Reklama

Reklama

Režisér Stuart Gordon se díky své prvotině Re-Animator proslavil především jako tvůrce čistokrevných hororů. Neznamená to ale, že by se stejně elegantně nedokázal pohybovat i ve vodách thrilleru, kořeněného navíc řádnou špetkou velmi drsného černého humoru. Důkazem toho je pak snímek Střet, který natočil v roce 2007. Svůdná Mena Suvariová, kterou si celý svět dodnes pamatuje především díky Americké kráse, v něm ztělesňuje sympatickou dívku Brandi, přes den tvrdě a svědomitě pracující v domově důchodců a přes noc rejdící po večírcích. A právě jí se po jednom prohýřeném večeru stane dost velká nepříjemnost. Stačí chvilka nepozornosti a už pod koly jejího auta leží přejetý bezdomovec Tom s tváří Stephena Rey. Brandi zpočátku samozřejmě reaguje, jak má, a chce zraněného dopravit do nemocnice, jenže velmi záhy jí začne v hlavě tlouct kováříček pochybností. Podobný incident by jí přeci jen mohl dost pošramotit budoucnost. Ani v práci by to jistě neslyšeli rádi. A proto nakonec společně se svým přítelem zvolí alternativní řešení. Odvezou Toma domů, kde ho chtějí nechat vykrvácet. A posléze odklidit. Z bruselského festivalu fantastického filmu si tento film odvezl cenu Stříbrného havrana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

cariada 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je poměrně hustý. Už jenom, když Brandi srazí chlápka, který jí proletí sklem a ona ani nemá snahu zastavit, ale jede i s chlápkem až domů, kde neví co s ním. Každý jiný, by přinejmenším, zastavil a nebo to v tom leknutí někam napral. Ale určitě by dotyčného schodil a ujel bez něj. Tohle bylo hodně nezvyklé. O to je pak težší se ho zbavit dál. A nastává tu dilema co dělat. Jak málo stačí a život se převrátí. Velice solidní atmosféra a pěkný konec. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Strašne nemám rád takéto filmy. Od Gordona som čakal zábavné béčko (ako tu veľa ľudí píše), čo sa potvrdilo možno v dvoch scénach a zvyšok je tuctový, ale že neuveriteľne tuctový skutočný príbeh. Stuck je jeden z tých filmov, pri ktorom si tvorcovia povedali, že čím stupídnejšie sa budú ich postavy chovať, o to viac budú ľudia pozerať s otvorenými ústami, že Fakt? Toto sa naozaj stalo? A možno hej. Už som videl väčšie demencie honosiace sa titulom “podľa skutočnej udalosti". Samozrejme s posolstvom. Áno áno, apel na morálku - aké originálne.Zrkadlo spoločnosti. :D A Mena Suvari momentálne dospela presne do toho štádia, keď už nie je dostatočne mladá a krásna aby hrala teenagerky, a než sa naučí hrať, bude aspoň všade ukazovať kozy. A tá jej postava... nie je zlá, iba hlúpa a keby nebola hlúpa (čo je horšie), nič by sa nemuselo stať. A keď SPOILER jej to nakoniec Rea natrie, tešil som sa jak decko, že Tak ti treba. Koniec SPOILERu. ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Gordon pokračuje tam, kde skončil s Edmondem a já vlastně nevím, jestli je to dobře. Něpochopte mě špatně, Stuck jednoznačně JE dobrým filmem, který zaujme, vtáhne a pobaví, ale...ALE Stuart Gordon má na mnohem víc a nejsem sám, kdo doufá v jeho návrat na pole čistokrevného horroru. Kritizovat společnost za použití bizarních situací a notné dávky černého humoru mu jde, ale v převádění gotické klasiky do dnešních dob je ještě mnohem lepší. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Všechno začíná velmi nenápadně a graduje opravdu pomalu, nakonec ovšem posledních 15minut stojí doopravdy zato. Jako horor by tento snímek moc neobstál, ale jinak může zaujmout a v mém případě i sem tam rozesmát. Mena Suvari mě opět nepřesvědčila, že umí hrát, ale tu konkurenční ženu vyhodila od partnera velice přesvědčivě. Stephen Rea je absolutní chudák ;-) ale…..však uvidíte. Viděl jsem to tak na 6/10* ale za konec tu hvězdičku ještě přihodím 7/10*. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Kdybys nebyl bezďákem, nestal by ses jelenem." Bezďáci jsou holt problémoví, známá věc. Dokonce i ti teprve začínající, dosud civilizovaní a nepáchnoucí. Bez pozvání k vám vtrhnou do auta, byť nejdřív aspoň slušně zaklepou... hlavou o přední sklo. Mena Suvari by mohla povídat. A teď sama potřebuje pomoc, nikoli však umýt záda a spočítat růžové plátky na panenském bříšku, ale naučit se přijmout odpovědnost za činy, přiznat si vinu a problémy řešit, když už je coby Brandi přivolává přemírou brandy za volantem. Bohužel, její odpovědnost zatím končí před vraty její garáže a místo řešení nechává problémy vyhnít, resp. vykrvácet, s roztomilým: "Já teď musím do práce, právě mě povýšili, proč nejdete na chvíli spát?". Ale zaklíněný Stephen Rhea ne a ne "jít spát", Ir jeden tvrdohlavý a furt prudil sténáním. Čtyři trestné body pro Brandi za černohumornou rychlou jízdu. ()

Galerie (9)

Související novinky

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (více)

Reklama

Reklama