Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)
Trailer

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

Trailer

curunir

,,AKO BUDE PUBLIKUM REAGOVAŤ NA VŠETKY TIE KAMERY? __ Videl som to, ale koncerty, TV noviny a rôzne súťaže nehodnotím a označiť tento výtvor za dokumentárny nie je na mieste, pokiaľ za ne nepovažuje niekoľko archívnych vsuviek, ktoré z dvojhodinovej stopáže zaberú asi niečo cez desať minút. Inak RS nepočúvam a z toho čo odspievali som okrem pár songov zo záveru nič nepoznal, no nepopieram, že sa jedná o hodnotnú muziku. Každý je tak starý ako sa cíti, čo o tejto štvorke určite platí, no pri pohľade na prepoteného, poskakujúceho Jaggera som si kládol otázku, či už nie je na podobné kúsky pristarý a nemal by svoju aktivitu predsa len krotiť. Scorsese napriek tomu, že do poslednej chvíle nepoznal playlist ukočíroval všetko s jemu vlastným prehľadom a celkovo je zo záznamu badateľná veľká profesionalita akou sa môže pochváliť len máloktorý koncert. Richards a Wood (podobá sa na jedného známeho) je dvojka na pohľadanie. (136. komentár) ()

lakikaki

Skôr než dokument mi tento snímok pripadal ako záznam z koncertu obohatený o zopár (minulých i súčasných) rozhovorov s členmi kapely. K Stone-om mám neutrálny vzťah - ich hudba je fajn, ale nijako výnimočne ju nevyhľadávam - ich fanúšikovia si však pokojne môžu k môjmu hodnoteniu pričítať jednu hviezdičku a skalní fanúšikovia, ktorí by za ohorok cigarety Keitha Richardsa položili život, nech si pričítajú rovno dve. A keď už je reč o Richardsovi, tak musím povedať, že vďaka tomuto filmu som o ňom zistil to, že robí omnoho lepšiu show než Mick Jagger a hlavne, že v mladosti to bol fakt Jack Sparrow ako vyšitý. ()

DDT

Mírně nadprůměrný koncertní záznam. Scorsese už rozhodně natočil lepší filmy, přesněji řečeno, všechno, co jsem od něj zatím viděl včetně těch hudebních, bylo lepší :-). Přestože jde o sestřih dvou koncertů, není to tak dokonalé, jak tu někdo píše (Jacka Whitea, Aguileru a Keithovy písně bych klidně vystřihl). Nejzajímavější na celém filmu je to, že Stones jsou asi jediná kapela, která i ve svých 150 letech dokáže nevypadat na koncertě ani na plátně trapně. Což je myslím povzbuzující zjištění pro všechny důchodce. ()

Ducharme

Hudební část snímku jsem bezpečně zaznamenala, teď mi jen někdo řekněte, kde přesně jsem propásla tu dokumentární. Nebylo to snad těch asi 10 minut (v součtu) jakýchsi starých záběrů Micka a 5 minut Scorseseho na začátku. Koncert skvělý, Stouni jako vždy dokonalí, ale na dobrý hudební dokument to bohužel nestačí. Přiznejme si - neznat Stouny (pokud je to možné) - co by mi tenhle film přesně dal? ()

gabin(a)

Miluju jak Rolling Stones už od útlého věku, tak Martina Scorseseho, takže pět hvězd je jasná volba. I přesto jsem byla trošku zklamaná, a to na koncertě zaznivším repertoárem: místo blbin z už slabých 80. let (Some girls) jsem čekala větší smršť starých pecek. Ovšem vynikající atmosféra koncertu a naprostá pohoda všech zúčastněných v čele s Keithem Richardsem byla zachycená dokonale. Pohledů do minulosti bylo tak akorát a byly fakt vtipné, jako ta úvaha mladinkého Jaggera, že by to mohli vydržet snad ještě rok, to asi všechny rozesmálo. A Richards měl obrovskou pravdu, že on a Ronnie Wood jsou mizerní kytaristé, ale dohromady jsou lepší než všichni. On je vůbec trefný a vtipný komentátor..... ()

• V publiku si můžete všimnout Bruce Willise (v žlutém klobouku). (Partina)
  • Píseň „As Tears Go By“ údajně vznikla tak, že manažer Andrew Loog Oldham veden snahou donutit Rolling Stones komponovat, zavřel Jaggera s Richardsem do kuchyně a odmítal odemknout, dokud nesloží song. Dvojice ze sebe ke svému vlastnímu překvapení "dostala" tuto skladbu. (Jirka_Šč)