Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Perdita Durango (Rosie Perez) je pěkně ostrá Mexičanka, jež právě přijela do města rozprášit po hřbitově popel své sestry. Při večerní procházce potkává chlapíka podle svého gusta Romea Dolorosu (Javier Bardem), amatérského voodoo čaroděje, jenž právě vykradl banku a ještě při tom stihl podrazit svého parťáka. Ti dva pro sebe zřejmě byli stvořeni a vydávají se na dlouhou cestu plnou sexu, drog, násilí a jednoho kamionu s lidskými embryi. (J.Connor)

(více)

Recenze (19)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Extrémne tupo a prvoplánovo násilne pôsobiaci film, až sa nechce veriť, že ide o adaptáciu knižnej predlohy. ústredné duo je blbé jak rampa, pričom sa snaží vytrhnúť srdce teenagerke, predtým ju Romeo chce znásilniť, ale dievča jeho dotyky vzrušujú a tak je z toho "normálny" sex. Podobne násilne - nenásilne si to rozdá aj Perdita s priateľom teenagerky. Prečo tak činia, ťažko povedať a je mi to úplne jedno. Pokiaľ nedávate maximálny pozor a nie ste zmotivovaní tým, že vás film od začiatku maximálne baví, nepochopíte, o čo komu ide a aká ja vlastne kauzalita scenára. Bardem sa kedysi sťažoval na účes v Krajine, ktorá nie je pre starých, ale jeho účes v Perdite Durango je tak extrémne zlý, že to nie je ani žiadnym spôsobom vtipné a po tomto filme mi je tento inak kvalitný herec dosť nesympatický. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Trochu něco jako mexický Takoví normální zabijáci. V hlavních rolích tu taky máme zlé postavy, které jsou sice cool, ale potkat byste je nechtěli. Tváří se to sice jako šokantní blbost s náznaky nějakých filosofických úvah (ta scéna s Ježíšem mě vyloženě iritovala). Ale má to pěknou práci s postavama. Mnohem zajímavější, než hlavní drsňácká dvojice je holka rukojmí, která prodělá fakt zajímavý přerod, i když je podaný nenápadně a vyzní tak trochu do prázdna. Jinak je to ale stylová podívaná. Mexiko jak ho máme rádi, bordel, hudba, wrestleři, čarodějové, drogy, voodoo a násilí. A herecky tomu strašně pomáhá psychopatickej Javier Bardem v době, kdy si o Oscarovi mohl jen zdát a přitom ten výkon snad ještě lepší. ()

Reklama

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o pokračování PRAVIDVÉ ROMANCE a přestože se film v originále jmenuje PERDITA DURANGO, nejedná se ani o pokračování ZBĚSILOSTI V SRDCI, protože PRAVDIVÁ ROMANCE II je spin-offem jak ZBĚSILOSTI V SRDCI (vedlejší postava čarodějky z Lynchova opusu magnum zde přebírá hlavní roli), tak PRAVDIVÉ ROMANCE (vedlejší postava policisty v podání Jamese Gandolfiniho zde zastává stejnou úlohu)._____ Měl jsem štěstí na necenzurovanou, víc jak dvouhodinovou verzi, která obsahuje scény jako vypadlé od Tarantina (znásilňování dvou rukojmích) či Lynche ("Hlavně na sebe neupozorňuj!"). Proklatě chytře napsaný scénář, který si s žánrem pohrává a ohýbá ho, jak se mu právě hodí, plný zatraceně skvělých dialogů (hned od toho prvního si amorální Perditu prostě musíte zamilovat!); k tomu nápadité a zapamatovatelné kompozice záběrů, které ale na sebe nestrhávají pozornost; a výborné herecké výkony v čele s Javierem Bardemem (ten kluk si potrpí na výstřední paruky...) zajišťují téhle exploatační pecce plný kotel._____ A potěšující je, že ve výsledku PRAVIDVÁ ROMANCE II není JENOM nezávazným blbnutím parazitujícím na dvou slavných vedlejších postavách z kultovních filmů, ale soběstačným filmovým počinem se zaslouženou Rkovou přístupností, který vypovídá něco o povaze aktuálního čarodějinictví - filmování, ztotožnění se se filmovou postavou a (sebe)projekcí do filmu. O kvalitách mexického majstrštyku svědčí i odkaz na film v druhém Kill Bill ve scéně v bordelu. ()

pm 

všechny recenze uživatele

Že je Bardem oscarový herec, jsem věděla o patnáct let dříve, než si ho převzal, přesněji asi od "Sečtených dnů". Woodoo šamana zahrál přesně tak, jak všechny své role: skvěle, jen já jsem se k "Perditě Durango" dostala se zpožděním a měla jsem tak o argument míň. Každopádně: vždycky, když mám zato, že všechny jeho pošahané a drbnuté postavy v pošahaných a úchylných filmech už mám za sebou, ten chlapec zase překvapí. Tak jo, mýma očima vtipnější než většina Tarantinových filmů, které tu kde kdo připomíná, ale ani v nejmenším dnes nemám chuť adorovat amorální příběhy nebo postavy. Proč bych měla? ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Perdita Durango se celou dobu tváří jako prvotřídní exploitation, kde se bude zabíjet, mučit a dokonce by se tu měly objevit prvky kanibalismu a voodoo, ale ve výsledku se vlastně nic neděje, neustále se jen naznačuje, neustále se něco chystá, ale nikdy se absolutně nic nestane, až na pár přestřelek, takže celej film drží jen hlavní dvojice Rosie Perez a Javier Bardem, který jsou ve svých rolí skvělý a enormně drsně vyhlížející, obzvlášť Bardem neustále překvapuje tim, jak mu sedí každá role bez ohledu na to, jestli je kladná, záporná nebo jen ležící ochrnutá na posteli, ale víc toho film bohužel nenabídne. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama