Režisér Stuart Gordon se díky své prvotině Re-Animator proslavil především jako tvůrce čistokrevných hororů. Neznamená to ale, že by se stejně elegantně nedokázal pohybovat i ve vodách thrilleru, kořeněného navíc řádnou špetkou velmi drsného černého humoru. Důkazem toho je pak snímek Střet, který natočil v roce 2007. Svůdná Mena Suvariová, kterou si celý svět dodnes pamatuje především díky Americké kráse, v něm ztělesňuje sympatickou dívku Brandi, přes den tvrdě a svědomitě pracující v domově důchodců a přes noc rejdící po večírcích. A právě jí se po jednom prohýřeném večeru stane dost velká nepříjemnost. Stačí chvilka nepozornosti a už pod koly jejího auta leží přejetý bezdomovec Tom s tváří Stephena Rey. Brandi zpočátku samozřejmě reaguje, jak má, a chce zraněného dopravit do nemocnice, jenže velmi záhy jí začne v hlavě tlouct kováříček pochybností. Podobný incident by jí přeci jen mohl dost pošramotit budoucnost. Ani v práci by to jistě neslyšeli rádi. A proto nakonec společně se svým přítelem zvolí alternativní řešení. Odvezou Toma domů, kde ho chtějí nechat vykrvácet. A posléze odklidit. Z bruselského festivalu fantastického filmu si tento film odvezl cenu Stříbrného havrana. (oficiální text distributora)

cariada

Tak tohle je poměrně hustý. Už jenom, když Brandi srazí chlápka, který jí proletí sklem a ona ani nemá snahu zastavit, ale jede i s chlápkem až domů, kde neví co s ním. Každý jiný, by přinejmenším, zastavil a nebo to v tom leknutí někam napral. Ale určitě by dotyčného schodil a ujel bez něj. Tohle bylo hodně nezvyklé. O to je pak težší se ho zbavit dál. A nastává tu dilema co dělat. Jak málo stačí a život se převrátí. Velice solidní atmosféra a pěkný konec. ()

dr.horrible

Strašne nemám rád takéto filmy. Od Gordona som čakal zábavné béčko (ako tu veľa ľudí píše), čo sa potvrdilo možno v dvoch scénach a zvyšok je tuctový, ale že neuveriteľne tuctový skutočný príbeh. Stuck je jeden z tých filmov, pri ktorom si tvorcovia povedali, že čím stupídnejšie sa budú ich postavy chovať, o to viac budú ľudia pozerať s otvorenými ústami, že Fakt? Toto sa naozaj stalo? A možno hej. Už som videl väčšie demencie honosiace sa titulom “podľa skutočnej udalosti". Samozrejme s posolstvom. Áno áno, apel na morálku - aké originálne.Zrkadlo spoločnosti. :D A Mena Suvari momentálne dospela presne do toho štádia, keď už nie je dostatočne mladá a krásna aby hrala teenagerky, a než sa naučí hrať, bude aspoň všade ukazovať kozy. A tá jej postava... nie je zlá, iba hlúpa a keby nebola hlúpa (čo je horšie), nič by sa nemuselo stať. A keď SPOILER jej to nakoniec Rea natrie, tešil som sa jak decko, že Tak ti treba. Koniec SPOILERu. ()

obitus

Gordon pokračuje tam, kde skončil s Edmondem a já vlastně nevím, jestli je to dobře. Něpochopte mě špatně, Stuck jednoznačně JE dobrým filmem, který zaujme, vtáhne a pobaví, ale...ALE Stuart Gordon má na mnohem víc a nejsem sám, kdo doufá v jeho návrat na pole čistokrevného horroru. Kritizovat společnost za použití bizarních situací a notné dávky černého humoru mu jde, ale v převádění gotické klasiky do dnešních dob je ještě mnohem lepší. ()

Pumiiix

Všechno začíná velmi nenápadně a graduje opravdu pomalu, nakonec ovšem posledních 15minut stojí doopravdy zato. Jako horor by tento snímek moc neobstál, ale jinak může zaujmout a v mém případě i sem tam rozesmát. Mena Suvari mě opět nepřesvědčila, že umí hrát, ale tu konkurenční ženu vyhodila od partnera velice přesvědčivě. Stephen Rea je absolutní chudák ;-) ale…..však uvidíte. Viděl jsem to tak na 6/10* ale za konec tu hvězdičku ještě přihodím 7/10*. ()

Omnibus

"Kdybys nebyl bezďákem, nestal by ses jelenem." Bezďáci jsou holt problémoví, známá věc. Dokonce i ti teprve začínající, dosud civilizovaní a nepáchnoucí. Bez pozvání k vám vtrhnou do auta, byť nejdřív aspoň slušně zaklepou... hlavou o přední sklo. Mena Suvari by mohla povídat. A teď sama potřebuje pomoc, nikoli však umýt záda a spočítat růžové plátky na panenském bříšku, ale naučit se přijmout odpovědnost za činy, přiznat si vinu a problémy řešit, když už je coby Brandi přivolává přemírou brandy za volantem. Bohužel, její odpovědnost zatím končí před vraty její garáže a místo řešení nechává problémy vyhnít, resp. vykrvácet, s roztomilým: "Já teď musím do práce, právě mě povýšili, proč nejdete na chvíli spát?". Ale zaklíněný Stephen Rhea ne a ne "jít spát", Ir jeden tvrdohlavý a furt prudil sténáním. Čtyři trestné body pro Brandi za černohumornou rychlou jízdu. ()

Související novinky

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (více)