Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Trailer

Krissty

Nemůžu si pomoct, ale mně se tahle pohádka prostě líbí! Celý příběh je prostě nádherný a milý.. Rhiannon je krásná, roztomilá a její dětské myšlení a bezstarostnost, která postupně mizí po objevení Mimzy, jsou skvělé.. I postavička malého králíčka je naprosto dokonalá! Mimzy je prostě úchvatná a byla bych nadšená, mít ji doma (Samozřejmě ne jako obyčejného plyšáka, ale jako "živou" Mimzy z filmu :P).. Její filmový bratr Chris O'Neil je sice trošku slabší odvar, ale pořád se to dá přežít :) A M. C. Duncan je mimochodem opět bezchybný a samozřejmě mužný a sexy.. Prostě takový klasický Michael :) Nevím, proč má film tak nízké hodnocení.. Asi to většině připadá hloupé a trapné.. Ale já mám Mimzy ráda :) ()

korndaddy

Osobně mi nevadí český dabing. Přeci jen sem zaslechl, že je jeden z nejlepších a párkrát se mi to i podtvrdilo. Tanto filmek sem viděl dnes na tuším Nově?? A první věc co mě zaujala, byl právě onen dabing a musím napsat, že větší sračku sem asi neslyšel. Takže už sem měl celkem pokaženej dojem a to je kvůli dabingu. Ale rozhodl sem se pokračovat a to byla chyba. Dabing odpovídal filmu a já se celou dobu filmu divil, jak je možný, že někdo tento film natočí. Příběh geniálních dětí komunikující s nějakou mimozenskou rasou nebo čím a to vše kvůli divnýmu plyšákovi, kterýho nakonec stejně pošlou nadpozemskou dobírkou do háje. Měli ho vyhodit hned na startu do popelnice a já nemusel přijít o hodinu a půl života kvůli Mimzy. ()

ještěžiju

Po chvíli se starším pardálům znalým literatury science-fiction stejně jako mně lehce rozsvití a hned si vzpomenou na povídku Henryho Kuttnera Chrudošiví jsou borolové .. samozřejmě dojde jen na využití nápadu s nálezem krabice s hračkami, no děj je pak přizpůsoben spíše rodinnému dobrodružství. Hned jsem také vytáhl z knihovničky starší sbírku povídek Od Heinleina po Aldisse, kde asi i mimo jiné knihy či časopisy povídka vyšla a jal jsem se znovu ponořit do jednoho z úžasných nápadů v literární fantastice, který kdy byl napsán. Je mi rovněž jasné, že ono vyústění povídky nemohlo posloužit scénáři tohoto filmu. Jenže zakončení filmu je hodně chabé, aby uspokojilo staršího diváka, natož znalce původní, jen krajně využité předlohy. Dokonce mě nijak nepřesvědčilo to, proč by měla navrácená hračka, ač naplněná nějakými myšlenkami či vzpomínkami lidského jedince z minulosti, znova nabudit lidskou rasu zpět k znovuobjevení své vlastní podstaty. Spíš bych si představoval třeba kladný závěr ve smyslu, aby se rodiče méně odcizovali svým dětem, jinak by to mohlo skončit špatně, aby to více korespondovalo s předlohou. ()

LordMysti

Film, který se nedá kritizovat za technické či logické nesrovnalosti. Snaží se více méně obrazně nastínit problém lidské degenerace pomocí kontrastů (hračky a nejmodernější technika). Film, který jistě osloví nejen dětského diváka, svou myšlenkou a hloubkou vede k zamyšlení každého. Nejedná se o nic složitého, ale vyprávění je velice zajímavé, poutavé a příjemné. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +krásné, bere se to vážně, příjemný příběh, dětští herci, námět -trošku ten konec mohl být jiný, mohlo toho být ukázáno ještě víc/// Úžasné, jsem nadšen tím jak mě dětská látka dokázala okouzlit. Přiběh určen hlavně dětem se bude líbit i starším. Konečně dětský film nebyl infantilní, konečně to nebylo takové "ty umíš létat, no a co, to je normální" Za tohle skutečně chválím. Je užasné pozorovat reakce okolí na oba dětské představitele jak ohromeně koukají a nevěřícně kroutí hlavou. Příběh mě opravdu dostal a snad jen škoda, že nebylo více ukázáno z daleké budoucnosti. Tohle je všobecně námět, který mě strašně fascinuje. Tenhle film by si zasloužil i seriálovou podobu. Škoda že DVDčko musím vrátit, sjel bych to klidně ještě jednou./// Celkem 84%/// ()

• O špeciálne efekty sa postarala spoločnosť The Orphanage. (Greenpeacak)
  • Příběh filmu se sice odehrává v Seattlu, ale větší část natáčení probíhala v Kanadě. Tvůrci zřejmě v jedné ze svých mnoha slabých chvilek pozapomněli, kde se vlastně jejich hrdinové mají podle scénáře nacházet. Na mobilu malého Noaha se totiž v jednu chvíli objeví logo kanadské telefonní společnosti. (Rodriguez)
  • Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)