Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Romeroo

Ledová smrt tak nějak nevybočila za všech těch smrtí co jsou běžně k shlédnutí v ostatních podobně laděných filmech. Banda přátel, nejdřív prča a pak krev. Takže nic z čeho se poslintám, ale ani nejsem otrávený. ()

XXXXXXXX

Bylo nebylo, na druhé straně hor stával starý hotel, který byl v minulosti ohniskem kontroverzního zmizení. No a že nezůstalo zrovna u jednoho. Do tohoto hotelu se v nouzi uchýlí i pětice snowboardistů, hledající útočiště před mrazem. Respektive násilně vnikne. A už se nám pomaličku začíná hromadit jedno žánrové klisché za druhým. Mezi prvními obětmi jsou typické archetypy alfa samce a královny plesu, z retardovaného vrahouna vidíme nejprve pouze detail horolezeckého cepínu a když už ho kamera později zabere celého, tak pro jistotu zezadu. Později ho sice uvidíte také zapředu, ale kromě toho že je to dvoukilový řízek, vám to toho moc víc neřekne, protože má na xichtu permanentně nataženou jakousi kuklu či co. No a ústřední hrdinku bych teda zblízka v temné uličce potkat nechtěl. Je totiž tak šeredná, že bych si o ní neopřel ani babiččin starý rezavý bicykl, který ji později jistojistě ukradli cigání. Kdyby u něj ovšem na noc postávala ona hrdinka, má ho babička dodnes. A co měl jako znamenat závěrečný WTF flashback, ponechávající diváka v ještě větší nejistotě??? Vzhledem ke "kvalitám" (čti chybám) a nedostatkům jedničky, se celkem děsím, co si asi tvůrci přichystali v dalších dvou dílech. ()

anyonecek

Moc pěkné prostředí a slušná atmosféra s napětím. Film trochu kolísal na kvalitě, ale finální pocit je dobrý. Nechyběl i nějaký příběh, který byl sice slabší, ale u takovýchhle vyvražďovaček byl až luxusní. Filmy na téma horor a dobdroudržný mám rád, je tam pěkná krajinka, člověk se pokochá přírodou, sem tam se lekne a uvidí nějaké napětí v podobě vyvraždění většiny zůčastněných. U tohoto filmu se povedlo vše a můžu doporučit. ()

Boudyy

Po výborném Villmark či Dod Sno jsem se na severský horor, jenž u mě vyvolával spojení dvou schématů z předchozích filmů, ohromně těšil. Je s podivem, že severští tvůrci při své nápaditosti a nádherné výpravě se tentokrát omezili na klasickou schématickou vyvražďovačku západního střihu. Protože díky prostředí vysokohorské oblasti, atmosférickému umu seveřanům tak vlastnímu a netradičním záporákovi mohl vzniknout mnohem lepší film. Místo toho se zde střídají lepší momenty s horšími, snaha byla, ale scénář byl neúprosný. Napětí veškeré žádné, předvidatelnost vysoká. Snad posledních 20 minut dalo by se brát jako náhrada za hodinu předchozí nudy a záporák je zajímavý (ale nevyužitý), nicméně to na víc než tři hvězdy není. ()

johnsnow

Prvá polka pomalšia, avšak potom to naberie grády i slušnú drsnosť a síce ja osobne som ľakol poriadne iba raz, tak rozhodne podarený slasher. ()

sinom

zreponovat otvorenu zlomeninu a nasledne "zasit" sekundovym lepidlom, to dokaze malokto...klobuk dolu pred norskou medicinou:) ()

