poster

Kněz je poděs

 • USA

  License to Wed

 • Slovensko

  Svadba a iné pohromy

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  **

  Sadie (Mandy Moore) a Ben (John Krasinski), mladí snoubenci se právě rozhodli pro největší krok svého života - chtějí vstoupit do svazku manželského, a to rovnou v kostele, nechat se oddat knězem Frankem (Robin Williasm). Ale ten neoddává každého, kdo si zamane, ale jen ty páry, které si to opravdu zaslouží. A tak musí Sadie a Ben projít velikou zkouškou, spočívající v kontrole dvou uřvaných dítěrobotků, zažít několik manželských hádek nebo nechat se druhým vézt s páskou přes oči při řízení auta. Ale pokud všechny nástrahy reverenda Franka společně přežijí, mohou si být jistí, že jsou opravdu stvoření jeden pro druhého... Hned od prvních minut filmu je naprosto zřejmé, jak vše bude pokračovat - takže jediná zábava plyne z nástrah reverenda a to, jak se s nimi mladý pár vypořádává. Robin Williams v roli reverenda hodně zaostává za svým obvyklým hereckým projevem, a Mandy Moore ani John Krasinski to taky dvakrát nevytrhnout. Sice se Ken Kwapis snaží zahrát na divákovu romantickou vlnu (hlavně scénou na pláži), ale ani to nevytáhne film z šedi podprůměru..(20.8.2009)

 • venison
  *

  "Komedii" jsem si pustila především kvůli Rodinovi Williamsovi, kterého mám moc ráda.. Bohužel to režisér Ken Kwapis pěkně odflákl, jinak by z toho něco málo (alespoň na ***) mohlo být, ale tenhle rozbředlý a nudný příběh se moc vysoko hodnotit nedá :-( Navíc celkem jinde roztomilá Mandy Moore se chovala jako žena, kterou bych si na konci filmu opravdu nevzala, ani z donucení.. Ps: umělá dvojčata ??? :-((((9.10.2011)

 • kaylin
  *

  Klasická americká komedie, kde se vedle sebe postaví na první pohled zajímavé figurky, které ale v tom společném guláši moc nefungují. Herci nejsou špatní, zápletka by špatná také být nemusel, a potenciál pro vtipy zde je. Jenže je to všechno pojato tak lajdácky. Prostě odfláknutá komedie, kde se hraje na to, že těch pár vtipů stačí, je v tom romantika a ta si publikum vždycky najde. Jen to takhle flákejte dál, třeba to lidi jednou konečně přestane bavit. Hloupý konec to pohřbívá ještě hlouběji.(2.3.2014)

 • rejsek9
  ****

  Komedie, která trochu kriticky propadla, protože se svým vtipem může jevit trapně, u mě zabodovala. Hlavním důvodem je i přes nadsázku vystupování Robina Williamse v roli kněze, který se snaží vštípit mladému páru aspoň nějaké hodnoty. V dnešním liberalizujícím světě, kdy jde všechno do kytek, to oceňuji...(27.4.2015)

 • danielK
  *

  Mandy Moore jsem včera viděl ve filmu Vdáš se a basta!, kde byla přinejmenším velmi příjemnou, tak jsem si řekl, že ji prozkoumám i jinde. Naneštěstí mi padl do ruky tento film. Není vtipný. Je trapný. Jediné na co film sází je popularita Robina Williamse, na roztomilost a velké uši jindy velmi příjemného Johna Krasinskiho a na přívaly fanynek Mandy Moore - nevím, co to s ní udělali, ale je tu strašně nesympatická, nepříjemná, že by ji jeden zabil - je to asi hlavně rolí a nesmírně blbým scénářem a určitě i nesympatickým hlasem René Slováčkové v dabingu - no ale škoda jí....HODNOTÍM 45%(26.12.2010)

 • - Robin Williams si tu už podruhé zahrál kněze. (Rodriguez)