Láska nezná žádné hranice. Ta mateřská teprve ne... 30. léta 19. století. Chudá dvaadvacetiletá Švýcarka Elisabeth Laurierová kvůli finanční tísni přistoupí na návrh bohatého mladého statkáře Charlese Godwina a za pět set liber mu porodí dítě. Musí se však hned po porodu vzdát jakéhokoliv kontaktu s ním i s Charlesem. Sedm let tak svou dcerku Louisu nespatří. Pak se jí však podaří dítě vypátrat. Zatímco je Charles obchodně pryč, Elisabeth nastoupí do jeho rodiny jako vychovatelka. Zjistí, že z Louisy roste vzdorovitá a nezvladatelná dívka, která nemá žádné přátele. Elisabeth pochopí, že otec, zaneprázdněný prací na ovčí farmě, se dceři dost nevěnuje. A matku si děvče mohlo vždy jen představovat. Elisabeth tedy vezme její výchovu pevně do ruky. Kromě toho celou dobu tajně miluje nejen Louisu, ale také Charlese… (Česká televize)

amlug

Film má zajímavý námět atmosféru a Sophii Marceau. Ale nedá se říci, že by svůj potenciál využil. Někde v polovině už se scénárista vyčerpal a nevěděl co dál. Tak to radši nějak ukončil jak už to viděl někde jinde. Proto jen průměr. Škoda. ()

terezkys

Jasně, je to romantika až za hrob, ale zrovna u tohohle snímku mi to vůbec nevadilo ( narozdíl od jiných ,,děl") - krásná hudba, ještě krásnější Sophie Marceau a tíživá atmosféra tomu dodávají zvláštní kouzlo. První půlka bezchybná, konec poněkud uspěchaný. Dost mě překvapila Louisina reakce na závěr, čekala bych, že to dá své matce pěkně sežrat. ()

Sejkorka

Pěkná pohádka. A já mám pěkné pohádky rád. I v dospělém věku. Navíc v tomhle příběhu není žádné zlo. Tedy, pár situací by se našlo, třeba eutanázie otevřeným oknem nebo hrubián otec. Pokud někomu chybí rodičovská láska a něha, uroní i slzu. Nemusí to být nutně jen ženská. A navíc - pročež jsem tenhle film vyhledal - krásná Sophie. ()

batik

V mnohých oblastiach bola tvorcom nepochybne inšpiráciou Jana Eyrová, ktorú pre svoj film modifikovali a niektoré charaktery prispôsobili 20. storočiu. Janu Eyrovú tu nereprezentuje hlavná hrdinka, ale vedľajšia postava Constance. Tá je rovnako ako Jana šedou myškou, ktorá je zviazaná konvenciami a len poslušne čaká, či si ju jej švagor niekedy všimne. Naproti tomu Elizabeth je krásna, nezávislá a cieľavedomá žena idúca pevne za svojím cieľom. Takých v Anglicku prvej polovice 19. asi nebolo veľa a svojím správaním skôr predstavuje ženu 20. storočia. Sophie Marceau na seba strháva najviac pozornosti, pričom jej čiastočne sekunduje Dillane. Inak film pôsobí väčšinu času ponurým a chladným dojmom a to nie len počasím, ale aj správaním ľudí, samozrejme okrem úsekov, keď svietilo len svetlo ohňa. Ako pri väčšine filmov aj tu sa sem tam vyskytne pár logických nedostatkov a veľa vecí nie je úplne dobre dotiahnutých. Za najväčší problém považujem záver, ktorý okrem toho, že išlo o totálny doják, je šitý horúcou ihlou a strašne veľa sa v ňom asi tak za 15 minút udeje, pričom väčšina filmu sa niesla v pomalom až melancholickom tempe. Takže buď si to mali lepšie rozložiť alebo pár minút na záver pridať. Hodnotenie je tu veľmi sporné, ale nakoniec sa prikloním k nižšiemu. 70% ()