Full moon o sagašite (TV seriál)

• Japonsko

満月をさがして

• Japonsko

Full Moon o Sagashite

Full Moon

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2002, 52x24 min

Myslím, že by se pro to hodilo označení "guilty pleasure".. ^_^(8.9.2007)

Tak tuhle malinku jsem zhltla za dva dny, protože mě ta její sladkost k sobě přilepila a nechtěla pustit. Roztomile naivní, s pěkným hudebním doprovodem (kdyby se jen tolikrát neopakoval...), s hlavní hrdinkou, jejíž povaha se mi vcelku zamlouvala, jen toho častého plácání o Eičim už bylo ke konci dost a dost. Něco jsem tušila (to s Eičim), někdy mě to překvapilo. Vzhledem k tomu, oč běží, je jasné, že člověk se dojetí neubrání. Navíc, nevím jak, ale poprvé se mi stalo, že mě dojala samotná písnička k slzám (asi se to tak nějak všechno sešlo a ta písnička tomu dala volný průchod :-)). Ačkoliv je to zaměřené na mladší dívky, myslím, že kouknout se může každý, protože je to kouzelné a kdo občas netouží po něčem takovém? Ale abych se přiznala, víc se mi líbilo, když zpíval Takuto než Micuki. Lepší 4* ^^(12.9.2010)

Anime plné velmi citově vyděračských scén, autoři se skutečně snaží páčit vám slzy až z mozku, ale i když si tohle uvědomujete, je to fuk, protože zabírají. To už chce opravdu velkou dávku schopností a profesionality, umět se držet takhle na hraně, aby si divák říkal: ne, mě nedostanou! a do toho brečel jako želva - zajímavě rozporuplný pocit. I příběh je celkem propracovaný a nemá příliš hluchých míst, a konec je také dobře udělaný.(30.3.2007)

Tento seriál... TENTO SERIÁL!!! Nemá absolútne žiaden dôvod byť takýto dobrý... Absolútne vôbec. A pritom hľa sme tu... HOLY SHIT!!! 5*(16.1.2015)

Trochu naivní seriál určený primárně pro dvanáctileté slečny, ale jakmile člověk zapomene na předsudky, zjistí, že to vůbec není tak hloupé a přímočaré, jak by se mohlo zdát. Naopak, děj dokáže být obzvláště v druhé polovině místy celkem překvapivý a napínavý a ani postavy se nevyplatí soudit podle prvního dojmu. Obzvláště to platí pro ty "záporné", protože nikdo tu není úplně zkažený, všichni mají pro své jednání nějaký ten důvod a proto si i oni dokáží získat divákovy sympatie a uvěřitelně změnit svůj postoj vůči Micuki / Full Moon. Hudebně by si seriál možná zasloužil větší variabilitu, neustálé opakování Myself a Eternal Snow ke konci už trochu omrzelo. Na druhou stranu stojí za povšimnutí, kolik úborů za seriál Micuki / Full Moon vystřídá. Ne snad, že by šlo o něco zásadního, ale postavy v anime si často vystačí za celý seriál se dvěma, třemi druhy oblečení, kdežto Micuki vystřídá tři i za jediný díl, prostě takový sympatický detail. ________ Ze začátku jsem nechápal, co na tom všichni vidí, ale postupně jsem tomu přicházel víc a víc na chuť a ke konci hltal každou epizodu. Místy vtipné, místy smutné, místy naivní k nepřežití, celkově přesto výtečné anime. Je mi líto dát "jen" čtyři hvězdičky, takže s přimhouřením obou očí velmi slabých pět.(27.1.2008)