• Marigold
  ***

  Libová věc, do určité míry bez nadsázky. Výborný portrét normalizační bezvýchodnosti, kde hrdinovi nezbývá než buď šlapat v kole státního podniku, nebo se pustit do melouchaření. Vzhledem k tomu, že ideologie se tu takřka nezpřítomňuje slovně, působí ten film hodně hnusně, šedivě a zoufale. Samozřejmě, historka o chlapovi, který se zruinoval, moralizuje především svojí zápletkou. Ale to se dá brát s úsměvem na rtech a namísto toho se soustředit na atmosféru, která je opravdu podařená. Líbí se mi, jak tyhle hovadiny nezáměrně rozkrývají samu podstatu úpadku let 80.(11.6.2009)

 • sator
  ****

  Ve své době (80.léta) napsal litvínovský spisovatel Jiří Švejda stejnojmenný román, za který čelil i několika žalobám od lidí, kteří se v něm poznali.Podle tohoto románu vznikl - na svou dobu - docela dobrý film. Nesouhlasím z ofic. textem distributora. Důvody chování Ing.Kaliny jsou v celoživotním podceňování otcem, a následnou snahou syna mu dokázat, že " něco" umí...Melancholickou atmosféru filmu vytváří i průvodní písnička Černá voda s textem J.Kainara a z hudbou Z.Vřešťála. 70 % Do podoby bezvýchodně melancholického filmu zasáhla cenzura a režisér Antonín Kopřiva se k další práci dostal až po roce 1989.(19.7.2009)

 • cing-ti
  ****

  Je to trochu předvídatelné, ale dalo se na to koukat. Petr Pospíchal je sympaťák a uměl bych si představit, že by zahrál větší "kládu" až mě mrzí, že jsem ho neviděl v nějaké větší roli! Výborná je v tomhle případě filmová hudba, resp. skladba která se ve filmu objevuje. Nevíte zda se to dá někde stáhnout?(13.5.2018)

 • dobytek
  ***

  Je to drama o jednom týpkovi, kterej shání peníze, aby si moh koupit svou vysněnou chatu. Začne dělat různý melouchy, krást v práci výbušniny, ale postupně se mu začne všechno hroutit a nakonec se dostane na šikmou plochu. Jako budovatelský téma mi to teda moc nepřipadalo, protože se tam naopak hlavně demoluje :-) Docela se na to dalo koukat.(19.12.2012)

 • Master19
  ***

  Klasická moralitka, která ale trošku balancuje na hraně - hlavní postava se dostává do potíží nejen vlastními "silami" ale i tlakem zvenku. Jana Paulová tu překvapivě hraje takovou divně studenou potvoru, Vítězslav Jandák klasického mastného rozkrádače a šmelináře a Oldřich Navrátil spolu s Ladislavem Trojanem a Ondrou Vetchým solidární kolegy. Hrdina, zdánlivě hodný a poctivý se pomalu stává rozmařilým a nesocialistickým, to samozřejmě neustojí a všechno nemilosrdně spěje k havárii nejen obrazné, ale i konkrétní - při demolici staré haly.(5.1.2009)

 • - Vo filme bol v skutočnosti odstrelený unikátny historický dom s medeným zemským glóbusom na streche z roku 1898. (Raccoon.city)

 • - Natáčení probíhalo v Teplicích, Mostě, Novém Kníně a Malé Hraštici. (M.B)

 • - Do podoby bezvýchodně melancholického filmu zasáhla cenzura a režisér Antonín Kopřiva se k další práci dostal až po roce 1989. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace