Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

dalziel

Ak to malo mat nieco spolocne s VIkingove I (13 Warior) tak to pri nazve konci.Toto sa fakt nedalo.Nechapem ze niekto na toto dal (nemale) prachy. Jednoducho to je neskutocny prepadak.A producent tohto produktu sa po panovi prstenov asi musel zblaznit ked si myslel ze tato zlatanina moze mat uspech, ked sa tam natlaci vsetko mozne zo vsetkych moznych filmov....ktorych? to zistite pri pozerani tohoto "skvostu"..... ()

Filmárik

Mám rád miešanie žánrov sci-fi a fantasy či už vo filmoch alebo hrách keď sa podarí. V tomto prípade sa to podľa mňa podarilo a dostávame tak slušnú porciu akcie aj vyzuálnych efektov ktoré vzhľadom na rozpočet vôbec nevyzerajú zle a nebyť prakticky nulovej reklamy mohlo sa jednať o hit. Napriek tomu je Outlander veľmi príjemná oddychovka ktorá samozrejme nemá nič spoločné s filmom 13th warrior a páni distribútori to veľmi dobre vedia ale na čo by si lámali hlavičku keď divák to určite nepozná však? ()

Ondriss

Kdybych viděl dílčí scény, tak o nich prohlásím, že to je béčko, hraničící s céčkem -) Ale dohromady to více méně funguje a dá se to shlédnout a celkem jsem se u toho bavil. Proč? Možná ta přehnanost všech scén trochu připomíná báje - jako když beowulf může týden plavat ve vlnách a mlátit se tam s vodníma drako-potvorama - a to není tak špatný, udělá to nádech starého příběhu. Není to ani tak odvážné proto, že smísili scifi a vikingy, ale proto že od začátku záměrně (alespoň v to doufám -)) na základě tupých a plytkých scén tvořili film, který ve výsledku stál za víc než součet částí. ()

otaznick

Pán prstenů křížený s Vetřelci? No proč ne. Na tenhle film jsem narazil na jedné cizí satelitní stanici a viděl jsem jen cca poslední třetinu filmu a stálo to za to. Škoda, že už se v poslední době netočí víc podobně kvalitních béček. ()

bif

Hloupoučké, ale sympatické béčko. Dost mě u nízkorozpočťáku překvapily velice hezké scény na cizích planetách, Kamera byla na velice dobré úrovni, k tomu krásná výprava. Zní to dobře, ale k hlavním hrdinům si bohužel nevytvoříte žádný vztah a akce je dost nenápaditá. ()

cerbygerby

Tak tohle mě tedy trochu zklamalo... abych řekl pravdu neočekával jsem od toho moc, ale chtěl jsem být překvapen - nestalo se tak...film měl jeden velkej problém a to bylo to že na dnešní dobu takhle udělaná hlavní příšera, která chvilkama vypadala jak drak z pohádky mě tedy vůbec nedokázala vtáhnout do děje a závěrečný boj s ní už vůbec ne. podle mě hodně béčkovej film který u mě ztěží dosáhne na 3* a 50% ()

misbos

Pro mě je tohle jedna ze tří zdařilých adaptací Beowulfa. Pokud ta Zemekisova byla o tom, že sláva plodí monstra, a ta s Butlerem o tom, že ženský to nemaj lehký, ale nakonec je tak nebo onak po jejich, tak tahle je o tom, že hrdina musí přiznat barvu a vyřešit průser, kterej sám nadrobil, a pak teprve může bejt král. Věta za všechny prachy: "There´re no gods, there´s no fate, there´s just me". Zajímavý pak je, jak si mimozmeskej design skafandru z tohodle filmu půjčil letošní Battleship. ()

gazogazo

Sice tam hraje strašně kopii znamnejsich herců, ale jinak srat na malé výtky v porovnání se všemi plusy!! Nebojacne a nadšenecké ()

Zahartof

Zas tak hrozné to nebylo! Právě naopak. Ano, je to béčko a ano, je to místy klišovité. Ale tyhle zápory vyvažuje skvělý Moorwen a dobrá akce. Světélkující monstrum, číhající ve tmách je silný základ pro survival horror a kdyby to vzal do ruky jiný režisér, nebo by se tenhle pochlapil, mohl z toho vykřesat opravdu temný příběh. Trošku mě mrzelo, že na první pohled silné postavy padají jako pokosené (Gunnar, například), čekal sjem od nich před smrtí trochu víc. I nelogičnosti tu najdete (být Kainanem, jdu jako první věc najít tu spláchnutou pušku. Přece jen, proti takové potvoře, jako je Morrwen, by se mu zbraň s hlavní jako noha od stolu hodila víc, než meč a kopí.) Vcelku jsem byl mile překvapen. rozhodně 3 a půl. ()

Ladson

Cekal jsem beckovou zabavu, ale byl jsem mile prekvapen i pres vsechny klise, kterych hlavne ke konci bylo hodne, mam z nej dobry pocit a libil se mi. I kdyz vim., ze hned zitra na nej zapomenu. Ale Sophia Myles vypada ve filmu fakt sexy. ()

waska

Poslat Outlandera do doby Vikingů jsem s potěšením kvitoval jako výborný nápad. Sci-fi žánr patří mezi můj oblíbený, ještě když je tu pokus o něco nového. Určitě to není dokonalý film bez chybiček, ale je svižný, akce je výborná a je tam neustále napětí. Zvlášt povedená je část filmu, kde Outlander vypráví svůj příběh. Škoda jen, že Moorwen nebyl o něco lépe povedený a trochu mě mrzel závěr. Moorwen mě byl totiž docela sympatický, jen se bránil a taky trochu mstil... Celkově je to za 3*, ale jednu navíc dám za ten nápad. ()

