Orel kontra žralok

(festivalový název)
  • Nový Zéland Eagle vs Shark (více)
všechny plakáty

Lily a Jarrod jsou dvě pochybné existence, kterými celá společnost opovrhuje. Oni si ale žijí spokojeně každý svůj život a svého okolí si nevšímají. Na první pohled je jsné, že jsou stvořeni jeden pro druhého, a to nejen díky znamínku nad horním rtem, které oba mají. Když se potkají na párty v maskách (Jarrod v převleku orla a Lily v převleku žraloka) a stráví spolu noc, vznikne mezi nimi prapodivná, ale přesto vřelá láska. Hned na to společně odjíždí za Jarrodovou rodinou, kde Lily poznává nejen členy rodiny, ale také samotného Jarroda... (wendelin9)

ddf76

Asi nejujetejsi film minulyho roku. Hlavni hrdina je peknej magor, ale film funguje docela dobre. Kdo ma rad ujety humor, ten si prijde na svy. ()

Viperine

Fajnovka, co se fakt jen tak nevidí... Vymazlená a ve všech směrech precizní chuťovka, která jednomu zpříjemní pobyt v tomhle světě. ()

TrebleClef

Začátek byl slibný, čekala jsem vtipnou oddychovku, ale bohužel tak od třetiny filmu jsem byla víc a víc zklamanější. Děj celého filmu se dá shrnout větou: ,, Jak se dívka, která si nevěří zamiluje do outsidera a nedokáže se na něj vykašlat.“ Hlavní hrdinka byla sympatická a její role měla jakžtakž hlavu a patu, ale ten její šamstr…to jsem nepochopila, co tím režisér myslel. Chování i dialogy nikam nevedly, a ani v závěru jsem nebyla moudřejší. Hezká byla animace s jablky. ()

Rockerman

Divný film s ještě divnějšími lidmi. Opravdu nebo jsou to jen lidé, které Bůh neobdařil krásou ani intelektem, ale přesto si chtějí najít to své štěstí? Lily opravdu není hezká a osud k ní není příliš laskavý, ale nepropadá zoufalství, z ničeho si nic nedělá a snaží se prostě žít! To Jarrod je úplně jiný. Nešika, který si myslí, že je mistr světa, ale v koutku duše se jen chce sblížit se svým otcem, který ho příliš v lásce nemá. Takové filmy mám opravdu rád a viděl jsem to tak na tři a půl hvězdy. Jenže pak přišlo to setkání dvou už nepotřebných jablek (ohryzek a nahnilé jablko). Zasloužené čtyři! ()

Yancl

Nedá se svítit .. tahle záležitost narazila na mou představu o dobrém filmu. A to dost těžce - ničím nezaujmout, zbytečně nudit a vyloženě se ani jednout nezasmát - někde bude chyba. Tuším, že šlo hlubší podstatu vyzvyhnout lásku dvou lehce retardovaných lidí, což je jediný světlý bod .. ale tak hloupě ztvárněno! [18%] ()

gazogazo

Ano, s napoleonem to má cosi společného, ale řekl bych že oba filmy jdou jiným směrem. Eagle vs shark na to jde trochu víc Indie shit stylem ale celkem mu to můžu pozrit . Život na krajích normálního života a zároveň hrozně normální, jak řekla moje holka : sice to vypadá jako romantika, ale nakonec to žádná vlastně není. Takže 4 . ()

sledge

Jednoduchy film zo zivota dvoch 'jednoduchych' ludi. Nic neriesi, na nic sa nehra, napriek tomu zaujme a pobavi. Pre fanusikov nezavislych filmov - treba vidiet. ()

TomStrom

Mělo to něco do sebe, ale Napoleon Dynamite a Divnej týpek mě bavili o dost víc. Asi to bude tou romantickou polohou, ta mi k filmům podobného stylu nějak nesedí. ()

perutman

Eagle vs shark je film, který nám dokazuje, že romantická komedie nemusí být nutně trapný film plný obehraných klišé. Režisér a scénárista Cohen servíruje film o lásce mezi lidmi, kteří nejsou tak úplně normální a z této základní premisy dokáže vyždímat maximum. I díky ústřednímu hereckému páru. Do poměrně prostého příběhu, ve kterém nechybí zásadní zvraty se mu navíc podařilo procpat řadu neuvěřitelně vtipných situací jako soutěž o nejlepšího hráče jedné bojovky nebo úchvatné nedělní odpoledne trávené v rodinném kruhu na zahradě s výukou karate. Prostě a jednoduše jeden z nejpodařenějších snímků tohoto žánru vůbec. Jako bonus slouží závěrečné titulky, které jsou jedny z nejpovedenějších, jaké jsem měl možnost kdy vidět. ()

Muzaffer

Takhle přesně si představuju nezávislou komedii. Film plný loserů a mimoňů se spoustou absurdních situací a hlášek. Určitě větší zábava než všechny ty podle stejné šablony dělané romantické komedie co můžem vidět v televizi... ()

AnnaMae

Hlavní hrdina je nejnesympatičtější a nejegoističtější postava, jakou jsem kdy viděla, a hlavní hrdinka byla asi úplně blbá, že s ním chtěla chodit. ()

iz67

Kvůli Kralickovi davam zpetne pro me dostupnou Waititiho filmografii. Tohle je ma prvni vec po nem a jsem trochu zklamany. Nicmene 3 hvezdy alespon za to, ze jsem prozival s Orlem podobne pocity trapnosti jako s Gervaisem v Kancelari, a i to je preci kumst. Pozor SPOILER: I kdyz chapu, ze, v kontrastu obou hlavnich postav, vypichuje W tu Orlovu hovadskost, tak konec je pro me tezko zkousnutelny, tedy ze laska udela z kazdeho vola dobrotisko. Ja to vidim u nemeho obdivu lasky presne naopak. ()

Keen.lady

Jedna ošklivka s hlubokým hlasem a jeden přihlouplý, namyšlený ošklivec. Velice zvláštní příběh, zvláštní postavy a zvláštní humor. Stejně ale pořád hřejivý snímek, který dokáže občas zabrnkat na správnou strunu. Většinu času ale brnká falešně. Herci excelentní, animované pasáže mě nezaujaly (vyloženě tento typ animace nemám ráda). Trapné chvilky tomu taky kapku ubraly. ()

O.D.

Za svůj život jsem potkal pár opravdu dost divných lidí, ale taková banda retardů, to se fakt nevidí. Hacker Mason me při svém nástupu na scénu uplně rozsekal :-) ()