Shrekovy Vánoce (TV film)

• Česko

Shrekoleda

Shrek the Halls

SHREKove prvé Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2007, 21 min

Gary Trousdale

Gina Shay

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Animace 8/10/// +dračice a kocour v botách, animace, občas zazní dobrej song -ale vždy jen velice krátce, takže hudbna není plně využitá, příběh, tedy mohlo to být klidně o něčem jiném, Shrek a otravný Oslík/// On Oslík solidně vopruzoval už ve druhém dílu, naštěstí to zachraňoval kocou v botách. Jenže jestli je údajne Shrek 3tí ještě slabší než tohle, tak to opravdu potěš koště. Shrekoleda byla velice krátká, vůbec nevyužila svůj potenciál. Dobře pár frků se tady našlo, ale morální poselství to dost kazilo a Shrekův postoj rovněž. Takže v tomto případě není moc vo co stát a radost to uděla snad jen těm nejmenším./// Celkem 55%///(24.12.2007)

Tržby za predaj DVD v USA $14,475,479 //počet predaných kusov 1,218,276║ Krátky pohľad do Shrekovho príbytku a jeho prvých Vianočných osláv, dopadol tak ako posledný tretí diel filmu, v celku nijak moc výrazne, na krátkej stopáže si odkrútia camea skoro všetky najznámejšie rozprávkové postavičky z tohto niekdajšieho fenoménu a už to pomaly býva zvykom že vydarených vtípkov či narážok moc nieje, animácia sa dá prekusnúť dali si v určitých medziach záležať aj keď je tam oproti špičkovému Pixaru cítiť stagnácia a opäť dominuje len postavička medovníčka a jeho bojazlivé predstavy o Santovi, len škoda že to je opäť zasadené do omieľaného príbehu o tom ako niekto nemá vzťah k tomuto sviatku a ako ho samozrejme potom ako sa zo všetkými pohnevá nadobudne. /55%/(25.12.2007)

Stručná a výstižná krátkometrážní pohádka, která mě pobavila i trochu dojala. Škoda, že jsem na ni o Vánocích zapoměl. Stáhl jsem si jí až teď v létě, když venku praží slunce. Dozvídáme se, že Shrek slaví své první Vánoce. Zlobři vlastně neslaví Vánoce, oni neslaví vůbec nic! „Zvedněte svoje zelený zadky a běžte koupit kapra!“(3.9.2008)

Dva podobné krátke animáky išli tieto Vianoce - Shrekovské Vianoce a Madagaskarovské Vianoce. Aj keď ma celovečerný Shrek bavil viac a mal aj lepšiu grafiku, v týchto kraťasoch bol Madagaskar výrazne lepší. Shrek bol len ďalší klasický detský aha-sú-Vianoce filmík, ktorý priniesol zopár vtipov, ale nič extra. Naopak Madagaskar bol výborný a mám dokonca pocit, že do tej necelej polhodiny dokázali nasúkať viac vtipu a zábavy ako do celovečerného Madagaskaru. Doteraz budem mať navždy nezabudnuteľné scény s "Džulienárom", či studenou vojnou medzi sobmi a tučniakmi. Na malé Shrekčatá si však nespomeniem tak ľahko.(26.12.2009)

V dnešnej dobe už kultové postavičky si našli čas nás pobaviť i vo vianočný čas a väčšina z nás tak- trocha znudená klasickým vianočným televíznym programom je určite rada za každý trocha nevšedný pohľad na Vianoce. Shrekove prvé Vianoce nepostrádajú vtipnosť Shreka a neodbytnosť až vtieravosť Oslíka ako aj zábavnosť Kocura v čižmách či iných postavičiek. Veľkou devízou tohto diela je aj relatívne krátka minutáž, takže to človeka ani nezačne nudiť a je koniec.(28.12.2007)