V den, kdy vědec Eli Michaelson získal Nobelovu cenu za chemii, dojde k únosu jeho syna Barkleye. Únosci požadují dva miliony dolarů jako výkupné, ale otec odmítne zaplatit… V hlavních rolích Alan Rickman, Bryan Greenberg a Mary Steenburgenová.
Americký komediální thriller, který natočil režisér Randall Miller, vypráví o disfunkční rodině, v jejímž čele stojí renomovaný vědec Eli Michaelson (Alan Rickman). Právě dostal Nobelovu cenu za chemii, zatímco jeho syn Barkley (Bryan Greenberg), jemuž se už dlouho nedaří plnit otcova očekávání, se usilovně snaží získat doktorský titul. Jenže když je Barkley unesen, Eli za něho odmítne zaplatit výkupné dva miliony dolarů, což je suma, kterou obdržel jako novopečený držitel Nobelovy ceny. Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinném rozpadu, touze, zradě a konečné odplatě. (oficiální text distributora)

Hexa

Alan jako bezcitný nesnesitelný samolibý egoista, kterému jsou milejší peníze a sex s milenkami než jeho vlastní syn. A skvěle zahraný. Sem tam nějaká ta vtipná momentka, jinak rychle tekoucí drama, který baví. Nemám tomu filmu co vytknout. ()

viky13

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo. ()

megan017

Ruzne kombinovany krimi thriller, u ktereho.clovek nevi, jestli se ma smat, nebo mit obavy. Alan Rickman je fantasticky herec a Eliza jakbysmet. ()

stephano

Musim jen souhlasit tady s komentujícími. Film má muziku která se nehodí ale je super hlavne chemical brothers variace. Film má jeden lehce zajímavý a druhý naprosto podělávající konec. Oba těsně za sebou, a nic by se nestalo kdyby jeden nebo druhy byl vynechán. Co mě ale trochu vadí je zmíněná překombinovanost a nelogičnost. (Scéna s autem. Proč nevjel dovnitr nevyndal prachy z kufru a nevyjel autem pryc. místo aby uvnitr stavěl repliku, kterou první auto s penězmy nahradil.) ()

jafuska odpad!

tohle se snad ani nedá nazvat filmem, tak hrozný a nudný film jsem už dlouho neviděla, rozhodně nedoporučuji naprostá ztráta času, děj o ničem, strašná hudba co ktomu dodat, prostě odpad nic víc nic mín ()

silak_xup

Velmi zábavná kombinace krimi a thrilleru u které jsem se párkrát i dost nasmál. Film začíná dost nudně a utahaně, až jsem si říkal ,,na co to zase koukám´´, ale když se namyšlenej vědec se svou manželkou vrátí z předání Nobelovy ceny, rozjede se zajímavě chaotický děj s pár překvapeními. Zvažoval jsem 5* ale ten začátek byl pro mě fakt zbytečně utahanej. ()

Elessar.

Čo sa týka filmu, hudba sa tam vôbec nehodí, môj skromný názor. A Alan Rickman hrá nadštandardne a jeho kreácie sú k nezaplateniu. Tak ako býva zvykom má obmedzenom priestore dokázal stvárniť toho parchanta úplne dokonale, nemá chybu, ale čím film trpí je všetko ostatné. Taký scénar a dialógy, niekedy človek uvažuje, či vlastne chceli filmovať kriminálku, alebo zvrhlú komédiu. Začína to ozaj zaujímavo, úvodná pasáž človeka zaujme, kanibalizmus? Useknutnutý prst, krv a tak Úvodné predstavenie postáv nie je na škodu a prvý záber na Alana celkom mohol aj zaskočiť (každopádne to zahral skvelo, predsa Alan hral v každom filme prvotriedne.) Ale ani Alan to nezachránil. A ten koniec ma trochu iritoval. No nevadí, aj taký film musí byť. Malo to tóny brané asi ako aj čierna komédia, ale mne osobne niektoré vsuvky rádroby vtipné, neprišli. A celé moje hodnotenie si zasluhuje Alanova protivná postava, ktorá je tak dokonale protivná, ješitná... Že nemá chybu. ()

Skank

Je to jako když po roce vytáhnete z krabice klubko zamotaných svíček na stromek a když už ho konečně rozmotáte a naaranžujete, tak to nefunguje. ()

