Budovatelská témata se v 80. letech přetavila do bipolárních mravních dilemat, do nichž se dostávali příliš ctižádostiví jedinci, chtějící za každou cenu vyniknout. Hrdinou je vedoucí demoliční čety, která bourá velké objekty, zpočátku snad i sympatický mladík, jenž však v honbě za kariérou a oceňováním začíná přestupovat hranice, jak se tehdy říkalo, socialistické morálky i zákonnosti. Ocitá se pozvolna v protikladu k zásadám obyčejných, avšak čestných lidí. Vypravěčský nevýrazný, proklamativní snímek je úzce spojen s dobou svého vzniku, stěží v něm nalezneme nadčasovější postřehy. (oficiální text distributora)

Pitryx

Velké + za zhudebněného Kainara. Herci velmi dobří. Bohužel jsem nepochopil některé machinace, takže toto neposuzuji. Není to nic převratného, ale za pozornost to asi stojí. ()

javlapippi

Hlavný hrdina si toho nabral hodne, je pyrotechnickým inžinierom, otcom rodiny, fuškárom pre prachatého spolužiaka a ešte po večeroch hráva na klavíri s kapelou v bare blues. K tomu prirátajme celoživotné mindráky z otca a už len čakáme, až sa to všetko čo si nabral na plecia naňho jedného dňa zosype. Film nám priblíži ťažkú prácu deštruktorov, šedú a inú nekalú ekonomiku, neľahké osudy bluesmanov, zdravotných sestier a nechýbajú sťažnosti na zdravotné obtiaže mestských detí. Zaujímavá je aj konštatovanie nemožnosti zarobiť v socialistickom zriadení legálne viac peňazí než poskytuje tabuľkové ohodnotenie a na druhú stranu viac-menej nedotknuteľnosť niektorých, ktorí tak činia. Dobrá atmosféra, dobré herecké výkony, dobrá hudba. Výtečné. ()

g.laudeo

Naprosto nečekaný poklad. Atraktivní prostředí, nádherný soundtrack, atmosféra. Charismatický Pospíchal, super role pro Navrátila a Trojana. Hodně filmové. Slovy se šetří, a když už se mluví, je to neuvěřitelně přesné. ()

cing-ti

Je to trochu předvídatelné, ale dalo se na to koukat. Petr Pospíchal je sympaťák a uměl bych si představit, že by zahrál větší "kládu" až mě mrzí, že jsem ho neviděl v nějaké větší roli! Výborná je v tomhle případě filmová hudba, resp. skladba která se ve filmu objevuje. Nevíte zda se to dá někde stáhnout? ()