Iron Man

• Česko Železný muž (více)
všechny plakáty

V tajemném koutu Číny leží dlouho pohřbené město, místo konečného odpočinku kruté dynastie. Je to místo nevyslovitelného zla, jehož temná tajemství měla být časem zapomenuta. Nyní jsou ale znovu odkrývána. Pečeť vězení je rozlomena. Sněhová bouře, Vichr, Požár a Zemětřesení – kvarteto démonických živlů je vypuštěno na svět. Jejich cílem je sesbírat pět kouzelných prstenů, které znovu vzkřísí jejich hrozivého pána k moci. Jen jediná osoba má sílu se jim postavit - IRON MAN. Z vrcholků čínských hor až do hlubin Atlantického oceánu, do srdce aktivní sopky, bude Tony Stark ve svém speciálním brnění, pronásledovat tyto ďábelské bytosti. Bude ale Tonyho super vysoce technologické vybavení stačit k vítězství? Osud, ale nejde obelstít, den Mandarína se blíží... (oficiální text distributora)

JohnFarst

K tomuto videofilmu sa veľa napísať nedá ale aspoň o niečo sa pokúsim. Bolo to určite myslené ako také mini promo k tohtoročnému filmu ale príbeh a scénar sa s filmom v mnohom nezhoduje. Sú tu určité podobnosti ako napríklad zrodenie Iron mana a prvá stavba obleku ale inak má film vo väčšine vecí navrch. A nemuselo tomu tak byť, veď predsa tu sa proti Iron Manovi postavý jeho najväčší komiksový súper Mandarin. Lenže paradoxne práve on je kameňom úrazu tomuto video filmu. Záverečná bitka mohla byť oveľa premakanejšia než tá minutová záležitosť ktorú nám tvorcovia ponúkli. To sa Iron Man viac ´mastil´ už s mandarinovými poskokmi, ktorí ovládajú styri živly. Takže nakoniec aj popri prítomnosti odvekého rivala tu chýbal poctivý komiksový záporák a primeraný protiklad Starkovi. Príbeh akoby bol spichnutý horúcou ihlou, pretože akákoľvek dôležitejšia informácia je podaná bez väčšieho a zaslúženejšieho výkladu takže sa v závale informácií dá pomerne ľahko stratiť. Animácia je pekná a nemám jej čo vytknúť. Len sa mi viac páči hraná verzia už len kvôli tomu, že Downey jr. má popri svojom suchom humore iba jeden oblek a nie 100 druhov každý určený na inú situáciu. Príde mi to akési nepraktické. ()

Aurus

Tenhle animovaný film je docela špatný. Příběh je docela nezajímavý, postavy nejsou tak dobré a hudba ujde. Tenhle film nemám zapotřebí někdy vidět znovu. 1/10. ()

Puol

Štandartná kreslená komiksovka akých je možné prečítať si v popierovej podobe mraky. Animácia mi pripadala poslabšia. Kto má komiksy rád (ja áno), celkom si zgustne. ()

gumbo

Parádně odfláknutý animák. Hrozná grafika (kdyby to bylo o 10 let starší, tak snad odpustím). Přitom plakát vypadá bombově. Příběh je trochu na vodě a jak sem byl mírně udiven zvraty a chováním v hraném Iron manovi, tak tady to je daleko víc ad absurdum. Určeno publiku do 10 let a to netvrdím, že se to těm capartlm bude líbit. Jedna z nejhorších adaptací komixu co jsem za poslední dobu viděl. 35% ()

Kadas97

Na DVD bolo napísané Ironman a hovorím si, že doženiem ďalší komiksový rest a ľaľa ho celé animované a nijaký Downey Jr., tak som si povedal tu niečo nehrá ale dopozeral som to. Sklamaný som nebol len mi celý film prišiel príliš azioidný. Mám síce stále nepozretého origoš Ironmana, ale to doženiem a toto má odo mňa 5 z 10. ()

vikino1

No tak tohle je vážně fiasko. Příběh nuda, animace příšerná, záporáci (až na Zemětřesa) trapní... Žádnej animák od Marvelu ani od DC ode mě nedostal mín jak tři, tenhle děs běs má jednu... A to o něčem svědčí..... Ztráta času, pokud se chcete bavit, sáhněte po něčem lepším.... ()

