CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

Pro pasivní spotřebitele dogmat, co do nás v jednom kuse valí média a "zaručení odborníci" je tento dokument opravdu silné kafe. Možná není všechno pravdivé, a je všechno přemrštěné, ale jiný náhled na věci kolem nás nemůže uškodit! Takže zapomeňte na všechno, co si myslíte, že je nezpochybnitelná pravda, podívejte se a udělejte si vlastní názor! Nenechte se zmást komentáři zde: možná jsou jevy neaplikovatelné na lidi, skutečně předváděny s lidmi a na lidech, ale jen proto, aby je člověku, co nestudoval jadernou fyziku, přiblížil. A ze stejného důvodu tvůrci do vědy angažovali boha - ve světovém měřítku je určitě více diváků věřících než nevěřícíh. 4* musím dát, byť zcela nesouhlasím s nabízenými řešeními, už jen za tu odvahu vytvořit dokument o těchto základních dogmatech z jiné perspektivy. Pokládám si otázku: proč se lidi brání vyslechnout, či se podívat na názor jiný, než je ten jejich, aniž by v polovině nekonstatovali, že je dotyčný debil a nic o tématu neví? Darwin, Koperník a jim podobní to museli mít opravdu těžké...(15.10.2007)

• tragicus

Mno, natočené je to dobře, sugestivně, naléhavě. Logika není úplně nakřivo, nicméně, když vycházíte ze špatných předpokladů (různé peptidy pro každou emoci? Vrať svůj PhD..., myšlenky nepůsobí na vodu, ty obrázky jsou sice pěkné, ale s vlivem myšlenky na vodu nemají nic společného, vědci po celých USA fotí předměty na více místech najednou? jo v laboratory of Gotham a LuxCorp laboratories..., atd.) tak můžete mít neprůstřelnou logiku a k ničemu kloudnému se stejně nedostanete. Jinak vcelku legrace.(2.4.2012)

• mirec88

Som otvorený rôznym novým názorom a aj zvláštnymi názormi na život. Hoci len nad tým pouvažovať. Obal ma upútal: "Najdi si svoj Matrix". A kvantová fyzika ma tiež vždy zaujímala. Začiatok bol fajn, celkom sa mi to páčilo. No v momente, keď malý basketbalista povedal "hlavnej hrdinke", že v skutočnosti sa nič nikoho nedotýka, tak ma to naštvalo! No skúste v behu naraziť hlavou o múr, či vás nebude bolieť alebo si ju nerozbijete. A čím ďalej, tým viac sa to podobalo na čistú fanatickú agitáciu s "úžasnými" myšlienkami ako: "Každý z nás je Bohom. Zlo a dobro neexistuje. Každá vec má množstvo pozícií, ale keď sa na ne pozriete stane sa z nej jedna. Pozerali ste sa na seba očami pozorovateľa?" To už je na mňa príliš veľa. A najviac má dojala to bláznivé "vtelenie" akéhosi Ramtha z Atlantídy - už lepšieho experta si fakt nemohli nájsť. A tá prednáška Dr. Quanta - tak to radšej nekomentujem... Ale preto, že som ho dokázal dopozerať dokonca a som sa nad tým trocha zamyslel, dávam 1 hviezdičku.(11.4.2009)

• Bachy

Ani ne, tak dokument, jako spíše motivační video. Vstaň, jdi něco dělat a tvoř. A hlavně zkus se rozhodnout jinak, než jsi se rozhodoval doposud. A nebylo to vůbec špatné. Pár zajímavých věcí jsem si našel a ačkoliv chytré hlavy mluvily na mě až moc chytře, vcelku jsem chápal a nenudil se. Ale ano, zpracování mohlo být možná trošku lepší a svižnější. Zvláštní, jak se zde rozdělili uživatelé na odpad! a ostatní. Některé argumenty zde jsou trochu mimo mísu.(8.2.2011)

nedivím se, že je tento film v žebříčku nejrozoruplnějších filmů - obsah je zajímavý, ono celé to téma je zajímavé a fascinující, ale způsob jakým tvůrci toto celé prezentují je občas až trapně kýčovitý, směšný, dementní, prostě brrr :) ale nebojte se toho, pro zajímavost není špatné si to pustit :) jen trošku nadhledu prosím 5/10(7.5.2008)