Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

-Ravee-

Mimořádně nemilosrdný a zároveň stylový gore klenot, který se prořezal hluboko do mé paměti.. Nejsem zastáncem bezduchého filmového násilí ani filmů tohoto subžánru obecně, nicméně vyjímka opět potvrzuje pravidlo a "À l'intérieur" si drží pevné místo v mém pomyslném žebříčku gore horrorů.. Závěr je pak jednou z "nejzlejších" filmových pasáží, které jsem viděl.. ()

LV.Helter

Prvotriedný home invasion. Maximálny masaker. Spolu s Martyrs vrchol New French Extremity. Naprosto znepokojivý, nekonvenčný a depresívny explatation. Hektrolitre krvi ala Jacksonova raná tvorba. Taký sick pocit, pri nejakom filme som nemal dosť dlho. Francúzi sa s tým nesrali a hneď už od prvých minútach nastáva hotovové peklo. Gore efekty na taký film na VÝBORNU! Samozrejme, viac než čokoľvek iné, tu treba pochváliť psycho hudbu. Naprostá paráda. Určite len pre otrhlejších, pretože tento film sa nesere vobec s ničím nsere. Ovšem ak si pozriete UnRated verziu!! ()

TomX2

Francúzi vedia natočiť (nie len) horory veľmi dobre a zaujímavo, a aj À l'intérieur je toho dôkazom. Aj v tomto prípade to tvorcovia zvládli na jednotku a vďaka stále prítomnému napätiu či vydarenému gore sa človek nenudí. Casting je tiež fajn a jednoduchý scenár nevadí. Ja som sa bavil. Záverom snáď len: (ne)odporúčam tehotným ženám! ()

kobejn

Todle a horor? Bububu, já se vůbec nebál, zato sem se báječně pobavil, nečekal sem, že to bude taková komedie, plná neotřelých gagů a černého, tedy spíše červeného humoru, tedy vína. Vskutku příjemná relaxační záležitost, ideální k pohodovému třebas sobotnímu odpoledni. Skvěle sem bavil, humoru bylo opravdu hodně, zvláště se mi líbil konec, kdy jeden gag přecházel v druhý až do úplné gradace. Francie byla vždy domovem bláznivých a romantických komedií jak dokládá tato crazy ztřeštěná opravdu mnoho gegy nabitá slapsticková - téměř tom a jerryovská komedie. Korunu tomu ovšem nasadil opravdu profesionálně zvládnutý dabing od společnosti Jedličkův ústav, který tuto opravdu vtipnou záležitost ještě umocnil, trochu mi to připomnělo monty pajtny - tu scénku o transplantaci jater, i když toto byl vlastně spíše ten segment miracle of birth, že, každopádně děkuji, velmi sem u toho nasmál, příjemné, opravdu. ()

Mr. Filuta odpad!

Stupidní a samoúčelný gore, splácaný do absolutně idiotského scénáře. Kulturní obohacení normálního člověka: 0; Kulturní obohacení okoralého hipstera: 5 bodů pračky whirlpool. ()

vercza

Český dabing je opravdová lahůdka. Chvíli jsem si myslela, že jsem omylem stáhla nějakou parodii. Každopádně film opravdu není pro slabší povahy, já sama jsem měla co dělat, abych to ustála. Pokud si odmyslím český dabing a kolikrát opravdu debilní chování herců, tak by to byl naprosto výtečný horor. ()

IllIlIlIIl

Film, ve kterém je krev skloňována snad ve všech pádech. Taková malá, možná i vetší, krvavá ,,vernisáž,,. To je určitě velké plus režisérů, kteří film probarvili velmi syrovými scénami. Scénami, které si budu určitě dlouho pamatovat. Bohužel na druhou stranu má i tento snímek dost velká negativa ve formě lacinné dějové linie a mizerného výkonu herců (hlavní hrdinka nechtěně zabije brutálně svou matku a skoro ji neprovází žádné následné emoce, krom jednoho malého vzlyknutí) a v neposlední řadě špatné celkové ozvučení a hudba. Film na pomezí 3 - 4 hvězdiček, a po srovnání s horory, které jsem v poslední době viděl, dávám za 4. ()

gojackill

Za prvé je to nejdrsnější horor jaký jsem kdy viděl. Za druhé se postavy chovají naprosto debilně. Kamera byla skvělá, například v momentě kdy si vražedkyně zapálí cigáro potom co jí Sarah probodne ruku petlicí. Velkým nedostatkem se mi jeví atmosféra. Vůbec jsem se nebál. Prostě tady šlo jenom o brutality, které nikdy nebyli natočeny drsněji. Příběhově je to hrozné, psychologie postav=nula. Motiv vražd je až k smíchu. V jednu chvíli při sledování filmu jsem měl chuť dát odpad, zachránila to závěrečná zuřivá mela mezi poldou, šílenou vražedkyní a Sarah. ()

K.I.N.G.