Je to tak na sedmdesát procent, ale když to v průměru má míň, tu půl hvězdičku jsem přidala. První půlhodina dobrá, pak jsem se hodinu nudila a až v poslední půlhodině se opět probrala, Ale celkově se mi to líbilo...celkem :) ()

kikin01

Díval jsem se na to hlavně kvůli Bryanovi, a ze začátku jsem si říkal, co je to za ptákovinu? Hudba byla strašná, a chvílemi jsem měl nutkání to vypnout, protože se to nedalo vydržet. Naštěstí druhá polovina už za něco stála, ale hvězda seriálu Dollhouse Eliza Dushku nestála za nic. Tři hvězdičky dávám akorát za ty zvraty, které vyplouvali na povrh v průběhu filmu, a scéna s mini cooprem v obchoďáku byla dobrá. Hodně mi to připomělo Nebezpečné hry s Mattem Dillonem v hlavní roli. Nečekal jsem od toho nějak moc, ale alespoň druhou polovinu jsem si užil. ()

kolodej1

příjemný, odpočinkový film, na druhou stranu celkem snadno zapomenutelný. Humoru mohlo být o trochu více nebo mohl být vydařenější. Příběh byl poněkud překombinovaný na můj vkus, na druhou stranu potěšil Alan Rickman a Danny DeVito v pěkných rolích ()

blekekeke

Nejsem génius jako někteří zde přítomní, takže jsem netušil co se bude dít, co kdo chystá, a tak každý kousek byl pro mne překvapením. Jasně, viděl jsem lepších, zamotanějších, vtipnějších motanin, ale i tato má své zamotané kouzlo. ()

Janebuschka

Film, který jsem po úvodních záběrech i slovech několikrát vypla, mě nyní dostává svým nápadem, ale ze všeho nejvíc herectvím Alana Rickmana! Jeho sebestředně sobecký držitel Nobelovy ceny a narcisticky nadržený nabob mě vážně baví tak, že se na něj ráda znovu podívám. ()

Johgas

Velké zklamání. Nenechte se zmást, není to komedie, spíš zmatený film, který žánrově neví, kam patří. I Alan Rickman mi připadal, že do toho filmu nepatří. Zápletka docela nudná. Paul Oakenfeld je normálně skvělý, ale ani jeho hudba do tohoto filmu nezapadala. ()

Pythonator

Tak tohle byla síla. Eliza Dushku a její překrásná prdelka ve vedlejších rolích jsou jeden z důvodů proč film vidět. Alan Rickman neměl chybu a geniální lehce překombinovaná zápletka mi nedovolila se od filmu odlepit. ()

Martens(z)

Předem musím říct, že jsem k filmu přistupovala s až nekritickým očekáváním a chutí zkousnout naprosto cokoli, co mi Miller předloží. Výsledné hodnocení: objektivní 4 hvězdy a právem. Stručně k ději, který tu byl jistě nastíněn už nesčetněkrát. Eli Michaelson jakožto laureát Nobelovy ceny je nechutně egocentrický, kritický a povýšenecký vůči všem a všemu a co se týče vlastní rodiny, tak úplně nejvíc. Zkrátka chlap, který se nezastaví před ničím a kterého byste skutečně nechtěli mít doma. Je tedy na bíledni, že na to musí dříve nebo později dojet. Stává se to právě ve chvíli, kdy je jeho celoživotní dílo korunováno oceněním nejvyšším. Přijímá ovace a zároveň ztrácí syna, který tou dobou leží kdesi v druhořadé autodílně s dost šíleným únoscem. Otázkou je, co všechno se musí stát, aby si nadutec Michalesonova typu vůbec uvědomil, že se někde stala chyba. Zdá se, že i tuhle situaci má jak se říká na háku, dokud někdo na oplátku neunese jeho... V první polovině film doslova uhání po předem vytyčené trase a zpracovává svou geniální ústřední zápletku. Hudba příjemně přidává na tempu a člověk si může pohodlně a bez větší námahy užívat tu perfektně vykonstruovanou jízdu. Palivo začíná docházet v momentě, kdy vše podstatné je vlastně řečeno a Nobel Son se překlápí do své druhé, pro mne natolik kontrastní, poloviny. Ty dva kusy skládačky k sobě prostě nepasují a budí dojem, že finále někdo spíchnul čínskou horkou jehlou zcela účelově, aby byl divák opět naprosto konsternován, jak všelijak se to může ještě zvrtnout. K tomu nedošlo, dostavilo se spíš lehké zklamání, po tak svižném nástupu by film zasloužil daleko logičtější vyústění, ale i tak jako celek zase až tolik neztrácí. Půl na půl plus jedna zcela zasloužená hvězda za muziku, herecké výkony a úchyláka Santu v obchodním domě. "Předkloň se a já ti naplním punčochu tím svým matrošem.." :-))) ()

Misabarry

Mamma bear Mary Streenburgen se zprvu nezdá ale pak manžílkovi vše spočítá a pěkně si to vynahradí. Tolik avizovaných twistů a zápletek tam není, ani tolik brilantní scénář, jak ve všech promo rozhovorech udávají. Chlapi se spokojí s nažhavenou Elizou Dushku, dámy všech věkových kategoriích tím, jak decentně spratkovsky, leč v bodech kouzelně si Rickman hrál - s kravatou, s čokoládou, v župánku či s rozcuch hárem, s kartáčkem, ale nejlepší je na nafukovacím růžovém křesílku. Toť ale vše, jinak je film podivná splácanina psycha a komedie, hluchá místa pro policii i děj, mini cooper na efekt, soundtrack občas ok, občas mimo. ()