Voděnka (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 57 min

Měl jsem na začátku trochu obavy, když jsem viděl paní Vilhelmovou v roli Rosnatky, ale nakonec svou roli zahrála na jedničku. Panu Vladykovi jsem jeho roli moc nezáviděl, skoro celý film se máchat v bahně, no fuj. Jinak myslím celkem povedená pohádka, zasazená do přírody, s dobrým koncem.(30.1.2017)

Tato nová pohádka je zasazena do přírody, do hor a k potokům, kde se odehrává příběh mladého hrnčíře, který se zamiluje do vodní víly, která vlastně vůbec vílou není. Průměrná pohádka s dobrým dějem. Jen ty triky byly vážně ubohé, to tam raději neměly být. Hudba: Karel Holas(28.11.2010)

V hodnocení souhlasím s otíkem a Marčusem. Také se mi moc líbilo, že se pohádka odehrává téměř výhradně v lese, u potůčků a v mokřadech. Pěkný byl i kohout, který snáší vejce, zlaté šišky a létající kráva :-) Pěkná byla i úvodní písnička, na filmovou pohádku velice podařená. Nepovedené mi přišly především kostýmy (kromě kostýmu Voděnky). Hlavní myšlenka byla velice zajímavá, ale byla vyjádřená dost prvoplánově a do příběhu moc nezapadla. Stále ještě fajn pohádka na nedělní odpoledne.(26.11.2012)

Strašidla jsou v průměru laskavější než lidé, pro strašidla nic objevného. Je tu na pravou míru uveden vztah jezinky - děti. Svéráz národní pohádky ukáže létající kráva. Písnička na začátku je půvabná, jinak je hudba rušivá, ani se nedivím, že ty stromy vypadaly jak pokácené, být stromem, z těch ruchů se skácím také. Další rušivá věc je ta soustava neforemných pytlů a hadru na hlavu, nemluvě o zcela nevílích odpudivých botách, do nichž navlékli a obuli Voděnku. Nepřekvapilo by mě, kdyby ty hnusné hadry odhodila, mezi prameny pobíhala nahá a boty ukradla Mikešovi.(22.9.2015)

Zajímavá pohádka, celkem pěkně obsazená. Sice působí dojmem, že byla natočena za jeden den, ale to se není čemu divit, když v tom chladném počasí se máchala přibližně polovina herců (4 ks) docela douho v bahně či přímo ve vodě. Mirka Vladyku obdivuji nejvíce. Netuším, co mu slíbili za natáčení a jak moc ho zabalili pod kostýmem, ale koupání v ledové vodě mu opravdu nezávidím. Nicméně on sám vypadal, že ho to i baví. Oceňuji natáčení v exteriérech, byť v podstatě pouze na dvou (ale hezkých) místech.(20.2.2016)