Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Perdita Durango (Rosie Perez) je pěkně ostrá Mexičanka, jež právě přijela do města rozprášit po hřbitově popel své sestry. Při večerní procházce potkává chlapíka podle svého gusta Romea Dolorosu (Javier Bardem), amatérského voodoo čaroděje, jenž právě vykradl banku a ještě při tom stihl podrazit svého parťáka. Ti dva pro sebe zřejmě byli stvořeni a vydávají se na dlouhou cestu plnou sexu, drog, násilí a jednoho kamionu s lidskými embryi. (J.Connor)

(více)

Recenze (19)

klerik 

všechny recenze uživatele

Spomienka na krásne deväťdesiate roky, keď distribútori vymýšľali vlastné pokračovania a kedy sa točili filmy v štýle toho, čo malo naposledy úspech. Nie je to čistá zábava ako DESPERADO ani haluz ako TAKÍ NORMÁLNI ZABIJACI. Je to dobre odvedená robota (predovšetkým dobre vykreslené postavy a úderná hudba). Skvelé obsadenie - Rosie Perez vie byť okrem nebezpečnej mrchy aj nečakane žhavá. Javier Bardem tomu občas dáva psycho vyznenie, ale stále je to príjemná mexická gansterka, kde sa stále niečo deje. A keď sa nedeje, tak sa aspoň súloží... ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o pokračování PRAVIDVÉ ROMANCE a přestože se film v originále jmenuje PERDITA DURANGO, nejedná se ani o pokračování ZBĚSILOSTI V SRDCI, protože PRAVDIVÁ ROMANCE II je spin-offem jak ZBĚSILOSTI V SRDCI (vedlejší postava čarodějky z Lynchova opusu magnum zde přebírá hlavní roli), tak PRAVDIVÉ ROMANCE (vedlejší postava policisty v podání Jamese Gandolfiniho zde zastává stejnou úlohu)._____ Měl jsem štěstí na necenzurovanou, víc jak dvouhodinovou verzi, která obsahuje scény jako vypadlé od Tarantina (znásilňování dvou rukojmích) či Lynche ("Hlavně na sebe neupozorňuj!"). Proklatě chytře napsaný scénář, který si s žánrem pohrává a ohýbá ho, jak se mu právě hodí, plný zatraceně skvělých dialogů (hned od toho prvního si amorální Perditu prostě musíte zamilovat!); k tomu nápadité a zapamatovatelné kompozice záběrů, které ale na sebe nestrhávají pozornost; a výborné herecké výkony v čele s Javierem Bardemem (ten kluk si potrpí na výstřední paruky...) zajišťují téhle exploatační pecce plný kotel._____ A potěšující je, že ve výsledku PRAVIDVÁ ROMANCE II není JENOM nezávazným blbnutím parazitujícím na dvou slavných vedlejších postavách z kultovních filmů, ale soběstačným filmovým počinem se zaslouženou Rkovou přístupností, který vypovídá něco o povaze aktuálního čarodějinictví - filmování, ztotožnění se se filmovou postavou a (sebe)projekcí do filmu. O kvalitách mexického majstrštyku svědčí i odkaz na film v druhém Kill Bill ve scéně v bordelu. ()

Reklama

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Pohrobek Tarantinovských "zabijáků" a Pravdivé romance odkazující na Zběsilost v srdci (předlohou je také jedna z knih Barryho Gifforda ze série o Sailorovi a Lule) a stojící vedle takové Lásky a pětačtyřicítky či Černého čtvrtku, filmů z Tarantina nepokrytě čerpajících. Čtvrtou hvězdičku si ode mě vysloužil jen proto, že tenhle typ filmů byl kdysi mým koníčkem a znát ho dříve, než jsem díky množství viděných bijáků poněkud okoral, asi by mě vzal mnohem víc. Velmi mě potěšil také bluesový démon Screamin´ Jay Hawkins v roli Bardemova pomocníka Adolfa, kterému bych 70 rozhodně nehádal a jednu z jeho vyhrocených pecek si také poslechneme u závěrečných titulků. Naštěstí to není provařená "I put a spell on you", kterou zpíval Marylin Manson v Lost Highway. Film na Tarantina odkazuje až příliš a podsouvané srovnání pak nemůže unést. Jistě by se daly za originální považovat mexické lokace a ingredience, ale to by tu nesměl být Robert Rodriguez. Kamenem úrazu je pro mě také ústřední dvojice, když Perezové roli femme fatale prostě nemůžu věřit a Bardem ? Koukněte se do zajímavostí u Tahle země není pro starý, kde měl po ostříhání pronést, že s timhle účesem si dva měsíce nezapíchá. Zajímalo by mě, jak dlouhý půst očekával s timhle štýlem :) Svou roli totálního karibskýho magora sice zvládá na výbornou, ale není to hrdina, kterému bych chtěl fandit. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Teprve když se chystám psát koment vidím, že nějaký nápaditý retard tenhle film pro naší distribuci překřtil na Pravdivá romance 2. Na to tedy zapomeňte. True Romance "1" byla proti téhle romanci slabý čajíček. Vezměte z "první" Pravdivé romance ty největší magory a nejšílenější scény, přihoďte k tomu ty největší magory a nejšílenější scény z tarantinovek, z Natural Born Killers a z podobných fláků, okořeňte to trochou vúdú a černé magie, bohatě zalijte krvavou mexickou realitou, z toho všeho pak namixujte dvouhodinovou exploatační road movie, a pak můžete mít zhruba představu, jaká je tenhle film třída. Tedy možná jsem se nechal trochu unést literární hyperbolou, zase tak brutální ten film není, nese se totiž navíc ještě v duchu velké nadsázky a nadhledu, na tyhle ingredience jsem nějak zapomněl. Každopádně ale Perdita Durango (přesvědčivá Rosie Perez) je jedna z nejšílenějších a nejzkaženějších filmových čubek jakou jsem kdy viděl a Romeo Dolorosa (fantastický Javier Bardem) je jeden z nejsympatičtějších filmových psychopatů. Z dalších mnoha skvělých a výrazných postav bych rád vyzdvihl aspoň krásnou blonďatou rukojmí se "švédským syndromem" Aimee Graham a černého vúdú pomocníka Screamin' Jaye Hawkinse, jehož závěrečná píseň spolu s plačící Perditou odcházející do záře neonů Las Vegas mě definitivně přesvědčila, abych dal tomuhle skvělému bijáku plný počet. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Perdita Durango se celou dobu tváří jako prvotřídní exploitation, kde se bude zabíjet, mučit a dokonce by se tu měly objevit prvky kanibalismu a voodoo, ale ve výsledku se vlastně nic neděje, neustále se jen naznačuje, neustále se něco chystá, ale nikdy se absolutně nic nestane, až na pár přestřelek, takže celej film drží jen hlavní dvojice Rosie Perez a Javier Bardem, který jsou ve svých rolí skvělý a enormně drsně vyhlížející, obzvlášť Bardem neustále překvapuje tim, jak mu sedí každá role bez ohledu na to, jestli je kladná, záporná nebo jen ležící ochrnutá na posteli, ale víc toho film bohužel nenabídne. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama