V den, kdy vědec Eli Michaelson získal Nobelovu cenu za chemii, dojde k únosu jeho syna Barkleye. Únosci požadují dva miliony dolarů jako výkupné, ale otec odmítne zaplatit… V hlavních rolích Alan Rickman, Bryan Greenberg a Mary Steenburgenová.
Americký komediální thriller, který natočil režisér Randall Miller, vypráví o disfunkční rodině, v jejímž čele stojí renomovaný vědec Eli Michaelson (Alan Rickman). Právě dostal Nobelovu cenu za chemii, zatímco jeho syn Barkley (Bryan Greenberg), jemuž se už dlouho nedaří plnit otcova očekávání, se usilovně snaží získat doktorský titul. Jenže když je Barkley unesen, Eli za něho odmítne zaplatit výkupné dva miliony dolarů, což je suma, kterou obdržel jako novopečený držitel Nobelovy ceny. Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinném rozpadu, touze, zradě a konečné odplatě. (oficiální text distributora)

Aleee89

Tak jsem si v krátké době pustila další film s Alanem Rickmanem. Ve své filmografii má sice kousky, které mě na první pohled zaujaly více, ale ani tento film nevypadal špatně. Vyjadřovat se k výkonu Alana Rickmana je nošením dříví do lesa, opět byl bezchybný a je to především jeho zásluha, že jsem se na první část filmu dokázala dívat, protože začátek Bezcenného syna je pomalejší a nudnější. Pak ale konečně přijde únos a taky svižné tempo, kdy se možná střídá až moc motivů a námětů, ale plyne to, nenudí to, a to je hlavní. Konec na jednu stranu působí hodně překombinovaně, na druhou stranu je ale šokující (i když indicie, že není vše, jak to vypadá, se najdou i dříve). Nebyl to špatný film, taková oddechovka na deštivý den s úžasným Rickmanem. I když on to tak oddechový film vlastně ani není... ()

HappySmile

Škoda, že se tvůrci snažili přijít s až tak vytuněnou zápletkou a na konci všechno tak překombinovali. Docela tím totiž zkazili potenciál, který film na začátku vykazoval. Ale naštěstí příběh pěkně odsýpá, takže na jedno podívání to není špatné. ()

Streeper

Alan Rickman se prostě do takovýchto rolí hodí. Perfektně ztvárnil prvotřídního hajzla, kterého bych za otce vážně nechtěla. Příběh je ze začátku trošku nudný, ale pak je tu únos a vše se hezky rozjede a plyne to tak jak má. Někde jsem se i zasmála, i když scén k zasmání nebylo zrovna mnoho. Film je průměrný, ale až moc překombinovaný, konec byl pro mě šokující, ale potěšil mě. ()

Sabrewulf odpad!

Nedokoukáno. Tak idiotsky přeplácané, překombinované a nekonečné, že už to bylo k nevydržení + strašně nesympatické postavy. Všechny. ()

terunka003

Akční, zamotané, napínavé × jasné už od začátku, pomotané styly, zmatenost, nedotaženost. Nápad dobrý, možná klasický, ale dobrý. Co se týče realizace, to byla lehčí katastrofa. Přišlo mi, že zde bylo smícháno moc prvků, které k sobě moc neseděly. Herecké výkony stručné, nijak neexcelující. Film je to odpočinkový, který nenudí. "..zločin je sníst někoho zaživa.." ()

H.Gordon

Neoriginální "drama". S komedií to teda nemá vůbec nic společného. Bylo to tak špatné, že jsem to nevydržela do úplného konce. Teda špatné možná ne, ale mě se to rozhodně nelíbilo. Jednu hvězdičku dávám za atraktivní začátek a za Rickmana...i když budu upřímná. Ani on na mě nikterak neoslnil... ()

made1

Ohodnotit tento film je jeden z největších oříšků, které jsem zatím musela při hodnocení rozlousknout. Alan Rickman - my favourite, ve filmu, který by mě jinak nezaujal a nejspíš bych se na něj ani nepodívala. Obecně: výborně zahrané, dobré téma i obrat při vyšetřování a dokonce i patosový konec ujde. ()

SG-1

"Slečno Langová, právě teď mířím pistolí na vaši hlavu. A jestli okamžitě nevypadnete z mého trávníku, tak ji použiju. Nemáme totiž služby na kráčející hovory. " -Sarah Michaelsonová- ()

DavidS.

