• slunicko2
  ***

  Roztomile dojemná komunální satira. 1) "Zmatený a špatný", jak praví oficiální text distributora, tento film rozhodně není. Ten člověk je víc než trapně neinformován. 2) Tato hudební feérie lavíruje mezi groteskou, satirou, scifi, muzikálem a komedií. Vane tu svěží nadějeplná atmosféra 60. let. Chceme, aby svět byl dobrý. A fakta tomu neodpovídají. Je tedy nutné změnit fakta. 3) Zvláštní pozornost zasluhují taneční (spíše baletní) mezihry na malostranských střechách za doprovodu jazzové hudby, dobové pražské reálie a lamač dívčích srdcí Josef Zíma. 4) Na závěr vyznání socialistického vědce: Co já vlastně pro tu vědu udělal? A nějaký Bruno Žordáno, říkali tuhle na školení, dal pro vědu život. A to snad ani nebyl ve straně...ssss...(15.9.2013)

 • lubospoti
  **

  Pro mě nesourodý mišmaš stylů.. Muzikál s tanečními čísly, vědecko - fantastický námět, komunální satira.. Ale dohromady to vůbec nefunguje. Satira tu probleskuje opravdu jen jemně a hodně uhlazeně, takže se vlastně ani pořádně satirou nazvat nedá. Hudební a taneční složka mě nebavila vůbec, snad jen ten námět stojí za pozornost.(26.4.2016)

 • fragre
  ***

  Velice ambiciózní formální stránka - barevný materiál, propracovaná taneční a hudební čísla, svěží jazzová a popová hudba, přeryvy v podobě koláží z dobových dokumentárních záběrů, působivá kamera - a celý děj postrkuje ironický glosátor (O. Brousek je zde velmi dobře vybraný). Leč to vše dost troskotá na chabém ději, který je jen lepší komunální satirou kříženou s moralitkou a doplněnou povinnou love story. Občasné satirické popíchnutí režimu je v rámci pokroku v mezích zákona (ale Miloš Kopecký v roli kariéristy je hodně dobrý). Leč ta formální stránka je občas velmi okouzlující a vánek naděje zde, jako v mnoha dobových českých filmech, pofukuje téměř neustále.(28.10.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Další pafilm, u kterého už prvních deset minut člověka akorát tak naštve. Vypadá to něco jako komentátorský polodokument s děsivou písničkou, a dějem od konce. Prostě děsný začátek. Do celého filmu vstupuje jakýsi idiot. Ne, to se fakt nedalo. Dokoukáno silou vůle a jen kvůli napsání obsahu, Jinak bych to po půlhodině vzdal. Ale uznávám, že je to umění. Umění zprasit, a to dokonale, možná zajímavé téma.(4.5.2017)

 • Mishelen
  *

  Výborné herecké obsazení hlavních rolí, ale jinak nuda a šeď (ačkoli je film barevný - až moc). Občas nějaký vtip padne, jinak děj je opravdu o ničem, úplný nesmysl. Nechápu proč tu roli "vynálezce" nehrál radši přímo J. Tříska, bylo by to zajímavější. Nejvíc mě na tomto filmu zaujalo to, když se Milda Kopecký dozví, že zemře až v roce 2013! Bylo by to dobré oživení pro smutnou českou veselohru 21. století. :-((18.11.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace