Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na sklonku svého života Ann Lordová rekapituluje svůj život, ve kterém vystává jedna silná vzpomínka, kterou nikdy nikomu neodhalila. Nyní se s ní však rozhodla svěřit svým dcerám – Constance a Nině. Obě bedlivě naslouchají, když jim matka začne vyprávět o muži, kterého milovala víc, než kohokoliv jiného. Kdo je však tento Harris, zajímají se dcery, a v jakém vztahu je k naší matce? Zatímco se Constance a Nina snaží poskládat střípky z matčina a zároveň svého vlastního života, matka cestuje ve své mysli zpět k letnímu víkendu před 50 lety, kdy byla ještě Ann Grantovou…

…mladou ženou pocházející z New York City, která byla hlavní družičkou na svatbě své nejlepší kamarádky z vysoké školy, Lily Wittenbornové. Nastávající nevěsta je nervózní a raději se obrací s žádostí o pomoc na svoji první družičku než na svoji matku. Ann stojí po boku své přítelkyně, avšak je blízko i jejímu nespoutanému bratru Buddymu. V Ann se však probudí neočekávané city, když potká jednoho ze svatebních hostů – Harrise Ardena, dlouholetého a důvěrného přítele Wittenbornových. Láska k Harrisovi změní Ann celý její život a také životy jejích dcer… navždy.

Snímek Ten večer spojuje hvězdné herecké obsazení a příběh založený na oblíbeném románu Susan Minotové, do filmové podoby upravené Susan Minotovou a držitelem Pulitzerovy ceny Michaelem Cunninghamem (Hodiny), pod režisérskou taktovkou Lajose Koltaie (Fateless). Evening je hluboce emocionálním filmem, který zobrazuje nekonečnou lásku, která pojí matku s dcerou – viděnou skrz spektrum matčina života, který vrcholí optimismem, směřuje k bodu zvratu, až postupně klesá ke svému závěru. Dva příběhy skutečných životních matek a dcer – Vanessa Redgraveová a Natasha Richardsonová, Meryl Streepová a Mamie Gummerová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

ElizabethB 

všechny recenze uživatele

Su filmy, ktore vidim rada niekolko krat... a potom tie, ktore mozem raz a nikdy viac... tak ako Evening. Drama, v ktorej sa minulost dejovo prelina s pritomnostou zo zivota umierajucej starej zeny a jej dcer… Nepomozem si, ale tento film ma zaujal iba na par minut, kym sa “hlbka”, ktora ma vtiahla do deju kdesi vytratila...Jedine pozitivum bola Claire Danes a nic viac… 4/10 ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Neubráním se srovnání s Hodinami. Zatímco Hodiny byly nesmírně depresivní, z tohoto filmu kouká naděje - naděje, že se dá umřít hezky, v kruhu svých blízkých; naděje, že můžeme prožít plný život, aniž se nám splní všechny naše sny; naděje, že se na konci dočkáme odpuštění od lidí, od kterých bychom to už nečekali...chválím všechny přítomné herečky - až na Mamie Gummer, celou dobu jsem měla pocit, že byla obsazená jen proto, že je neuvěřitelně podobná Meryl Streep (a aby ne, když je to její dcera!), mužské osazenstvo bylo tak nějak bezkrevné, dřevěné...na mě ale film zapůsobil, slzy se koukely :-) ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Susan Minot, Michael Cunningham .. Time after time. Takže popravdě, šel jsem do tohoto snímku jen kvůli Claire Danes. Tmavý přeliv jí moc sluší a u vlasů její půvab teprve začíná.. Mimo ní slibovalo mnohé ještě jedno jméno - Michael Cunningham, scénárista výborného a náladou dosti podobného dramatu Hodiny. Vrstvená vzpomínka na bezstarostnou dobu padesátých let prolínaná se současnosti, kdy ženě na smrtelné posteli vyplouvají na povrch dávno zapomenuté události. Celý paralelně vyprávěný příběh je tak trochu bublina, která je dosti natahována a na konci nepraskne, jen bez nějaké pompy splaskne. A přeci mě to v záběru trochu citově poškádlilo. 65%. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se těšila už dlouho předem. A hlavním důvodem nebyla jen moje nejoblíbenější herečka Meryl Streep. Těšila jsem se také kvůli samotnému příběhu, který mě zaujal. Jenže pak se objevily pochybné recenze a já začala pochybovat taky. Bohužel se obavy docela potvrdily. Nejenže tu Meryl měla nakonec jen pro mě takovou malou roli, ale také samotný příběh mě docela zklamal. Od romantického dramatu jsem prostě čekala, že ze mě vyždímá emoce. Sice to ubíhalo pěkně a nenudila jsem se, jenže na druhou stranu to bylo dost suché a jako by bez života. Pěkná plejáda dobrých hereček, ale celkově mě ten film bohužel moc nezaujal. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,492,481Tržby Celosvetovo $20,016,753║ Nevýraznosť až prázdnota- nič viac neovplíva v tomto filme, ktorý začiatkom len navnadí na niečo vizuálne bohaté ale po celý čas nič k tomu nevedie aby sa z príbehu znejúceho v dvoch rovinách vyrysovalo niečo čo by mohlo duševne obohatiť. Skôr sa dej postupne ponára do nevýraznosti aj vďaka povrchnom prejave hercov ako „prehnane usmievavou“ Claire Danes či Toni Collete, ktorá si prevažnú časť svojich srdcervúcich prejavov prehŕňa pramienok vlasov, čo sa stáva dosť otravnou vecou, doslova až tikom. Výstupy ďalších hercov ako Meryl Streep a či Patrick Wilson sa stávajú kvôli nevyváženému scenáru tak nevýrazné, že ku koncu neviete čo ich úlohy mali zastávať. /30%/ ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Mamie Gummer hraje mladší verzi své skutečné matky Meryl Streep, zatímco Natasha Richardson hraje dceru své skutečné matky Vanessy Redgrave. (jezurka42)

Reklama

Reklama