Agent Nick Cherenko (Dolph Lundgren) opustí svou práci a chystá se užívat si klidu se svou rodinou. Jeho žena a syn se však stanou nevinnými oběťmi války gangů. Nick se rozhodne začít znovu, přestěhuje se do Ameriky a pracuje jako mechanik. Náhoda mu však přivede do cesty vrahy jeho nejbližších…a dál už ho žene jen pomsta! (oficiální text distributora)

ConanVJ

Průměrný béčko, který kazí šílený střih. Jinak to není vyloženě špatný na jedno shlédnutí. Ten náš název to je zas otřes, to se zas distribuce vytáhla :D 50% :) ()

Andersis

Akce je dost asi jako v Lundgrenově Ochránci možna ještě víc. Příběh je sice jednoduchý, ale právě na tom není co zkazit. Tenhle film beru jako oddychové Béčko s šíleně jednoduchým scénařem. A nedokažu pochopit proč má tento film na IMDB 55% a tady jen 27%. ()

Wormboy odpad!

Story by Dolph Lundgren. Directed by Dolph Lundgren. Nie je nutne hovorit,kto asi hra hlavneho hrdinu. Lundgren ako zivotombity mechanik,ktoremu ako byvalemu clenovi elitnej jednotky vyzabijaju rodinu a on o par rokov na to ma moznost pomstit sa, je uplne uzasny. Hra jeho mimickych svalov je symfonia herectva, podobna kreaciam Al Pacina v najlepsich rokoch.Jeho citliva,ale napadmi nabita rezia, je ako by sa stretol rozpravacsky duch Spielberga s geniom Bergmana. Hlboke myslienky a rozhovory pripominaju to najlepsie z dialogov Jesseho so Celine z Linklaterovych veldiel.Uwe Boll je dole, Kral Filmu Lundgren je tu!!!HAIL TO THE SHIT!!! ()

otík

Na úvod - je to film s Lundgrenem, proto hodnocení je vyloženě Lundgrenovské. Srovnání s jakýmkoli jiným žánrem je zbytečné, toto je naprosto klasická lundgrenovka, takže pojďme na to. Úvodní černobílá scéna drsně ukazuje, jak náš automechanik Dolphík přišel o svou manželku i dítě a jak se bývalý člen zvláštních ruských jednotek pomstil. Udělal však velkou chybu, když hlavního hajzlíka nezabil a odjel si na spokojených sedm let do Ameriky. Jenže ouha, minulost jej dostihne v podobě únosu mladé americké dívky do Ruska právě oním naším hazlíkem. A tak se náš hrdina vrací na místo činu, aby se pomstil a pomstil a pomstil... Pozitiva na filmu: jednoduchý příběh, slušná akce, která sice je hloupá, ale ne až tak, jedna slušně zlomená ruka v přímém přenosu, nechlastající a slušně vypadající Lundgren, hodně dobrá hudba bývalého áčkového skladatele Elia Cmirala. Negativa: prostý příběh, který by stačil na 50ti minutový akční seriál, syrová kamera, díky níž brutální přestřelky jsou až nechutné, toporný Lundgren, dabing bez Pavla Soukupa, neustálé televizní stmívačky. Ale držme se při zemi - Lundgren natočil to, co vždy uměl (totální sračku), kterou zvládnou jen jeho fandové a ti tentokrát mohou být docela spokojení, protože to není až zas taková sračka, jako třeba Skrytá agenda nebo Poslední hlídka. A ta ruština - to je taky docela sranda. Buď jak buď, díky Dolphe. Hudba: Elia Cmiral ()

Danny F.

Lundgren míval lepší filmy, nyní tento není nic ohromující. Průměrný děj, podprůměrná akce, slabý film. 40% ()