Likan7

Je vidět, že tímhle Jay Oliva začal, protože to nemá ani zdaleka takový spád a akci, jako jeho další filmy, později pro DC. Animace je kostrbatá a nezajímavá, akce zoufalá a příběh taková divná směska. ()

DD

Prakticky stejné výtky jako k Ultimate Avengers. Slabá animace, nudný look a nic moc scénář. U Iron Mana je však scénář ještě o něco horší než u Ultimate Avengers. Nemá zde pořádného záporáka a navíc je děj docela často nudný. Kdyby to zkrátili aspoň o 15 minut, tak bych uvažoval o ***. ()

Cortesz

Nuda. Tohle slovo mě napadlo po skončení této animace komixového iron mana. A přitom tam bylo akce dá se říct od začátku do konce a přitom mě to šíleně nudilo, takže je asi něco špatně. Nejspíš to bude tím dějem, který je slabý a založen na nějaké čínské legendě nebo co. Navíc ta animace nebyla nějak oslnivá, ale spíše průměrná. Film s Downey Jr. byla pecka, ale tohle dá se říct nestojí za nic. ()

pekas

Slabota, ničím mě to nenadchlo. Viděl jsem ho dřív, než hraný, přes mírně podobný začátek se každý ubírá jiným směrem. Kreslený je nepropracovaný, dvakrát jsem se na něj díval a dvakrát při boji s živly usnul. Žádné potřetí už asi nebude. ()

Jara_II

Tony Stark by měl být jiný než jak je uváděn v tomto animáku. Veškerá jeho drzost, arogance a cynismus je pryč, tady je to jen hodnej kluk co je proti prodeji zbraní. To už vás pak ani samotný děj nebaví (stejně nemá co nabídnout) a víceméně jen čekáte na konec.. ()

wray

Obcas si sice vravim ze sucasne americke filmy su vsetky na jedno kopyto a tak cosi cinske ci azijske je prijemnym spestrenim, ale - ono ta azijska filozofia je nam ozaj obcas prilis vzdialena a tak sa nam lahsie prijma americka verzia pribehu... Teda - moment. Invincible Iron Man je tiez americke??? Tak potom je ten chaoticky pribeh ozaj neospravedlnitelny :) Ozaj nic nove sa tu nekona (staroveka azijska nadprirodzena armada oziva, dnesni hrdinovaia ju msuia porazit ala Mumia, ala Hellboy 2, ala Nindza korytnacky....) a snad jediny prijemny prvok je ten IronMan, teda Tony Stark, omnoho znamejsi z neanimovaneho ironmana. Teda aby som to zhrnul. Priemerny akcny animovany film, par drobnosti nahenva, inych par potesi, dokopy nic nove, ale stale - da sa to pozriet. 2 ()

spawnxp

Jedním slovem: zklamání. Tohle že je Tony Stark? Grafika je chvílema až odpuzujícně odfláklá - rychlá jehla je na tom vidět (o nablblý splácanině nahrazující scénář lepší nemluvit). ()

cache

Animovaneho IronMana som zhliadol s odstupom po filmovom, kedze sa dostal na lacne dvd. Ani som povodne nevedel, ze existuje. A hodnotim ho na 4*. Preco? Svojho casu som pozeraval serial na nejakom kanale, a tento film s nim aj viac sedi. Pribeh bol previazany mysticizmom a pomerne putavy, na komix. Dokonca by som povedal, ze bol lepsi nez filmova verzia. Ta bola sice bombasticka efektami prednesom, ale okrem toho to bola nuda. Ak by som mal do hodnotenia kresleneho zahrnut aj niekedy krcovitu animaciu nepodarene premiesavanu 3D scenami, hodnotenie znizim. Na druhu stranu, klasickych 2D animakov je dnes malo (kam sa podeli "klasicke" disneyovky ako Atlantida, Mulan, Eldorado a podobne?), preto animaciu tolerujem. ()