Reklama

Reklama

Střet

  • USA Stuck
Komedie / Krimi / Horor / Thriller
USA / Velká Británie / Kanada, 2007, 94 min

Režisér Stuart Gordon se díky své prvotině Re-Animator proslavil především jako tvůrce čistokrevných hororů. Neznamená to ale, že by se stejně elegantně nedokázal pohybovat i ve vodách thrilleru, kořeněného navíc řádnou špetkou velmi drsného černého humoru. Důkazem toho je pak snímek Střet, který natočil v roce 2007. Svůdná Mena Suvariová, kterou si celý svět dodnes pamatuje především díky Americké kráse, v něm ztělesňuje sympatickou dívku Brandi, přes den tvrdě a svědomitě pracující v domově důchodců a přes noc rejdící po večírcích. A právě jí se po jednom prohýřeném večeru stane dost velká nepříjemnost. Stačí chvilka nepozornosti a už pod koly jejího auta leží přejetý bezdomovec Tom s tváří Stephena Rey. Brandi zpočátku samozřejmě reaguje, jak má, a chce zraněného dopravit do nemocnice, jenže velmi záhy jí začne v hlavě tlouct kováříček pochybností. Podobný incident by jí přeci jen mohl dost pošramotit budoucnost. Ani v práci by to jistě neslyšeli rádi. A proto nakonec společně se svým přítelem zvolí alternativní řešení. Odvezou Toma domů, kde ho chtějí nechat vykrvácet. A posléze odklidit. Z bruselského festivalu fantastického filmu si tento film odvezl cenu Stříbrného havrana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Všechno začíná velmi nenápadně a graduje opravdu pomalu, nakonec ovšem posledních 15minut stojí doopravdy zato. Jako horor by tento snímek moc neobstál, ale jinak může zaujmout a v mém případě i sem tam rozesmát. Mena Suvari mě opět nepřesvědčila, že umí hrát, ale tu konkurenční ženu vyhodila od partnera velice přesvědčivě. Stephen Rea je absolutní chudák ;-) ale…..však uvidíte. Viděl jsem to tak na 6/10* ale za konec tu hvězdičku ještě přihodím 7/10*. ()

oli.G 

všechny recenze uživatele

Poriadne krvavý komorný thriller a zároveň pohľad do nižších sociálnych vrstiev amerického veľkomesta. Stačí tak málo, ako nesprávne vyplnený formulár, a môžeme skončiť na ulici. Stačia obavy o svoje, aj tak nijak úžasné pracovné miesto ,a môžu sa z nás stať vrahovia. Keby to malo o päť minút viac, asi by to už bola nuda, ale takto je to optimálne a chvíľami maximálne napínavé. Len ten účes Meny Suvari... ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Povedený hororový thriller s dávkou značně černého humoru z dílny Stuarta Gordona. Čekal jsem tak trochu béčkovou Misery, ale opak je pravdou - Stuck je pro mne zajímavý především tím, že záporná postava je psychicky naprosto normální člověk, hnaný přáním nedostat se do problémů. Krvavých scén je poskrovnu (ale když už se nějaká vyskytne, tak je povedená), mnohem víckrát se bude divák usmívat než odvracet zrak. A ačkoli je odlehčených částí docela dost (například hned první záběry na staříky v domě důchodců, podbarvené hiphopovou muzikou), nikdy snímek nesklouzne do vod komedie, což je jenom dobře. Film byl prý natočen podle skutečné události - a zrovna tomuhle bych to docela věřil. Určitě doporučuju zhlédnout ... ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Gordon pokračuje tam, kde skončil s Edmondem a já vlastně nevím, jestli je to dobře. Něpochopte mě špatně, Stuck jednoznačně JE dobrým filmem, který zaujme, vtáhne a pobaví, ale...ALE Stuart Gordon má na mnohem víc a nejsem sám, kdo doufá v jeho návrat na pole čistokrevného horroru. Kritizovat společnost za použití bizarních situací a notné dávky černého humoru mu jde, ale v převádění gotické klasiky do dnešních dob je ještě mnohem lepší. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Na počátku jsou dva osudy postav, co se neznají. Ambiciózní Brandi si dělá zálusk na vrchní sestru, kdežto Thomas se snaží těsně před důchodem sehnat novou práci. Jejich osudy se protnou, když nepozorná Brandi sejme autem nepozorného Toma. Ten se jí zaklíní horní polovinou těla do předního skla, a tak ho v panice doveze až domů do garáže. Zmasakrovaný Tom se snaží přežít za každou cenu, Brandi postupně dochází k závěru, že by se ho měla za každou cenu zbavit. Krev přibývá, ke všemu se nachomýtne Brandin přítel Rashid a nakonec stojí tenhle trojlístek proti sobě. Zkraje obyčejný příběh exploduje v garáži a já byl spokojen. Z Brandi se vyklubala pěkná svině, Thomasovi jsem tu bolest chvílemi věřil na sto procent. Komedie úplně ne, i když na hořký humor občas dojde, horor ne, asi kvůli té spoustě krve, krimi ani ne....ze všeho nejvíce drama o tom, jaký je svět okolo nás. Touha přežít je v nás zakódovaná. Osobně bych ale nejprve praštil domovníka a pak ji pořádnou natáhl tomu odpornému úředníkovi. Život je těžký... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama