CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

nedivím se, že je tento film v žebříčku nejrozoruplnějších filmů - obsah je zajímavý, ono celé to téma je zajímavé a fascinující, ale způsob jakým tvůrci toto celé prezentují je občas až trapně kýčovitý, směšný, dementní, prostě brrr :) ale nebojte se toho, pro zajímavost není špatné si to pustit :) jen trošku nadhledu prosím 5/10(7.5.2008)

• mirec88

Som otvorený rôznym novým názorom a aj zvláštnymi názormi na život. Hoci len nad tým pouvažovať. Obal ma upútal: "Najdi si svoj Matrix". A kvantová fyzika ma tiež vždy zaujímala. Začiatok bol fajn, celkom sa mi to páčilo. No v momente, keď malý basketbalista povedal "hlavnej hrdinke", že v skutočnosti sa nič nikoho nedotýka, tak ma to naštvalo! No skúste v behu naraziť hlavou o múr, či vás nebude bolieť alebo si ju nerozbijete. A čím ďalej, tým viac sa to podobalo na čistú fanatickú agitáciu s "úžasnými" myšlienkami ako: "Každý z nás je Bohom. Zlo a dobro neexistuje. Každá vec má množstvo pozícií, ale keď sa na ne pozriete stane sa z nej jedna. Pozerali ste sa na seba očami pozorovateľa?" To už je na mňa príliš veľa. A najviac má dojala to bláznivé "vtelenie" akéhosi Ramtha z Atlantídy - už lepšieho experta si fakt nemohli nájsť. A tá prednáška Dr. Quanta - tak to radšej nekomentujem... Ale preto, že som ho dokázal dopozerať dokonca a som sa nad tým trocha zamyslel, dávam 1 hviezdičku.(11.4.2009)

• Finarfin

Rozhodně tragický dabing, vyvolával ve mě záchvaty smíchu, ale za to tvůrci nemohou. Je to opravdu zvláštní dokument, proto chápu tak rozporuplně hodnocení. Ty scénky jsou trapný, i když pominu ten dabing, který to povyšuje na úplně jinou úroveň. Ani já vlastně nemám jasno tak špatný. Je tam pár pokusů o zamyšlení, ale postavených na pseudovědeckých tvrzeních.(10.12.2012)

No, musím se přiznat, že plno věcí jsem v tomto dokumentu nepochopil, ale na druhou stranu bych to zase tak nezavrhoval.. spousta myšlenek tam jsou opravdu zajímavé, spousta věcí tam byla poutavá a stojí za to minimálně o tom popřemýšlet.. ale na druhou stranu je pravda, že jsou mnohem lepší dokumenty na tohle téma.(22.11.2010)

• Specs

Hlášky: "Jsem mnohem víc, než si myslím, že jsem. A můžu být mnohem víc než to. Mohu ovlivňovat své okolí, lidi... Mohu ovlivnit i samotný prostor. Mohu ovlivnit budoucnost. Jsem zodpovědný za všechny tyto věci. Já a okolí nejsme odděleni. Jsme součástí celku. A já jsem na to celé napojen. Nejsem osamocen." & Ramtha - "Jsme tady, abychom byli tvůrci! Abychom nápady a dílem mysli oplodnili prostor. Jsme zde abychom udělali něco s tímto životem."(14.12.2008)