poster

Rolling Stones (koncert)

 • USA

  Shine a Light

 • USA

  Rolling Stones

 • Slovensko

  Rolling Stones

 • Velká Británie

  Shine a Light

 • Velká Británie

  Rolling Stones

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BuryGol
  ****

  Jejich vrstevníci se pajdaj o berlích, hádaj se o cenách rohlíků, chrchlaj v tramvajích a nadávaj na dnešní mládež. Zatímco "Stouni" lítaj po pódiu, zpívaj do mikráků a žhavěj struny na kytarách. Kdo by to do Micka řek, že ještě ve svym věku běhá kilometry po pódiu a do toho se natřásá jak profi tanečník. Valící se kameny jsou prostě kult!(8.12.2008)

 • ranp
  *****

  Přestože mám rockovou hudbu velice rád, tak kapela Rolling Stones mě dlouho tak nějak míjela. To se ale změnilo v červenci 2007, kdy jsem je viděl hrát naživo v Brně. Od té doby jsem si Stouny zamiloval a považuju je pravděpodobně za největší a nejvlivnější kapelu historie (omlouvám se tímto Beatles :-)). Tenhle film je víceméně jen natočeným koncertem a tím, co se děje v zákulisí, režisérem ale je Marty Scorsese a díky tomuto a hlavně díky tomu, co pro mě tahle kapela znamená, dávám hodnocení 5 hvězdiček.(24.7.2011)

 • Pupidyk
  *****

  Přiznám se že Scorsese je jeden z mých nejméně oblíbených režisérů a jeho filmy jsou podle mne jen nadhodnocené, i když dobře zpracované filmy, bez šťávy a alkoholu. V dokumentu Shine a Light však dokázal, že s kamerou dokáže neuvěřitelné věci, a v práci se světlem se blíží snad i Stanley Kubrickovi. Bravo.(13.12.2008)

 • Elementál
  ****

  Sen snad každého režiséra - natočit si film o tom, co ho doopravdy baví a zajímá. Martin Scorsese je jeden z těch mála, kterým se to povedlo. V unikátním záznamu koncertu s dokumentárními prvky dokázal úžasným způsobem zachytit Stoney v jejich možná nejlepších letech. Hudba je strhující, kamera, střih, zvuk - vše dokonale sladěno... Co si přát víc? Možná ještě víc dokumentárních prvků - pohledy do minulosti byly zajímavé, ale celkově se o samotné kapele mnoho nedozvíme (snad jen to, že každý z členů je skutečný symbol individuality) - kdo čeká víc než "jen" záznam koncertu, bude možná zklamán. Naopak ten, kdo od filmu nečeká nic bude velmi příjemně překvapen. Já jsem rozhodně nelitoval a rád si dám RS: Shine a Light někdy znovu...(6.10.2008)

 • JAn
  *****

  Uuaaahh! Just like a rolling stone? C´mon. Na to, že jde o film nějakého neumětele Scorseseho naštěstí zapomenete rychle, tady zuří jiní býci. Charlie, Ronnie, Keith a Mick! Záznam skvělého koncertu z Beacon Theatre s bezprostředními prostřihy z nejrůznějších interview, zajímavými scénami ze zákulisí, vydařeným setlistem a hlavně neuvěřitelnou chemií, jakou tihle ti tři polokostlivci a postarší pán za bicími předvádějí. Zbytek dolazují doprovodní hudebníci, skvělí vokalisti z Brooklynu, Queensu, JAR a především zajímaví hosté - výborné duo Jagger x Jack White v Loving Cup, sexy výstup Christiny Aguilery při Live With Me a absoulutní vrchol u mě nastal při Champagne & Reefer s jedinečným Buddym Guyem a monumentálního Jaggerova nástupu na Sympathy for the Devil. Jen poměrně velká část publika mi přišla málo odvázaná. To já ´sem v kině nevěděl, jestli mám strhnout triko a začít s ním točit nad hlavou, nebo jen s rukou v kapse v tichosti onanovat. Když ne na živo, nutnost vidět aspoň na velkém plátně, protože hoši mají pořád co nabídnout. Se směj, ale já skoro umřel. Uuaaaahh!(20.7.2008)

 • - Martin Scorsese použil během natáčení koncertů dvanáct kamer. (Pepinec)

 • - Keitha Richardse můžete během písně "You Got the Silver" vidět v kabátu, který si odnesl z natáčení Pirátů z Karibiku - Na konci světa. (Karlos80)

 • - Berlínský filmový festival tento dokument otvíral. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace