• kaylin

"Puls" zrovna nepatří k nejpovedenějším Kingovým knihám a celkem vám v jeho bibliografii zapadne. Dalo se pak očekávat, že film, na který se čekalo docela dlouho, nebude také nic moc. V podstatě je to variace na zombie téma, která má originální prvky, ale ve filmovém podání je jednoduše nudná a s hluchými místy.(16.6.2016)

• Faila

Jistě, že v knize se toho dá říct mnohem víc, je tam větší prostor pro vykreslení charakteru postav a vztahů mezi nimi. Ale i v hodinu a půl dlouhém filmu se dají postavy divákovi lépe přiblížit. Ten prostor pro to tady byl, ale z nějakého důvodu jej tvůrci moc nevyužili a zaplnili neakční scény bezduchým plkáním, které o nikom a o ničem nic nevypovídalo a bylo v podstatě k prdu. Mi osobně tady byly celou dobu všechny postavy tak nějak ukradené a vlastně mi byl asi celou dobu tak nějak ukradený celý tenhle film...(3.8.2016)

Tak jsem viděl levný film pro nenáročné publikum. Mám se kvůli tomu oběsit na špagetě?! A už čtu, jak si nějaký afektovanec stěžuje, jak ta adaptace fenomenální Kingovy knihy není příliš zdařilá. Ty mamrde, dívám se na filmy, kdybych chtěl číst knížky, tak mám permanentku do Mahenovy knihovny, smrdím tam u regálů, následně navštěvuji kroužky čtivců, kteří rozebírají nesmrtelnost hovniválů. Asi takhle, neumím se vcítit do knížek. Tenhle film vznikal přibližně tak, že produkující John Cusack přečetl tu úžasnou předlohu od Kinga, následně kontaktoval Samuela L.Jacksona, který po nahlednutí do diáře zjitil, že má 20 dní čas, který vyplní natáčením tohoto filmu. Potřebovali ještě obsadit dívčí roli. Isabelle Fuhrman byla kdysi strašidelnou holčičkou, dneska už zvládne "párek v rohlíku". Obsazení sedí. Make-up artist nebude potřeba, neb nakažení masožravci nemají žádné speciální líčení, je zde jen jeden, v červené mikině a nepochází z reálu, tak mu na ksicht nakydáme trochu odpudivého sajrajtu. A samozřejmě nevynecháme ani otce stvořitele, slovutného Stephena Kinga, který nám požehnal už tím, že se podílel na scénáři. Neřekl si o velký honorář, tudíž zbude na pár davových scén a jedno havarované dopravní letadlo. A výsledek? Nástup byl excelentní, nápad o smrtícím signálu, který z lidí dělá zotročené masožravé bestie, ne přímo zombies, už v určitých variantách existuje, pak se to trochu zadrhlo, pořád ale solidní jízda, která si nedělala žádné ambice. Jejím posláním bylo nenechat ladem žádnou Kingovu knihu, když už je zase módním hitem točit vše, co má "kingovské" proporce. A určeno jen pro opravdu nenáročné publikum, které chce vypnout mozek. 7/10(18.12.2017)

Stejně jako tomu bylo u Frozen Ground, a u dalších filmu.. neočekával jsem naprosto nic, spíš jen to špatné a přišlo jen to dobré. Námět je prostě parádní a je psanej jak přímo na muj vkus. Do toho Kjusčak s Džeksnem v hlavních rolích.. omajgad.. dost dobře natočený, sice béčko, ale zábavný béčko.. ten konec mě fakt jako dostal a celkově celej ten film mě dostal. Lehce nadhodnocuji, protože tady zase všichni brečej jaká je to sračka.. byl by dobrej zavést režim mlčení jehnátek.(18.1.2018)

Navzdory zdejšímu až nepochopitelně nízkému hodnocení (bylo ještě nižší než je teď) jsem spoléhal na to, že film podle Kinga ve kterém hrají moji dva oblíbenci v poslední době stále se lepšící Cusack a můj oblíbený zasloužilý starý negr Jackson mě nemůže zklamat a nezklamal. Jasně není to žádná bomba kterou bych si ještě desetkrát pustil, ale ten nápad i jeho uskutečnění ve filmu se mi líbí. Jenom škoda, že po hodně povedený svižný první půlce se ten film trochu zadrhne a lehce zamrzne, ale jinak ok lepší průměr to určitě je. Jinak byl bych asi mezi těmi zoufalci co to přežili, páč mobil sice mám, ale jenom formálně a nikdo mi nevolá ani nepíše.60%(21.6.2016)

• - Eli Roth mal pôvodne napísať scenár a režírovať film, avšak kvôli tvorivým nezhodám projekt opustil. (beso74)

• - Jedná sa už o druhú sfilmovanú "kingovku", v ktorej si spolu zahrali John Cusack a Samuel L. Jackson. Tou prvou bola snímka Izba 1408 (2007). (Kadas97)

• - Ve filmu je použita stejna píseň, "Ring my bell" jako v jiném postapokalyptickém filmu: Kniha přežití (2010). (SsgtJira)