poster

Pravdivá romance II

 • Mexiko

  Perdita Durango

 • USA

  Dance with the Devil

 • Španělsko

  Perdita Durango

Akční / Krimi / Romantický

Mexiko / USA / Španělsko, 1997, 126 min

 • pm
  ***

  Že je Bardem oscarový herec, jsem věděla o patnáct let dříve, než si ho převzal, přesněji asi od "Sečtených dnů". Woodoo šamana zahrál přesně tak, jak všechny své role: skvěle, jen já jsem se k "Perditě Durango" dostala se zpožděním a měla jsem tak o argument míň. Každopádně: vždycky, když mám zato, že všechny jeho pošahané a drbnuté postavy v pošahaných a úchylných filmech už mám za sebou, ten chlapec zase překvapí. Tak jo, mýma očima vtipnější než většina Tarantinových filmů, které tu kde kdo připomíná, ale ani v nejmenším dnes nemám chuť adorovat amorální příběhy nebo postavy. Proč bych měla?(23.3.2012)

 • Shit
  ***

  Perdita Durango se celou dobu tváří jako prvotřídní exploitation, kde se bude zabíjet, mučit a dokonce by se tu měly objevit prvky kanibalismu a voodoo, ale ve výsledku se vlastně nic neděje, neustále se jen naznačuje, neustále se něco chystá, ale nikdy se absolutně nic nestane, až na pár přestřelek, takže celej film drží jen hlavní dvojice Rosie Perez a Javier Bardem, který jsou ve svých rolí skvělý a enormně drsně vyhlížející, obzvlášť Bardem neustále překvapuje tim, jak mu sedí každá role bez ohledu na to, jestli je kladná, záporná nebo jen ležící ochrnutá na posteli, ale víc toho film bohužel nenabídne.(14.11.2009)

 • Lacike
  ***

  Ja to taka mexicka variacia Natural Born Killers. Akurat tomu chýba ten satiricky nadhlad a berie sa to velmi vazne. Nie som si isty, ci to bolo priemerne, alebo som uz na taketo filmy stary, ale prilis mi to nesadlo. Vôbec mi to nepripadalo cool. Prave naopak. Hlavna dvojka mi pripadala dost nesympaticka a prial som im bolestivu smrt. Takisto vsetky tie epizodky ktore zazivali mi nepripadali vtipne skôr hnusne. No proste to uz nie je film pre mna. Ale uchylnejsi divaci sa pri tom urcite zabavia ovela viac ako ja. 5/10.(30.12.2014)

 • J.Connor
  ****

  Pohrobek Tarantinovských "zabijáků" a Pravdivé romance odkazující na Zběsilost v srdci (předlohou je také jedna z knih Barryho Gifforda ze série o Sailorovi a Lule) a stojící vedle takové Lásky a pětačtyřicítky či Černého čtvrtku, filmů z Tarantina nepokrytě čerpajících. Čtvrtou hvězdičku si ode mě vysloužil jen proto, že tenhle typ filmů byl kdysi mým koníčkem a znát ho dříve, než jsem díky množství viděných bijáků poněkud okoral, asi by mě vzal mnohem víc. Velmi mě potěšil také bluesový démon Screamin´ Jay Hawkins v roli Bardemova pomocníka Adolfa, kterému bych 70 rozhodně nehádal a jednu z jeho vyhrocených pecek si také poslechneme u závěrečných titulků. Naštěstí to není provařená "I put a spell on you", kterou zpíval Marylin Manson v Lost Highway. Film na Tarantina odkazuje až příliš a podsouvané srovnání pak nemůže unést. Jistě by se daly za originální považovat mexické lokace a ingredience, ale to by tu nesměl být Robert Rodriguez. Kamenem úrazu je pro mě také ústřední dvojice, když Perezové roli femme fatale prostě nemůžu věřit a Bardem ? Koukněte se do zajímavostí u Tahle země není pro starý, kde měl po ostříhání pronést, že s timhle účesem si dva měsíce nezapíchá. Zajímalo by mě, jak dlouhý půst očekával s timhle štýlem :) Svou roli totálního karibskýho magora sice zvládá na výbornou, ale není to hrdina, kterému bych chtěl fandit.(1.5.2009)

 • JASON_X
  *****

  Teprve když se chystám psát koment vidím, že nějaký nápaditý retard tenhle film pro naší distribuci překřtil na Pravdivá romance 2. Na to tedy zapomeňte. True Romance "1" byla proti téhle romanci slabý čajíček. Vezměte z "první" Pravdivé romance ty největší magory a nejšílenější scény, přihoďte k tomu ty největší magory a nejšílenější scény z tarantinovek, z Natural Born Killers a z podobných fláků, okořeňte to trochou vúdú a černé magie, bohatě zalijte krvavou mexickou realitou, z toho všeho pak namixujte dvouhodinovou exploatační road movie, a pak můžete mít zhruba představu, jaká je tenhle film třída. Tedy možná jsem se nechal trochu unést literární hyperbolou, zase tak brutální ten film není, nese se totiž navíc ještě v duchu velké nadsázky a nadhledu, na tyhle ingredience jsem nějak zapomněl. Každopádně ale Perdita Durango (přesvědčivá Rosie Perez) je jedna z nejšílenějších a nejzkaženějších filmových čubek jakou jsem kdy viděl a Romeo Dolorosa (fantastický Javier Bardem) je jeden z nejsympatičtějších filmových psychopatů. Z dalších mnoha skvělých a výrazných postav bych rád vyzdvihl aspoň krásnou blonďatou rukojmí se "švédským syndromem" Aimee Graham a černého vúdú pomocníka Screamin' Jaye Hawkinse, jehož závěrečná píseň spolu s plačící Perditou odcházející do záře neonů Las Vegas mě definitivně přesvědčila, abych dal tomuhle skvělému bijáku plný počet.(15.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace