Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Trailer

bloodcountes

Prý je to dětské a pro děti, ale já jsem to vnímala hlavně jako rodinný film o "obyčejné americké rodince". Po čtvrthodině jsem si vážně začala myslet, jestli jsem něco nespletla a nedívám se omylem na nějakou rodinnou hovadinu, kterým se pečlivě vyhýbám. Dál jenom utrpení z těch pitomých dospělých, co chvíli se mi otvírala mačeta v kapse. Neuvěřila jsem příběhu (chování některých dospělých když zjistí, že kluk je vyjímečnej, chování těch bezpečáků...). Moc se mi líbily triky, to ztvárnění "magična" a hudba. Ten sluníčkovej úvod a závěr byl hroznej, ale chápu, že tvůrci asi chtěli sdělit divákům, že když budou lidští, časem se dočkají telepatie a létání. Ok. Asi jsem to vzala za špatnej konec, ale tak jednoduchý dítě jsem asi nikdy nebyla, abych se tímhle filmem dokázala nadchnout či snad dokonce dojmout. ()

Dever

Soundtrack Howard Shore: 1. The Mandala [1:37] ,2. Whidbey Island [3:21] ,3. Under the Bed [2:46] ,4. Cuddle [1:27] ,5. Beach [1:59] ,6. Scribbles [2:38] ,7. Blackout [3:16] ,8. Palm Readings [4:12] ,9. I Love the Word [0:52] ,10. Help! [1:20] ,11. I Have to Look [4:09] ,12. Can I Talk? [5:25] ,13. Eyes [2:15] ,14. The Tear [4:07] ,15. Through the Looking Glass [5:02] ,16. Hello (I Love You) - Roger Waters [6:16], ()

Fr

MIMZY - hračky cestující časem s úkolem zachránit budoucnost..... Zajímavý námět a mrzí mne, že to dopadlo takto: chlapeček je jeden z nejhorších dětských herců, které jsem viděl (a ještě horší je jeho dabing), také ostatní herci nic moc, tajemno je málo tajemné a plyšák je stejnej jako herci. Nejhorší je, že se to celé bere a tváří naprosto vážně !! Má to být sice pro děti, ale pitomce z nás nikdo dělat nemusí.... ()

berg.12

Mimzy je v porovnání se současnou fantasy tvorbou pro děti sympaticky archaický kousek, který jakoby uvízl někde v 80. letech (Explorers, Goonies) a jen přidává novou dobovou výplň v podobě New Age. Na rozdíl od filmů o dětech (Terabithia) fantazijní film skutečně pro děti, za dlouhou dobu nejlepší, co jsem viděl. ()

Mafiapau

Rodinný patos a sub-linka futurepunku budoucnosti, Aby starej dědek (Asi pra pra pra pra pra syn Spielberga) zjistil, že v minulosti existovala láska. Gé gé. Příběh v podstatě nedává smysl, je tam plno chyb, ale když si snížíte mozkovou kapacitu tak o padesát procent, tak by to šlo. Film má u mě vždy místo k sezení, jelikož to co na tomto filmu miluji, je sound design a nápady k visuálu. Subjektivně mu dávám průměr, objektivně to míří díky míře trapnosti skoro k odpadu - i přes to že to má být spíš taková pohádka. "Ten ten, STROJ TEN GENERÁTOR!" ()

• Literární předlohou filmu je sci-fi povídka „Mlmsy Were the Borogoves“ od Lewise Padgetta z roku 1943. (Terva)
  • O špeciálne efekty sa postarala spoločnosť The Orphanage. (Greenpeacak)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)