Kněz je poděs

Svadba a iné pohromy

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 87 min

• Slartibarkfast

Typická americká rodinná komedie ve stylu "Fotr je lotr" či podobné ptákoviny. Jen už není tak k smíchu. Nevýrazný výkon Robina Willamse už se jen přičetl k nezajímavému, až tuctovému scénáři. Nesedělo mi tu zkrátka nic a vše bylo tak trochu naruby. Nesmál jsem se. Zbytečný film a podřadná role pro oskarového Williamse.. 30%(11.10.2010)

Komedie o předmanželském kurzu. A nutno dodat, že je to jedna z těch vtipnějších komedií. I když po zhlédnutí zoufale nevtipné komedie Superbad by mi asi přišla vtipná každá průměrná komedie. Tahle komedie je průměrná, na nic si nehraje, děj je téměř snadno předvídatelný, od začátku víte, nebo aspoň tušíte, jak to dopadne, ale je po celou dobu nač se dívat. Ani chvilku jsem se nenudil, bylo zde několik opravdu vtipných momentů, a to je přesně to, co od komedie vyžaduji. Prostě typická oddechovka pro klidné chvíle. Robin Williams byl docela dobrý a ani k ostatním hercům nemám výtky. Od této komedie jsem očekával pobavení a toho se mi dostalo. A tak hodnotím průměrnými třemi hvězdičkami a rád na tuhle záležitost někdy mrknu znovu.(31.8.2008)

Mírně nadprůměrná komedie, která rozhodně neoslní žádným převratným humorem. Jako musím uznat, že pár scén je slušných, ale že bych se za břicho popadal, tak to se opravdu nedá říct. Postava velmi sverázného faráře je ještě celkem obstojně ztvárněná. Co mi však lezlo vyloženě na nervy, byl jeho malý otravný poskok. Děj přinese už dosti ohrané rozzuzlení, prostě odloučení, znovushledání a usmíření a nakonec happyend.(22.8.2010)

• alambert

Snímek se, sice ohraným leč stále vtipným, námětem, povedenými vedlejšími rolemi a pěkným prostředím, hezkou Mandy Moore a poměrně dobře "rozvrženou" rodinkou sráží na kolena trapný vývoj děje. Kdyby se některé věci vyvíjely aspoň trochu jinak a některé (jako například "odhalení faráře") zcela opačne, dal bych filmu možná i čtyři hvězdy.(20.8.2010)

• genetique

Z pomaly doslužujúceho Robina je ešte stále občas cítiť čerstvého komika, ktorý dokáže diváka zabaviť, ústredný pár je však skutočne desný. Nevtieravý nápad je miestami naozaj vtieravo spracovaný, hlavne úvodná polhodinka, pokiaľ sa Williamsov kňaz poriadne nerozbehne je naozaj nudne krutá. Inak priemer, na ktorý chtiac, či nechtiac rýchlo zabudnete ako na nevydarené manželstvo. 50%.(20.2.2009)

• - Robin Williams si tu už podruhé zahrál kněze. (Rodriguez)