Cechyno4

Pro mě velice příjemné překvapení. Po dlouhé době pro mě velice kvalitní slasher. Vše jen umocňuje stísněná atmosféra chalupy uprostřed ničeho. Vlastně uprostřed ledové džungle. Rozhodně jeden z těch lepších hororů. Přemýšlel jsem jestli dát tři hvězdy nebo čtyři. Nakonec přece jen dám ty čtyři. Protože mimo jiné musím pochválit i nádhernou krajinu. Jsem velice zvědav na druhý díl. ()

tremors

Výborný slasher na pomezí čtyř a pěti hvězdiček. Herci byli všichni sympatičtí a všem jsem fandil, aby přežili. Záporák byl jak se patří ohavný, urostlý a brutální. A teď se dostáváme ke gore efektům, kterých ve filmu ale moc nebylo, což mi ovšem vůbec nevadilo, díky skvělé tísnivě-mrazivé atmosféře. Mně se hlavně líbilo prvních 40 minut, na které si mnozí uživatelé stěžují. ()

maldoror16

Velmi příjemný a ryzí slasher ze severských luhů a hajů, poplatný tradici/klasice i zručně natočený. Výborná gradace, skvělá lokace i dobrá, stupňující se atmosféra, napínavý děj, promáklé, sympatické a reálné postavy (i psychologie, dialogy..). Opravdu mě tenhle film ve všech směrech hodně potěšil, psycho-killer byl výborný a působivý a v rámci žánru jsem si ho celkem rychle oblíbil. Závěrečná, něco jako "pointa" či vysvětlivka fajnová:) Rozhodně se těším na pokračování!! 80% ()

Prochy84

Poctivá práce. Kdyby tvůrci udrželi tempo první poloviny filmu (co se střihu zvuku a prudce hýžděnakopávajícího soundtracku týká), bylo by to minimálně za čtyři hvězdy. Takhle se jedná "jen" o kvalitní horor s hutnou atmosférou, přičemž mě mimořádně potěšila inteligence hrdinů, ale s tím závěrem si mohl pan Uthaug trochu více pohrát. Jinak ale klobouček před severskou tvorbou, která pomalu zaocénské amatéry posílá - alespoň co se survival hororů týká - kamsi do druhé ligy. ()

george16

Jeden z mých nejoblíbenějších slasher filmů vůbec, pro mě jej předčí pouze Halloween, a tak mi je líto, že není na CSFD v červených barvách. Určitě by si to zasloužil. Fritt vilt se sice výrazně neliší od ostatních horrorů svého žánru a má celkem předvídatelný průběh, ale vyniká prostředím norských hor, sympatickými postavami, dobrou hudbou, hutně zpracovaným napětím, akcemi, které si s divákem pohrávají a napětí ještě stupňují a hlavně slasherem, ze kterého jde vážně strach a s krompáčem se snad i narodil. Dohromady to dělá vážně mrazivou atmosféru. A v příjemné slova smyslu mě zaujala Ingrid Bolsø Berdal. ()

j@hn

Postavy, které jsou mi úplně u řiti. 45 minut těžké nudy, než se vůbec začne něco dít a pak "lekačky" staré jak kinematogradie sama a hororové scénky originální jak čínský Luj Vitón. Tak tohle teda né .. je mi líto ()

darebacek

Typická vyvražďovačka, jenomže tentokrát v chladnějším prostředí, ale bylo mi jasné, že klučina se skrvnou na oku se ve filmu ještě někdy objeví. Žádný zázrak film, ale líbila se mi dost hudba. 65 % ()

elanista1

Nebudem dávať druhú hviezdičku LEN preto, že to je nórsky film. Ktorýkoľvek slasher na ktorý ukážete, hociktorý Piatok trinásty, hociktorý Halloween, hociktorá Nočná mora v Elm street, hociktorý Vreskot, je lepší ako Ľadová smrť. Nemá to charakterového zabijaka, a element s ukrývaním totožnosti vraha je už dávno pasé. Prvých 40 minút sa absolútne nič nestane a k tomu všetkému tu ľudia nie sú najsympatickejší. Može sa to niekomu páčiť, a asi aj páči...môžte si tento film nechať, ja oň nemám záujem. ()

FincherD.

Jejej, příjemné překvapení. Sice absolutně standartní a předvídatelná vybíjená, jenže tentokráte oblečená v norském zimním kabátě. A právě atmosféra horských/norských plání a v nich zabořeného hotelu, kde parta mladých lidí uvězněna bojuje o přežití je nejsilněší stránkou filmu, samozřejmě nechybí kutání obřím cepínem do lidských schránek a půvabná hlavní hrdinka. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)