Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

uprchlice

Norská chuťovka režiséra Roara Uthauga byla velice stresující a napínavá. Nelítostný obr v ledové peřině toužící po lidské krvi byl fascinující a děsivý. Partička mladých lidí, co má takovou smůlu a "ubytuje" se zrovna v chatě ledového obra. Jaká smůla! Ovšem to, co následuje při pobytu stojí za to. Nekonečná muka a boj o holý život a nejen to. Krev stékajíci po ostře mačetě, když jej obr vytahuje z ledové kořisti. Jak sladké a smutné zároveň! Chata se zalévá krvi a plní mrtvolami. Horror na odlehčení a zároveň na trochu toho napětí, to byl skvělý nápad. Norská specialita plněná hnilobou, zaschlou krví a mrtvolami to je skvělá chuťovka! ()

Baroque

tak už aj škandinávia má svojho Michaela Myersa a Jamie Lee Curtis? nič, čo by ste predtým nevideli, iba v novšej verzii. film typu varíme z vody, x-tý krát. 66%? za tú štvrťhodinu napätia? nebláznite... ()

mlock

Nesmysl hned na úvod: 1 z 5 snowboardistů si zlomí na kopci nohu. Pokud na místě není tel. signál (samozřejmě), normálně by DVA pokračovali dolů zavolat pomoc a bylo by po problému. Ne, radši se vlámou do baráku co najdou opodál a 2. den za sněhový vánice vyšlou JEDNOHO. To jako vážně...? ()

Pattrick

Zajímavé, ale přijde mi to klasické a prostoučké. Klasika, tuctový slasher, který nic moc nedává, krom toho, že je z Norska. Skvělá hudba a místy zajímavá kamera, herci samozřejmě trošku stupidně jančili, což je typické .. Ale jinak, napětí bylo, lekačky některé velmi skvělé a já Norsku gratuluju.. ()

milatko81

Celkom fun horor nic moc brutalny ale da sa to zhltnut a je to celkom fajn oddych ... atmosfera dost kolise a niekedy sa budete nudit ale ako som vravel da sa to pozriet a nie je to najhorsi horor za posledne casy. ()

Rob318

Dobří herci kteří se hodily do rolí,jen ten padouch po odhalení měl vypadat trochu děsivěji,ale možná jsem už zblblý ze všech těch mutantů ve stylu "pach krve".Zdařilá vyvraždovačka která nevyděsí k smrti, ale rozhodně navodí lehké mrazení. ()

Kstew4ever

Skvělej vyvražďovák. Napřed se mi hlavni hrdinka nezamlouvala ale postupem času (se zvyšujícím se počtem mrtvých) se mi zdála opravdu sympatická a roli zahrála opravdu dobře. Příjemnej horůrek na večerní pokoukání. ()

Bleis

Velmi pekne natočený Slasher. Výborná hudba a sympatický herci. Scenár nieje nič nové pod slnkom, ale je to jeden z veľmi mála zástupcov tohoto žánru, kde som sa pri pozeraní pristihol, že s postavami naozaj sympatizujem. Ak by na filme ani nebolo nič iné výnimočné, tak už len pre toto si u mňa vyslúžil nadpriemerné hodnotenie. ()

punkerka16

Skvělej horor. Poslední dobou mi u hororů už tak nějak nešlo se bát, ale shlédnutí tohoto snímku mi už tuto skoro tradici bravůrně prolomilo. Originální znění, v pro mě naprosto neznámém jazyce, akorát prohloubilo strach, propůjčilo filmu ještě větší tajemno. Ohrané téma, ale výborně uchopené a zfilmované. Není zde takové množství iracionálního počínání hereckých postav, jak je nejen u tohoto druhu hororů skoro zvykem , hlavní herečka dostála své role víc než obstojně a celkově působí velmi přirozeně, čímž umožňuje divákovi se nejen s ní lépe ztotožnit a mrazivou atmosféru tak vychutnat do posledního dechu. ()

hajner

Už ma nesmierne unavujú tie lacné horory kedy sa každý chová ako z osobitnej škôlky. Ničmenej toto je taktiež ten prípad a neviem za čo si zaslúži týchto 68% to vôbec netuším. Opäť tupé postavy a strašná predvídateľnosť. A k tomu tie dialógy. Skrátka mňa horory neoslovujú. ()

Kovlad

Skvelý horor, trošku ohraný scenár, ale to mi nejak nevadilo. Audiovizuálne skutočne premakané, dobrá atmosféra, skvelá kamera a hudba a mňa to severské prostredie proste berie. Pár chybičiek sa samozrejme dá nájsť ale celkový dojem z filmu je skvelý a ja som si to parádne užil. Zaslúžené 4 hviezdy. ()

Fiffty

Klasika, partia v budove s vrahom, ktorý ich postupne likviduje, aj keď to nebolo úplne zlé stále sa to pohybovalo rámci priemeru a nič extra to nebolo. ()

Beliel

Zde jsem malinko v rozpacích. Po shlédnutí zdejšího hodnocení jsem si říkal, že tenhle horor bude stát za to, protože jakýkoliv horor, který zde má více, jak 55% je už ke koukání, ale zde jsem asi narazil. To výrazně vysoké hodnocení moc nechápu. Pár opravdu povedených scén, ale ten zbytek? Nuda a šeď. Váhám jestli dvě nebo tři hvězdy, ale přikloním se ke dvěma a to jen díky tomu, že postavy nejsou tak tupé jako tomu bývá u amerických hororů. Ke dvěma mě to táhne proto, protože když musím nudné pasáže přetáčet, je něco na filmu špatně a nefunguje to jako celek. Nevtáhne Vás to do děje. Žádná sláva se tady nekoná, ale na jedno shlédnutí to ujde. ()

lineker

Kam se hrabou amíci s těmi potoky krve, když neumí udělat pravou thrillerovou atmošku. Ony ty potoky krave opravdu na to, aby jste byli hodinu a půl ve slušným napětí opravdu nejsou potřeba. Stačí opuštěný horský hotel zasazený do lidoprázdné norské přírody, pět týpků co měli zorvna smůlu na místo a čas plus jednoho psychopata s krumpáčem. Všechno je to poměrně strohé, bez zbytečných kudrlinek a tím pádem i omnoho reálnější než nějaké překombinované mnovrstvé naháněčky. ()

TylerD.

Čekal jsem nějaké mysteriózno ale jde o standartní vyvražďovačku, jen v zasněžených horách. Asi je to tedy spíš má chyba než filmu, že nesplnil očekávání. ()

Miki1993

Já nevím dát tomuto filmu 4 nebo 5 hvězdiček mi přijde hodně přehnaný, stokrát ohraný příběh, jenom je rozdíl že se to natáčí v Norském prostředí, 40 minut nuda z nesympatickými herci a potom jedna vražda a zase nuda, potom hledání pravdy, co jak proč a kde :D a zase nuda, druhá vražda, třetí vražda, čtvrtá vražda a klasické finále stokrát omleté, jednu hvězdičku dávám za snahu Norů se opičit po např. pátku třináctého. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)