Přesně ten film, u něhož máte pocit, že mu cosi zoufale chybí. Příběh samotný není rozehraný špatně - především tedy jeho retrospektivní linie, v té současné nebezpečně dotírá nuda. Problém je ale asi v tom, že všechny nastíněné skutečnosti postrádají nějaké zásadnější vyústění. Při závěrečných titulkách se nelze zbavit dojmu, že to nakonec byl jen taková nicneříkající mozaika jednoho důležitějšího a několika dalších, vcelku nahodile působících, okamžiků ze života jedné ženy.(4.1.2008)

Za prve, Michael Cunningham spolunapsal scenar a spoluprodukoval film, cemuz film vdeci za tolik hereckych hvezd, ale knihu napsala Susan Minot, ktera na scenari spolupracovala prave s Michaelem. Coz je napsano uz i v uvodnich titulkach (jen oprava chybnych komentaru :) Za druhe, u sceny Meryl S. s Vanessou R. jsem mela pocit, ze se skutecne potkaly dve stare pritelkyne... a pak si dodatecne zjistuju detaily a ono to tak mozna bude, Meryl s Vanessou hrala ve svem prvnim natocenem filmu Julie v roce 1977. Za treti, je to priserne ROZVLEKLE!(6.2.2010)

• Kjůkíí

Moc nadějně příběh nezačíná, točí se kolem umírající ženy, která vzpomíná na svůj život, Claire Danes v retrospektivním dramatu není špatná, je docela hezká, je vážně hezká, ale příběh je jasný již od začátku. Nuda, od 8 minuty víte, jak film dopadne. Zasadil bych ho celý do minulosti, časté odbíhání do současnosti příběhu jen škodilo a zrovna záživné to taky nebylo. Chyběl výraznější zvrat v dějové linii (aspoň že to nedopadne dobře:D ). Jednou jsem to přetrpěl a stačilo.(23.1.2008)

Film rozpráva o jednej etape života na ktorú si stará žena spomína na smrteľnej posteli. Niektoré pasáže vás dokonca emocionálne očaria. I tak je to ďalší z filmov, ktoré by mohli okrem iného stáť aj na výbornom hereckom obsadení. Skvelá a krásna Claire Danes je aspoň malým spestrením pre divákove oči. Príjemne sa díva aj na sexy štyridsiatničky Toni Collette a Natashu Richardson. Od tohto filmu som ale očakával oveľa viac. Bol som celkom sklamaný. Film pôsobil umelo, až som sa musel pozrieť, či nieje nemecký alebo anglický. Veľké rodinné tajomstvo bolo predvídateľné od začiatku, no a celý dej sa tak nijako doplazil bez nejakých zvratov a prekvapení, či už milých, alebo nemilých, až k očakávanému koncu.(3.1.2015)

Malý film o velkých věcech. Umírající stará žena vzpomíná na největší chybu svého života. Jak už se to v podobných chvílích stává, realita se mísí se vzpomínkami, které pokračují nereálnými představami. Ale takový je život. A žádné chyby vlastně neexistují. Claire Danes, Toni Collette a Vanessa Redgrave jsou třemi základními kameny lahůdkového hereckého obsazení. A výsledek mě dostal tak, že se tu přiznávám, že se mi líbilo křehké romantické melodrama.(10.8.2010)

• - Mamie Gummer hraje mladší verzi své skutečné matky Meryl Streep, zatímco Natasha Richardson hraje dceru své skutečné matky Vanessy Redgrave. (jezurka42)

• - Po filmu Hořkost (1986) se jedná již o třetí film, ve kterém si Meryl Streep zahrála se svou dcerou Mamie Gummer. (Sadi)

• - Při natáčení filmu se seznámili Claire Danes a Hugh Dancy, kteří se v roce 2009 oddali. (jezurka42)