Pravdivá romance II

• Španělsko

Perdita Durango

Akční / Krimi / Romantický

Mexiko / USA / Španělsko, 1997, 126 min

Spomienka na krásne deväťdesiate roky, keď distribútori vymýšľali vlastné pokračovania a kedy sa točili filmy v štýle toho, čo malo naposledy úspech. Nie je to čistá zábava ako DESPERADO ani haluz ako TAKÍ NORMÁLNI ZABIJACI. Je to dobre odvedená robota (predovšetkým dobre vykreslené postavy a úderná hudba). Skvelé obsadenie - Rosie Perez vie byť okrem nebezpečnej mrchy aj nečakane žhavá. Javier Bardem tomu občas dáva psycho vyznenie, ale stále je to príjemná mexická gansterka, kde sa stále niečo deje. A keď sa nedeje, tak sa aspoň súloží...(22.12.2012)

Perdita Durango se celou dobu tváří jako prvotřídní exploitation, kde se bude zabíjet, mučit a dokonce by se tu měly objevit prvky kanibalismu a voodoo, ale ve výsledku se vlastně nic neděje, neustále se jen naznačuje, neustále se něco chystá, ale nikdy se absolutně nic nestane, až na pár přestřelek, takže celej film drží jen hlavní dvojice Rosie Perez a Javier Bardem, který jsou ve svých rolí skvělý a enormně drsně vyhlížející, obzvlášť Bardem neustále překvapuje tim, jak mu sedí každá role bez ohledu na to, jestli je kladná, záporná nebo jen ležící ochrnutá na posteli, ale víc toho film bohužel nenabídne.(14.11.2009)

Ja to taka mexicka variacia Natural Born Killers. Akurat tomu chýba ten satiricky nadhlad a berie sa to velmi vazne. Nie som si isty, ci to bolo priemerne, alebo som uz na taketo filmy stary, ale prilis mi to nesadlo. Vôbec mi to nepripadalo cool. Prave naopak. Hlavna dvojka mi pripadala dost nesympaticka a prial som im bolestivu smrt. Takisto vsetky tie epizodky ktore zazivali mi nepripadali vtipne skôr hnusne. No proste to uz nie je film pre mna. Ale uchylnejsi divaci sa pri tom urcite zabavia ovela viac ako ja. 5/10.(30.12.2014)

Teprve když se chystám psát koment vidím, že nějaký nápaditý retard tenhle film pro naší distribuci překřtil na Pravdivá romance 2. Na to tedy zapomeňte. True Romance "1" byla proti téhle romanci slabý čajíček. Vezměte z "první" Pravdivé romance ty největší magory a nejšílenější scény, přihoďte k tomu ty největší magory a nejšílenější scény z tarantinovek, z Natural Born Killers a z podobných fláků, okořeňte to trochou vúdú a černé magie, bohatě zalijte krvavou mexickou realitou, z toho všeho pak namixujte dvouhodinovou exploatační road movie, a pak můžete mít zhruba představu, jaká je tenhle film třída. Tedy možná jsem se nechal trochu unést literární hyperbolou, zase tak brutální ten film není, nese se totiž navíc ještě v duchu velké nadsázky a nadhledu, na tyhle ingredience jsem nějak zapomněl. Každopádně ale Perdita Durango (přesvědčivá Rosie Perez) je jedna z nejšílenějších a nejzkaženějších filmových čubek jakou jsem kdy viděl a Romeo Dolorosa (fantastický Javier Bardem) je jeden z nejsympatičtějších filmových psychopatů. Z dalších mnoha skvělých a výrazných postav bych rád vyzdvihl aspoň krásnou blonďatou rukojmí se "švédským syndromem" Aimee Graham a černého vúdú pomocníka Screamin' Jaye Hawkinse, jehož závěrečná píseň spolu s plačící Perditou odcházející do záře neonů Las Vegas mě definitivně přesvědčila, abych dal tomuhle skvělému bijáku plný počet.(15.12.2013)

Český distributor dle svého neomylného "citu" přelouskal Perditu Durango na Pravdivou romanci 2 a jakkoliv nonsensoidní tahle lokalizace je, alespoň naznačí žánr. To ale rozhodně nesnižuje úroveň demence lidí, kteří považují české diváky za tupé stádo, které po té dvojce určitě bez rozmyslu sáhne. Nicméně, abych neztratil nit, señorita Durango má než ke Scottově Romanci mnohem blíže k Stoneovým Zabijákům. Ve srovnání s Natural Born Killers ji bohužel chybí potřebný nadhled, což kompenzuje solidní dávkou násilí, ale bylo by nefér odsoudit tento film jen na základě porovnání s kultovním Stonem. Perdita Durango je sama o sobě po mexicku úchylnou, syrovou a drsnou road movie, s dobře obsazeným ústředním párem (Bardem s hugo účesem rozhodně boduje) a Jamesem Gandolfinim v další perfektní vedlejší roli.70%(19.7.2014)