Drsné podobenství o světě kolem nás, o lidské pýše, krutosti a nesnášenlivosti. Jedná se o několik příběhů, které se vzájemně prolínají. Velice netradiční film založený převážně na obrazovém vidění světa v netradičním pojetí a netradičních lokalitách, které výrazně umocňují celý příběh. Film Jarmareční bouda je úprava kultovního snímku z roku 1982, který získal nejvyšší ocenění na festivalech nezávislého filmu. (oficiální text distributora)

Perfo

Jednotlivé scény, které film nepropojují mají obrovský potenciál a velkou symbolickou hodnotu, ale způsob podaní, prezentace, herectví, dialogy, debilní motorkář a pseudofilozofický přiležitostný komentář vypravěče tenhle film neuvěřitelné sráží a dělá z něj klišóidní pudink nazdobený levnou artovou šlehačkou a rádoby kritickou třešničkou. Alespoň, že je to tak hezky kamerově zpracovaný :) ()

Galahad

Pokud by se to sestříhalo tak na 30 minut, tak by se to jako studentský film dalo vzít. Základní myšlenka je dobrá ... ()

lover

Potíže s diváckým ne/přijetím tohoto snímku pramení z nadsázky, která není na všech místech stejně čitelná (viz. milenecká dvojice). Divák nedostane jasnou odpověď, nakolik jde o drsné podobenství (jak říká distributor) a nakolik jde o "drsné podobenství". Jarmareční bouda je remakem stejnojmenného filmu z roku 1981, který čerpal z poetiky a vyjadřovacích prostředků "nové vlny", z Bunuela, Tarkovského, Felliniho a dalších. Jeho význam byl čten diskurzem doby, tedy normalizace, doby nesvobody, absurdity a svazáckého hnisu. Bez výraznějších aktualizací tak byl "modernistický" film přesunut do doby "postmoderní". Kdyby někdo natočil remake O slavnosti a hostech nebo Případu pro začínajícího kata, tak by byl, přestože jde o látky s obecným přesahem, také popliván. ()

Louie odpad!

Nabubřelá pseudointelektuální ptákovina, v níž zamrzlí tvůrci svůj původní filmeček neposunuli naprosto nikam a předkládají jen hromadu klišoidní a prvoplánově pubertální symboliky... ()

rivah

Podivný film plný odpudivých lidí a jejich divného konání, občas doprovázený intelektuálním podobenstvím. ()

PaRi

Po letech vesměs úhoru české kinematografie (až na čestné výjimky) zahlcené stupiditami Trošky, vše objímajícím pozitivizmem Hřebejka, trapnými pokusy Chytilové a spol vrátit se stejnou nohou do stejné řeky, příšernostmi typu Svatby na bitevním poli a mohl bych ve výčtu bezútěšnosti ještě dlouho pokračovat, konečně film s Felliniovským nápřahem. Alegorie, která je na sto honů vzdálená kalkulu líbivosti popcornového diváka multiplexů a nemířící prvoplánově na Českého lva, který má beztak ve světě hodnotu limitně se blížící nule. Přesto s politováním musím říci, a Pavel Dražan to již ví jistě také, že platí stará moudrost o nevstoupení stejné nohy do stejné řeky. Zajímavý komentář Lover. ()

Rodin

Chybí tam už jen obrazově ztvárnit Sedm prdů u Havrdů. Podobenství? No to nevím. Drama? To si netroufám tvrdit. Trapas to je ale stoprocentně. ()

ostravak30

Jedná se o první Dražanův film, neboť předtím se zaměřoval výhradně na dokumenty a docela by mě tak zajímalo, co ho přesvědčilo o tom, že do toho má jít. Princip je jasný: filmaři se snaží zachytit lidské vlastnosti, které rozhodně nedáváme rádi na odiv. Mezi ně patří i naivita, hloupost, ale i arogance či krutost, povrchnost apod. Zkrátka jaký je náš svět v současnosti. Ovšem nevím, zda se jim to na jednotlivých oddělených scénkách a ve zvolených exteriérech povedlo. To ať posoudí opravdoví filmoví odborníci. Mě to připadá takové nijaké a přestože jsem chápal, co jednotlivými scénami chtějí o současnosti vypovědět, zvolená forma, to nejen prostředí, ale i dialogů samotných mi vhodná nepřišla. ()

Idealista odpad!