Nejkrvavější hororové steaky jsou ty francouzské. V porovnání s "Martyrs" hra minimálně o jeden level výš, v porovnání s "Frontière(s)" o kapku méně drastické a strhující. Přesto "À l'intérieur" je jeden velký nervy drásající souboj, který byste nejraději vypnuli už někdy v prvních minutách, což ale nemůžete, protože určitě nechcete přijít o ukrutnosti a zvrácenosti, které přišla do domu s příznačným číslem 666 provádět jistá "dáma v černém". Tento film ale opět není nic pro slabší povahy. Dotýká se těch nejcitlivějších míst a ukazuje tu nejryzejší brutalitu, což znamená, že může v některých jedincích jistě zanechat vážnější následky, takže pokud zavíráte oči už u amerických komerčních hororů, tak po tomto titulu raději vůbec ani nesahejte. Snímek "Uvnitř" je totiž šokující sadistické peklo a vy si, stejně jako hlavní hrdinka Sarah, nemůžete být vůbec jisti, že se ve zdraví dožijete až úplného konce. 90% ()

Dr. Hawkeye odpad!

Tohle na Mimibazaru nezažijete aneb Už dlouhou dobu se mi nestalo, aby se film tak minul s mým vkusem. A nebo lépe - při uvážení hodnocení, které zde čtu - abych nějaký film tak nepochopil. Odpusťte mi, ale já v tom neviděl ani kousek atmosféry, ale jen samoúčelně nechutnou krvavou řezničinu plnou nelogičností... ale třeba jsem jen omezenec, no... ()

topi

Absolutní pecka!!! Pokolikáté už jsem to shlédl a nemůžu se nabažit! Perfektní příběh, houstnoucí atmosféra a dechberoucí, ovšem ne samoúčelná řezničina! K tomu naprosto dokonale podreslenej hudební doprovod a vynikající výkony hlavních představitelek. Ufff, opravdu neskutečně silnej snímek, kterej nemá slabé místo! Frantíci holt v tomhle umí na jedničku! ()

Remedy

Pěkná prasárna a demonstrativní ukázka toho, že být budoucí matkou není opravdu žádný med. Nejvíc mě fascinovalo, že tady se opravdu nikdo s ničím nemaže, a když už si říkáte, že tohle tam přece nemůžou ukázat!!!, tak vám to následně připadá jako slabota v porovnání s tím, co ještě přijde. Takhle intenzivní pocity hnusu jsem už dlouho nezažil, přesto je to zvráceným způsobem fascinující. 75% ()

stration

Tak to je něco! Asi nejbrutálnější film, co jsem viděl. Když odpočtu posledních deset minut (za které strhávám hvězdičku), ve filmu funguje perfektně atmosféra, ženská v černém je fakt děsivá, chování postav vcelku na úrovni, dobrá kamera a parádní hudba. Škoda toho konce, který se tvůrcům nepovedlo udržet na uzdě a vrší bezmyšlenkovitě jednu nechutnost na druhou, mrtví ožívají atd. Ale celkově podtrženo sečteno fakt bomba. ()

Hadža

Krvava naaadhera!Francouzi opet zabodovali na cele care.Prvni pulovinu to vypada na tajemnou ducharinu,ale pak se to zvrhne v jatka!kaslat na pointu,logiku,predvidavost ,jde o masakr!:) ()

Murrro

Celkom samoúčelné násilie na úkor príbehu, kopa nelogickostí na čele s hlavnou hrdinkou alias nevysychajúcim gejzírom krvi a slín, zúfalé trikové scény, ktoré riedia miestami hustnúce napätie, nič neriešiaca radoby prekvapivá pointa... Technicky dobre riešený, ale veľmi hlúpy film. ()

Stanislav_H

Z hlediska šokováním samotnou intenzitou krutosti u mě fungovalo, lhostejný jsem nebyl ani vteřinu. Čili hlavní účel splnilo... Ostatní aspekty, především pak příběh a scénář, jsou slabšího rázu. ()

beran-ek

Spoiler! Za toho "z mrtvých vstanoucího" policajta, kterej začne tu těhotnou ženskou mlátit obuškem do břicha snižuju hodnocení.. Jinak docela slušná podívaná! ()

dawe04

Nevím, kde je ta proklamovaná genialita, zato jasně vidím průměrnou pointu a samoúčelné gore. Nepříjemnou atmosféru se ale povedlo vykouzlit na jedničku. ()

Hamaradža

Vizuálne pôsobivé, hudobne výborné, režijne priemerné, scenáristicky tupé a myšlienkovo úplne prázdne. Z takéhoto námetu čmuchá nevyužitý potenciál, takto to ostalo iba pri (Aj vďaka striedmej stopáži) sympaticky-jednohubkovom krváku s fajnou atmosférou a správne prasáckymi gore scénami ale takpovediac celkom oničom :) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)