Mimzy

The Last Mimzy

Dobrodružný / Rodinný / Drama

USA, 2007, 92 min

• ještěžiju

Po chvíli se starším pardálům znalým literatury science-fiction stejně jako mě lehce rozsvití a hned si vzpomenou na povídku Henryho Kuttnera Chrudošiví jsou borolové .. samozřejmě dojde jen na využití nápadu s nálezem krabice s hračkami, no děj je pak přizpůsoben spíše rodinnému dobrodružství. Hned jsem také vytáhl z knihovničky starší sbírku povídek Od Heinleina po Aldisse, kde asi i mimo jiné knihy či časopisy povídka vyšla a jal jsem se znovu ponořit do jednoho z úžasných nápadů v literární fantastice, který kdy byl napsán. Je mi rovněž jasné, že ono vyústění povídky nemohlo posloužit scénáři tohoto filmu. Jenže zakončení filmu je hodně chabé, aby uspokojilo staršího diváka, natož znalce původní, jen krajně využité předlohy. Dokonce mě nijak nepřesvědčilo to, proč by měla navrácená hračka, ač naplněná nějakými myšlenkami či vzpomínkami lidského jedince z minulosti, znova nabudit lidskou rasu zpět k znovuobjevení své vlastní podstaty. Spíš bych si představoval třeba kladný závěr ve smyslu, aby se rodiče méně odcizovali svým dětem, jinak by to mohlo skončit špatně, aby to více korespondovalo s předlohou.(10.3.2013)

Stravitelný film na sobotní dopoledne, který má sice své otravné masařky v podobě některých hereckých výkonů a scénárista si u jeho psaní dal nejméně dva jointy naráz, ovšem sledovat se to dá i ve střízlivém stavu a pokud nehledáte nic složitého, u Mimzy svůj mozek můžete klidně nechat v pozici relaxace. 60%(9.3.2013)

Je to hodně dětské, ale já se cítím jako dítě. Zde je soundtrack k filmu : 1 The Mandala 1:37 *** 2 Whidbey Island 3:21 *** 3 Under the Bed 2:46 ** 4 Cuddle 1:27 ** 5 Beach 1:59 ** 6 Scribbles 2:38 ** 7 Blackout 3:16 ** 8 Palm Readings 4:12 ** 9 I Love the Word 0:52 ** 10 Help! 1:20 ** 11 I Have to Look 4:09 ** 12 Can I Talk? 5:25 ** 13 Eyes 2:15 ** 14 The Tear 4:07 ** 15 Through the Looking Glass 5:02 ** 16 Hello - I Love You (Roger Waters) 6:16 *** Total Running Time (approx)(6.2.2009)

Nemůžu si pomoct, ale mně se tahle pohádka prostě líbí! Celý příběh je prostě nádherný a milý.. Rhiannon je krásná, roztomilá a její dětské myšlení a bezstarostnost, která postupně mizí po objevení Mimzy, jsou skvělé.. I postavička malého králíčka je naprosto dokonalá! Mimzy je prostě úchvatná a byla bych nadšená, mít ji doma (Samozřejmě ne jako obyčejného plyšáka, ale jako "živou" Mimzy z filmu :P).. Její filmový bratr Chris O'Neil je sice trošku slabší odvar, ale pořád se to dá přežít :) A M. C. Duncan je mimochodem opět bezchybný a samozřejmě mužný a sexy.. Prostě takový klasický Michael :) Nevím, proč má film tak nízké hodnocení.. Asi to většině připadá hloupé a trapné.. Ale já mám Mimzy ráda :)(25.1.2012)

Film s úžasnými myšlenkami pro dospělé, které jsou dost nešikovně zabalené a zaházené, smíchané v míse s čímsi, co je pro malé děti. Možná proto se mi to tak líbilo... :) Snímek inspirovaný jednou z 10 nejlepších sci-fi povídek do r. 1965 - Chrudošiví jsou borolové (v originále Mimsy were the borogoves).(30.5.2014)

• - O špeciálne efekty sa postarala spoločnosť The Orphanage. (Greenpeacak)

• - Titulní píseň pro film - Hello (I Love You) složil bývalý člen Pink Floyd Roger Waters. (frashmaker)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)