V den, kdy vědec Eli Michaelson získal Nobelovu cenu za chemii, dojde k únosu jeho syna Barkleye. Únosci požadují dva miliony dolarů jako výkupné, ale otec odmítne zaplatit… V hlavních rolích Alan Rickman, Bryan Greenberg a Mary Steenburgenová.
Americký komediální thriller, který natočil režisér Randall Miller, vypráví o disfunkční rodině, v jejímž čele stojí renomovaný vědec Eli Michaelson (Alan Rickman). Právě dostal Nobelovu cenu za chemii, zatímco jeho syn Barkley (Bryan Greenberg), jemuž se už dlouho nedaří plnit otcova očekávání, se usilovně snaží získat doktorský titul. Jenže když je Barkley unesen, Eli za něho odmítne zaplatit výkupné dva miliony dolarů, což je suma, kterou obdržel jako novopečený držitel Nobelovy ceny. Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinném rozpadu, touze, zradě a konečné odplatě. (oficiální text distributora)

KristKrist

Po dalším shlédnutí musím změnit trochu hodnocení a to tak,že dám o hvězdičku víc. Je to tak trochu zvláštní film,u kterého jsem nevěděla,zda se mi má líbit nebo ne. Obsahuje několik vtipných scén a děj se nestává moc často nudným. Alan Rickman předvádí svůj klasický herecký výkon,jeho role mě hodně pobavila a myslím si,že on filmu hodně přidal. ()

JARDAHONDA

"Barkley Michaelson (Bryan Greenberg) se usilovně snaží získat titul Ph. D., když jeho otec, učený Eli Mchaelson (Alan Rickman), získává Nobelovu cenu za chemii. Ale Eliho nerozvážnosti z minulosti se začínají střetávat s přítomností. Když je Barkley v den předání ocenění unesen, Eli odmítá zaplatit výkupné." Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinné dysfunkci, chtíči, zradě a konečné odplatě. To jen v krátkosti k spletitému thrilleru, který je mimo jiné prošpikován černým humorem, vtipnými dialogy a skvělými hereckými výkony. ()

yozka

Komentář pravděpodobně obsahuje pár spoilerů. Většinou nebazíruju na nepřesnostech ve filmu, ale tady to bylo už za hranou. Vůbec jsem nepochopil, proč bylo nutné v obchoďáku sestavovat další Mini, když stačilo sebrat výkupné z kufru projíždějícího ovládaného auta. Navíc byla zcela zbytečná scéna se zaměstnancem, který se vracel pro peněženku. Namátkou dále: dost mi chyběla motivace pro vyděračovo jednání po nastěhování se do pronájmu k profesorovi-těžko by ho začal skutečně obdivovat, když veškeré jeho předchozí chování vycházelo z čiré nenávisti k němu. Žlutý Mini v patře domu, nastěhovaný během odpoledne do patra domu už byl jen další v řadě zbytečností, stejně jako strašení zásilkou s prsem, na to by neskočil nikdo a drsný vyděrač je v poslední části filmu najednou největší strašpytel, který uvěří úplně všemu. ()