Reklama

Reklama

Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (115)

LordMysti 

všechny recenze uživatele

Film, který se nedá kritizovat za technické či logické nesrovnalosti. Snaží se více méně obrazně nastínit problém lidské degenerace pomocí kontrastů (hračky a nejmodernější technika). Film, který jistě osloví nejen dětského diváka, svou myšlenkou a hloubkou vede k zamyšlení každého. Nejedná se o nic složitého, ale vyprávění je velice zajímavé, poutavé a příjemné. ()

Mafiapau 

všechny recenze uživatele

Rodinný patos a sub-linka futurepunku budoucnosti, Aby starej dědek (Asi pra pra pra pra pra syn Spielberga) zjistil, že v minulosti existovala láska. Gé gé. Příběh v podstatě nedává smysl, je tam plno chyb, ale když si snížíte mozkovou kapacitu tak o padesát procent, tak by to šlo. Film má u mě vždy místo k sezení, jelikož to co na tomto filmu miluji, je sound design a nápady k visuálu. Subjektivně mu dávám průměr, objektivně to míří díky míře trapnosti skoro k odpadu - i přes to že to má být spíš taková pohádka. "Ten ten, STROJ TEN GENERÁTOR!" ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Stravitelný film na sobotní dopoledne, který má sice své otravné masařky v podobě některých hereckých výkonů a scénárista si u jeho psaní dal nejméně dva jointy naráz, ovšem sledovat se to dá i ve střízlivém stavu a pokud nehledáte nic složitého, u Mimzy svůj mozek můžete klidně nechat v pozici relaxace. 60% ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Možná jsem ještě tak trochu ve svém nitru dítětem, možná jsem jen trochu dětinský, ale tenhle film jsem si užíval, jako bych byl malé dítě, prostě jsem celý ten příběh prožíval s dětskými hrdiny naplno a jen jsem upřeně hleděl na obrazovku a s napětím sledoval, co vše se na ní odehrává a nedočkavě jsem čekal, jak celý příběh vlastně skončí, protože tohle opravdu není jen tak nějaký obyčejný film nebo jen tak nějaké průměrné sci-fi béčko, nýbrž tohle je úžasný dětský sci-fi film pro celou rodinu, ovšem primárně určený právě pro děti. A já si při jeho sledování připadal, jako bych byl opravdu znovu dítě a ten film jsem si užíval prostě naplno. A upřímně musím říci, že takového králíčka, takového mimzyho, bych chtěl taky a dobře jsem chápal hlavní hrdinku a její pocity, když brečela, že mimzy umírá. Tenhle film mě prostě dokázal rozněžnit a nestydím se to tady přiznat. Příběh a vůbec celý film je velmi dobře zpracovaný a v celém příběhu jsem se velmi dobře orientoval, bylo zkrátka vidět, že to tvůrci mají promyšlené a že to funguje. Herecké výkony byly obstojné a v rámci možností výborné. Kašlu na to, že film je pro děti, já si užíval každou vteřinu filmu, ač mi je 22 let, takže nezáleží na tom, nakolik jste dospělí, záleží jen na tom, jestli jste ochotni tvůrcům tuto hru uvěřit a přistoupit na její pravidla. Já to udělal a mám úžasný filmový zážitek. Je to za čtyři hvězdičky. ()

Standic1 

všechny recenze uživatele

Mimzy je jedním s filmů, který mě trochu vrátil do mých dětských let, kdy představivost neznala mezí a věřím, že dívat se na to tehdy, tak jsem z toho na větvy. Bohužel už na tehle film nemám věk a mimo schopností, které pěkně vypadali je to taková směsice, která trošku postrádá hlavu a patu. Z konce a "pointy" celého filmu jsem nebyl zrovna dvakrát chytřejší a hodně to snížilo na mém hodnocení. Herecké obsazení? no žádná sláva, ale to mě tu trápilo nejmíň. Znovu se na to nepodívám ale na zabavení prcků je to myslím dobrý kousek. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Titulní píseň pro film - Hello (I Love You) složil bývalý člen Pink Floyd Roger Waters. (frashmaker)
  • Příběh filmu se sice odehrává v Seattlu, ale větší část natáčení probíhala v Kanadě. Tvůrci zřejmě v jedné ze svých mnoha slabých chvilek pozapomněli, kde se vlastně jejich hrdinové mají podle scénáře nacházet. Na mobilu malého Noaha se totiž v jednu chvíli objeví logo kanadské telefonní společnosti. (Rodriguez)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)

Reklama

Reklama