Agent Nick Cherenko (Dolph Lundgren) opustí svou práci a chystá se užívat si klidu se svou rodinou. Jeho žena a syn se však stanou nevinnými oběťmi války gangů. Nick se rozhodne začít znovu, přestěhuje se do Ameriky a pracuje jako mechanik. Náhoda mu však přivede do cesty vrahy jeho nejbližších…a dál už ho žene jen pomsta! (oficiální text distributora)

FilmWave

Oj, toto je opravdu hrubšího zrna. Podivně kulhající Dolph (ten chlap skutečně sotva jde) střílí ruské mafiány uprostřed ruského venkova. Je příjemné vidět po delší době Bena Crosse. ()

MickeyStuma

Druhý režijní počin Dolpha Lundgrena a první, ke kterému si napsal i scénář. A opět si střihl roli Rusa. Originální název je v českém překladu ´Mechanik´ a jedná se o pracovní profesi, jako obvykle, bývalého agenta, tentokrát ruského, Nicka Cherenkova, který se přestěhoval do Ameriky za klidem po smrti své ženy a syna vlivem války gangů. Jenomže, jak už to v životě bývá, se tam vrazi objeví také a Nick se rozhodne se vydat na cestu pomsty. Námět hojně používaný převážně od přelomu osmdesátých a devadesátých let. A protože se opět jedná v Lundgrenově filmografii o nízkorozpočtový videofilm, nelze od toho očekávat něco výjimečného či extra. Dolph se však i přes malé rozpočtové možnosti snažil něco vytvořit. Prý dokonce použil stylistické rysy dle Tonnyho Scota, ale to už musí posoudit divák sám za sebe. Tady jde po načrtnutí problému a důvodu msty jen o akci, kterých je skutečně více než dost, avšak, bohužel, nijak zvlášť nenadchnou. Dolph v takové roli není poprvé a tak víme, co od něj očekávat. Nejen jako herec v hlavní roli, ale i jako režisér udělal kus filmařské práce. Skutečně škoda toho malého rozpočtu. Snímek nijak zvlášť nenadchne, ale v rámci pouhého videofilmu coby akční popcornový film jen tak na odreagování ve své průměrnosti nezaškodí. ()

Ronyk7

tak strašné to zas nebylo. Dívat se na to dalo, i když podruhé už asi ne. Dolph už by za ty léta mohl vědět jak se dělá pořádná akce......asi to ještě nezjistil. 11.09.2007 ()

sonoluca odpad!

Taková milá vesnická zabijačka, ve který přestárlej Lundgren pobíhá v manžestrákách (vypadá to stejně cool jako když se vrátil Vinnetou) a společně s vidlákama kosí tu nejdrsnější partičku big motherfuckerů v čele s ultrahnusným zjizveným týpkem (poznávací znamení pro všechny - zlatej řetěz). Už jenom to prostředí vybízí ke smíchu. Tohle se prostě musí vidět - jedno velký WTF a Lundgrenův expres přímo do pekla. Český název filmu, ač překladově opět mimo, tentokráte vystihuje naprosto vše. ()

Psycho.R

Bohužel slabší film. Myslím, že Dolphův problém je v poslední době, že nemá důstojnýho soupeře, se kterým by se mohl na konci poctivě porvat. Jinak je to pořád frajer. ()

rublik05 odpad!

Ačkoliv Dolph Lundgren nepatří mezi mé nejoblíbenější akční herce a filmy s ním cíleně nevyhledávám, zvědavost mě přemohla, a tak jsem se nechal zlákat na tento jeho druhý režijní počin, i když mi bylo již předem jasné, že to asi žádný velký sukces nebude. Inkvizitor však výrazně předčil mé očekávání a překvapil, i když ne zrovna v tom pozitivním. Tak špatné béčko jsem rozhodně neočekával. Snímek v první řadě zaujme mimořádně odpudivým vizuálem a nepříliš pěkným zpracováním, které diváka vrátí až někam minimálně do raných osmdesátek a i tehdy by se jednalo o velice ošklivý snímek. Není zde jedna jediná sympatická postava, o nějakém charismatu ani nemluvě. Příběh je intenzivní a dlouhotrvající nuda, absolutně o ničem, bez jakéhokoliv zajímavého momentu. Sám sobě se divím, že jsem to peklo hodinu a půl vydržel. 0/10. ()

TSZ odpad!

Inkvizitor je hrdým zástupcem těch legračních odpadů, které jsou zábavné zcela jiným způsobem než tvůrci zamýšleli. Zde je navíc tvůrcem přímo představitel hlavní role, čímž se uzavřel kruh (nebo něco meta bizarního). Zejména finále, které se odehrává v jakési ruské prdeli světa, se vryje do dějin akčních filmů mnoha pozoruhodnými úkazy (zastřelené postavy padají k zemi dříve než vyjde výstřel, pronášejí zcela nesmyslné dialogy a ačkoliv se tak chovají, přesto nejsou z vesmíru). Navíc Dolph Lungren vypadá se zbraní hrozně legračně a neohrabaně, což je u rádoby akčního hrdiny dost podstatná vada. ()

walkingdead

Z dinosaurů akčních filmů se důstojného pokračování kariéry ve 21. století dočkali jen ti nejsilnější (Sly & Arnie). Lundgren bohužel spadl do kategorie C-D. Tenhle film je ale solidní a z těch jeho novějších patří mezi lepší. ()

johnsnow

Proste lundgren jak vyšitý, čo k tomu dodať. akcia je však slušná, film má dobré tempo a celkom fajn prestrelky. Škoda, že súbojov je málo a sú krátke. Ale za 4* to bude. ()

koza3

Vesničko má středisková 2: Dolph zasahuje. Mělo to všechno a nic. Přestřelky, bitky, prciny, fet, motorky, ale princezna to není milý pane. ()

mijano

No dobre ako boli tam niketoré veci, ktoré stáli za to. Mimo celý stupidný príbeh a stupidné strilačky tam bola nádherne zobrazená realita ruských "tradícií" v mafianskych kruhoch, čo ozaj stálo za tú *. ()

wray

Dalsi zo serie beckovych akcnych filmov. Hlavna postava je "slavne meno" v tomto pripade Lundgren (ale kludne to mohol byt Arnold, Stallone, Seagal, Van Damme...) Hlavna postava je byvaly vojak (ale kludne mohol byt byvaly policajt, tajny agent, zapasnik...) Hlavnej postave zabiju rodinu (variacia na temu zabity partak, priatelka, brat, najlepsi kamarat...) za vsetko moze hlavny zloduch a film je o tom ako sa hlavna postava chce pomsti, takze je to vlastne cakanie na to ze akou smrtou hlavny zloduch skonci... Ak je Lundgren v top5 vasich oblubenych hercov oplati sa, inak naozaj len v nudzi ak nie je nic ine akcne po ruke. ()

Thomak

Parádička, Dolfi žije a natočil si biják, tak jak ho máme rádi a baví nás. Klasický akční béčko natočený s o deset-dvacet let čerstvější vizáží a šlape jak hodinky, příběh klasickej, herecký výkony klasický, hlášky klasický-nic víc sem neočekával a všeho se mi dostalo. ()