Já a moje příšera

• USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

Crazer

Ta skotská příroda je opravdu úžasná, zvlášť pobřeží u zámku Eilean Donan . I když stvoření jako mořský koník zrovna nevypadalo, spíš bych to tipoval na nějakého "Saura" z dob minulých, film mě neskutečně bavil + vybarvená hudba od J.N. Howarda z člověkem dělá divy. ()

corpsy

Sympatické a šikovné detské dobrodružstvo, ktoré určite osloví aj dospelákov. Nejde tu totiž o nič detinské a naivné, čo by prekusli len mláďatá. Vizuál a výprava, celkovo dej zasadený do obdobia 2. Svetovej, dodávajú snímku veľkoleposť. V rukách nejakého skúsenejšieho tvorcu, by to možno patrilo medzi novú klasiku. ()

sidzej

Na tento film som sa veľmi tešil hlavne z dôvodu tunajšieho zrovnávania s rodinnou klasikou Zachráňte Willyho. Za seba však môžem povedať, že Water Horse mi skôr pripomínal Pána Veľrýb ako Willyho (samozrejme ak si odmyslím základnú príbehovú kostru priateľstva chlapca s vodným živočíchom a záverečný skok cez sieť). Napriek tomu že ide o americký film, celkovou štylizáciou, hudbou a kompozíciou záberov má bližšie k britskej resp. európskej kinematografii. Čiže z filmu cítiť určitú melanchóliu, drsnosť a realistickosť. Z tohoto dôvodu je aj lepšie hodnotený pretože je orientovaný viac umelecky než komerčne. Čo z mojej strany rozhodne nie je výčitka. Film obsahuje veľa pôsobivých momentov a kvalitnú réžiu Jaya Russella. Atmosféru škótskej krajiny dotvára aj kompozícia Jamesa Newtona Howarda, ktorý tentokrát upustil od amerických hrdinských motívov (Dinosaurus, Peter Pan) a vsádza na jednoduché, smutné, no pôsobivé hudobné melódie. Čo sa týka lochnesky- roztomilé zvieratko aj keď trochu moc digitálne. Príbeh ubieha pomerne svižne, miestami drhne čo by sa dalo napraviť prestrihaním a vypustením niektorých zbytočných scén (jeden príklad za všetky- naháňačka psa a lochnesky). Detský predstaviteľ Alex Etel rozhodne nehral zle, no chýbala mu charizma. V celkovej bilancii však vo mne táto skromne pôsobiaca dráma zanechala kladné pocity. Akurát tým prívlastkom rodinný si nie som celkom istý. 75% ()

PauloZ

Tož taková pohádka o lochnesce pro celou rodinu :). Pozitivní je to, že ,,příšera,, je vytvořena velice solidně a nejedná se o žádný trapas. Připomělo mi to v pár scénách Zachraňte Williho, možná až moc. ()

katasta

V tomto filmu rozhodně nikdo nevymyslel nic nového. Celá první polovina je až nechutně předvídatelná, nic vás tam nepřekvapí a jen se každých pět minut musíte smát, protože už jste posté uhodli, co se další scénu přesně bude dít. Druhá polovina už je sice o něco lepší, i když stále předvídatelná, jen už ne tak nechutně. Zcela to ale vyvážila svou podobností se Zachraňte Willyho. Hezká na tom byla snad jen ta příšera, i když stejná jako všechny ostatní "hodné" příšery z fantasy filmů pro děti. Jinak film docela nuda, člověk se baví spíš sám, z nutnosti. ()

mysiak

X-tá variácia na legendu - Zachráňte Willyho, detská fantasy, z ktorej je "nečakane" vyklube Loch Ness, je totálne pre deti, ale koncom je pre dospelých, decká nebudú chápať vojakov, ale nalinkované to je až až...a bohužiaľ ani nie moc dobre urobené, Zachráňte Willyho bolo skvelé oproti tomuto... ()

MATADOR

Příjemná rodinná podívaná o Lochnesské příšeře. Fantazií plný příběh mladého chlapce a náhodou nalezeného vajíčka, ze kterého se vyloupne pěkná potvůrka. Aby toho nebylo málo, vše se odehrává v roce 1942, tedy za druhé světové války. S touto dobou má příběh máloco společného, ale k uvěření příběhu to poslouží více než slušně. Vydejte se s Lochnesskou příšerou do fantastického světa. ()

