CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

• sta

jeden z nejčistších odpadů, co jsem kdy dal.. teď už jen čekám na výpravný tříhodinový dokument plný triků na téma 1+1=6,24 (pro případné šťoury, které tento "film" něčím intelektuálně oslovil - nejsem konzervativec, ale tyhle hypotézy mnohem kouzelněji a mnohem dříve představil třeba takový Aldous Huxley, nebo kniha Sociální konstrukce reality, tam to smysl má, tam se s tím nějak pracuje. v tomto čemsi to není nic).. ultrazbytečné a naprosto bezcenné "dílo"(31.3.2008)

• Aelita

Konzumní snůška pseudovědy, pseudonáboženství, pseudoesoteriky, pseudonewage, pseudodokumentu a pseudopříběhu. Nejvíce ze všeho tento paskvil připomíná agitační brožurku Svědků Jehovových kříženou s filmem Tajemství (The Secret, 2006), v obalu dokumentu o kvantové fyzice. Citovaní vědci byli využití a zneužití, samotný příběh je stejně triviální jako tyrolské pornofilmy 60. a 70. let. Tento pseudofilm je odstrašujícím příkladem, jak netočit.(23.8.2013)

Ok, tenhle film je hodně rozporuplný a vyvolává vášnivé debaty. Já se ale řadím doprostřed, protože ano, občas to působí jako agitka ortodoxních věřících, ale zároveň ano, fascinuje mě myšlenka, že svět není takový, jaký ho vnímáme. Fascinuje mě myšlenka, že mohu ovlivnit to, co se kolem mě děje, když budu chtít. A věřím tomu, že to lze vysvětlit vědecky, jak to ve filmu naznačovali. A ano, ta hluchoněmá fotografka, to bylo prostě děsné, to si mohli odpustit...(30.7.2008)

nedivím se, že je tento film v žebříčku nejrozoruplnějších filmů - obsah je zajímavý, ono celé to téma je zajímavé a fascinující, ale způsob jakým tvůrci toto celé prezentují je občas až trapně kýčovitý, směšný, dementní, prostě brrr :) ale nebojte se toho, pro zajímavost není špatné si to pustit :) jen trošku nadhledu prosím 5/10(7.5.2008)

• Baxt

Ok, abych to hned neházel do absolutní žumpy, našlo se pár tvrzení s kterými jsem souhlasil, ne protože by mi byly po chuti, ale protože dávaly smysl. Herečka Marlee Marlin dokázala v těch hraných břečkách být docela "cute". Výčet pozitiv tímto končí. Ohlasy totiž nelhaly. Nemusíte být expert na kvantovou fyziku, abyste tento film dokázali řádně ocenit, protože přesně k takovým se snaží hovořit. Háček nastává po půlhodince na sebe navazujících teorií. Náhle jste bombardováni fakty. Informace, jež mají podle tvůrců potenciál změnit vám život, jsou předkládány bez stínu pochybnosti. Nenašel jsem moment, kdy by se ke mně třeba jen jeden z těch rádobyexpertů (doporučuji komentář uživatele Subjektiv, něco obdobného jsem tušil) otočil a položil mi otázku, či udal důkaz o své pravdomluvnosti. What the Bleep Do We (K)now!? tak působí jako vábnička na kachny, nevím za kým se přesně má TheMaker a jemu podobní vydat, ale platím cestu. Třeba vás taky jednoho dne zastaví roztomilý černoušek a začne míchat hrušky s jablkama. Otevřete svou mysl, stačí věřit!(12.3.2011)