Příhody začínajícího učitele na jeho prvním působišti venkovské škole, kde se snaží uplatnit své ideály, neformální metody výuky a čerstvě získané znalosti. Mladý a roztržitý muž z města, to se svými ideály na venkově nemá jednoduché. Střet s mentalitou místních občanů, svéráznými kolegy a milostné vzplanutí, to vše stačí k tomu, aby si divák postavu učitele v podání nezapomenutelného Petra Svojtky zamiloval. (Česká televize)

dogrose

Je to takové naivní a v druhé půli jako by si s tím nevěděli rady, ale tak nějak nám to přijde milé, protože každý z nás nějak kdysi začínal se svými představami a ideály. Skvělé herecké výkony Petra Svojtky a Josefa Kemra, kterým dobře sekunduje převážně brněnský ansámbl. Fanoušky určitě potěší pokoukání na skupinu F. R. Čecha (Ringo ještě mladý a štíhlý!) a detailní záběry tváře Jiřího Schelingera. Kurs odvykání kouření mi přijde vtipný i po letech. Když se na tuhle komedii dívám, vždycky si kladu otázku, jak by dneska Svojtka hrál.... ()

milos.bradik

Člověk, který v té době nežil, tak některé věci nepochopí, ale jako celek to bylo vtipné a přineslo to i sympatické herecké výkony, zvláště Kemr, ale líbil se mi i Svojtka, tedy samozřejmě, víc se mi líbila Macháčková, ale Svojtka jako herec byl dobrý. ()

BigJohn02

Příjemný film o střetnutí progresivního začínajícího učitele s vidláky a především se starým zaprděným kantorem (Kemr). Potěšilo vidět mladou Macháčkovou (byla to kočena) a cameo Jirky Schelingera. ()

MichalStxt

Hodnotím-li v kontextu doby a v té době vznikajících televizních záležitostí, tak jistě nadprůměr. Trochu se i vymyká z tvorby předčasně zemřelého režiséra Tomáše Svobodu, který je zde s Rudolfem Rážem i spoluscenáristou. Ze své filmové skladatelské manýry se zde trošku vymanil i autor hudby Karel Svoboda. ()