Já a moje příšera

• USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

whale

Upgrade filmu Zachraňte Willyho? Možná trochu ano, ale přesto v němčem liší. Příběh nás zavede do období druhé světové války a i když je to "pohádka ", je zde válka líčena dost surově. Ale tak by to asi mělo být. Válka je surová a tak by to děti měli chápat. Film je napínavý, dojemný a nápaditý. Vřele doporučuji. ()

wick

Celkem povedená...pohádka, která se doopravdy stala (:-), jaké mám rád, když se na ně dívám se svým synkem. Tahle se mu líbila. Triky dobré, příběh taktéž. ()

LencaN

Tohle bylo roztomilé, nikterak to diváka neurazí. Malá lochneska byla k sežrání a vtipně se honila po domě s tím 'Churchilem' :D takže to byl příjemný příběh o existenci jednoho jedince druhu Loch Ness. Akorát mi to přišlo všechno až moc strohé, příliš jednoduché. Navíc je až absurdní, že v tak ohromném jezeře se střelci s tím minometem (či co to bylo) trefovali zrovna do blízkosti Crusoa... chudáček byl zrovna na špatném místě? Ach ta náhoda. ()

Severina

Čekala jsem jenom velkou pitomost, jakou obdobné filmy této kategorie většinou jsou. Není to žádný zázrak, ale když od toho člověk nic moc nečeká, může ho to i mile překvapit. :-) ()

Yeday

Mňa tento film vôbec neoslovil a pritom takéto filmy vcelku môžem. Takže ani neviem čo konkrétne sa mi na ňom nepáčilo! Ale v každom prípade si ho v budúcnosti budem musieť ešte raz pozrieť. Možno potom zmenim názor. Pre tentokrát je to za dva *. = 50 % ()

DavidAAAA

Hodně sympatický film k odpolednímu uklízení. Pěkná příšerka, sympatičtí a dobří herci, napínavý děj, všechno sedí a dobře se na to kouká. ()

Beginek87

Boha jeho, oni navlíknou kosatku do digitálního hávu praještěrky, použijí mnoho záběrů z dokumentů o praještěrkách - ano, viděl jsem to a ty animace jsou naprosto stejné, i stavba těla této ještěrky. Navíc nevím zda jsem ve škole dával dostatečný pozor a bylo mi správně vysvětleno, co to znamená jezero, jelikož to podle mě většinou bývá od moře odděleno i jinými věcmi než jen sítí. A když tohle všechno pominu, tak je potřeba říct, že ten film toho moc nenabízí ... ale ono do ospalého nedělního odpoledne se nehodí vůbec nic, takže to skvěle splňuje předpoklad správného filmu pro tuto dobu. ()

pupidup

Hezke... az na nalblou mamcu.. ktera jako by ztratila cit... a ktera nadrzuji milititantnimu chovani... 🙂 a za to by zadlouzila sezrat... ()

PORTER44

Dětský film o klukovi který najde vejce u jezera ze kterého se vyklube jaká si lochneska ,pak se na statek nastěhují vojáci a na trable je zaděláno,dobrodružná podívaná spíš pro děti. ()