Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná nikoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a burza se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plného násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá?

Nový film, pro nějž je inspirací román Stephena Kinga, nejenže pokládá zásadní otázku: "A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá. (messiah)

Trailer

honajz2

Už ten začátek vypadal strašně. Vyspělejší a chytřejší verze Perryho z Klubu sráčů chodí někde po letišti, volá domů a je to strašná nuda, navíc hrozně špatně natočená a sestříhaná. Po 5 minutách najednou všem, co mají v ruce mobil, začne hrabat, křičí, vydávají nějaké pískavé zvuky a pak se z nich stanou zombie a ty útočí na všechny ostatní, které mobil neproměnil. A pořád je to hrozně špatně, neatmosféricky natočené. Týpek doběhne dolů do metra, kde potká spoustu lidí, které ale stejně nepoznáme, protože se spolu s dvěma chlapy rozhodne jít z metra pryč. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestřihané. Tři chlapi jdou tunelem, z nichž jeden začne být sympaticky, ale přesně tenhle chlap okamžitě chcípne a tak nám dva chlapi pokračují dál, za´útočí na ně horda zombie vypadající jako průvod autistů, a potkají jednu ženskou. Všichni tři jsou strašně nezajímaví a nudní. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestřihané. Tak nám ve třech jdou dál a dál, až dojdou do jedné školy, kde se všechna děcka a dospělí (kromě dvou, kteří jsou všichni nezajímaví), proměnili na zombie, ale bůhvíproč se válí na hromadě na Zemi a vypadají jak lidi z filmů Otty Mühla, akorát asi nejsou nazí. A protože stejně neví co s nimi, tak je pokropí benzínem, přejedou je a upálí. A tak jdou všichni vesele dál. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestříhané. No, a v takovém tempu to pokračuje dál, nic zajímavého se tam nestane a furt je to nuda. Hrozně hloupě se to vyvíjí a konec to má taky blbý. Herecké obsazení je sice dobré, ale to je tak jediné, co je na tom filmu zajímavé. Rozhodně ale nemá smysl na to koukat. 1* ()

SHI-SHA

Neviděl bych to až tak černě. Předloha je super a pokud se na to nebudete dívat jako na zombie horror, jímž Cell rozhodně není, budete muset uznat, že nejde o vůbec špatný příběh. I konec se mi moc líbil. Na druhou stranu mi neskutečně vadilo totálně debilní a nelogické chování postav, nemluvě o tragických CGI efektech, které by vás urazily možná i před patnácti lety. Ústřední dvojka Cusack + Jackson byla super. Škoda, že režii nedostal na starost nějaký lepší lepší režisér. Jsem přesvědčen, že i uvažovaný Eli Roth by z toho udělal lepší podívanou. ()

JohnCZ

Dobrej začátek a zajímavě pojatí zombící, to jsou asi jediné dva klady tohohle díla. Od scénáře, na kterém se podílel i sám mistr King, jsem čekal teda mnohem víc a to i s ohledem na hodnocení. Celej film je fakt divnej. Divně zrežírovanej, divně napsanej a dokonce i divně zahranej. Velká část se táhne jak nudle a je úplně zbytečná. Za to konec se vezme hopem a je i dopředu jasné, jaká bude výsledná pointa. A nejzajímavější postava to taky kdoví proč úplně trapně a nepochopitelně schytá už v půlce filmu. Trololó! ()

Marceloo

Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priatela Toma (Samuel Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkolvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ludí v ceste bude však táto cesta velmi náročná. - Na Cell som sa nesmierne tešil kvôli tomu, že Isabelle Fuhrman sa po absolútne legendárnej úlohe Esther v horore Orphan po siedmych rokoch vrátila k tomuto žánru, teda ak nepočítam jej hlas, ktorý bol použitý v jednom z pokračovaní Children of the Corn. Naviac ma velmi lákal aj motív spracovania knihy Stephena Kinga, ktorý je králom hororu v literárnej podobe. Moje pocity z Cell sú velmi zmiešané. Hlavne kvôli technickému spracovaniu. Myslím si, že na tak zaujímavú a schopnú poviedku to vyzeralo celé príliš lacno. Napriek ratingu R sa tu s gore velmi šetrilo, čo je škoda, pretože to mohlo pôsobiť lepšie. Kamera pôsobí velmi amatérsky a je najhoršou zložkou spracovania. Slabšie technické aspekty však v mojich očiach úplne nahradili perfektné herecké výkony. Johnovi Cusackovi a Samuelovi L. Jacksonovi spolupráca ide, o čom som sa presvedčil už v 1408. Ďalším potešením bola perfektná Isabelle a prekvapivo dobrý dojem na mňa urobil aj mladý chlapec, ktorý ešte má čo doháňať, ale keďže je mladý, priestoru na rozvoj má ešte kopu. Páčilo sa mi to, že sa všetko odohrávalo v sychravom a negatívnom počasí, takže to dodávalo trochu reálnejší pocit konca civilizácie. Predsalen je niekedy doslova úsmevné, že v hororoch s apokalyptickou atmosférou svieti slnko a všetko vyzerá pozitívne. Tématika je velmi zaujímavá a hlavná myšlienka nesie mnoho ponaučení. Mne by teda rozhodne nevadilo zmasakrovať bandy dementov, ktoré žijú len hashtagami, likeami a tagmi. Záver je slabší, na čo som si v spracovaniach a aj knihách od tohto autora už zvykol. Závery Stephena Kinga mne osobne vôbec nesedia. Celkovo som ale s týmto spracovaním dosť spokojný a som rád, že to vyšlo tak skoro pred premiérou. Taktiež si zrejme knihu čo najskôr prečítam, aby som vedel, ako to skončilo v originále. + herečka z Orphan + herec z Identity a 1408 + herec z 1408 + herec z Hatchet II + herec z Paranormal Activity 2, Paranormal Activity 3 a Paranormal Activity 4 + herec z The Bay + herečka z Halloween II + herec z The Crazies a Goosebumps + herečka z V/H/S a The Collection + herec z The Crazies + herec z Last Shift a Shut In + herec z The Bay ()

zigíš

film, co jsem absolvoval na etapy -ani těch 98minut se nedalo najednou- mučivý zážitek jak formální (odporná televizní kamera) tak obsahový, co chvíli chrlící perly typu: postava A ´co je zas tohle?´ postava B ´cítim to taky´ postava C ´je to jako zuřivost´ (!) ..nutno zmínit, že jedna z těch postav je Sam L. Jackson (nevtipný) a druhá Cusack (jak po lobotomii, což je vtipné jen na konci) ..v pravdě masochistická zkušenost a fakt, že jsem ji dokoukal do konce naznačuje, že podobné tendence čas od času mám .. patrně (5%) ()

• Jedná sa už o druhú sfilmovanú "kingovku", v ktorej si spolu zahrali John Cusack a Samuel L. Jackson. Tou prvou bola snímka Izba 1408 (2007). (Kadas97)
  • Eli Roth mal pôvodne napísať scenár a režírovať film, avšak kvôli tvorivým nezhodám projekt opustil. (beso74)
  • Píseň, kterou vysílali ležící nemrtví na fotbalovém hřišti, byla píseň s názvem "I Am Glad, 'Cause I'm Finally Returning Back Home" nazpívaná ruským tenoristou Eduardem Chilem v roce 1976. Jelikož šlo o americký šlágr, sovětské úřady nedovolily píseň nazpívat s textem. Proto ji zazpíval jen vokalizovaně. Po umístění na Youtube se Eduard Chil stal fenoménem zvaným Pan Trololo. (Dinsberg)

Související novinky

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)