Rolling Stones (koncert)

Shine a Light

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 117 min

• nascendi

Rolling Stones patria ku kapelám, ktoré som mal možnosť zažiť od ich úplných začiatkov. A energia, ktorá z nich doteraz srší spochybňuje moju, pôvodne logickú myšlienku, že zažijem aj koniec ich kariéry, keď odložia svoje nástroje a Mick prestane pridávať kilometre k tým, ktoré už nabehal po javisku. Scorseseho film je profesionálne urobený (ako vždy) a nekonečne dlhý (ako vždy). Mám radšej skladby z prvého obdobia (vrátane málokedy hranej As Tears Go By), takže som pri odlišnom výbere skladieb, ktoré zazneli vo filme, vnímal čas intenzívnejšie.(24.1.2012)

spíš zklamání.. pro fandy RS jistě kultovní záležitost už před samým zhlédnutím, ale pro diváka méně zaujatého legendou spíš průměr, ze kterého zcela vybočuje fantastická expozice, kdy scorsese ukazuje zákulisí, jak se podobný projekt vaří..ale pak už nic převyšujícího standard záznamů živých koncertů.. naopak nestandardní práce se zvukem byla spíše na škodu..tak 70 %(16.6.2008)

Miesto Satisfaction by som omnoho viac uvítal Angie alebo Paint it black. Obidve mám radšej, ale hlavne išlo o to, že Satisfaction bola jediná skladba ktorú mal Jagger veľký problém vyspievať. Ináč som spokojný. Mega šialená show to bola. Taká akú vedia robiť len Oni. A Keith bol najlepší: "What is the question, please, that you’ve been asked most often? That question, you just ask me." :)(17.3.2013)

Profesionálně bezchybně zvládnutý koncertní dokument o populárních rockových dinosaurech. Ač Rolling Stones neposlouchám a na spočítání všech jejich písní, co znám, by mi stačily prsty na rukou, mě tenhle koncert naprosto strhnul. Střípky z rozhovorů napříč celou jejich kariérou jen dotvářejí plastický obraz kapely na cestě od mladistvých rebelů po lidi, kteří si tykají s (bývalými) prezidenty. A skvělá triková tečka na závěr jen dokládá práci mistra. Na blůčku jsou česky otitulkované i všechny písně, tedy s výjimkou bonusů. Tam se skrývá další čtveřice písní (např. I'm Free či Paint It Black) s obrazem s nižším rozlišením a horším mixem zvuku. A to by mě tedy vážně zajímalo, proč ten film nemohl být o tu čtvrthodinu delší...?(2.9.2008)

Skvělá práce. Stouny pochopitelně znám, jejich hudba se mi líbí, ale nikdy jsem je zas tak nevyhledával, ale teď, když jsem je poznal trochu víc zblízka musík konstatovat, že jsou vážně skvělý. Výborná hudby, zpěv, i všechno kolem (no jo no, na KATAPULT prostě nemaji (dnes už prý existují lidé, co kaťáky neznaji, to je ale mládež :-o)). Navíc dobrá práce nejen Scorseseho, ale i kameramanů, zvukařů a prostě všech co na tom pracovali. Trochu jsem s těma pěti váhal, ale potom co jsem si tu přečetl některý výplody, tak už neváhám. Na tohle opravdu doporučuju jít do kina. Cítíte se opravdu jak na konzertě.(5.10.2008)

• - Keitha Richardse můžete během písně "You Got the Silver" vidět v kabátu, který si odnesl z natáčení Pirátů z Karibiku - Na konci světa. (Karlos80)

• - V publiku si můžete všimnout Bruce Willise (v žlutém klobouku). (Partina)

• - Píseň „As Tears Go By“ údajně vznikla tak, že manažer Andrew Loog Oldham veden snahou donutit Rolling Stones komponovat, zavřel Jaggera s Richardsem do kuchyně a odmítal odemknout, dokud nesloží song. Dvojice ze sebe ke svému vlastnímu překvapení "dostala" tuto skladbu. (Jirka_Šč)