poster

Ztracen v oblacích

 • Česko

  Snít v oblacích

 • USA

  Beautiful Dreamer

Drama

USA, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Z druhé světové války příběh mě vždycky zaujme, ať už je jakýkoliv. O tomto filmu jsem toho příliš nevěděl, takže jsem vkročil krapet do neznáma. Když během čtvrt hodiny autoři do mě vrchrlili příběh velký jak třísetstránková knížka a pak to uzemnili tím, že se to nakonec všecko odehrává ve Státech, nasral jsem se. Upřímně jsem se nasral, protože takový příběh se nádherně dal rozvést v samotné rozbombardované a rozstřílené Evropě a ne, aby to všecko zachraňovala ženská, která mě každým krokem rozčilovala, nejvíc, co to šlo. Dobře, když už ale tohle jsem schopný přejít, tak efekty těžko rozdejchám. Efekty! Už ten pojem něco znamená. Evidentně. Tvůrci asi ani nehráli počítačové hry poslední doby, natož pak za posledních minimálně pět let, protože to co se objevilo zde, i když toho moc nebylo, by si hravě poradilo s úvodním videem hry z nějakýho roku raz dva a možná ani to ne. No hrůza, ale fakt je, že rozpočet nebyl taky žádný zázrak a spíše se to všecko upínalo na příběh, tak je to patřičně znát. Mě příběh nezaujal, a proto to takhle dopadlo, bídně.(5.4.2008)

 • Pavlin
  ***

  Je mi moc líto že tento pravdivý příběh nebyl ztvárněn o trochu lépe.Když to filmu odpustíte jistě vám i něco přinese.Je to zase lepší než když je dokonalý,ale bez myšlenky.Tady byla krásná,o ženě která věřila,že její manžel žije.Silná osobnost a láska ji přivedla až k němu a dokázala v něm nenásilně probudit zapomenuté vzpomínky na domov a na ni.(9.12.2008)

 • honzahucin
  ***

  Na film bych mohl být přísný a prohlásit, že v něčem je naprosto nevěrohodný: od hlavní hrdinky by člověk čekal trochu víc pohnutí, zoufalství, až hysterie, když vidí, že ji její manžel nepoznává, a taky si umím představit jasnější důvod zprovoznění starého bombardéru než podivné sankce ve smlouvě, o níž se radši podrobněji nemluví. Ale tady jde o pocity, ne o fakta. Že Claire až masochisticky vytrvává v blízkosti Joea-Tommyho, je její jediná možnost. A za vytrvalou lásku je odměněna. Nakonec je docela sympatické, že ve filmu není více dramatických scén, než je třeba k narýsování hlavní linie, a že se osudy vedlejších postav neřeší. Vzala si nakonec Rachel Willa, když se jim tak dobře spolu tancovalo?(8.7.2009)

 • gjjm
  odpad!

  Super, tak jsem právě nedobrovolně viděl dvě americká romantická dramata po sobě. Oběma dávám stejné hodnocení, není to zvláštní? Není. Omlouvám se za případné nepřesnosti, jsou způsobeny tím, že jsem se v ději absolutně neorientoval. Krásný sníč ztracený f oblacích je v podstatě o tom, že nějaký chlápek z raději nejmenované americké díry má talent pro létání s práškovacím letadlem, takže letí do druhé světové války a zabije se. To je zhruba všechno, co mi na tomhle filmu přijde logické, a zabírá to něco kolem prvních pěti minut. Nějaká ženská, která s ním podle filmu nemá vůbec nic společného (až z tunajšího popisu jsem pochopil, že to má být jeho manželka), se ho vydá hledat do nějakého jiného kraje, který s celým incidentem taky nemá vůbec nic společného, po delší diskusi s místními ho nalezne (wow!) a zjistí, že si z nějakého nepochopitelného důvodu vyměnil psí známku s nějakou mrtvolou, co ležela vedle, když zapomněl svoji identitu. Wtf? Ovšem ta divná ženská ho z nějakého důvodu, proti lékařským radám, přitáhne na svou farmu a {spoiler} úspěšně ho vyléčí a žijí šťastně i po smrti {endspoiler} . Že je to podle skutečné události? Ale no tak...(16.8.2009)

 • LadyNicole
  **

  No dobře, kromě toho že to byl poměrně sympatický nápad (jedna hvězda) s poměrně sympatickým hlavním hercem (druhá hvězda) je to absolutní, strašlivá, nekonečná nuda. Co to má znamenat? Chápu, že tvůrci nás chtěli ušetřit zbytečných minut navíc a rozvíjet hlavně příběh o amnézii chudáka pilota, ale i tak mi přijde celý začátek strašlivý. Jako děti-najednou se berou-a už odchází do války. Co to je? Dobrou polovinu filmu jsem si myslela, že ho milá paní pilotová jde hledat do Evropy, jak bylo taky řečeno, a pak jí najednou flegmatický děda řekne, že u ní bude druhý den... No dobře, není to v Evropě (PROČ!?!?), ale další dějové nesmysly a nevyužitý potenciál už rozmazávat nechci. A pokud toto někdy dostalo nějakou cenu, tak porotci museli být buďto rádně ovíněni anebo pohoštěni koláčky s něčím, co by radši neměl nikdo vědět.(22.7.2011)