CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

No, musím se přiznat, že plno věcí jsem v tomto dokumentu nepochopil, ale na druhou stranu bych to zase tak nezavrhoval.. spousta myšlenek tam jsou opravdu zajímavé, spousta věcí tam byla poutavá a stojí za to minimálně o tom popřemýšlet.. ale na druhou stranu je pravda, že jsou mnohem lepší dokumenty na tohle téma.(22.11.2010)

• Bachy

Ani ne, tak dokument, jako spíše motivační video. Vstaň, jdi něco dělat a tvoř. A hlavně zkus se rozhodnout jinak, než jsi se rozhodoval doposud. A nebylo to vůbec špatné. Pár zajímavých věcí jsem si našel a ačkoliv chytré hlavy mluvily na mě až moc chytře, vcelku jsem chápal a nenudil se. Ale ano, zpracování mohlo být možná trošku lepší a svižnější. Zvláštní, jak se zde rozdělili uživatelé na odpad! a ostatní. Některé argumenty zde jsou trochu mimo mísu.(8.2.2011)

Abych pravdu řekl, tak mi nepřišlo, že by byl dokument až tak mimo mísu. Dost věcí, které zde zazněly jsem pokládal za naprostou samozřejmost i před zhlédnutím. Samozřejmě zazní i mnoho věcí, pod které bych svůj podpis rozhodně nedal. Ono je to špíše hodně o tom, čemu jsou lidé ochotni věřit. Rozhodně však doporučuji u dokumentu přemýšlet a nebaštit všechno do úplných detailů. Uvedu příklad. Tento dokument si někde ukradne nějakou myšlenku, která je třeba z více zdrojů přijímána za pravděpodobnou a začne ji dost silně ,,zdokonalovat". Nutno říct, že na základě ničeho. Snad pouze podle subjektivního dojmu. Potom se velmi snadno může stát, a v tomto dokumentu taky mnohokrát stane, že se z takové myšlenky může stát naprosto překroucený nesmysl, kterému se věří dost těžko. To už potom není otázka vědy, ale víry. Dokument sděluje všechny myšlenky, teorie a informace naprosto jednoduchou cestou, takže je určitě vstřebatelný úplně pro každého. Všechny hrané scény jsou vlastně naprostou legrací a český dabing je vůbec ten nejhorší, jaký jsem si kdy poslechl. Takže tyhle části ani vážně brát nelze. Dokument si chce samozřejmě získat diváckou pozornost a té dosáhne nejlépe tak, že lidi šokuje, a tak se o to celou stopáž snaží. To mu přece nelze brát za zlé. Nemusíte se v něm chytat každého slova. Já si třeba pamatuji jen to, co pokládam za věrohodné, či možné. V lepším případě a většinou na základě vlastních životních zkušeností a v tom horším případě na základě toho, že to tvrdí více zdrojů a tak nějak podvědomě to tedy považuji za pravdivé. Mám rád dokumenty, které řeší podobné věci, takže jsem všem maximálně otevřený a díky za ně. Dávám tedy 3* a svůj komentář zakončím citátem Karla Čapka, který směřuji hlavně k těm všem odpadářům, kteří se snaží působit dojmem, že kvantovou mechaniku vlastně vymysleli. ,,Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." Přemýšlejte o tom :)(23.7.2012)

Tažko povedať, že ide o kvalitný dokument, no určite je zaujímavý. Spočiatku mu vadilio všetko to okrášľovanie efektami, zvukmi... ale potom sa to upokojilo, resp. som si zvykol. Ako dokument (s hranými vsuvkami) je mierne nevyvážený, ale mne spravil veľmi dobre na duši. Pôsobí pozitívne a človek sa môže trochu (ale ozaj len trochu) zamyslieť. Je mi v podstate jedno, či išlo o (polo)pravdy, alebo len filozofické úvahy, veď človek počuje a vidí aj tak len to, čo chce...(5.10.2007)

• Omnibus

To DVD mi daroval kamarád, co má furt nějaký otázky a vadí mu, že na ně nedostává odpovědi -tohle prý musím vidět! // Naprostý souhlas! Hromada inspirativních otázek... Přímo hromada všech hromad! A ta odvaha, jak se tvůrci nebáli zabrousit do všech vědeckých oblastí, o kterých si někdy přečetli v americkém vydání časopisu ABC nebo něco zaslechli na partajní schůzi New Age... Výživně alternativní, podmanivě manipulativní, sice poměrně špatně a nudně natočené, ale zato nádherně pavědecké a fantasticky demagogické. Ano, i já se tímto hrdě hlásím k duševně placatým a nedomrlým nešťastníkům, pro které upéct tento voňavý kvantově mechanicko parapsychologický dort kočičky a pejska bylo házení perel sviním. Jenom chleba tam nedali, ten totiž ... A pak šel kolem velký černý pes, všechno jim to sežral a bylo mu moc zle... Dovolte mi se s tvůrci tohoto PLACATÉHO DVD teoreticky a relativně, nebo raději definitivně rozloučit srdečným Einsteinovským: bleeE=ehMfujCyp na druhou! //Jo, jo... Asi se domákl, že mu chodím za ženou a jen tak obyčejně mi rozbít hubu mu připadalo jako příliš malá pomsta :-)(5.1.2013)