Netradiční a ne zcela jasně zařaditelná podívaná, která klame tělem... Standartní únosový thiller naroubován do moderního kabátku s techno hudbou Paul Oakenfolda...Místy až komediální a otázkou zůstává, zda cíleně či nepovedenou shodou okolností... K tomu arogantní, egoistický, narcistní, geniální a nevěrný Alan Rickman, jedna sexy básnířka, diplomka o kanibalech a mnoho známých tváří ve vedlejších rolích... ()

ElizabethBay

Tak tento film se opravdu nepovedl. Jak koukám do žánrového zařazení, tak vidím komedie, drama, thriller. S komedií to nemá společného zhola nic, možná jedinou komickou věcí bylo, jak je ten film blbý. Rádoby chytrá a překvapivá zápletka není ani jedno ani druhé. Nechápu, na co mohli do takové slátaniny nalákat Rickmana. Možná si chtěl trochu polechtat ego jako držitel Nobelovy ceny, jinak mě nic jiného nenapadá. Musím ale přiznat, že ani jinak senzační Rickman ve filmu nepodal žádný kvalitní výkon. ()

AdamesWWE

[6/10] Tak dlhšiu dobu som mal tento film vyhliadnutý a konečne som si ho pozrel, sklamaný niesom, ale film ako celok je tak trošku rozporuplný a čo sa kvality týka, iba ľahko nadpriemerný. Základ príbehu tvorí únos syna, ale nieje to klasický krimi thriller, niekedy je film až zbytočne prekombinovaný, inokedy lahko predvídateľný, ale stále si to udržiavalo celkom slušnú úroveň. V podstate prvá pol hodina iba tak oboznámi s postavami, vzniknú tu nejaké vtipné situácie, dalšia pol hodina sa venuje tomu hlavnému -únosu a vypátraniu, no a zvyšok sa už iba vysvetluje(skôr zamotáva). Skvelý Alan Rickman v zaujímavej hlavnej úlohe, postava jeho filmové syna nebola zlá ale ani nič extra, v zápornej roli Shawn Hatosy miestami zlyháva a z vedľajších úloh ma potešili Danny Devito, Eliza Dushu a veľmi dobrý Bill Pullman v úlohe vyšetrovatela. Škoda, možno by som dal tomuto filmu aj vyššie hodnotenie, ale až na toľko ma film nezaujal. Nemá vyslovene veľké chyby, ale scenár je až zbytočne komplikovaný, ale aj tak tu funguje celkom dobre thrillerová stránka filmu a ani nejaké tie narážky na humor nesklamú. Aj napriek prekombinovanému scénaru je plus, že si to stále dokázalo udržať dobrú úroveň, ale predsa len ma to už potom až tak nebavilo, skôr tohto mohlo byť menej a viac výraznejšie, ale nevadí. Bezcenný syn je dobrý film na jedno pozretie, ako oddychovka viac ako slušný, ale viackrát už asi nie. ()

sona123

Nuže, mně to vůbec nepřišlo jako špatný film. Určitě ale souhlasím s tím, že je hodně nevyrovnaný. Takže pěkně popořádku. Ze začátku klasika, seznámíme se s hlavním hrdinou (Rickman, i když tady není v patách Potterovi, ale synáčkovi, i tak je ďábelský), egoistickým hajzlem, který dělá, co se mu zlíbí (mimojiné si užívá se studentkami, aniž by za to něco dal na oplátku - třeba lepší známku. Těm slečnám prostě nestačí sexy mozek! Nechápu...). Ale pak se to celé zvrtne, když je unesen synáček, s nímž otec nemá zrovna láskyplný vztah. Prostřední část únosu je výtečná, zejména scéna s předáváním peněz, to je geniální...Druhá část už je ale horší a jako by nepatřila k té první (únosce má vše vymyšlené do sebemenšího detailu, a pak jen tak nechá uneseného, aby vše obrátil a převzal vedení, dřív, než stačí mrknout...to asi ne...). A pak dílko spěchá ke konci, který je zbytečně happy...Přesto to byla zajímavá podívaná a spíš bych to hodnotila jako lepší průměr, těch současných 63% je zcela v pořádku. ()

tranquill

Tenhle dějový zapletenec byl sakra dobrý! Výborný námět s hodně černým provedením přináší pointu jak po horské dráze :-) Nejen spousta hereckých hvězd stojí za to sledovat a vydržet až do konce. ()

arinečka

Film je to zajímavý, akorát možná ten konec. scénář nebyl špatný, jenom ho ještě dotáhnout :-). a hlavně za výborný výkon Alana Rickmana dávám čtyři hvězdičky. ()