Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Júlia je dívka, cizinka, která přijíždí do krásného města v Evropě. Magické město ji čtyřikrát přivítá a nechá bloudit ve svém barokním labyrintu prostoru a ozvěn. Julia prožívá čtyři různé příběhy v různých ročních obdobích, které mají jinou atmosféru, barvu, rytmus i děj. Doprovázena tajemným Ječmínkem hledá úkryt před starostlivou matkou, slabými muži a především sama před sebou ve městě studentů, vojáků, umělců a andělů. Julia znovu a znovu prožívá svůj příběh, jako hru, kde si nasazuje masky a utíká. Navždy by zabloudila v sobě, kdyby neexistovala láska andělů, která dává odvahu žít jen jeden život - svůj. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Prubner odpad!

všechny recenze uživatele

Od Müllera jsem po Hranici stínu čekal cokoliv, ale takový blábol přece jen ne. I když blábol je slabé slovo, spíš je to sračka. Scénář neexistuje, děj taky ne, postavy se chovají podivně a nelogicky, dialogy jsou naprosto nesmyslné,většinou je obtížné pochopit, co se na plátně v té které scéně vlastně děje... Je to amatérský film, či spíše diletantský. Marně se snažím najít nějaký klad - snad jen pár záběrů Olomouce. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Spíše amatérský film, který si hraje na artový, na druhou stranu z něj ale cítím jakousi snahu tvůrců něco dokázat, natočit celovečerní film, ukázat ostatním Olomouc, vyprávět nějaký příběh.. Snahu nejen ze strany tvůrců, ale i okolí, které se rozhodlo film podpořit. Někdy taková snaha otravuje, ale v tomhle případě mě baví. ()

Reklama

Jansen 

všechny recenze uživatele

Tak moc bych o Bloudím chtěl napsat něco pozitivního. Tak alespoň napíšu, že to nakonec nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Ale zároveň to bylo jen o maličký kousíček lepší, než jsem čekal, což je bohužel ještě pořád dost špatné. Přijde mi, že ve filmu, až na pár povedených záběrů, nefunguje absolutně nic. Kamera je povětšinou špatná. Vůbec nechápu smysl výrazných nadhledů a jiných vychýlení z osy. Střih je kostrbatý a rušivý. Implantované stylizované záběry s koněm, které asi mají filmu propůjčovat onu anotovanou poetičnost, působí tak nuceným a se zbytkem filmu nekompatibilním dojmem až je to k pláči. Jako vizuální reklama na Olomouc se Bloudím snaží do poslední chvíle dostát své podstatě a využít materiál filmu k zobrazení nějaké té olomoucké reálie. Ani to se ale nedaří nějakým oslňujícím způsobem. To, že se role Vladimíra Javorského jmenuje Ječmínek, je pro mě záhadou. Chtěné připodobnění k hanáckému králi je asi někde rafinovaně ukryto. Ale Javorský je stejně jako Ječmínek blonďák, tak proč se obtěžovat s nějakými dalšími souvislostmi. Ach jo. ()

Zaplo05 

všechny recenze uživatele

Přemýšlím pro koho byl tento film vlastně natočen. Jestli pro Olomoučáky, tak je to jasný odpad. Prostřihy špatné, kamera poloamatersky roztřesená a ani neukázali nijak neobvykle nepřístupná místa. O ději, či alespoň malé provázanosti povídek nelze mluvit. V případě, že byl film natožen pro ostaní obyvatele planety, tak musím doufat, jako Olomoučák, že si nevšimnou těchto školáckých chyb. Dávám jednu * jako podporu, že by si Olomouc zasloužila povýšit - historicky, kulturně, filmově... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak mám Müllerovy jako lidi rád, tak tohle se vážně nepovedlo. Chybí tomu koncepce, ucelená myšlenka, která by ten náhodný shluk obrazů sjednotila a dala tomu řád a smysl. A to beru i takové věci jako chyby skriptu, kdy auto zastaví v ulici u značky zákaz vjezdu, ale pasažéři v následující scéně vystoupí na mostě. Vadí mi i nedotažené postavy - vážně nevím, co si o nich myslet. Některé často jednají jak pod vlivem drog, potácejí se scénou a hezkými exteriéry, ale nedává to smysl, neznáme jejich důvody ani hnutí mysli. A jednotlivé "příběhy" jsou vším, jen ne příběhy - příběh má nějaký děj, i vnitřní. Zaujala mne tak nakonec jen hudba a tragické okolnosti vzniku. ()

Zajímavosti (3)

  • Na filmu se pracovalo 6 let. (sator)
  • Ke konci natáčení filmu zemřela ve věku 35 let hlavní herečka Silvia Antolová, když podlehla rakovině. Scénář a některé záběry tak bylo nutné pozměnit či přetočit, což stálo další peníze, které produkce musela pracně navíc shánět. Film je herečce věnován. (honajz)
  • Točilo se v Olomouci. (sator)

Reklama

Reklama