Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americké drama ze 2. světové války vypráví osudový příběh Claire Kellyové, jejíž manžel, pilot vojenského bombardéru, byl sestřelen nad Evropou a je prohlášen za mrtvého. Zoufalá žena se snaží vyrovnat s manželovou smrtí, jíž nechce uvěřit. Netuší, že Joe přežil, ale ztratil paměť. Dva roky po tomto neštěstí se Claire setkává s mužovým kolegou, dozví se, co se stalo doopravdy, a vydá se manžela hledat. Ten ji však nepoznává. Doktor Kessler, specialista na válečná traumata, ji žádá, aby se nesnažila připomenout mu minulost za každou cenu. Claire se zmítá mezi láskou a vědomím, že její muž už nikdy nebude ten Joe, jehož znala. Bolestné rozhodování ji přivede k nezištné oběti a vrací se domů bez manžela. Osud však ještě neřekl poslední slovo… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

gjjm odpad!

všechny recenze uživatele

Super, tak jsem právě nedobrovolně viděl dvě americká romantická dramata po sobě. Oběma dávám stejné hodnocení, není to zvláštní? Není. Omlouvám se za případné nepřesnosti, jsou způsobeny tím, že jsem se v ději absolutně neorientoval. Krásný sníč ztracený f oblacích je v podstatě o tom, že nějaký chlápek z raději nejmenované americké díry má talent pro létání s práškovacím letadlem, takže letí do druhé světové války a zabije se. To je zhruba všechno, co mi na tomhle filmu přijde logické, a zabírá to něco kolem prvních pěti minut. Nějaká ženská, která s ním podle filmu nemá vůbec nic společného (až z tunajšího popisu jsem pochopil, že to má být jeho manželka), se ho vydá hledat do nějakého jiného kraje, který s celým incidentem taky nemá vůbec nic společného, po delší diskusi s místními ho nalezne (wow!) a zjistí, že si z nějakého nepochopitelného důvodu vyměnil psí známku s nějakou mrtvolou, co ležela vedle, když zapomněl svoji identitu. Wtf? Ovšem ta divná ženská ho z nějakého důvodu, proti lékařským radám, přitáhne na svou farmu a {spoiler} úspěšně ho vyléčí a žijí šťastně i po smrti {endspoiler} . Že je to podle skutečné události? Ale no tak... ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Neočekával jsem žádnou extra podívanou. Abych pravdu řekl, dlouho jsem se rozmýšlel, zda si mám tenhle pustit či ne. Pustil jsem se tedy do projekce a ztratil jsem tím hodinu a půl ze svého života. Film jako je tento nemůže nabídnout téměř nic. Vše co se tu odehrává, už bylo tisíckrát zobrazeno v jiných filmech. Triviální námět, herecké výkony takřka nulové a efekty směšné. Pro mě ztráta času. 40% ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně typ filmů se kterým mám problém. Namlsán krásným dvd coverem s letkou Liberátorů B24 a zamilovaným párem jsem očekával milostnou romanci dvou mladých lidí během druhé světové války. Navíc začínám být lehce alergický (podobné případy se sice staly i nejen v letecvu, ale zejména u pěchoty) ke schválně zdůrazněné marce - podle skutečné události. Samo zpracování je lehce úsměvné. Samozřejmě, začnu u letadel. Laik asi nic nepozná, ale znalec žasne. Osádka po letišti chodí kolem roztodivných strojů zabraných vždy jen z části (jeden z nich měl dokonce námořní kamufláž) aby nakonec nastoupila do B25 Mitchellu (k mé hrůze navíc pilot oslovoval střelce ,,dělostřelci"). Do toho nám tvůrci servírují počítačově zpracované animace rolujícíh bé dvacet čtyřek... Ty jsou místy i povedené. Pak nastane mlata nad cílem a bombardéry se brání stodevítkám. Tady už jsem při animaci střelby z dvojčete hřbetní věže smíchy vyprsknul, protože to vypadalo jak z nějaké počítačové hry z devadesátých let... Na konci kulometů byly animovány roztomilé hvězdičky. Naštěstí pro diváka (nebo alespoň pro mne) mesouny Liberátor osolí (4 díry vyťaté do plechu - tac - tac - tac - tac -) a jde dolů. Jeden z ,,dělostřelců" je raněn a vříská (má červenou dírku na bílé košili pod beranem) a tak ačkoliv letou vypadl z formace a má problémy s ovladatelností, - odchází druhý pilot kouknout se na tu červenou dírku. První se sám chudák rve s řízením padajícího čtyřmotoráku. Druhý se posléze vrací aby tomu co sedí u přístrojů řekl - klesáme!!! ( No ty vole...:-). Pak naštěstí crashnou a začíná ta romantika. A ta byla celkem nudná. Podtrženo sečteno. Škoda. Těšil jsem se a chtěl jsem tomu dát šanci. Úvodní melodie ač moderní - jakoby by vypadla z repertoáru Andrew Sisters a jiný ženských vokálních bendů ze čtyřicátých let. Blondýnky jsou ve filmu správně peroxidové, každý má na sobě ten retro hadr, domácnosti jsou správně fourties, ale přesto - nevěřil jsem tomu... Takhle zkrátka ne. Být šetnáctiletá slečna, asi bych dojetím vzlyknul, ale to nejsem... Hvězdička jen za námět a ty někdy pěkně animované B24. * ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Z druhé světové války příběh mě vždycky zaujme, ať už je jakýkoliv. O tomto filmu jsem toho příliš nevěděl, takže jsem vkročil krapet do neznáma. Když během čtvrt hodiny autoři do mě vrchrlili příběh velký jak třísetstránková knížka a pak to uzemnili tím, že se to nakonec všecko odehrává ve Státech, nasral jsem se. Upřímně jsem se nasral, protože takový příběh se nádherně dal rozvést v samotné rozbombardované a rozstřílené Evropě a ne, aby to všecko zachraňovala ženská, která mě každým krokem rozčilovala, nejvíc, co to šlo. Dobře, když už ale tohle jsem schopný přejít, tak efekty těžko rozdejchám. Efekty! Už ten pojem něco znamená. Evidentně. Tvůrci asi ani nehráli počítačové hry poslední doby, natož pak za posledních minimálně pět let, protože to co se objevilo zde, i když toho moc nebylo, by si hravě poradilo s úvodním videem hry z nějakýho roku raz dva a možná ani to ne. No hrůza, ale fakt je, že rozpočet nebyl taky žádný zázrak a spíše se to všecko upínalo na příběh, tak je to patřičně znát. Mě příběh nezaujal, a proto to takhle dopadlo, bídně. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Vcelku pěkně natočený film o ztraceném pilotovi a jeho ženě, která se s jeho ztrátou nechtěla vyrovnat a stále věřila, že je někde naživu. Vzhledem k tomu, že je film natočen podle skutečných událostí, musím snížit hodnocení, jelikož se scénářem asi nebylo mnoho práce. Zbytek práce také nenabízí bůhví jakou podívanou, takže celkově podprůměrný výkon neznámých tváří na filmovém plátně ve mně nezanechal příliš hlubokou stopu. 40% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama