Ten večer

Evening

V ten večer

Evening

USA, 2007, 117 min

Na film jsem se těšila už dlouho předem. A hlavním důvodem nebyla jen moje nejoblíbenější herečka Meryl Streep. Těšila jsem se také kvůli samotnému příběhu, který mě zaujal. Jenže pak se objevily pochybné recenze a já začala pochybovat taky. Bohužel se obavy docela potvrdily. Nejenže tu Meryl měla nakonec jen pro mě takovou malou roli, ale také samotný příběh mě docela zklamal. Od romantického dramatu jsem prostě čekala, že ze mě vyždímá emoce. Sice to ubíhalo pěkně a nenudila jsem se, jenže na druhou stranu to bylo dost suché a jako by bez života. Pěkná plejáda dobrých hereček, ale celkově mě ten film bohužel moc nezaujal.(17.6.2013)

Kdyby tam nebyla Claire, Mamie a Glenn, dala bych 3*. Kdyby tam nebyla Meryl, dala bych 1*. Ale kdyby tam nebyla ta přenádherná hudba z dílny Jana Kaczmareka, nejspíše bych dala odpad... I když, čím víc si ten film pouštím, tím víc si uvědomuju, že to není zas tak špatné. Jak už jsem někde psala, Ten večer je film o umírání, ale přitom mi to na konci připadalo, že přesně takhle to mělo být. Umíráme kvůli tomu, aby se někdo z naší smrti mohl narodit a zakrýt ten smutek z odchodu člověka, kterého třeba měli neuvěřitelně rádi...(14.6.2012)

• rikitiki

Exkluzivně obsazená, dobře zahraná nuda k uzoufání. Další snímek, který mne utvrzuje, že Američani neumí natočit slušný psychologický mainstreamový film. Dočkáme se takový klišé, jako je chytátní neexistujících motýlů, skrývání pláče v dešti a "nečekané" tragédii připravované tak dlouho dopředu, že by se rozbřesklo i domorodci z deštného pralesa, který nikdy nebyl v kině. ___ Obecně jsou tyhle snímky na jedno kopyto: rodina se sejde kvůli nějaké závažné tragédii, pak nastane hysterie, kdy všichni vzpomínají, jak jim ostatní v dětství ublížili a nakonec to končí všeobjímajícím usmířením s našlápnutím ke světlým zítřkům. Cílovou skupinu těchto filmů (pokud existuje někde jinde než v producentské fantazii) by snímek Rodinná oslava nejspíš uvedl do kómatu. /5.3.2011/(5.3.2011)

Za prve, Michael Cunningham spolunapsal scenar a spoluprodukoval film, cemuz film vdeci za tolik hereckych hvezd, ale knihu napsala Susan Minot, ktera na scenari spolupracovala prave s Michaelem. Coz je napsano uz i v uvodnich titulkach (jen oprava chybnych komentaru :) Za druhe, u sceny Meryl S. s Vanessou R. jsem mela pocit, ze se skutecne potkaly dve stare pritelkyne... a pak si dodatecne zjistuju detaily a ono to tak mozna bude, Meryl s Vanessou hrala ve svem prvnim natocenem filmu Julie v roce 1977. Za treti, je to priserne ROZVLEKLE!(6.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,492,481Tržby Celosvetovo $20,016,753║ Nevýraznosť až prázdnota- nič viac neovplíva v tomto filme, ktorý začiatkom len navnadí na niečo vizuálne bohaté ale po celý čas nič k tomu nevedie aby sa z príbehu znejúceho v dvoch rovinách vyrysovalo niečo čo by mohlo duševne obohatiť. Skôr sa dej postupne ponára do nevýraznosti aj vďaka povrchnom prejave hercov ako „prehnane usmievavou“ Claire Danes či Toni Collete, ktorá si prevažnú časť svojich srdcervúcich prejavov prehŕňa pramienok vlasov, čo sa stáva dosť otravnou vecou, doslova až tikom. Výstupy ďalších hercov ako Meryl Streep a či Patrick Wilson sa stávajú kvôli nevyváženému scenáru tak nevýrazné, že ku koncu neviete čo ich úlohy mali zastávať. /30%/(19.3.2008)