Mimzy

The Last Mimzy

Kamoška z budúcnosti

Dobrodružný / Rodinný / Drama

USA, 2007, 92 min

Příjemný rodinný příběh s pěknými počítačovými triky. Mně to přišlo roztomilé. Samotná story není sice vůbec originální, ale ani blbá - sourozenci najdou krabičku (hračku) a nejsou to obyčejné věci, ale mimozemské a děti mají najednou neobyčejné schopnosti. Přijde na to vláda a vloží se do toho. Ale hračka umírá....nebo ne? U takových banalit vždy ocením, když si film na nic moc nehraje a naservíruje to, co má, s nějakou tou menší invecí a to se tady stalo. Dětští hrdinové rozhodně sympaťáci, stejně jako dospělí. Zdařilé.(7.8.2011)

• maverick10

Tak presne takovyhle druh filmu ja miluju.Filmy zabyvajice se vecmi nevsednimy opredenymi tajemstvim s kapkou mysteriozna, sladenymi s nadcasovosti.. Navic kdyz hlavni roli hraje mala roztomila herecka. Proto taky serial Uneseni je muj BEST. Ovsem tady nefunguje vubec nic "krom te male roztomile hrdinky". Pribeh to nebyl spatny, ale spatne poskladany. Jako kdybyste mel puzzle kde by vam spousta dilku chybela a vy si proste zbytek jenom dokreslujete. Navic k tomu hraje beckova hudba, ktera se hodi ledatak do domaciho videa. No hold tenhle kralicek Mimzy Duracel od Intelu mel hodne slabe baterie.(4.3.2008)

Film s úžasnými myšlenkami pro dospělé, které jsou dost nešikovně zabalené a zaházené, smíchané v míse s čímsi, co je pro malé děti. Možná proto se mi to tak líbilo... :) Snímek inspirovaný jednou z 10 nejlepších sci-fi povídek do r. 1965 - Chrudošiví jsou borolové (v originále Mimsy were the borogoves).(30.5.2014)

Stravitelný film na sobotní dopoledne, který má sice své otravné masařky v podobě některých hereckých výkonů a scénárista si u jeho psaní dal nejméně dva jointy naráz, ovšem sledovat se to dá i ve střízlivém stavu a pokud nehledáte nic složitého, u Mimzy svůj mozek můžete klidně nechat v pozici relaxace. 60%(9.3.2013)

Jako fajnšmekr science-fiction jsem si prošel mnoha více, či méně známými spisovateli tohoto žánru. Mezi ty méně známé patřil i Henry Kuttner a jeho povídky zamýšlející se většinou budoucností a vývojem lidstva. A můžete hádat, která mě zaujala nejvíce. Ano, je to ta, která posloužila jako námět tomuto filmu. V originále je název poněkud delší ale pravda, stejně nic neříkající - "Mimsy Were the Borogoves". Jelikož literární předloha má pouze pár desítek stránek, byl jsem zvědavý, jak si s tím scénaristi popasují pro vytvoření celovečerního filmu. A stalo se přesně to, čeho jsem se bál. Z celé povídky vytáhli pouze kostru (ne-li její část) a obalili klasickým filmovým klišé typu: "Děti vs. arogantní dospělí". Přidali tam vznešený cíl a tajnou službu, aby to všechno mělo ještě větší grády. Sci-fi klasiky a rodinný film jsou prostě věci, které nikdy k sobě nepůjdou(20.1.2014)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, konkrétně například v místní Collingwoodské škole. (Terva)

• - Příběh filmu se sice odehrává v Seattlu, ale větší část natáčení probíhala v Kanadě. Tvůrci zřejmě v jedné ze svých mnoha slabých chvilek pozapomněli, kde se vlastně jejich hrdinové mají podle scénáře nacházet. Na mobilu malého Noaha se totiž v jednu chvíli objeví logo kanadské telefonní společnosti. (Rodriguez)

• - O špeciálne efekty sa postarala spoločnosť The Orphanage. (Greenpeacak)