Já a moje příšera

• USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

Sany33

Naivná detská blbostička podaná pekným vyprávačským štýlom v ktorej nechýba dobrodružstvo, láska, zrada a samozrejme priateľstvo. Množstvo roztomilých scén striedali vtipné ale aj smutné a krkolomné scény. Crusoe ako morský koník sa objaví v živote malého Angusa ako blesk s čistého neba a obráti mu celý život na ruby. Čo by ste asi vy robili, keby ste pri jazere objavili podivné blikajúce vajce? Angus si ho nechal a vychoval z neho dospelého morského koníka a tak sa začal príbeh očarujúceho priatešstva, ktoré to dotiahlo až za hranice nemožného. Tak teraz sa do toho trocha obujem. V prvom rade ma srala mega vykrádačka filmu "Zachráňte Williho". Ďalej ma celkom vytáčala animácia a v neposlednej rade malý Angus bol asi najnesympatickejšie decko aké mohla svetová kinematografia nájsť ale koniec koncov bol to Škót a tí sú taký dáky vyblednutý tak aspoň to bolo autentické. Čo sa týka príbehu vlastných inovácií alebo noviniek do sveta dobrodružnej fantasy moc veľa nepriniesol a aj preto hho radím medzi priemer, ale v konečnom dôsledku sa na to dá celkom dobre pozerať a určite si film získa nejedného malého diváka ale na mňa to už jednoducho neúčinkuje. Asi už som veľký. 41% ()

cross

Dětský film nemusí být vždy dětinský zároveň...A Water Horse je až moc... Hezounká digitální příšerka je zcela v rozporu s dalšími rušivými počítačovými triky, celkové plynutí děje je spíše mdlé a nezábavné, no a o celkové koncepci (rychlém úvodu, probublaném středu a opět třeskutě rychlém závěru ani nemluvě). Ale co na tom, tohle je film jednoznačně určený pro děti a těm se bude líbit a ty se nebudou možná ani podivovat nad tupě protifyzikálními scénami a nelogičnostmi děje... Oproti tomu - skvělá výprava, hudba a další technické aspekty včetně příjemných herců zaručí, že i dospělák má na to film vcelku bezproblémů dokoukat.... Velmi slabé ***! ()

blackJag

Průměrná rodinná hříčka, která zůstává na půl cesty mezi fantasy pohádkou a plytkým dramatem. Příběh sice nabízí zajímavou alternativu k legendě o Lochnesce, přitom ale žádnou z nabízených možností nevyužívá a dokáže jen velmi neobratně kopírovat Zachraňte Willyho. Chvílemi je to taky docela nuda. 45% ()

KarKulA

Hodně naivní a lacná variace na téma Loch Ness. Dětská duše ale bude určitě nad tímto návodem jak si vychovat a ochočit vlastní přátelskou příšeru tlesat. Teď už jen najít to správné vejce na břehu jezera ......... ()

jenik71

Povedený rodinný film o přátelství chlapce a příšery z jezera Loch Ness. I když příšera je v tomto případě příliš silné slovo. Ona je totiž dost roztomilá již od okamžiku, kdy jí chlapec objeví. Jenže ona také dost rychle roste. Vizuální zpracování je na solidní úrovni a ani herecké výkony nejsou špatné. A při scéně s nataženou železnou sítí mi okamžitě naskočila v hlavě velmi podobná scéna ze Zachraňte Willyho. Pro dospělé 60%, pro děti 80%. ()

spikey1

Willy se zase vrací, ale tohle... tohle přece není Willy. Je vážení, jen v novém mystickém digitálním kabátku. Ačkoliv film přímo nepřetéká rodinnými klišé, je jich tu požehnaně: " můj syn je tam venku a hrozí mu nebezpečí, zkuste mě zastavit!" Zlý voják-lovec zvěře, který má pohled tak bad-ass, že by mu nestačil ani superman se svým laserovým. Ale dočkáme se zde taktéž mileneckého trojúhelníku, který ovšem příběh zaměřený na děti není schopný unést proto je velmi zastrčen v pozadí. Při finální srdceryvné scéně jsem už jen čekal jak si klučina Angus stoupne na loďku zvedne pěstičku nad hlavu a nechá se přeskočit Nessie za zvuku hitovky od Michaela Jacksona. To se nestalo, takže drobné zklamání tu je. Abych, ale jen nechrlil samé negativismy. Narozdíl od Willieho, kterého považuji za velký průjem televizní zábavy, bych tohle dokázal pustit dětem s pocitem, že jim to mozek neuškvaří. Je tu kus krásné přírody, i historie v podání propletení s druhou světovou válkou a Skotskou(Novozélandskou) přírodou. Film neubližuje, jen se snaží zaujmout. Rozhodně to nebyl protrpený čas. Jen... rodinný film, který splnil co se po něm žádá. ()