Rincewind

Dobrý film se zajímavým tématem mixu historie a sci-fi, hodně akce, nějaké to napětí. Dobrý film, ne špatný, ne výborný. Sice jsem se vůbec nenudil, ale že by mě na druhou stranu něčím vyloženě překvapil, to taky ne. Dost mi to připomínalo směs Vikingů (The 13th Warrior) a Beowulf & Grendel - cizinec-hrdina, příšerka pomalu vyvražďující všechny okolo, která si pro smrt dojde přes pořádnou kupu mrtvol, navíc je mazanější, než by se z výrazu její tlamy na první pohled zdálo. Průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

Tamten

Režisér se rozhodl, že si natočí svého 13 bojovníka, ale aby byl trochu zajímavější, tak ho promixuje trochu se sci-fi. Výsledek je bídný. Dějové nesmyslnosti by člověk ještě mohl přejít s humorem (vždyť komu vadí, že příšeru, které neubližují běžné zbraně a která přežila šílený ohnivý výbuch, zabije hlavní hrdina tím, že ji shodí z 50 metrů do vody), základní problém tohohle filmu je ale "věrohodnost" - Vigingové, kteří jsou čistí, mluví uhlazeně a k ženám se chovají jako v dnešní době prostě působí jako pěst na oko. ()

Zevon

Byl by to dobrý film, kdyby tam nehrál James Claviezel, nešlo o strašlivý oser z kombinace scifi-fantasy-history-love story, byl použit scénář, který počítá s dějovou linií, příběh se vyvaroval nelogismů a bez té béčkové výpravy (panebože, ty naleštěné ocelové přezky na kožených opascích, to je fakt smích a to je jen smítko :-)) a postavy měly duchaplné, dějové odpovídající dialogy. Příroda byla bezvadná :-) aj Izer z Valhaly ušel :-). Jednu hvězdu za práci animáků ve studiu a za snahu béčkové ligy vypadat po vikingsku přiožrale. Prostě svést se na vlně obdivované vikingské brutality nevyšlo, škoda času, mělo je to tlusté prase sežrat i se štábem, dokument by měl potom jiné grády. ()

Bart16

Po dlouhé době zas kvalitní sci fi.I když se tedy nejedná o žádný zázrak,tak jsem byl mile překvapen.Možná i proto,že jsem od filmu příliš neočekával,narozdíl třeba od takových Náhradníků,tam jsem byl naopak zklamán.Caviezel byl dobrá volba,režisér McCain i za málo peněz(i když 50mega taky není zrovna málo) dokázal zahrát velké divadlo.Na filmu mi v podstatě vadila jen stopáž,která by podle mě mohla bejt o cca 20minut kratší,film se v prostředku krapet vlekl.Ale jinak jsem se skvěle bavil.PS:Český distributor se opět ,,předvedl,, když film uvedl u nás,jako Vikingové 2,což je samozřejmě kravina!(Navíc nemá s filmem kde hrál Banderas nic společného) ()

netWoor

Na Vikingy jsem se těšil. Ne, že by jednička byla nějaká bomba, ale pár světlých chvil měla. Doufal jsem, že tomu tak bude i v díle druhém. Ještě teď mě ale jímá hrůza, jakou hovadinu se zase podařilo stvořit. Nebudu rozpitvávat všechny naprosté nelogičnosti, stupiditu příběhu a nakonec i hereckých výkonů. Opravdu nechápu, na co potřeboval hlavní geroj meč z vesmírného kovu (pominu už jen to, že mi není jasný, jak ho vlastně získal a jak se kovářovi ten meč povedlo ukout). Do té doby jsem jen kroutil hlavou, ale když se tlupa klaďasů ponořila do vody v osadní studni a objevila tam nový svět - už jsem jen nevěřícně zíral s otevřenou pusou ... Na filmu mě ale mrzí jediné - že jsem napoprvé neviděl konec. Když totiž cca. desetitunová bestie chňapla hlavního klaďase za ruku a visela na ní ze skály (klasický konec mnoha akčních filmů) a klaďas jí relativně vpohodě držel (pravda, za pomoci 50ti kilový hrdinky) omdlel jsem ... ()

Incantator

Zaujímavé spojenie príbehu odohrávajúceho sa v minulosti s hrdinom, ktorý "spadol z neba". I keď mimozemšťania Zem navštívili už v mnohých filmoch, myšlienka, že sem prišli už pred viac než tisíc rokmi, je zatiaľ relatívne nevyužívaná, čo filmu značne pridalo na originalite. Hlavní hrdina je pomerne sympatický a jeho zmýšľanie dokáže divák ľahko pochopiť a stotožniť sa s ním. Mimozemský tvor do deja tiež vhodne zapadá a scéna, kedy Freya vidí Kainana, ako posiela preč svoju mimozemskú loď, je spracovaná výborne. Možno aj z niečoho takého pochádzajú niektoré mýtické príbehy. Na druhej strane je pozorovateľná nižšia kvalita filmu po vizuálnej stránke, ktorú sa tvorcovia v niektorých scénach snažili zahladiť krvavými scénami, ktoré v takejto miere vôbec neboli potrebné. Vďaka originálnemu príbehu sa však dá s istotou povedať, že sa nejedná o nudný film. (4.8.2010) ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007