Já a moje příšera

• USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

tranquill

Zde je jasně vidět rozdíl mezí přehršlí sci-fi a katastrofických filmů, které nejenže postrádají kvalitní vizuální efekty, ale především příběh a herce. Toto však není případ dojímavé rodinné sci-fi o skotské "téměř Lochnesce". Nemluvě o dalším smyslu vyprávění, které zavrhuje válečný fanatismus jakékoliv strany. ()

Ajvngou

Přepokládám, že postupem času padne hodnocení na lehký nadprůměr. Water Horse je ryze rodinná záležitost, která sice neurazí, ale celou dobu jsem se tak nějak nudil. Je to takový lepší "Zachraňte Williho", s pěknými triky a dětským hrdinou, prostě klasická ne příliš záživná věc. Vždy budete vědět co se stane a nic vás rozhodně nepřekvapí. Nuda... ()

Primavera

Úžasná príroda, dobrá hudba, klasický, dobre zvládnutý príbeh dieťa - zviera, aj keď evokoval spomienky na Willyho, vychutnala som si ho. Moji dvaja malí školáci mi prikázali dať mu štyri body. Robím tak. :-) ()

divjak

Neviem čím to je, ale pri pozornosti ma udžal len Crusoe. Je to kvalitne natočený film a človek si užije hlavne prízvuk hercov. Ale vedľajší dej mi tak silne interferoval s hlavným, že som v hlave prepínala medzi dvoma žánrami. Vojenské prostredie u mňa nesedí k rozprávkam pre deti, ale skrz Crusoa a scenériu sa film oplatí vidieť :) ()

E lan

Taková nijaká dětská podívaná s relativně dobře naanimovaným hlavním hrdinou, velmi slabými hereckými výkony a především velmi slabým příběhem. Dívat se na to ale dá, jen to chce mít jako kulisu. ()

slavokvasic

Zaujímavé prevedenie filmu zo slávneho prostredia Loch Ness. Veľa som od toho nečakal (očakaval som ďalší podpriemerný film o tejto zaujímavej legende) a možno aj práve kvôli tomu som bol tak príjemne prekvapený. A hlavne.. nie je to klasický rodinný film, čo je tiež len plus. ()

Barghest

Laskavý film, který na mě dýchl atmosféru starých mýtů, pro něž mám velkou slabost. Nessie byla okouzlující (a díky skvělým trikům také naprosto přirozená) a její lidský kamarád sympatický. ()

Brano

Priemerný rodinný, fantasy film, ktorý je určený skôr pre detských divákov. Malý chlapec nájde malú " Lochnesskú" príšeru a medzi ňou a chlapcom sa vytvorí silné priateľské puto. Na nového priateľa čaká mnoho nástrah, ktorým bude musieť čeliť. Proste klasický scenár týchto detských fantasy, len iné prostredie a masky. Navyše hlavný detský herec predviedol dosť slabý výkon. Tiež to rýchlo strácalo na tempe a záver bol zbytočne zdĺhavý . Pozrieť sa to dalo, ale u mňa je to skôr jednorazová záležitosť. ()

fifox

Mít ve filmu děti je vždycky risk, který ve většině případů nevyjde a člověk je tam spíš přetrpí, než aby žasl nad jejich výkony. Mít ale dítě jako hlavního protagonistu ve filmu ne výhradně pro děti je čiré bláznovství, které vyjde maximálně tak jednou za deset let. Zde se to nepovedlo. Ten kluk je nesympatickej až hanba a jeho repliky jsou asi tak originální jako happyend v romcomu. Když se to tak vezme, možná měl film být němý. Vězte, že v ději byste se rozhodně neztráceli. Za zmínku rozhodně stojí roztomilá Nessie, která se teda povedla. Problém jsem ale trochu měl s vysvětlením jejího původu - je to vodní zvíře, ale v pohodě dýchá na suchu; narodí se z vejce, ale ten kluk se ptá, jestli je to savec, jako fakt? Možná i kvůli velice povedené výpravě divákovi hned nedojde, o jakou blbost se vlastně jedná. ()

Pete

Skotská variace na Zachraňte Willyho, s roztomiloučkou lochneskou a několika výbornými britskými herci. Pro dospělé to tedy moc není, ale nechci film nijak hanit, dětem se docela líbil, daly by tak 3* Já s nimi u toho dopoledne na Déčku vydržel skoro po celou dobu. A také proto, že jsem to neviděl úplně celé, za sebe nehodnotím. ()

Miloško

Až moc predvídateľné,určené deťom,ktorím sa to páčiť ale bude.Dobrá hudba a pekné scenérie nezachránili film,ktorý dosť nudil,a aj ten malý chlapec bol hrozný svojim výkonom. (DVD,11.10.2008) ()

moviepill

Jou, neskutočne milená príšerka a neskutočne milený pehatý chalan v neskutočne milenom filme. Nečakane dobre som sa bavil. Taký nenápadný film a jak fajnový! Mám svrbenie dať piatu * za záver... ()

kacir

Celkom dobra oddychovka na nedelne popoludnie..Netreba ale od toho cakat vela. Cely film je velmi lahko predvidatelny a urcite sa dost rychlo vytrati z pamati..Je to skoro ako zachrante Willyho, akurat ze namiesto kosatky je water horse..Skratka taky dobry priemer. ()

Crybaby odpad!

S prehľadom najhorší film za posledné obdobie ktorý som videl. Úplne nezvládnutý film, scenár priam na väzenie, herci vrcholne nesympatický, "príšera" rovnako, a dabing je už dlhoročne u slovenských producentov kameň úrazu. Skoro dvojhodinová vrcholne nesympatická hlúposť. 0/10 ()

route60

Pohotový filmecek jak pro děti tak dospělé jistě to už jsme někde viděli ale proč né co natom že toto jezero nesousedí s mořem, vždyť jde o fantazii a tady je ji dost. ()

david666

Přesně takové typy pohádek jsem žral jako malý. A i dneska mám pro podobné příjemné fantasy bez násilí slabost. Zde se navíc můžete kochat krásnou přírodou, pěkným hudebním doprovodem a ústření příšerka je roztomilá. ()