a dajú filmu celistvejší zmysel. Herecké výkony perfektné, hudba výborná, réžia kreatívna a kvalitná. Dej o jednom dni troch žien a ich prepojenosti a podobnosti zaujímavý a celková myšlienka a emocionálnosť na mieste. Spracovanie realistických príbehov je zamerané na pocity a emócie postáv a hoci spolu s celkovým striedaním jednotlivých dejových rovín vyžaduje pozornosť a premýšľavosť, človek nemusí byť nutne žena, aby stavy postáv pochopil a vžil sa do ich situácie, z čoho plynie výnimočnosť tohto filmu. Zároveň je výnimočné, že sa tvorcom podarilo tento úvahový film spracovať zaujímavo a nenudne a priniesť tak jeho posolstvo o živote tou najvhodnejšou možnou formou. ()

West

Tento film nedokážu plně docenit. Hlavní problém je v tom, že je to o ženských pocitech, obavách , depresích a životních nejistotách. 3 příběhy ve 3 časových osách , které se propojují s 3 hlavními herečky: Nicole Kidman k nerozeznání a samozřejmě nejlepší herecký výkon. Meryl Streep skvělá jako vždy ,ale musím uznat že jí v tomto snímku přeskočila Julianne Moore, která tu zahrála životní roli.. Pokud jde o příběh tak ten je celý takový zmatený a točí se hodně okolo bisexuality a depresí. Podle mého trochu intelektuální dílo a tím pádem méně snesitelné. U kterého se musíte trochu vžít do postav a zapřemýšlet. Po hudební stránce je to velice dobré.. a kdyby to bylo delší a šlo víc do hloubky, kdo ví.. možná bych přidal i tu 5.hvězdu. 70% ()

Mouchal

Tak tohle mi moc nesedlo. Znáte to, jste v drahé restauraci a číšník vám přinese drahý kaviár a vy víte, že by vám měl chutnat. Že ho připravil vyhlášený šéfkuchař a všichni vaši známí si ho pochvalovali. Ale i přesto se vám z něj udělá šoufl a už se na něj nikdy nevrátíte. Mám to podobně s "Hodinami". Vím, že to má své nesporné kvality, výborné herečky a velmi zajímavé různé časové roviny, ale holt jsem to u tohoto snímku nedokázal docenit. Zdejší ženy (jak už bývá zvykem) se chovají velmi podivně a ani jedna z nich vlastně pořádně neví, co chce (nemluvě o lesbických náznacích, které jsem opravdu moc nepobral). A vlastně mi celkově uniká celkový smysl tohoto filmu. Možná by mi pomohlo, kdybych si přečetl knihu a nebo kdybych měl dělohu, ale ani pro jedno se mi "Hodiny" nezdají dostatečně přesvědčivé. Co musím ocenit je režie, protože režírovat nevyzpytatelné ženské hrdinky a rozumět jim (!!), to je něco, co stojí za můj obdiv. Klady také jsou, že z trojice hlavních hrdinek mi přišla otravná jen jedna (Nicole), celkem přívětivá stopáž a celkové herecké osazenstvo, kdy i vedlejší roličky jsou dobře obsazené. Chápu a respektuji lidi, kterým se toto dílko líbí, ale já mezi ně bohužel/bohudík nepatřím. 60% ()

kraval

Hodiny jsou nadhodnoceným filmem, v němž nudí obzvlášť linie s vařící Maryl Streep. Síla tohoto filmu mi naprosto uniká, ačkoli herečky a herci v něm skutečně hrají. ()

mira.l

Hodiny? Já bych za sebe řek z větší části spíš Ho(va)diny. Na rovinu přiznávám, že ač hvězdně obsazené (Meryl Streep, Julianne Moore, Nicole Kidman, Allison Janney, Ed Harris, Claire Danes, Margo Martindale, Toni Collette), ač se skvělými výkony, především N. Kidman byla v roli vyšinuté spisovatelky hodně zajímavá, tak mě to prostě nesedlo a nudilo mě to. Neznaje nic o životě ani díle Virginie Woolf to na mě působilo dost chaotickým dojmem, nevtáhlo mě to, ač musím uznat, že myšlenka "Život milovat a pak ho sám ukončit." může mít v jistých situacích opodstatnění. Je mi ale líto, oslavné ódy na tento "skvost" přenechám jiným. Jedna hvězdička za to, že jsem to dokoukal (v první půlhodině jsem byl asi 3x v silném pokušení to vypnout) a druhá za to obsazení. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž