Moje borůvkové noci

• Hongkong Lan mei zhi ye (více)

Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek? Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska... Film Moje borůvkové noci v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého. (oficiální text distributora)

Florfila

Tady jsem si více, než kdykoliv jindy užívala Jude Lawa. Jeho homelesácký look mě bavili daleko více, než když z něj dělají ulíznutého paňácu na koukání. A ten jeho silně anglický a vidlácký akcent mě dostával. Tím nechci opomenout ani další postavy. Rachel Weisz byla krásná a úžasná, ale nějak se mi nedařilo jejím osobním emocionálním výlevům věřit. Celkově se mi snímek zamlouval celým svým existencionálním podtextem a různorodostí osudů a růstem, nebo naopak stagnací postav. Konečný verdikt: "hodně se mi to líbilo" ()

isla

no to som zvedava ci si wong kar-wai myslel,ze recyklovanie hudby z in the mood for love mu vydrzi do konca zivota...jeho vykradanie sameho seba je snad este horsie ako keby vykradal niekoho ineho...pre mna uplne nezaujimave a co viac nezazivne...tu sa majster riadne sekol.z norah jones sa mi dalo spat,ostatne ako vzdycky...je celkom jedno ci hra alebo spieva,ani jedno jej nejde. ()

ashtangi

Velké ZKLAMÁNÍ. Režisér by se měl držet v Asii, kde mají jeho snímky mnohem větší sílu :-) Ba ne, vždyť jsou to všichni skvělí herci, dokonce i Norah Jones hraje pěkně. Skvělý režisér a skvělí herci. To znamená, že jediné co tomuto snímku uškodilo, byl scénář. Filmový příběh mě totiž vůbec neoslovil. ()

Rehooo

Taková pohodová romantika, která plyne jako rozpouštějící zmrzlina. Je to pomalé, ale přitom to má šmrnc. Je na tom něco pěkného, ale nevím co to přesně je. A tímhle si toto dílko vytváří opravdu zajímavý outfit. ()

barteca

patřím mezi ty , které to chytlo a bavila mně moc cesta hrdinky do zlomeného srdce k lásce, je to malývelkýfilmík- výborný komentář Radek99 ()

ViktorEl

Pre mňa sklamanie, čakal som niečo lepšie. Nudil som sa od začiatku do konca. Keď je slabý príbeh tak to už nezachránia ani dobré herecké výkony, ani pekný koniec, a ani dobrý soundtrack. Síce sa to dalo dopozerať do konca, ale o tento film už asi nikdy nezakopnem. 45% ()

L´Aura

Čučoriedky zbožňujem....rovnako aj Judea Lawa a Norah Jones - táto kombinácia však nepôsobila uveriteľne, rovnako aj ich vzťah, vnútorná premena Lizzie. Snaha zachytiť prirodzenosť, plynutie času, spontánnosť, aby vznikol estetický celok veľmi nevyšla. Scenár slabučký, miestami som sa nudila. Milý a zasnený pohľad pôvabnej Norah nestačil, veru, nech radšej ostane pri speve a Jude už podal aj lepšie herecké výkony. 2 a pol * si zaslúži iba príjemná hudba, Natalie Portman a Rachel Weisz v ľudských minipríbehoch, ktoré emóciami prebili zvyšný vysušený a odstáty niekoľkodňový čučoriedkový koláč. Chuťové poháriky iba minimálne pošteklilo... ()

Jeremiah

Nic moc jsem od filmu neočekával, ale dostal jsem velikou porci emocí, která mě vyrazila dech. Tak jako malíř si před vytvořením svého díla udělá náčrt, tak i já si v tomto případě dělám "předkomentář", kde se pokusím zachytit myšlenky, které mě v průběhu filmu napadaly. 1/ Který hlupák může opustit ženu jako Norah Jones ? 2/ Tisíc lidí, tisíc osudů, z nichž některé jsou šťastné jiné ztracené a zoufalé ... 3/ Každý člověk by měl mít právo, v rozbouřeném moři zvaném život, najít svůj ostrov klidu a porozumnění. To se bohužel podaří 10% lidí, což není spravedlivé !? 4/ film zatím nejsem schopen ve svém stavu dosledovat, takže pokud jste dočetli až sem - děkuji. ()

KayTee

Jednotlivé příběhy byly fajn...jak životem zklamaný policajt s Rachel Weisz, tak i poker s Natalie Portman (ten mě bavil víc), ale celkově....já nevím...trochu nuda.. ()

TomasKotlant

Perfektní expozice plná duchaplných detailů, všudypřítomně krásná kamera a zajímavé herecké obsazení. Vedlejší postavy však spíše atmosféru roztříšťují za asistence dosti nepravděpodobných souher náhod a tím film ztrácí svou kouzelnou podobu a nabývá formálních rozměrů. *** Ve zkratce: Skvělý borůvkový koláč, který po pár soustech začne být nápadně průměrný. ()

Kaatarina

Škoda, že závěr filmu nebyl romantičtější. Více mě nadchly a vzaly za srdce osobní sebezpoznání Rachel a Natalie. ()

Axident

Mám velmi rád Jude Lawa i Natalii Portman, taktéž se vždy poměrně rozněžním u pěkných sladkých, citu a láskyplných filmů. Ale tohle mě prostě vůbec až na pár maličkých výjimek nechytlo... Každopádně Law je tam štramák, to zase jó a David Strathairn hraje troskoidního policajta luxusně, ale celkově to na film nestačí... ()

Mosin

Príjemný, farebný a veľmi ľahučký koláčik na dobrú noc. Vďaka krásnej hudbe, ženám a vizuálu ako takému ani není čas pozrieť sa na film kritickým okom. ()

spriteboy

Velmi příjemný snímek s ještě příjemnějším hereckým obsazením...Od začátku je sice jasné, k jakému konci děj spěje, ale mě se putování Elizabeth líbilo a klidně bych snesl ještě příběh alespoň jedné postavy, kterou na svých cestách potkala...Snímek je zajímavě natočen a herecké výkony jsou podle mého názoru také jednou ze zbraní tohoto filmu. Norah Jones mě nezklamala, Jude Law potvrdil své kvality, stejně jako N. Portman. Rachel Weisz hrála pro ni nezvyklou postavu a z těch "méně známých" mě překvapil David Strathairn v roli nevyléčitelného alkoholika, který si pravidelně chodí na svůj poslední drink... ()

hazaba

Banální příběh, který by sám o sobě nestál za nic, kdyby do něj nebyly zasazeny mikropříběhy s excelentními výkony Natalie Portman a Rachel Weisz. Oproti nim působí Norah Jones velice naivně. Na druhou stranu, kamera i režie navozují pocit lehkosti a délka je tak akorát. ()