TomikZlesa

Až na pár opravdu hloupých chyb moc pěkná pohádka. Pěkně udělaný zvířatko působí dost realisticky a ze začátku roztomile, dále se mění v restekpa vzbouzejicí monstrum a sním se mění i atmosféra filmu. Konec je oproti legračnímu začatku temny a celkem i napínavý i když každýmu asi bylo hned jasný jak to dopadne. ()

Dannysek4U

Tohle bych si moc pral videt detskejma ocima, z toho bych zil jeste dlouho. Nenarocny, roztomily, technicky precizni (dobre Weta), moc prijemny. A za O´Connor na konci rozhodne dekuju, stejne jako za celou hudbu a ty bajecny exteriery ()

Radiq

Kdybych bylo děcko nebo kdyby se mi líbily pohádky, tak dám lepší hodnocení. Ale já pohádky nemusím, obzvlášť ty, který vypadají jak z produkce Disneyho (pravda, ta skotská angličtina indikuje, že to Disney není, ale jinak příběhově jo). Takže průměr velkej jak lochneska! PS: ahá, přinesla společnost, co udělala Chronicles of Narnia, tak už je mi to jasný... blbost (malejma písmenkama) ()

KatanaCZ

Tohle je přesně ten typ filmu, který dokáže člověka vrátit zpět do dětství bez ohledu na náš současný věk, tedy alespoň u mě se tomu tak stalo. Pěkně natočené, zajímavý příběh. ()

otík

Příjemné setkání s Loch Nesskou příšerou, kterou sledujeme od zábavné příšerky až po rozzuřenou, ale stále svému kamarádu zavázanou příšeru. Rodinný filmeček se vším, co k němu patří. Poučení, zábava, napětí, rodinné vztahy. Pěkný snímek a s příjemnou hudbou James Newton Howarda. ()

tom88

Veľmi pekný príbeh, dobre sa na to pozerá, navyše Water Horse bol pekne digitálne spravený. Dobrý vizuál a atmosféra. Vcelku zručne natočená rodinná fantasy dráma z vojnového obdobia na území Škótska. Po vyliahnutí z vajca to tvorcovia so svojou fantáziou prepískli, ale treba prižmúriť oči, predsa sa jedná o film pre mladšie publikum. Pár logických chýb, alebo fyzických nezrovnalostí v pohybe príšerky sa nájde, ale dá sa to prekusnúť. Neskôr, keď vyrastie pôsobí film o niečo reálnejšie. Vcelku je to dobrý film, ktorý si niekedy rád zopakujem. 73% ()

Tomasso001

Prostředí pro dospělé, parádní efekty, ale pro dospělé to není, naivita, pár nelogických věcí, ale pro děti to také není. Každopádně přes svojí nedokonalost má moho krásných scén a prvků, díky nimž neublíží film shlédnout, ale mohlo to být mnohem lepší ()

BoncheR

[Toto bolo fakt sklamanie...] Námet a príbeh boli fascinujúce. Príde mi to až nezodpovedné že film takto "znetvorili" Je mi trápne hovoriť že to nemalo iskru, nemali nebolo to dotiahnuté do konca a že to doslova odflákali. Kniha bola podstatne lepšia. Nápad býva väčšinou perfektný ale hrozne ma mrzí že sa od knihy tak veľmi odlišovali a že obsadili hrozných hercov, a že herci boli úplne "béčkový" a že z toho neurobili kvalitný snímok, čo samozrejme mohli. Ako rodinný film to však bol veľmi zaujímavý. /56%/ ()

uiu

Taková průměrná pohádka na oblíbené téma: Chlapec najde vejce, z vejce se vylíhne příšerka, ke které má chlapec blízký vztah a jakousi podivnou vnitřní povinnost se o ni starat (takový větší E.T.). Na pozadí roztomilého příběhu vztahu chlapce a vodní příšery se odvíjí druhá světová válka (takový Faunův labyrint). Originalita nulová, příšera směšně počítačová, hvězdná jména (Emily Watson, Ben Chaplin a minirole Briana Coxe) film ještě jakž takž drží nad vodou, na rodinný film přehnaně dlouhé, po hodině už silně nudí. ()