úryvek s poředu Jolanky Krásné - J.Krásná já jsem s toho filmu byla v depresi J.Dušek co blbneš vždyť to je sranda ! ()

quasar

Někdo tu psal, že se jedná o film u kterého je nutné myslet. To aby ho člověk hned neodsoudil, ale aby našel smysl, podstatu toho, co se nám tvůrce snaží naservírovat. Přečetl jsem si napřed komentáře na csfd a s očekáváním shlédl celých 84 minut. Pokud je tento film opravdu dobrý a kvalita filmu se měří tím, že člověka donutí myslet a pochopit, pak jsem debil. Pokud si ale nebudu chtít hrát na pseudointelektuála a nebudu předstírat, že mě oslovila hloubka, šířka i jakákoliv jiná dimenze díla, tak přiznávám - nepochopil jsem a za duševně slabé považuju ty na druhé straně. Možná nemám pravdu, ale zase jsem upřímný - kolik je takových vás ostatních? ()

route60

Mám rád Český film ale rádoby umělecká Jarmarečni bouda je pro mě zklamáni, koukat se na lopotíci se Jaroslava Duška nebo Pavla Lišku je k pláči a českému filmu to jen škodí. 10% za snahu ()

spotczek

Příliš apokalyptické. Moc nahodilých náznaků a evokací, které přináší imaginace, proti jednotné a stmelující myšlence konkrétního, nikoliv opět jen alegorického, příběhu. Abstrahovat a básnit dokáže kdekdo, ale vdechnout tomu jednotící řád, který pochopí každý, to je pravé umění. Škoda, že práce s tolika zajímavými momenty, které tady skvěle popsal např. Gekacuk, nedostala kromě technického hávu, spousty šikovných hereckých osobností a naléhavosti vlastně nic dalšího. ()

Alden_Larson

Nesmírně bizarní film, vůbec jsem ho nepochopil, ale i přesto mě pobavil, i když asi ne tak, jak by si jeho autor přál. Je tam pár metafor či jiných podobenství, od kterých si dokážu něco odvodit, ale ty se vždy vztahují k maximálně dvěma scénám, celý film je absolutně nesmyslný, tak jsem rád, že mě aspoň ta nesmyslnost dokázala pobavit. Herecké výkony nebyly špatné a pezentace taky ušla. Hudba byla hodně zvláštní, klasická hudba, kterou ve filmu použili, se většinou nehodila, ale v několika scénách byla docela dobře použitá. Tohle je film, který si vyloženě říká o to, aby ho lidé, kteří jsou chytřejší než já, analyzovali a jinak rozebírali a já jim to klidně přenechám, pro mě je to jeden velký, ale taky docela zábavný nesmysl. 5/10 ()

krtka

výrazná výtvarná stránka na jedné straně, nedostatek invence (a soudnosti) na straně druhé. Kvalitní herecké výkony na straně jedné (Bárta, Dušek, Bureš i dědci "neherci") a herecká parodie na straně druhé (milenecká dvojice je fakt k pláči!!!!), alegorie na straně jedné, na druhé wtf scény nedávající žádný smysl (potácející rytíři i emo čarodějka i holčička z Kruhu na houpačce). Naprosto stupidní pseudointelektuální hlášky typu "Načpak Bůh, já sem víc, sem vzdělaný!" na jedné straně, na druhé straně ta podivně mrazivá atmosféra z "podzimního" prostředí. Příliš mnoho stran! Vyberte si.....hodnocení osciluje mezi odpadem a 3 hvězdičkama podle toho, co se mi z toho filmu zrovna vybaví.... ()

SimonM

Díky bohu, že se ještě dá jít do kina na něco takového. Je to film jak nabroušená břitva, především nutí diváka se zamyslet a ne se jen tupě dívat na barevné obrázky. Nepoučuje, nehodnotí jen rozehrává lidskou blbost jaká skutečně je. Ano, náš svět je jarmareční bouda, mnoho lidí se pozná a těm se film líbit nebude. Ti ostatní, co po filmu budou přemýšlet, se do něj zamilují. Odvaha, se kterou se tvůrci pustili do tohoto filmu je bezbřehá, nutit lidi v kině myslet. Kdy se to stalo naposledy??? Taky to tady už schytali od pár blbečků, kteří hodnotí film podle traileru. Je mi z nich trochu špatně. Je pravda, že film působí jako celek a zkratka mu ani nemůže slušet. Proč má někdo touhu hodnotit film podle dvou minut reklamy??? Už jenom ta parta, co se na výrobě filmu podílela JIŘÍ BROŽEK střih 7 x Český lev, Diviš Marek kamera 2x Český lev, Radim Hladík zvuk 4x Český lev, Jaroslav Dušek, Dan Bárta. TO NENÍ ODPAD. Na co nesmím zapomenou je fakt, že ve filmu není žádný product placement. Zase se ptám, kdy se to stalo naposledy??? DÍKY ZA TAKOVÝ FILM, ČESKÝ FILM ŽIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

zmirix

Pro ty co zjevně nepochopili. Byla to kritika krutosti,nadutosti,servility,zbabělosti,nadřazenosti a nebylo to pěkné podívání. Bylo to zrcadlo naší lidskosti,které nám s určitou nadsázkou ukázalo jací jsme a,že je rozhodně co zlepšovat.80% ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží