Snímek z roku 1891 trvající patnáct vteřin zachycuje muže točícího jakýmisi paličkami. (Vojtino)

Radko

Chlapec stojí v pozore a točí kužeľovitými palicami - pravdepodobne išlo len o skúšku kamery. Nakoľko v popredí snahy tvorcov nebolo teda nejako zvlášť zaujať publikum, má film len informačnú hodnotu v rámci začiatkov dejín kinematografie. ()

MM_Ramone

Moje zbežné pátranie po koreňoch kreatívnej filmárčiny ma priviedlo až ku tomuto titulu z roku 1891. Je to len pársekundový záznam mladého muža v pohybe. Ale zároveň je to nesmierne cenný, historický exponát svetovej kinematografie. Oživlá fosília. Navyše, príšerná kvalita z toho robí takmer hypnotickú záležitosť. „Newark Athlete“ si zaslúži rešpekt každého filmového nadšenca už len kvôli svojmu veku. Začiatky väčšinou bývajú ťažké. Tak to bolo aj v prípade filmovej tvorby. ** ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Jedna z mnoha krátkých filmových abstrakcí, natočena Williamem K.L. Dicksonem. Aneb zde se píše historie filmu! Prakticky jeho počátek. ()

PetrPan

Další experiment s filmem. Mladý muž se tentokrát oblékl do sportovního, vzal si pár paliček či kuželek a stal se první filmovou mažoretkou. ()

Marek1991

Nuž náš slovenský reprezentant Piasecký toho dokáže viac, ale beriem tomu historickú hodnotu, kvalita zlá, možno gymnasti sa potešia. ()

Trevor

Jedna hviezdička je za to že aj vďaka takýmto pomalým krokom sme sa dopracovali k tomu čo dnes všetci na tejto databáze bez ohľadu na žáner, kvalitu a vlastné názory všetci zbožňujeme a druhá zato že sa to vôbec zachovalo. ()

ad

Tyhle věci nelze hodnotit jako regulérní filmy, tyto tehdejší zázraky mají dneska nulovou diváckou hodnotu, ale historicky se bez nich nelze obejít... ()

wosho

Kříženecký se podobným pokusem o zachycení cvičence nesmířil a dokázal v něm zaznamenat vlasteneckou činnost Sokola. Ale W. K.L. Dickson jen testoval novou technologii, nic víc. ()

henrycruel

Snímek, ve kterém chlapec točí žonglérskými kužely a kouká do kamery. Kdyby začal žonglovat, byl by to z dnešního pohledu na tu dobu docela povedený záznam, ale takhle se tam nic zajímavého neděje. Ovšem je jasné, že tehdy z toho lidi byli nadšeni. ()