Mimzy

Last Mimzy, The

Kamoška z budúcnosti

Dobrodružný / Rodinný / Drama

USA, 2007, 92 min

Film, který se nedá kritizovat za technické či logické nesrovnalosti. Snaží se více méně obrazně nastínit problém lidské degenerace pomocí kontrastů (hračky a nejmodernější technika). Film, který jistě osloví nejen dětského diváka, svou myšlenkou a hloubkou vede k zamyšlení každého. Nejedná se o nic složitého, ale vyprávění je velice zajímavé, poutavé a příjemné.(31.7.2007)

• korndaddy

Osobně mi nevadí český dabing. Přeci jen sem zaslechl, že je jeden z nejlepších a párkrát se mi to i podtvrdilo. Tanto filmek sem viděl dnes na tuším Nově?? A první věc co mě zaujala, byl právě onen dabing a musím napsat, že větší sračku sem asi neslyšel. Takže už sem měl celkem pokaženej dojem a to je kvůli dabingu. Ale rozhodl sem se pokračovat a to byla chyba. Dabing odpovídal filmu a já se celou dobu filmu divil, jak je možný, že někdo tento film natočí. Příběh geniálních dětí komunikující s nějakou mimozenskou rasou nebo čím a to vše kvůli divnýmu plyšákovi, kterýho nakonec stejně pošlou nadpozemskou dobírkou do háje. Měli ho vyhodit hned na startu do popelnice a já nemusel přijít o hodinu a půl života kvůli Mimzy.(7.8.2011)

• pakobylka

Stvoření zvané Mimzy je přece jenom příliš sympatické na to, abych mu nepřidělila alespoň 1*. Co ho to proboha napadlo, účinkovat zrovna v tomhle nepodařeném projektu ? Zdálo se mi, že je docela inteligentní ... ale třeba trpělo hmotnou nouzí a jinou práci nesehnalo. Taky bych moc ráda věděla, komu je snímek vlastně určený. Dětskému divákovi musí být nutně částečně nesrozumitelný - a pro dospělé je zase příliš slabomyslný. Ale v podstatě je to jedno - nevalný dojem, umocněný poněkud dementním závěrem, stejně nic nezmění.(16.8.2010)

• ještěžiju

Po chvíli se starším pardálům znalým literatury science-fiction stejně jako mě lehce rozsvití a hned si vzpomenou na povídku Henryho Kuttnera Chrudošiví jsou borolové .. samozřejmě dojde jen na využití nápadu s nálezem krabice s hračkami, no děj je pak přizpůsoben spíše rodinnému dobrodružství. Hned jsem také vytáhl z knihovničky starší sbírku povídek Od Heinleina po Aldisse, kde asi i mimo jiné knihy či časopisy povídka vyšla a jal jsem se znovu ponořit do jednoho z úžasných nápadů v literární fantastice, který kdy byl napsán. Je mi rovněž jasné, že ono vyústění povídky nemohlo posloužit scénáři tohoto filmu. Jenže zakončení filmu je hodně chabé, aby uspokojilo staršího diváka, natož znalce původní, jen krajně využité předlohy. Dokonce mě nijak nepřesvědčilo to, proč by měla navrácená hračka, ač naplněná nějakými myšlenkami či vzpomínkami lidského jedince z minulosti, znova nabudit lidskou rasu zpět k znovuobjevení své vlastní podstaty. Spíš bych si představoval třeba kladný závěr ve smyslu, aby se rodiče méně odcizovali svým dětem, jinak by to mohlo skončit špatně, aby to více korespondovalo s předlohou.(10.3.2013)

• Piggsy

Spíše než pohádkou bych Poslední Mimzy nazval jako 90 minutovou reklamu na Sprite, Intel a plyšové králíčky. Příběh je tak ubohý, že ke konci už ani neví co sám se sebou. V celém filmu se opakuje pořád dokola jeden počítačový trik a herecké výkony jsou prostě strašné. Jestli se mají moderní pohádky ubírat tímto směrem, tak chudáci děti..(15.8.2007)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)

• - Příběh filmu se sice odehrává v Seattlu, ale větší část natáčení probíhala v Kanadě. Tvůrci zřejmě v jedné ze svých mnoha slabých chvilek pozapomněli, kde se vlastně jejich hrdinové mají podle scénáře nacházet. Na mobilu malého Noaha se totiž v jednu chvíli objeví logo kanadské telefonní společnosti. (Rodriguez)

• - Literární předlohou filmu je sci-fi povídka „Mlmsy Were the Borogoves“ od Lewise Padgetta z roku 1943. (Terva)