Vinou tragické nehody v dětství se život půvabné Laury proměnil v jeden dlouhý sen. Nebo spíše v noční můru. A ne náhodou se jí přezdívá „spící kráska“. Laura totiž trpí parasomnií, vzácnou spánkovou poruchou, kvůli níž v podstatě téměř neustále spí a probouzí se jen občas a na velmi krátkou dobu. I přesto se ale do její spanilé tváře zamiluje student umění Danny, kterému dívčina krása doslova učaruje. Bohužel ale není sám, kdo si dělá na dívku zálusk. A jeho sok je možná až příliš těžký soupeř. Leží ve vedlejším nemocničním pokoji, jmenuje se Byron Volpe a je to psychopatický masový vrah s nadlidskými hypnotizérskými schopnostmi. A je víc než pravděpodobné, že právě jeho přispěním je Laura stále ve stavu, v jakém je. Dannymu je jasné, že musí něco udělat, cokoli, čím se dívka dostane z moci šílence, kterému se zalíbilo v jejích snech. Ale jak to provést? A je Danny připraven čelit Volpeově nenávistné odvetě? Odpovědi přicházejí s romantickým hororovým thrillerem režiséra a scenáristy Williama Maloneho. (oficiální text distributora)

Heroine odpad!

Možná se na tomhle filmu podílel nějaký docela šikovný výtvarník, ale to je tak všechno, co vůbec stojí za zmínku. Zápletka trapná, herci neskutečně špatní, ta hlavní dvojice byla na zabití... A navíc je to nuda. ()

Petulka88

Bože, čím si musí hororový fanoušek ještě projít? Tvůrcům tohoto dílka asi nikdy nikdo neřekl, že bez pořádného padoucha horor nemůže fungovat. A Parasomnie je toho jasným důkazem. Nemůžu si pomoct, ale vraždící hypnotizér, vzhledem připomínající Voldemorta, mě opravdu neviděsí. Navíc je vidět, že oblíbený film tvůrců Parasomnie je Cela, protože ji kopírují jak se jen dá. Do Cely má Parasomnie ovšem hodně daleko. Je to bez nápadu, bez napětí, místy je to až nechtěně vtipné. Jediné co za něco stojí, jsou kozičky Šípkové Růženky. Bohužel se jimi nechlubí tak často jak by měla. Spíš se to celé mělo jmenovat Prasomnie. ()

hero_bk

Byron Volpe má vážně charisma, originální zápletka, výborná nedoostřená kamera, grafická stylizace i grandiózní finále. Jen úplný závěr byl prapodivný a některé scény ve fimu byly vážně jen vycpávkové, aby natáhly stopáž, za což strhávám hvězdičku. ()

jafuska

tento film mě sice zaujal, ale jelikož nemám ráda horory, tak jsem se bohužel nedokázala dodívat do konce, protože jsem se začala bát, ale rozhodně film doporučuji, ti co se rádi bojí, dobrý a strašidelný děj ()

Pitryx

Zpočátku dosti nuda, sem tam nějaký efekt ze sna, ale stále nic moc. Děj dostává spád až později, ale ani pak není nějak zvlášť akční. V každém případě hodnotím masky a několik málo gore efektů a pak samozřejmě i Cherilyn Wilson, která si zde, byť v hlavní úloze moc nemohla zahrát. Takže šlo o zajímavý příběh, ovšem s velmi pomalým tempem. 271120119612/9818 ()

kenny79 odpad!

Slabota. Nevím jak bych měl jinými slovy popsat snímek o jednom zavřeném vrahovi a spící blondýně. Navíc ten formát 4:3. :( Nevydržel jsem a v půlce vypl. ()

Ellway odpad!

Smutné, že závěrečná slova Patricka Kilpatricka alias Byrona Volpa - "To bylo dobrý, to bylo ono." - se jaksi nevztahují k tomuto filmu. ()

chaosteory

No. Romantický horror bych ještě vzal, problém je, že film je místy nechtěná komedie. Po pravdě to fakt vypadá jako splácanina mezi Romeem s Julií, Celou a Saw. Dva se miljou, ale láska jim není přána, protože hypno psychopat jí chce pro sebe. Zpracování je dost bída, tipoval bych to na TV počin nebo nižší střední. Díky bohu se film nastartuje ve chvíli, kdy magor vajchne. Pak se začne vraždit vše co dejchá, tady mě napad Jigsaw. Akorát, že u něj máte šanci, tady tak 0,1%. Zajímavě vypadal i úchylnej konec, i když dost podobný právě Cele. ()

teseth odpad!

Námět není špatný, ale provedení je naprosto hrozné. Jediná světlá chvilka filmu je závěrečné divadelní aranžmá kdy holky hrají na smyčcové nástroje a figuríny se začínají pohybovat po "místnosti". Zbytek je naprosto šílený a debilní. K tomu to hrozné herecké obsazení a logické lapsy. To prostě ne. ()

pretorij

No... co rict. Hodnotit rezisera ani herce nebudu- do ted jsem netusil, ze ziji. Uz dlouho jsem nevidel film, u ktereho bych tak casto premyslel, jestli ho vubec dokoukam. Kamera hrozna, strihy hrozne, dialogy hrozne, efekty hruza..... ale ten namet... Proto jsem si to pustil, ten namet me proste zaujal a ikdyz zpracovani je silene- svou poeticnosti me ve finale opravdu zaujalo. Scena s dvema zhypnotizovanymi zenstinami, do toho komisar hrajici ruskou ruletu a spici nevesta obalena pavymi pery... to je tak prastene a zaroven tak poeticke, ze jsem zapomel na svou intelektualni predpojatost a jednodusse se oddal tomuhle braku. Jak rikam melituji- zaslouzilo by si to uplne jine zpracovani ale za zavan krvave poesie davam za 4. ()