Ravi

Film si zaslouží asi tolik pozornosti a respektu, co jeho překlady názvu. No ale zpátky - zajímavá režie, jinak se mi to opravdu nelíbilo celé i po kouskách. Dám tomu 15% = 1/5 nejspíše za odvahu ()

sedm.1

Jasný,že je to béčko jak prase.Jasný,že jde o po milionkráté odvyprávěnou zápletku o mstícím se tatíkovi za vyvražděnou rodinu.Jasný,že dialogy jsou jedno obrovské klišé,navíc na opravdu příšerné úrovni.Ale bohužel ze všeho nejvíc je jasný,že jakmile v tom figuruje Lundgren,tak je to už předem odsouzeníhodný brak.Jenže POZOR!Vážně jsem si už nemyslel,že to ještě někdy o nějakém filmu s títmo mít dětským idolem napíšu,ale Inkvizitor je skutečně povedený film s Lundgrenem a co víc,dokonce i přímo od Lundgrena.Inkvizitor je totiž přes všechny své nepopiratelné béčkové atributy velmi slušnou a nenudící jízdou,se skvělou atmosférou,která je úžasně syrová,s vydařenou nemilosrdnou akcí,která je přehledná,skutečně akční a v neposlední řadě i pořádně krvavá a hlavně vážně nasraným Lundgrenem,který je po dlouhé době zase sakra ve formě,nevypadá unaveně a znuděně a kosí to fakt s gustem.Celému filmu jistě napomohlo i prostředí špinavého,zdecimovaného a skrznaskrz prohnilého Ruska ovládaného mafií a pak lze pochválit i kameru,která to vše zabírá skutečně syrovými a nepříjemnými filtry,které napomáhají celkové neučesanosti a drsnosti zápletky a mnoha scén.Takže nevím,zdali je to tím,že si ten film zrežíroval Lundgren sám pro sebe,že prostě ví,co potřebuje,ale mohu jen doufat,že Inkvizitor není jen ojedinělou vyjímkou v jeho filmografii,která si zaslouží opravdu vyšší parametry,ale jsem hlavně i rád,že dokázal,že není zas až tak úplně v prdeli a že umí být stále nekompromisním,charismatickým hrdinou,který se nebojí ustřelit hajzlovi hlavu brokovnicí a být při tom sakra cool. ()

bruceman7

Nebýt už kolikrát ohraného začátku, nepříjemných zpomalovaček a zatmívaček, měl bych z tohohle akčňáku lepší pocit. Přesto to koukatelné je. 6/10 ()

xaver

Dolf Lundgren, průměrný herec, podprůměrný režisér, jeho snímky jsou prohlídkou nesmyslného, hrubého často až zvrhlého násilí. Další komentář již není potřeba. Shlédnutí tohoto paskvilu byla jenom prohlídka ztraceného času. Jedna hvězdička z milosti, protože je spousta ještě daleko horších filmů. ()

AdamesWWE

[6/10] Kravavé zúčtovanie nieje zlý film. Ked´ som videl hodnotenie aké tu je, a prvé minúty z filmu, tak som si myslel že to bude veľmi slabý film. Ale nieje to až také zlé. Síce spracovanie filmu na mňa pôsobí veľmi slabo, takmer dojmom B-filmu, ale je tu dosť akcie ktorá je zaujímavá, zároveň aj tvrdá. takže som spokojný. Celkom dobrý akčný film, ktorý zachranuje väčšinou akcia a dobrý výkon Lundgrena. ()

TheDude

Po úvodní scéně, kde si celý štáb vyzkoušel všechny fígle, co má v rukávu ( hlavně to debilní zpomalování ? ), jde film pěkně do řiti a po zábavě přichází skoro až nuda, což se mi u Dolpha moc nestává.Možná by se měl dát vážně už na mechanika a vysrat se na točení, herectví, produkování a psaní...a nevim co všechno ještě v těch filmech dělá.Každopádně by mu to šlo líp...když má takový fígle jako fáčování motoru dámskou punčochou nebo paprikou. ()

ondrula odpad!

Poprvé od devadesátejch let jsem se podíval, čímže se to Lundgren vlastně živí, přičemž jsem tušil, že to nebude žádná velká sláva, nýbrž bezduchý akčňák. Zmýlil jsem se, je to bezduché nic. Ani ty ambice o patnáct let starších snímků to nemá. Smutné. ()

Jayem

Uprimne som čakal že to bude horšie. Dolph je nejaky snaživy ked si napísal aj scenár a uchopil sa aj režie. Ale vysledok by nebol až taky otrasný, keby to nebolo tak stupidné napísané ale pozerať sa nato da. Len netreba nad tým rozmýšlať. ()

krusty2

Herecke vykony nic moc,ale aspon je tam krv.Nechapem ako to tu niekdo moze porovnavat s Uwe Bollom.Ten uz kope inu ligu(uplne srackovu). ()