CoMyJenVíme!?

• USA What the #$*! Do We (K)now!? (více)
Trailer

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita. (oficiální text distributora)

Trailer

clump

Nemám nic proti dumání nad filosofickými, psychologickými a koneckonců ani mystickými implikacemi moderní fyziky, naopak, je to mé oblíbené téma... ovšem takhle ne! Na druhou stranu, pokud to někomu pomůže rozšířit obzory a naznačí, jak úžasné implikace současná fyzika - "nejtvrdší" ze všech věd - vlastně má, tak proč ne. ()

Harpy

platí to isté ako pre Secret, až na to, že toto je trošku v zložitejšom podaní a opiera sa tam oveľa viac o kvantovú fyziku. nepatrím medzi tých vyslovených odporcov ale tiež som nebola boh vie ako nadšená, nechcem tu zbytočne polemizovať o tom v čo kto verí, keď to niekomu pomôže, ok,.....natočené to mohlo byt aspoň o 50% lepšie, ale osobne ja sama som z toho moc osoh nemala, aj tak by som viac ako slabé 3* nedala..... ()

viperblade

Po vynikajícím dokumentu Tajemství jsem si pustil i tenhle dokument, který mi už nějaký ten pátek ležel (nebo stál?) na HDD. Řeknu vám, že tohle byl zcela jiný zážitek. Jednak proto, že se ve kvantové fyzice vůbec nevyznám. A jednak proto, že od chvíle, co se objevily ty želatiny různé barvy, tak jsem to přestal brát jako seriózní dokument. Na tomhle můžu ocenit maximálně pěknou hudbu a to, že některé myšlenky jsem pochopil a nepřišli mi tak nereálné. Ale přesto více jak dvě hvězdy po mně nechtějte. ()

rawen

nedivím se, že je tento film v žebříčku nejrozoruplnějších filmů - obsah je zajímavý, ono celé to téma je zajímavé a fascinující, ale způsob jakým tvůrci toto celé prezentují je občas až trapně kýčovitý, směšný, dementní, prostě brrr :) ale nebojte se toho, pro zajímavost není špatné si to pustit :) jen trošku nadhledu prosím 5/10 ()

Z0oMb3E

Predstavte si že ste Boh! Ťažké, ani nie, pretože žijeme v Matrixe. Momentálne sa nachádzate v nie moc hlbokej kóme a realita ktorú momentálne prežívate je tvorená na základe spomienok a slepačích drbov praxujúcich zdravoťáckych študentiek ktoré vám utierajú počas dňa zadok. Celý svet sa točí okolo vás a čo nevidíte neexistuje. Každá bolesť, každý cit a myšlienka je podmienená procedúrami vykonávanými na vašom tele, len váš mozog týmto podnetom priradil odpovedajúcu situáciu z bežného života. "Žijete" len v myšlienkach, tak môžete vyzerať ako chcete, dosiahnuť čo len chcete, byť čím len chcete...To je ale poriadna kopa sračiek, že? A pri sledovaní sa na nás podobné ale i otravnejšie spiritualistické hyperkecy valia v nekonečných vlnách. Bláboly "vedcov" ktorý už v rámci svojej reputácie nemajú čo stratiť balia jedi-istickú silu do kvantového alobalu a vydávajú to za niečo vedecké. No 109 minút sa točíme okolo 500 ročnej myšlienky "Cogito ergo sum". Vedľajšia zápletka (životom sklamaná fotografka) je jediný dôvod hviezdy! ()

• Fyzik David Albert se pro magazín Popular Science k účinkování v tomto filmu vyjádřil: „Strávil jsem čtyři hodiny trpělivým vysvětlováním filmařům, proč kvantová mechanika nemá vůbec nic společného s vědomím nebo spiritualitou. Ale pak jsem natočený materiál viděl sestříhaný do takové podoby, že to vypadá, jako bychom já a duchovní bojovník mluvili jedním hlasem. Nechal jsem se zneužít, byl jsem důvěřivý, ale dostal jsem lekci.“ (Landauer)

Související novinky

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)