Smileface

Moc pěkná pohádka, sice ničím moc nevyčnívá, ale byl by v tom čert, kdyby vás ta roztomilá a poté obrovitánská příšerka nevzala za srdce. Musím ještě vypíchnout skvělé zasazení do válečné doby a krásnou přírodu, ve které se film odehrává.60% pro vás, 80% pro vaše děti. ()

rozbris

Další z mnoha příšer, které najde malý kluk a sblíži se s ní, trošku je to originální a je to aspoň ne na souši, ale ve vodě. Ze začátku nuda k vypnutí, ale nakonec se na tuto pohádku podíváte rádi. ()

klúčik

Krásna príroda, to bolo to prvé čo ma nadchlo. Pekný príbeh o preslávenej škótskej príšerke. Film je dobre urobený s prekrásnou hudbou. 70% ()

Evonichna

Občas mám náladu přesně na takovýto šálek kávy - vypnout mozek a tak trochu se vrátit do dětských let. Po přečteni názvu a shlédnutí plakátku film ničím nepřekvapí, ale to jsem ani nečekala. Podobný film je například Zachraňte Willyho! ()

iXtr3m3

Toto hodnotím ako veľké dieťa. Na pomery doby a budgetu fakt fantastické spracovanie aj po technickej aj po obsahovej stránke. Taký novší starší Free Willy. ()

Fary

Pekna myslenka v pribehu, ktery vicemene kopiruje Willyho. Trosku moc pripitomnele na muj vkus. Dal bych tri hvezdicky, ale neco mi rika, ze dve jsou spravedlivejsi ... ()

dopita

Dobrodružnej, rodinnej film. Není infantilní, ale kupodivu docela vážně míněnej, což podtrhuje do děje vážně zasahující druhá světová válka. Crusoe (titulní příšera) vypadá moc pěkně, navíc se ho tvůrci vůbec nestydí ukázat. To je pozitivní, vyloženě mě vždycky štvaly filmy, ve kterých se ňákej takovejhle tvor objevil, ale divák ho skoro neviděl. Tady ho vidíme od vylíhnutí jako prcka, až po obludu jak barák. Herci jsou sympatičtí, James Newton Howard napsal výbornou hudbu a atmosféra Skotského severu nemá chybu. Bavilo mě to. ()

Hanys_

Místy celkem příjemný filmík o chlapci a jeho netradičním mazlíčkovi, ale většinu času to zas až tak záživné nebylo. 4/10 ()

kolemjdouc

Tak vznikla legenda! Oceňuji že tvúrci se obešli bez nějakých exponovaných záběrů a nejlépe v noci to mě může šlak trefit a proto jsem tenhle žánr přestala vyhledávat.Ale tady jsem byla mile překvapena jak se děj odvíjel v přívětivém duchu a vše do sebe zapadalo.Záběry kdy Crusoe ukazuje Angusovi ten svůj ,podvodní domov to mě fakt dojalo.Skvělé exteriéry,vynikající herci,kamera...režisér si fakt se scénářem pohrál.Ten kdo modeloval Crusoa má opravdu vynikající představivost a vdechnout mu digitálně výraz v různých situacích,ve světle (nic se neschovává do tmy) to byl opravdu profesionál. ()

Crackonosc

Zpočátku slibně vypadající rodinný film, který ale později sklouzne do klišé, nelogičností a skoro až pitvoření, což ho bohužel sráží na úroveň podívané jen pro děti, u které se starší spíše nudí. Závěrečná "šokující" pravda o vypravěči už je jenom pro smích. Triky se ale velmi povedly! ()

vander19

Príbeh o chlapcovy, ktorý počas 2. sv. vojny prišiel o otca. Od toho okamihu bol neustále smutný a jeho mama ani sestra nevedeli ako chlapca rozosmiať. Až jedného dňa malý Angus objavil na pláži niečo nezvyčajné. Vajíčko, z ktorého sa zrodil Crusoe, Lochneská príšera. Tak začína pohodový film pre celú rodinu. Samozrejme keby to mám hodnotiť nie ako rozprávku, ale ako seriózny film, bolo by to hodnotenie oveľa nižšie. A to z dôvodu pár nelogických situácií, nad ktorými premýšlam ešte aj teraz. Vo filme, ale nájdeme priateľstvo, dôveru, ako aj napínavé situácie, ktoré zaujmú hlavne mladšie publikum. V role matky Angusa sa predstaví Emily Watson, takže film má určite svoju kvalitu. ()