Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

Arach.No

Škoda, asi jsem očekával moc. Krvavé scény jsou většinou dobré, výjimečně i výborné (ta poslední). Bohužel se až na pár výjimek opakuje ten samý motiv - bodni nůžkama, jehlicí, střepem či nožem. Co mi opravdu vadilo, a překvapuje mě, že tady o tom nikdo moc nepíše je přemíra špatných (!) CGI efektů. Začalo to otřesně naanimovaným dítětem, pokračovalo přes některé krvavé záběry, oheň (mimochodem výborný nápad, jedna z mála scén co jsem si i přes CGI užíval) až po "zombie". Srovnání s Haute Tension tak À l'intérieur rozhodně nesnese. Nejhorší ze všeho ale bylo neuvěřitelné stupidní chování skoro všech postav. Když mě tímhle film štve prakticky po celou dobu, tak to ani pár povedených maskérských kousků nezachrání. Aby toho nebylo málo, základní premisa je postavená na hlavu. Jednak nebylo vůbec vysvětlený, jestli žena v černém chce primárně dítě, nebo zabít tu těhotnou. A hlavně, přece by bylo stokrát jednodušší počkat, až se dítě narodí a ukrást si ho, případně při krádeži matku zabít. Tenhle film je typickou ukázkou idiot plotu. Ani přes pár lákavých scén nemám nejmenší chuť vidět ho někdy znovu. Na závěr ještě jedna výtka a malý spoiler - to že na konci dítě žije nasadilo blbosti À l'intérieur korunu. ()

oRi11

Opravdu brutální, temný a atmosferický horor plný krve. Bohužel, Inside hodně ztrácí na kvalitě díky nelogickému chování postav a na můj vkus hodně přehnanému závěru. ()

t.mon

Brutální, nechutný, krvavý splatter, který se s ničím nesere a posadí všechny na prdel kvůli nečekané brutalitě - a díky důrazu na psychiku. ()

Perverz

Krev, násilí. Zde se to ale celé násobí hlavně tím, že představitelka, které jde o kejhák, je těhotná. A dívat se jak dostává ženská, a nebo jak dostává těhotná ženská, je rozdíl. Chvílemi to má i hororovou atmosféru, takovou tu mrazící. Hlavně když je ta psychopatka někde v pozadí. Je to žánrovka, hlavně pro fanoušky. A ti si to fakt užijí, jak se to rozjede, tak to už prostě jede. Super atmosféra, vlastně to ani nemá nějaký příběh, ale vůbec to nevadí, film podtrhují zvuky, povedené. Někteří tady píší, že se postavy chovají nelogicky. To je blbost. Jen jedna scéna, kdy si těhulka propíchne krk, a pak si ho hned zalepí páskou?? To jsem si říkal, že ji asi jebe. Moc krve. ()

Paldiny

Prízraky sú moja smrť, preto úvodná dvadsať - minútovka predstavovala osobné peklíčko v akom keby tvorcovia zotrvali do konca ma vyprosťujú z postele. Zvyšok filmu, a teda po tom, čo sa psychopatka dopracuje do baráku, psychický teror ustupuje bolesti a s ňou prichádza krv, veľa krvi. Gore s nástupom milénia sú čoraz odvážnejšie a tu sme sa dostali opäť vysoko. Svojmu napomáha aj fakt, že je hlavná predstaviteľka 24 hodín pred termínom, hodinky tikajú, plodová voda uniká a pomoc je buď v nedohľadne, alebo s nožničkami v rozkroku sa zvíja na podlahe. Skrátka ďalší hororový kumšt, ktorému ani nekorektnosť nie je cudzia. Okrem romantickým Francúzom patrí veľká vďaka aj amatérskej dabingovej spoločnosti Perla Group, ktorej práca ma znovu utvrdila v tom, že sa oplatí vyhľadávať zahraničné filmy výhradne v originálnom znení. ()

Klay

Úvod vypadá neškodně, během pár minut se ale film rozjede v příjemně brutální thrillerovou jízdu. Dobrý pocit převládá dokud si neuvědomíte, že ten film nikam negraduje, násilí nedosahuje ani zdaleka intenzity toho z Ajovo filmů a děj je příliš jednoduchý a roztahaný.Zrovna tak nikam negraduje ani napětí, celá story se dá shrnout ve dvou větách a i přes krátkou stopáž to ke konci vcelku nudí. Francouzi ani nadále nedohání kvalitu britské a španělské hororové produkce posledních let. Spoléhají pouze na hektolitry krve a opomíjejí atmosféru a příběh, přesto mají co nabídnout. 65% ()

Kopin

Hvězdičku dávam za ty užasně neschopný policajty.... to už jsem se opravdu smál nahlas. Jinak je film jedna velká nuda, plovoucí v bazénku umělé krve. ()

Mírouš

Mrzí mě, že jsem film neměl v originálním znění, ale s nějakým anglickým a navíc strašným dabingem. Ale jinak teda to byla síla. Po shlédnutí Martyrs jsem myslel, že už mě nic nepřekvapí, ale tohle mě přivádělo chvílema do mdlob, hlavně těch posledních deset minut. Myslím, že ve Francii je teď největší kšeft mít obchod s potravinářskýma barvama, hlavně s červenou :-))) Fakt humus, jen pro otrlé jedince. A zvlášť nedoporučuji matkám, nebo nastávajícím rodičkám... ()

čenda

Neuvěřitelně brutální, krvavé, chladné a depresivní dílo, které jde na samou hranici únosnosti!! Nářez, kterému se může jen obtížně něco rovnat ... ()

Gumrice

Nejvíc brutál, co jsem kdy viděla. Nechutný psycho-krvák, můj nejsilnější zážitek v životě v tomto žánru. Francouzi v posledních letech vážně točí strašný masakry, který jsou až nebezpečně reálný. Až jsem se z toho opotila. Mínusem filmu je zombie policajt na konci, to jsem nepochopila. V hlavě mi asi nejvíc utkví velké nůžky a znechucení, jak psychické, tak fyzické. ()

aLPaC

Já se v explotation nevyžívám, vlastně tento subžánr ani nemám rád. Proč jsem se na to teda díval? Inu omylem. Ještě než začnu mluvit o filmu musím zmínit, že jsem to viděl dabovaný. No a tak příšernej dabing jsem v životě neslyšel. Ještě, že od půlky se tam už skoro nemluví. No a teď film samotný. Tak ultra brutální, krvavý a nechutný scény se jen tak nevidí. To je opravdu pro hodně silné žaludky. Co mi ale vadilo nejvíc bylo naprosto příšerné chování kladných postav. Říká se, že postavy v hororech, zvláště pak ve slasherech se chovají hloupě. Ale jestli se chovají hloupě, tak slovo pro to, jak se chovají tady ani neexistuje. Policisté, kteří by měli být vycvičení se čumí několik minut do zdi a nevědí tak, co se děje okolo nich, zatímco v domě vrah vypne elektřinu. Též hlavní hrdinka měla několikrát příležitost vše ukončit, ale svou hloupostí nakonec dopadla tak, jak dopadla. Závěrečný císařský řez tomu všemu dodal korunu. No už nikdy víc takovýhle film. ()

Nightbreed

Nejaká občasná nelogickosť ,debilnosť niektorých postáv ,predvídateľná pointa ,ale inač masaker jak sviňa. A prečo pozerať takéto krváky keď nie kvôli brutalite? Kvôli Béatrice Dalle ktorú si pamätám z filmu Miluji tě k sežrání som sa trošku obával. Ale našťastie opak sa stal pravdou. Rozhodne som dostal omnoho viac než som očakával. ()

wampire23

Milujem Gore. Áno, je to tak. Keď je takto kvalitne natočené, tak príbeh ide úplne bokom a nechávam sa len slastne rozmaznávať. Takúto výstavu explicity len tak neuvidíte (klasickí Fulci a spol. by určite zatlieskali), a ak máte slabší žalúdok, po tomto titule radšej ani nesiahajte. Ale keď sa mám vyjadriť objektívne, je to prvoplánové a tí, ktorí tvrdia, že nie, tak nepochopili, o čo tvorcom išlo. Pre milovníkov extrémneho násila povinnosť. 80%. ()

Gore

Absolutně brutální řezničina, která zachází hodně daleko. A ač má přijatelnou stopáž, častokrát se ztrácela a nudila. Nic než přehlídka explicitního násilí, která byla i na mě moc. To co funguje u Haute Tension, tady doplácí na méně schopném režisérovi (v tomhle případě režisérech). ()

jerenymo

Slušný thrillerek s hororovým podkladem. 2/3 filmu jsou opravdu fakt festový a brutální. Bohužel konec je přehnaný a až zahnanej do absolutní trapnosti. Ale i přesto tomu dávám 4*, páč prostě vzalo mi to dech. ()

Illy

Moje manželka trvala na tom že se na film podívá se mnou. I přes varování. Je v sedmém měsíci... To co se zezačátku tváří jeko jakási duchařina s velmi ponurou atmosférou, vybouchne do divákova ksichtu jako bomba explicitního násilí. Krvavá jatka vám vyrazí dech, slabší povahy budou krotit žaludek. Doporučuji vynechat těhotné manželky či přítelkyně! ()

poet

Na pozretie tohoto snímku treba mať silný žalúdok. Toľko krvi, brutalít a všestranného použitia nožníc sa len tak nevidí. Hustota doslova na centimeter štvorcový. Natočiť takúto krvavinu, ktorá nevyznieva smiešne, alebo trápne treba mať trochu talentu. Ideálny film na (zne)spríjemnenie vianoc. :) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)